Op onze hondenschool traint al jaren iemand met twee Tollertjes. De twee hondjes zijn niet te vergelijken qua karakter. De één is heel megaand en zeer gefocussed op de baas. De ander komt veel meer in e richting van e koppige hond die jij omschrijft.
Ik denk dus dat het afhangt van het individuele dier. Mijn ervaring is dus niet dat een Toller per definitie koppig en moeilijk op te voeden is. Wel zul je een consequente opvoeding moeten geven, maar dat geldt in feite voor ieder ras.
Ik zou als ik jou was goed selecteren op fokkers. Kijk hoe zij omgaan met hun pups, maar vraag vooral ook of je de ouderdieren mag zien. Hoe stellen de ouderdieren zich op ten opzichte van de baas? Dat kan je al een aardige indicatie geven van de aanleg die je pup meekrijgt. Maar voor het grotste deel zul je het dus zelf moeten doen, door de pup goed en consequent op te voeden

.
Veel succes bij je zoektocht naar een leuk Tollertje.