Cuddie_ schreef:Budkes schreef:Cuddie_ schreef:
Mijn GT heeft mij uitgelegd dat andere honden over het algemeen heel goed door hebben als een hond uitvalt door onzekerheid en daardoor ook niet echt eng zijn. Als er een andere hond blaft, dan is die over het algemeen als eerste en valt die van mij pas uit dóór het blaffen van de andere hond.
Nee ik weet inderdaad niet wat dat met die andere hond doet. Het lijkt tot nu toe echt geen enkele hond ook maar iets te kunnen interesseren, dus daaruit maak ik op dat mijn GT gelijk heeft in wat zij gezegd heeft.
Ik vind dit een ietwat vreemde uitleg van de GT. Als honden volgens hem/haar door hebben dat een hond iets doet uit onzekerheid en daardoor die hond niet echt eng vindt waarom heeft jouw hond dat dan niet door? Hij valt zelfs uit naar honden die überhaupt niet naar hem reageren maar dat kan hij dan niet lezen?
Dat zou ik dan wel eens van hem/haar willen weten.
Ja een 'normale' hond zou hem gewoon moeten kunnen lezen. Een andere hond, die ook enorm onzeker is, mist de achterliggende gedachte misschien ook... omdat ze te druk bezig zijn met iets te spannend/eng vinden. (Maar dit is mijn interpretatie... kan me voorstellen dat het zo werk).
Met deze aanname heb ik wel een beetje moeite eerlijk gezegd.
Dan heb ik geen normale herder, en ook mijn vorige waren dan niet normaal.
Bij met name grotere honden, die op de achterpoten gaan staan of nogal druk in de lijn gaan hangen en waarbij een baas al dan niet pogingen onderneemt om zijn hond wel of niet rustig te krijgen reageert mijn hond wel degelijk.
Bouwt ook spanning op, puur omdat het niet zeker is dat die hond los komt te schieten en met hem een confrontatie aan wil gaan of niet.
Ik heb van jongs af aan daar op gereageerd richting mijn hond trouwens, om te voorkomen dat ik dus met een terug reagerende "grote hond" zou komen te lopen.
Inderdaad reageert hij niet altijd, het is ook wel afhankelijk van een bepaalde blaf en houding van een andere hond.
Een hond(je), dat aanblaft maar zijn houding naar achteren richt, of achter een baas gaat staan blaffen die worden eigenlijk altijd genegeerd. Alhoewel, hij kijkt weg of gaat snuffelen, ook een reactie om een andere hond te kalmeren eigenlijk.
Maar een hond die zich juist naar voren richt, waarbij een baas aan een riem moet trekken of een hond naar laag moet trekken, dat geeft een heel ander beeld. Voor mijn hond, maar ook voor mij.
Er loopt hier een vrouw in het park met 2 borders, die gaan volledig uit de plaat en proberen echt bij mijn herder (en zelfs ook bij Jol, die nooit eigenlijk problemen heeft met andere honden) te komen. De mevrouw geeft mij telkens aan dat ze bang zijn, maar ze kan ze nauwelijks tot bedaren brengen of doet iets om niet die confrontatie met mij en mijn honden aan te gaan. Maar het gedrag wat ze laten zien, geeft toch écht een ander beeld.
Dit gebeurt telkens, en ik weet bijna zeker dat als ik mijn eigen hond niet zou beletten terug te reageren dat hij niet zal schromen om de honden op hun gedrag aan te pakken.
Ik denk dat de honden die jij nu tegenkomt in het dorp, met hun eigenaren in weten te schatten dat jij hem onder controle hebt. Maar ik zou er zeker niet vanuit gaan dat iedere willekeurige hond het gedrag van jouw hond negeert.
En dan kom ik toch ook weer terug op het stukje oogcontact maken of kijken. Juist daar zit de communicatie al tussen de honden vanwaar ze een ander aftasten qua contact en lichaamshouding.
Je geeft zelf aan, dat Moos dan tóch reageert met gek doen en blaffen aan de lijn.
Maar je hebt al gezegd dat je de laatst aangedragen manier van de hondenschool en eigenaar wilt volgen. En ik hoop dat dat zijn uitwerking gaat krijgen.
Zelf zou ik daar nog steeds niet voor kiezen, ik zou dat stukje laten kijken en te laat ingrijpen waardoor hij uitvalt en dat straffen gewoonweg niet doen.
Omdat je m.i. dan helemaal een negatieve associatie legt met passeren of (op afstand) tegemoet treden van andere honden.
Als je het dan toch wel zo wilt gaan doen met andere honden omdat je die confrontatie niet uit de weg wilt gaan nu, en mensen willen meewerken. Dan zou ik eigenlijk nog eerder de hond in de zit laten gaan en andere mensen 2x laten passeren met honden die hem negeren, op ruime afstand. Bij geen reactie vanuit je zittende hond, kun je dat belonen en zelf de andere kant oplopen daarna.
Maar n.a.v. wat je vertelt denk ik dat jouw hond gewoonweg daar nog helemaal niet aan toe is om nu al die confrontatie met andere vreemde honden te hebben.
En daarbij, als je dus wel een keer een hond treft die ook van leer trekt, dan ben je verder van huis.
Dan kun je beter als je dan al wilt oefenen dit met baasjes en honden doen die mee willen werken en waarvan de honden dus ook totaal zich niets van het gedrag van jouw hond aantrekken.
Maar het achter een hond aan lopen zie ik eigenlijk de toegevoegde waarde niet van. M.i. heeft jouw hond juist wat meer moeite met honden die hem tegemoet komen.
Zou echt eerder gaan insteken op hem het vertrouwen geven dat hij niets moet of hoeft met die honden. En dus eigenlijk advies van Ranetje en Budkes
Maar ook terugkomend op dat trainingsveld, reageerde hij niet tot nauwelijks zei je. Deed je daar dan oefeningen of was je daar alleen aanwezig om te kijken en om te laten ervaren aan de mensen die meekeken hoe zijn gedrag was/zou zijn?