Mijn antwoord; een pluchen hond, werd over de grens niet bepaald op prijs gesteld

Ik ben wel benieuwd wat voor antwoord jullie hier in zo'n geval gegeven zouden hebben?
Dus als de vraag op dit forum gesteld zou worden.
Moderator: moderatorteam
Ik denk dat dat wel een cultuurverschil is, in de zin van "verschil in hoe je honden houdt"crutz schreef:Ehm, ben ook 4 dgn bijna 12 uur van huis, kan alleen puppen wel meenemen naar t werk. Daarnaast staat al onze vrije tijd in t teken vd dieren.....het kan dus wel.
Zou alleen als een pup niet mee kan beginnen met een volwassen hond die of los alleen kan blijven of een kennel gewend is
Niks, maar ik zie wel aan mijn eigen hond, dat als ik 's avonds of op een weekend hem echt intensief bezig heb gehouden c.q. getraind heb, dat ie dan een rustdag wel meer als prima vindt. Dat geeft hem meer voldoening als een hele week samen met de baas thuis, 3 rondjes in het park, en verder niks.Wat heeft een hond op dinsdagmiddag aan wat hij op zondagmorgen gedaan heeft?
Hoe het hier gaat is het een dagritme geworden... zelf heb ik het niet over tijd inhalen. Ze weten niet beter dan dat ze in de ochtend worden uitgelaten, kunnen rennen en dollen.. dat ze dat overdag ook mogen doen samen door het hele huis als ik er niet ben en dat ik eind van de middag weer kom en dan gaan we weer ruim een uur weg en doen van alles..Martijn schreef:Ik vind het quality time principe bij kinderen al betrekkelijk achterlijk maar denken dat honden iets kunnen met het concept "tijd inhalen" vind ik wel heel erg dom. Honden hebben niets aan "als ik vrij ben doe ik veel met ze". Als je een beetje kijk op honden hebt doe je dan ook weinig en richt je ze op iets wat ze zelf kunnen doen. Vandaag dit en morgen dat is niet des honds.
Wat heeft een hond op dinsdagmiddag aan wat hij op zondagmorgen gedaan heeft?
Ik denk dat het een beetje een verschil in forumcultuur is.Dit forum is meestal erg recht voor zijn raap en iedereen die hier een poosje zit weet wat er achter zo'n antwoord steekt.Marie-Josée schreef:Stel, iemand hier op het forum komt de vraag wat voor hond bij haar zou passen. Er wordt aangegeven dat de hond aan wat eisen moet voldoen en dat zij en haar partner 12 uur per dag weg zijn.
Mijn antwoord; een pluchen hond, werd over de grens niet bepaald op prijs gestelden ik gooi het dan maar op verschil in cultuur (al neig ik richting egoïsme gezien de tegenargumenten)
Ik ben wel benieuwd wat voor antwoord jullie hier in zo'n geval gegeven zouden hebben?
Dus als de vraag op dit forum gesteld zou worden.
Over dat vetgedrukte:falkje schreef:Niks, maar ik zie wel aan mijn eigen hond, dat als ik 's avonds of op een weekend hem echt intensief bezig heb gehouden c.q. getraind heb, dat ie dan een rustdag wel meer als prima vindt. Dat geeft hem meer voldoening als een hele week samen met de baas thuis, 3 rondjes in het park, en verder niks.Wat heeft een hond op dinsdagmiddag aan wat hij op zondagmorgen gedaan heeft?
Dus ik vindt 12 uur wel heel erg veel, ik zou het zelf zeker niet doen, als je aan bepaalde omstandigheden voldoet kan het misschien wel lukken (in het geval van een volwassen hond, pup vindt ik niet kunnen. Maar ik denk iet dat dat hier het geval/de bedoeling is.
Maar de vraag is dan, is dat een tekortkoming? Ik denk dat veel honden liever iets meer tijd met de baas hebben om gewoon 'samen te niksen' dan een volgestouwd programma om maar zoveel mogelijk tijd te hebben samen als die spaarzame tijd er is. En ja, elke werkdag 12 uur alleen, dan vind ik het spaarzame tijd wat je dan nog overhoudt.Fie schreef:
Ik geloof dat er véél honden zijn, van mensen die niet fulltime werken, die nog niet aan de helft van dit programma komen![]()
Ligt er misschien ook aan wat je wil? Als je een vrijstaand huis hebt met veel grond zal je daar allicht meer voor moeten werken dan voor een huurhuisje met plaatsje.Om de bal dan terug te kaatsen: ik zou wel eens willen weten hoe jullie Nederlanders dat allemaal doen: weinig werken, veel tijd hebben voor de hond, en daarnaast toch nog rondkomen om te leven? De algemente kosten in België en Nederland lijken mij toch vergelijkbaar?
En als je ze dan de Ardennen geeft MET jou? Dan zullen ze nog een pak gelukkiger zijn, dan door gewoon onder je bureau te liggen.Martijn schreef:Wij komen prima rond en toch is er bijna altijd iemand thuis.
Mijn honden liggen nog liever een dag onder mijn bureau dan dat ze de hele Ardennen voor zichzelf hebben zonder mij.
Ik vind dit nou juist een fantastisch verkooppraatje om goed te praten dat honden 5 dagen 12 uur alleen zitten.Fie schreef:Mijn honden vinden er helemaal niks aan van "te niksen". Geen enkele hond volgens mij. Het is een invulling die jij er als mens aan wilt geven. Een hond heeft zeker affectie nodig, en dat krijgen ze hier ook, maar je gaat je hond niet gelukkiger maken door hem bij wijze van spreken mee in je bed te laten slapen, of mee in de zetel te nemen, hij ligt net zo goed in zijn mand. JIJ gaat je daar gelukkiger mee voelen, want je hebt hem graag dicht bij jou, maar dan kan je ook gaan zeggen dat dit dus eigenlijk een egoïstische daad is.
Hoe minder actie je onderneemt met je hond, hoe luier hij zal worden, omdat hij er letterlijk in gaat "berusten".
Ik vind 5 dagen 12 uur belachelijk lang ja. Maar 2 of 3 dagen 8 uur alleen, en dan 2 of 3 dagen naar dagopvang/oppas vind ik helemaal niet zo gek. Je kan ook een fulltime baan hebben en 5 dagen 8 uur weg zijn i.p.v meteen 12.Zoals jullie het allemaal beschrijven, is een hond houden alleen weggelegd voor een "elite", mensen die er eentje MOGEN hebben. Ik vind dat iedereen het "recht" heeft om een hond te hebben, maar je moet dan wel inderdaad denken aan het hele plaatje. Ben je daartoe bereid (dus met voldoende wandelingen), dan zie ik niet in waarom je geen hond zou mogen hebben als je fulltime werkt.
Uiteraard sluit het ene het andere niet uit, maar het is echt zever in pakskes dat je hond dat nodig heeft om gelukkig te zijn. Affectie kan ook onder een andere vorm gegeven worden, dan louter en alleen door de hele dag bij jou te zijn. Het grote probleem is vaak dat veel mensen (ik veralgemeen niet, niet iedereen ...Moos schreef:Ik vind dit nou juist een fantastisch verkooppraatje om goed te praten dat honden 5 dagen 12 uur alleen zitten.Fie schreef:Mijn honden vinden er helemaal niks aan van "te niksen". Geen enkele hond volgens mij. Het is een invulling die jij er als mens aan wilt geven. Een hond heeft zeker affectie nodig, en dat krijgen ze hier ook, maar je gaat je hond niet gelukkiger maken door hem bij wijze van spreken mee in je bed te laten slapen, of mee in de zetel te nemen, hij ligt net zo goed in zijn mand. JIJ gaat je daar gelukkiger mee voelen, want je hebt hem graag dicht bij jou, maar dan kan je ook gaan zeggen dat dit dus eigenlijk een egoïstische daad is.
Hoe minder actie je onderneemt met je hond, hoe luier hij zal worden, omdat hij er letterlijk in gaat "berusten".
Mijn honden liggen graag tegen mij aan, dat heet contactliggen. Dat doen ze dus graag op de bank als ik zit te computeren bijvoorbeeld. Uiteraard nadat we een flink uur gelopen en geapporteerd hebben, want heel vreemd, het 1 sluit het ander niet uit![]()
[/quote]Ik vind 5 dagen 12 uur belachelijk lang ja. Maar 2 of 3 dagen 8 uur alleen, en dan 2 of 3 dagen naar dagopvang/oppas vind ik helemaal niet zo gek. Je kan ook een fulltime baan hebben en 5 dagen 8 uur weg zijn i.p.v meteen 12.Zoals jullie het allemaal beschrijven, is een hond houden alleen weggelegd voor een "elite", mensen die er eentje MOGEN hebben. Ik vind dat iedereen het "recht" heeft om een hond te hebben, maar je moet dan wel inderdaad denken aan het hele plaatje. Ben je daartoe bereid (dus met voldoende wandelingen), dan zie ik niet in waarom je geen hond zou mogen hebben als je fulltime werkt.
Ik werk overigens ook gewoon hoor, en ze zijn hier dus ook weleens een hele dag (8 uur, ik werk in de buurt) 'alleen'. Geen 5 dagen in de week echter, en dus ook geen 12 (!) uur. Ik kom dan wel tussendoor thuis om ze uit te laten (dus je kan het ook 2 keer 4 uur alleen noemen, zoals mensen dat soms zo leuk doen), en daarna krijgen ze een gevulde Kong voor 'de bezigheidstherapie'.
Maar ik snap niet zo goed dat je geen verschil ziet tussen 5 dagen van 12 uur, of zoals ik bovestaande omschrijf. Ik vind dat in ieder geval wel nogal uitmaken.
Ik denk dat jij dit jezelf aanpraat zodat jij je minder schuldig voelt dat je zo veel van huis bent.Fie schreef:Mijn honden vinden er helemaal niks aan van "te niksen". Geen enkele hond volgens mij. Het is een invulling die jij er als mens aan wilt geven. Een hond heeft zeker affectie nodig, en dat krijgen ze hier ook, maar je gaat je hond niet gelukkiger maken door hem bij wijze van spreken mee in je bed te laten slapen, of mee in de zetel te nemen, hij ligt net zo goed in zijn mand. JIJ gaat je daar gelukkiger mee voelen, want je hebt hem graag dicht bij jou, maar dan kan je ook gaan zeggen dat dit dus eigenlijk een egoïstische daad is.
Maar net als dat mensen die de hele thuis zijn soms niks met hun hond doen, doen mensen die fulltime werken soms ook verdraaid weinig nog met de hond naast het werk. Want tja, druk, gezin, moe, eten koken, etc etc.Fie schreef:
Uiteraard sluit het ene het andere niet uit, maar het is echt zever in pakskes dat je hond dat nodig heeft om gelukkig te zijn. Affectie kan ook onder een andere vorm gegeven worden, dan louter en alleen door de hele dag bij jou te zijn. Het grote probleem is vaak dat veel mensen (ik veralgemeen niet, niet iedereen ...) vinden dat "aanwezig zijn" voldoende is, want ja, dan is hun hond tenminste niet alleen. Terwijl een hond aan "aanwezig zijn" dus écht niks heeft, als er geen activiteiten naast staan. Vergeet ook niet dat de "forumpopulatie" mensen zijn die vaak gepassioneerd zijn door honden. Veel mensen die hier zitten zullen wellicht dagelijks voldoende met hun hond doen. Maar dat is niet representatief voor alle hondeneigenaars in Nederland, en ook in Nederland zullen er genoeg mensen zijn die NIET alle dagen de hele dag bij hun hond zijn.
Nou wil ik niet heel lullig doen, maar ik heb daarnaar gezocht hoor. Het is niet allemaal aan komen waaien
Ik zie zeker wat je bedoelt, maar niet iedereen heeft de mogelijkheid om over de middag over huis te komen
Nogmaals, ik vind 8 uur en 12 uur al geen vergelijking.Ik vind het zo jammer, dat jullie zo een beetje aan "hokjesdenken" doen: als je fulltime werkt en je hond zit dagelijks 8uur of meer alleen, dan kan het niet goed zijn. Tuurlijk kan het dan wel nog steeds goed zijn.
In Nederland zijn ze toch het nuchterst. Er moet brood op de plank komen en je kunt niet alles hebben wat je graag wilt. Werken hoort er nu eenmaal bij en een hond is een roedeldier die je niet hele dagen alleen moet laten. Een Nederlander maakt zijn keus en kiest in het belang van de hond door dit dier niet aan te schaffen.Fie schreef: In België zijn mensen er veel nuchterder in: er moet brood op de plank komen. We houden zoveel mogelijk rekening met onze honden, maar je kan niet altijd alles hebben zoals je het wilt, en werken hoort nu eenmaal bij de dingen die moeten en die je niet altijd wilt
Je mag natuurlijk alles. Er zijn ook honden die dag en nacht aan een ketting vast zitten voor het huis. Dat mag ook. De vraag is alleen waarom mensen zo nodig alles moeten hebben in hun leven. En fulltime werken, en kinderen, en honden, een druk sociaal leven etc etc. Wat is er mis mee om te kiezen? Ik heb pas later honden genomen omdat ik eerder niet het geld had om dagopvang te betalen en omdat ik m'n werk niet zelf kon indelen. Ik werkte fulltime, maakte veel overuren op kantoor. Dat was op dat moment mijn keuze. Toen ik dat een tijd had gedaan, kon ik mijn werk flexibeler doen. Thuiswerken was mogelijk, ik hoefde niet meer tot 's avonds laat op kantoor te zitten etc. Toen kon er dus een hond komen.Fie schreef: Zoals jullie het allemaal beschrijven, is een hond houden alleen weggelegd voor een "elite", mensen die er eentje MOGEN hebben. Ik vind dat iedereen het "recht" heeft om een hond te hebben, maar je moet dan wel inderdaad denken aan het hele plaatje. Ben je daartoe bereid (dus met voldoende wandelingen), dan zie ik niet in waarom je geen hond zou mogen hebben als je fulltime werkt.
Ga je daar nou mee schermen? Is iemand die drie uur met z'n honden loopt beter dan iemand die dat 1 uur doet? Ik denk net als jij dat mensen veelal veel minder wandelen dan ze zeggen. Ik was vanmiddag in Reeuwijk en ben vier honden tegengekomen. Als de zon schijnt, zijn dat er een stuk of vijftigFie schreef:Wat trouwens een interessante vraag is (die hebben wij onlangs ook gehad op het forum), is eens peilen bij de mede-forummers hoe veel en hoe vaak ze nu werkelijk gaan wandelen. Als iedereen eerlijk is, ga je ogen trekken
Alles hangt ook af van de sector waarin je werkt. Wij wonen in Belgisch Limburg, in een godvergeten boerendorp met meer koeien dan inwoners. Bewust gedaan overigens, voor de honden, want ik vind dat je met 4 honden niet in een stad moet gaan wonen, er moet voldoende ruimte zijn om dagelijks goed los met ze te kunnen wandelen. Bovendien is het in deze "uithoeken" van België ook veel goedkoper om te wonen. Nogmaals, ik weet niet hoe het in Nederland zit met de immoprijzen, maar in België is het als jong koppel vrijwel onhaalbaar geworden om nog een bescheiden huisje of appartementje te vinden in de provincies Vlaams-Brabant, Antwerpen en delen van Oost-Vlaanderen, tenzij je echt naar de uithoeken van de provincies gaat. Keerzijde van de medaille is natuurlijk wel dat deze streken betaalbaarder zijn met een reden: de werkgelegenheid is hier niet zo groot, toch niet in mijn sector (farmaceutische industrie).Moos schreef:Nou wil ik niet heel lullig doen, maar ik heb daarnaar gezocht hoor. Het is niet allemaal aan komen waaienFie schreef:
Ik zie zeker wat je bedoelt, maar niet iedereen heeft de mogelijkheid om over de middag over huis te komenMaar ik snap best dat dat niet voor iedereen haalbaar is, maar dan kan je dus ook een andere oplossing zoeken. Als ik eens een keertje echt niet tussendoor thuis kan komen komt mijn tante bijvoorbeeld de honden uitlaten, en de Kong geven. En er zijn ook mensen die hun hond naar een dagopvang brengen, of een uitlaatservice inschakelen.
Jij hebt wel een raar leven. Wie doet er iedere dag 2 uur boodschappen??? Dat is misschien jou indeling van deen dag, maar niet de mijne. Niet dat ik het er mee eens ben om je hond iedere dag 12 uur alleen te laten, maar hier wordt maar 1 keer in de week boodschappen gedaan en dat is minder dan een uur, internet is 'n keer over 2 fora vliegen, email is ook geen 10 min. hyves en al dat andere gedoe, chatten downloaden etc etc doe ik niet, tv is ook miniem, want er is geen jota op.Dexter schreef:12 uur per dag weg en dus 12 uur per dag thuis.
Daarvan slaap je 8 uur, blijven er 4 uur over.
Daarvan ben je 2 uur bezig met boodschappen doen, eten koken en opeten (of uit eten gaan) blijven er 2 uur over.
Daarvan ben je anderhalf uur bezig met sporten, internet en email, blijft er een half uur per dag over voor de hond.
Waarom voor een half uur per dag een hond kopen? Ga dan maar enkele uren per week in een asiel werken, heb je een hoop honden om voor te zorgen en hoef je je verder nergens druk om te maken.
Maar ja, om de een of andere reden zie ik dat soort mensen dat niet zo gauw doen.....gek hè?