-Gaby- schreef:Goh, wat balen zeg, ik hoop dat haar oog weer helemaal heelt. Altijd spannend, een oog is zo kwetsbaar...
Door dat soort kloterige rotkatten kan ik Rhodin nu bijna niet meer met andere, wel leuke, katten in één kamer laten. Hij is een paar keer aangevallen terwijl hij zelf niets deed, waardoor hij erg bang is geworden van katten. Als ze nu starend op hem af lopen probeert hij probeert hij nu zelf als eerste in de aanval te gaan en tot nu toe zijn de katten waarbij hij dat heeft geprobeerd hem snel gesmeerd. Een tactiek die werkt dus... Jammer genoeg. Hij jaagt katten verder niet na, maar reageert dus wel op katten die op hem af gaan.
Als je weet dat je kat dat doet moet je hem niet op straat laten vind ik en dan bedoel ik van die terrorkatten die al krabbend uit de bosjes springen. Ik kan me goed voorstellen dat je de rekening graag betaald zou willen zien, maar ik geef je weinig kans, hoe rot ook. Ik weet niet hoe jouw hond verder is naar katten, maar ik zou er wel echt mee uitkijken. Misschien proberen wel leuke katten op te zoeken waarvan je zeker weet dat het goed gaat.
Ze is nog nooit in contact gekomen met katten, als we ze buiten in de verte zagen reageerde ze er niet op en daar was ik juist blij mee. Vaak reageren staffords namelijk wel op katten. Ik heb zelf geen kat en die zal ik ook niet nemen, dus ik heb haar liever gewoon niet in de buurt van katten. Ook geen zogenaamd lieve, want ik zie wat die nagels kunnen doen nu. Dit hoef ik niet nog een keer.
Het gaat mij verder ook niet echt om de rekening dat heb ik graag voor mijn hond over. Ik moet alleen wel vaak door die buurt lopen want het grenst aan mijn buurt en als die kat nog een keer zoiets flikt sta ik niet voor mijzelf in. De kat bleef ook gewoon rustig zitten nadat het gebeurd was dus ik heb hem goed kunnen zien. Ik weet precies hoe hij eruit ziet.
blondie schreef:sjm schreef:Dat is flink balen zeg! Beterschap!
Maar ik lees hier nu allemaal dingen die ik niet echt terecht vindt. Een kat is anders dan een hond, mensen zeggen niet voor niets een hond heeft een baas en een kat een bediende.
Een hond blijft op het erf, een kat niet. Ik bedoel, onze Birmaan heeft een kattenren. Onze Brit is nu al 5 en de kattenren is er pas sinds dit weekend en deze zullen we ook proberen het aan te leren. Maar dat is nogal een slome kat dus dat gaat dnek ik wel lukken.
Maar onze HTK van 12 die mollen en alles vangt overal kan ik écht niet in een kattenren proppen hoor.
En ik heb ook niet in de hand wat die kat de hele dag uitspookt.
Die kat die jouw hond nu te pakken heeft gehad, zal ook echt niet in de bosjes hebben liggen wachten van 'Zo, die hond ga ik eens even in z'n oog krabben.'
Ik ben voor katten in een kattenren oid hoor, begrijp me niet verkeerd. Maar je moet niet verwachten dat je elke stal/boerderij/vrije kat van elke leeftijd in een kattenren of een afgezetten tuin kan proppen wanneer deze het niet gewend is. En binnen houden? Nee.
En om dan die kat te gaan vangen en naar het asiel te brengen...
Tuurlijk, je hebt een kat en daar ben je verantwoordelijk voor. Maar ik kan niet tegen mijn kat zeggen: Je moet hier blijven, en als je schrikt; nageltjes inhouden.
Eh even nuanceren hoor.. er zijn echt wel katten die bewust honden aanvallen! Dat blijkt maar weer uit dit verhaal, en ik ken andere verhalen ook van dezelfde strekking ..
Hier in mijn wijk een vrij oude kat die ook gewoon blijft zitten, niet bang is... en bij honden die katten gewend zijn en er dus op af lopen.. zoals die van mij zouden doen.. is het link.. want mien muts haalt soms dus ook inene uit met beide poten op de kop.. :N: op straat mogen die van mij dus echt niet naar haar toe en loop ik er in een bocht omheen.. en in mijn eigen voortuin zat ze vaak uit de vijver te drinken.. prima.. tot ze uithaalde naar mijn honden.. toen heb ik haar zelf de tuin uitgebonjourt.. en telkens weer als ik haar in de tuin zag... heb zelf katten.. prima als andere katten komen buurten maar uithalen in eigen tuin ging mij tever.. oprotten dus..
Mijn eigen katten schrikken van vreemde honden en zullen het hazepad kiezen.. of ze blijven zitten en als het te heet onder de voeten wordt rennen ze weg..die zie ik er niet voor aan dat ze een opdringerige vreemde hond even gaan slaan.. of dat ze in een boom zitten om een potentiele voorbijganger op de kop te springen..
Ik heb dit ook eerder meegemaakt met mijn andere dame, kat springt zo vanuit de bosjes met 4 poten op haar hoofd. Alleen een paar gaatjes toen dus haalde eigenlijk mijn schouders op. Ze is wel bang voor katten gebleven maar dat is misschien maar goed ook.
De kat was ook echt niet geschrokken, dan was hij wel weg gerend erna maar hij bleef echt zitten met een grijns ook nog.
Daarnaast gaan katten wel expres voor ogen, een ongelukje vanuit de kat gezien is dit zeker niet.
S@ndr@ schreef:
Hoe gaat het vandaag met de patiënt
Het gaat goed met haar, sinds het zalfje houd ze gewoon haar oog open. Het ziet er alleen een beetje eng uit maar ze lijkt er geen last van te hebben. Alleen het zalven vind ze echt niet leuk. Morgen moeten we weer op controle komen maar ik denk dat het wel goed komt allemaal.
shanty schreef:Mijn Kat is 3 jaar geleden door een andere kat in zijn oog gekrabt. Vast bij een gevecht hoor. Hij kwam binnen en het zag er heel eng uit.
Over zijn pupil gezichtsvermogen dus een snee van een cm en het was ook erg diep je kon recht in de snee kijken.
GElijk naar de DA hij heeft hetzelfde gekregen als jouw hond.
Hij was binnen een week eigelijk goed genezen. Hij ziet nog prima en het litteken is me erg mee gevallen.
Het geneest dus over het algemeen vrij goed.
Sterkte
Ow jeetje dat is ook wat zeg. Ik vind het er ook erg eng uit zien maar ze zeiden inderdaad dat als er geen complicaties optreden dit soort verwondingen vaak erg goed genezen. Het is bij haar gelukkig ook echt in haar ooghoek en niet bij haar lens.
Je berichtje geeft mij wel hoop

Als jouw kat erna nog kan zien moet het met haar echt goed komen ook.
Gos schreef:Meneer Max heeft ooit ook eens een conflict met een kat gehad waardoor zijn oog eruit zag als zo'n porceleinen knikkertje. De eerste DA vond dat het oog maar alvast verwijderd moest worden maar dat zag ik niet zitten. Een meer gespecialiseerde DA behandelde het met een andere zalf in combinatie met druppels en AB en het witte trok geleidelijk aan weg. Hij bleef wel een klein wazig vlekje houden en dat litteken was ook gevoeliger voor vuil e.d. zodat hij wel vaak een prutoogje had (veel druppelen dus). Z'n zicht was er wel iets door aangetast, maar hij kon er prima mee uit de voeten en is pas op hoge leeftijd echt slechtziend geworden.
Wat de kat betreft, het is heel rot, maar ik denk dat je er niks aan kunt doen en je je er niet teveel mee moet bezighouden. Hij had ook een doorn in z'n oog kunnen krijgen met hetzelfde effect...... katten mogen nu eenmaal doen wat ze willen. Ik ken ook wel zo'n patserkat die echt relletjes komt uitlokken. Vervelend, storend, maar niks aan te doen.
Het oog verwijderen

Dat is helemaal niet lekker. De dierenarts zei wel dat ze soms het 3e ooglid dicht naaien zodat de boel rustig kan genezen. Dat gaat gebeuren als het erger wordt. Ik hoop ook dat ze er geen last van blijft houden, al is een beetje een prutoogje niet heel erg.
Zoek stok! schreef:Jee, nu maar hopen dat het volledig geneest.
Ik heb overigens ook een kat in de buurt die wel degelijk zit te wachten op honden. Met Bram had ik veel last van dat beest. Maar met Izzie erbij durft hij niet meer.
Ik liep nu ook met haar alleen, maar de vorige keer dat dit gebeurde liep ik met mijn teefje en een grote reu dat echt een kattenkiller was. Die kat sprong zo op haar hoofd en was weer weg. Heel vreemd, maar volgens mij gebeurd dit inderdaad wel vaker.