Ster topic:

Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren


Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!


Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak

DE oplossing voor broodfok.

Dit forum is voor al uw vragen, ervaringen en weetjes over het fokken van honden.

Moderator: moderatorteam

Gebruikersavatar
Frenk
Zeer actief
Berichten: 16000
Lid geworden op: 19 mar 2008 08:30
Mijn ras(sen): xLhasa-ShihTzu
Locatie: Hilversum

Re: DE oplossing voor broodfok.

Ongelezen bericht door Frenk »

Hutsje schreef:
Frenk schreef:
Hutsje schreef::eek:
Ik ben eerlijk gezegd nog steeds benieuwd naar je reactie :ok:
goh, dat is wel héél eerlijk van je! :eek:
?
bij grotere rassen begion je later (vaak pas met 2,5 a 3 jaar en bij de kleintjes vaak al met een jaar of anderhalf) en eindig je eerder, daar houdt het met 2 a 3 nesten wel op terwijl je best veel hoort dat bv tekkels op een leeftijd van 6, 7, 8 jaar nog nesten krijgen.
Ik bedoelde de vraag wat een acceptabele prijs voor een grotere hond is :wink:
Afbeelding
Gebruikersavatar
Frenk
Zeer actief
Berichten: 16000
Lid geworden op: 19 mar 2008 08:30
Mijn ras(sen): xLhasa-ShihTzu
Locatie: Hilversum

Re: DE oplossing voor broodfok.

Ongelezen bericht door Frenk »

massam schreef:oh maar als jij het over die mensen hebt dan zal het never nooit opgelost kunnen worden met inzet van rashondenfokkers. dat is namelijk een totaal andere branche. die mensen willen geen stamboom, geen rashond, meteen meenemen en geen vragen en niks betalen.

een rashondenfokker kan daar niks aan verkopen. dat geeft hartklachten :engel:
Volgens mij hadden we het daar wel over, gezien het lijstje van ik dacht Pablo. Die kwam toch van zo'n puppyfarmwebsite?
Edit: dit was de bron voor die prijzen, dacht ik :19: http://www.puppykennel.nl/honden/
Afbeelding
Rhiannon
Zeer actief
Berichten: 2281
Lid geworden op: 26 jan 2009 16:01

Re: DE oplossing voor broodfok.

Ongelezen bericht door Rhiannon »

Eigenlijk is de oplossing heel simpel.
Als de erkende fokkers nu eens hun prijzen laten zakken naar 250 euro voor hun pups en dus enkel nog kostendekkend fokken dan zullen de broodfokkers ook hun prijs moeten laten zakken willen ze nog pups verkopen waardoor het voor die laatste helemaal niet meer rendabel is en ze hun handel kunnen opdoeken.

Dus einde broodfok, enkel nog gezonde honden van verantwoorde fokkers.
Ik geloof er niks van dat de prijs er toe doet, mensen die kopen bij de broodfokker zijn een ander slag mensen als die hun geliefde hond aan schaffen via een serieuze fokker.
De broodfokker kopers zijn in mijn inziens meer de mensen die hetzelfde hondje willen als de buren of die bekende ster op tv..
Zoektocht begint en eindigt bij google typ in boomer en daar zijn ze al ...mensen die echt liefhebbers zijn van een bepaald ras gaan vaak niet over 1 nacht ijs.
En als je geen geld hebt om de pupprijs te betalen heb je dan wel geld voor de DA?

De ophef over de prijs van een pup van een goede fokker snap ik niet, als je heel je hart en zaligheid in je pups hebt gestoken wil je ze toch niet aan de eerste de beste meegeven en is het dan geen geruststelling dat mensen op een wachtlijst willen staan en eventueel maanden geld sparen om jou pup te kopen?
Je maakt dat toch zeker zelf uit wat jij voor je pups vraagt, je hoeft je daarover aan niemand te verantwoorden vind ik.

De Broodfok stopt alleen als je er voor zorgt dat mensen er zich van bewust worden van de praktijken van dat soort mensen, het zijn wel deze zelfde kopers die met de tranen in hun ogen zitten te kijken naar animal cops bv.
Confrontatie desnoods met gruwelijke beelden een soort postbus 51 spotjes, misschien gaan dan de ogen open .
murmel

Re: DE oplossing voor broodfok.

Ongelezen bericht door murmel »

smoekie,

sorry maar ik geef het op hier

mocht je mee willen doen aan dit topic op een volwassenenniveau kun je inloggen op een ander website (de naam kan ik je via pb geven)

gr
stef
Gebruikersavatar
Hutsje
Zeer actief
Berichten: 28016
Lid geworden op: 23 apr 2002 04:17
Mijn ras(sen): moddercockers
Aantal honden: 2
Locatie: black lake city met peer, nootje en pinot

Re: DE oplossing voor broodfok.

Ongelezen bericht door Hutsje »

murmel schreef:smoekie,

sorry maar ik geef het op hier

mocht je mee willen doen aan dit topic op een volwassenenniveau kun je inloggen op een ander website (de naam kan ik je via pb geven)

gr
stef
:smile: :smile: :smile: nee, DIT is een volwassen reactie :smile: . de reacties staan je niet aan, je negeert ze waar het je uitkomt en nu geef je het maar helemaal op omdat niemand het met je eens is :ok: . dag mormel :blah:
Afbeelding
Gebruikersavatar
Frenk
Zeer actief
Berichten: 16000
Lid geworden op: 19 mar 2008 08:30
Mijn ras(sen): xLhasa-ShihTzu
Locatie: Hilversum

Re: DE oplossing voor broodfok.

Ongelezen bericht door Frenk »

murmel schreef:smoekie,

sorry maar ik geef het op hier

mocht je mee willen doen aan dit topic op een volwassenenniveau kun je inloggen op een ander website (de naam kan ik je via pb geven)

gr
stef
Doei Stef :zwaai
Afbeelding
Gebruikersavatar
Pablo
Zeer actief
Berichten: 1290
Lid geworden op: 24 jan 2009 14:27
Mijn ras(sen): Chihuahua & Bull Terrier
Locatie: Breda

Re: DE oplossing voor broodfok.

Ongelezen bericht door Pablo »

Nog een keer, broodfokhonden zijn vaak even duur, al dan niet duurder als een zorgvuldig gefokte pup waar bergen van tijd en liefde in is gestoken.
De ongelovigen onder ons kunnen even naar de link gaan die Frenk net gaf, daar zul je zien dat de prijzen die ik opgaf op mijn lijstje op de site zelfs nog duurder uit kunnen vallen, heeft met de kleurtjes te maken misschien?

Chihuahua zonder stamboom:
http://www.puppykennel.nl/honden/chihua ... rence-mini" onclick="window.open(this.href);return false;
(Maar liefst 1699 euro! Van de week zag ik een prachtige chihuahua pup met stamboom van een goed fokker en die heeft 1250 gekost ter verduidelijking)

Bullterrier zonder stamboom
http://www.puppykennel.nl/honden/bull-terrier/raina" onclick="window.open(this.href);return false;
899 euro, Djanga heeft ons 1250 gekost, maar dan wel met stamboom, supersocialisatie de eerste 8 weken, en 2 toegewijde fokkers die 24 uur per dag voor ons klaarstaan

Iets wat door moet gaan voor een jack russell: (Let vooral even op dat ze op die site jack russell met 1 L schrijven)
http://www.puppykennel.nl/honden/jack-r ... rier/pepsy" onclick="window.open(this.href);return false;
399 euro, dat vind ik nogal vrij veel geld voor zo'n gedrochtje met uitpuilende ogen, kun je totaal niet vergelijken met de jack russell pups die ik hier weleens op het forum heb gezien, van een goed fokster hier.

En dan 899 euro voor een dwergpincher? :denken:
http://www.puppykennel.nl/honden/dwerg-pinscher/harro" onclick="window.open(this.href);return false;
Moet je kijken hoe dat beest eruit ziet :roll:


En ik vind mensen die ergens voor een pup gaan kijken en beseffen dat ze bij een broodfokker terecht zijn gekomen, en dan nog dat hondje meenemen net zo erg als de broodfokker, al dan niet erger!
Zulke mensen moeten zich diep schamen!
Afbeelding
Gebruikersavatar
malinois
Zeer actief
Berichten: 57865
Lid geworden op: 16 aug 2003 18:40
Mijn ras(sen): (X) Mechelse herder
Aantal honden: 3
Contacteer:

Re: DE oplossing voor broodfok.

Ongelezen bericht door malinois »

MonaToetje schreef:vraag mij ook af hoeveel je bij een goede fokker voor een DH pup betaalt.
de werkhondenfokkers die ik ken, tussen de 500 en 800 euro ongeveer.
Afbeelding
In liefdevolle herinnering aan Xena v.d. Lobo Hoeve 12.08.2001 - 15.06.2016 & Xito v.d. Lobo Hoeve 04.01.06 - 21.08.14 Website Mechelse herders Facebooksite Xygan Facebooksite Xavi
truusje
Zeer actief
Berichten: 1826
Lid geworden op: 04 jan 2006 14:14
Mijn ras(sen): Engelse Cocker Spaniel
Contacteer:

Re: DE oplossing voor broodfok.

Ongelezen bericht door truusje »

smoekie schreef:
truusje schreef:Idd Smoekie, dus het voorstel van Murmel is geenszins een oplossing.....het zal alleen maar erger worden vrees ik.

Dagelijks goede voorlichting op tv lijkt mij veel beter.
Er zat een klein beetje sarcasme in, maar die "hoor" je natuurlijk niet :wink:

Edit:
Maar het uitgangspunt bij vele is toch "rasverbetering" Je bent toch niet "verplicht" om bakken vol met geld uit te geven voor shows/wedstijden en presentaties. Er zijn er enkele verplicht, en dan is het klaar, al die andere shows die je omdat je het zelf zo leuk vind, omdat je zelf graag een vermelding "van" in het stamboek wil hebben.
Dat heeft niets meer met rasverbetering te maken, maar alles met genoegdoening en erkenning cq reclame voor je eigen "produkt

Met de onkosten van shows en dergelijke er in mee berekend kan ik wel begrijpen dat die prijzen zo verdomd hoog zijn af en toe.
Kijkend naar bijv de herder en de onderzoeken die daar verplicht zijn en de kosten die daarvan hoger liggen dan doorgaans onderzoeken die nodig zijn voor bijv. een Jack Russell kan ik er nog steeds niet bij waarom de aanschaf prijs voor een dergelijke hond zo laag zijn in tegenstelling tot vele andere rassen daarbij in aanmerking genomen dat zij er ook niet op toeleggen, maar er toch ook enige winst evengoed uit halen. :19:
"Jawel, ik hoorde"jouw sarcasme wel, maar jij de mijne niet blijkt :wink:
Laatst gewijzigd door truusje op 21 aug 2009 13:44, 2 keer totaal gewijzigd.
Afbeelding

So Sweet :I:
truusje
Zeer actief
Berichten: 1826
Lid geworden op: 04 jan 2006 14:14
Mijn ras(sen): Engelse Cocker Spaniel
Contacteer:

Re: DE oplossing voor broodfok.

Ongelezen bericht door truusje »

smoekie schreef:
massam schreef:een puppy kun jij niet zien of ie echt aan de rasstandaard gaat voldoen :denken: (of het moet een duitse dogpup met krullen zijn ofzo :engel: )
Anders gesteld. Jij hebt een nestje pups van ouders die aan de rasstandaard voldoen, die hebben beide een stamboom. Voor dat nestje vraag jij een stamboom aan.

Zouden de ouders niet aan de rasstandaard voldoen hebben zij geen stamboom en kun jij dus ook geen stamboom aanvragen voor die pups.

Dus op het moment dat jij een pup koopt met stamboom ben je dus al verzekerd van het feit dat de pup voldoet aan de rasstandaard.
:denken: voldoen de ouders niet aan de rasstandaard krijgen ze geen stamboom?
:denken: dus een pup met stamboom voldoet aan de rasstandaard?

Lieve Smoekie, jij weet echt niet wat je zegt.
Afbeelding

So Sweet :I:
Gebruikersavatar
Frenk
Zeer actief
Berichten: 16000
Lid geworden op: 19 mar 2008 08:30
Mijn ras(sen): xLhasa-ShihTzu
Locatie: Hilversum

Re: DE oplossing voor broodfok.

Ongelezen bericht door Frenk »

smoekie schreef:Zouden de ouders niet aan de rasstandaard voldoen hebben zij geen stamboom en kun jij dus ook geen stamboom aanvragen voor die pups.

Dus op het moment dat jij een pup koopt met stamboom ben je dus al verzekerd van het feit dat de pup voldoet aan de rasstandaard.
Een stamboom heeft niets te maken met voldoen aan de rasstandaard. Een stamboom is niets meer dan een afstammingsbewijs. Maar dat maakt je nog geen goeie rasvertegenwoordiger :19:
Afbeelding
truusje
Zeer actief
Berichten: 1826
Lid geworden op: 04 jan 2006 14:14
Mijn ras(sen): Engelse Cocker Spaniel
Contacteer:

Re: DE oplossing voor broodfok.

Ongelezen bericht door truusje »

murmel schreef:ok, ik heb even zitten nadenken

dus de fokkers zijn niet bereid in te leveren, misschien is het volgende idee wat levensvatbaarder?

de vraag naar rashonden is groot vanuit het publiek.
de meeste mensen hoeven geen tophond, als ie maar gezond is en aan de rasstandaard voldoet en vooral moet ie betaaldbaar en op zeer korte termijn beschikbaar zijn.


Misschien moeten er enkele grote fokkers komen die 1 of 2 rassen fokken, lage prijzen handteren (400-500 euro of lager) en ook steeds pups ter beschikking hebben.
Dus eigenlijk de nieuwe 'broodfok' maar die pups afleverd met kwaliteit, de gemiddelde hond dus. Goede gesocialiseerd, gezond, met of zonder stamboom, maar hij moet aan de rasstandaard voldoen.
Die grote fokkers concentreren zich dan op de huis-keuken-en tuin rashondengebruik en fokt een gemiddelde hond en de hobbyfokkers die dan meer uit idealisme fokken kunnen dan de tophonden fokken zowel wat show als wedstrijdkwaliteiten betreft waarvoor ze ook een prijs met winst kunnen rekenen. Die prijs zal dan hoger zijn, maar daar krijg je dan ook iets extra voor als kopen.

Dan is alles beschikbaar en zal de kwaliteit in de toekomst van de rashonden bij de mensen thuis stijgen.

Doordat de gefokte pups goed worden gesocialiseerd zullen er al een stuk minder gedragsproblemen ontwikkelen en dus al minder snel in het asiel belanden daardoor. Als mensen een kwaliteitshond kopen en ze willen na verloop van tijd ook eens een pretnest doen met de reu van de buur die ook een kwaliteitshond heeft, dan kan dat ook zonder problemen.

hoe klinkt dit?


ps ik weet dat je daar de overvolle asiels niet mee oplost, maar het kan wel bijdragen.
Wat versta jij onder de gemiddelde hond?

Dacht je soms dat wij allemaal kampioenen fokken?
Afbeelding

So Sweet :I:
Gebruikersavatar
malinois
Zeer actief
Berichten: 57865
Lid geworden op: 16 aug 2003 18:40
Mijn ras(sen): (X) Mechelse herder
Aantal honden: 3
Contacteer:

Re: DE oplossing voor broodfok.

Ongelezen bericht door malinois »

smoekie schreef:
Zouden de ouders niet aan de rasstandaard voldoen hebben zij geen stamboom en kun jij dus ook geen stamboom aanvragen voor die pups.

Dus op het moment dat jij een pup koopt met stamboom ben je dus al verzekerd van het feit dat de pup voldoet aan de rasstandaard.
hoe kom je aan deze wijsheid?
Afbeelding
In liefdevolle herinnering aan Xena v.d. Lobo Hoeve 12.08.2001 - 15.06.2016 & Xito v.d. Lobo Hoeve 04.01.06 - 21.08.14 Website Mechelse herders Facebooksite Xygan Facebooksite Xavi
Gebruikersavatar
M@scha
Zeer actief
Berichten: 40674
Lid geworden op: 19 nov 2003 11:25
Mijn ras(sen): Labraque
Aantal honden: 1
Locatie: Groesbeek

Re: DE oplossing voor broodfok.

Ongelezen bericht door M@scha »

Frenk schreef:
massam schreef:oh maar als jij het over die mensen hebt dan zal het never nooit opgelost kunnen worden met inzet van rashondenfokkers. dat is namelijk een totaal andere branche. die mensen willen geen stamboom, geen rashond, meteen meenemen en geen vragen en niks betalen.

een rashondenfokker kan daar niks aan verkopen. dat geeft hartklachten :engel:
Volgens mij hadden we het daar wel over, gezien het lijstje van ik dacht Pablo. Die kwam toch van zo'n puppyfarmwebsite?
Edit: dit was de bron voor die prijzen, dacht ik :19: http://www.puppykennel.nl/honden/

ja.. "ras"honden dus en geen boomerspul :U:
Afbeelding
Gebruikersavatar
M@scha
Zeer actief
Berichten: 40674
Lid geworden op: 19 nov 2003 11:25
Mijn ras(sen): Labraque
Aantal honden: 1
Locatie: Groesbeek

Re: DE oplossing voor broodfok.

Ongelezen bericht door M@scha »

Hutsje schreef:
murmel schreef:smoekie,

sorry maar ik geef het op hier

mocht je mee willen doen aan dit topic op een volwassenenniveau kun je inloggen op een ander website (de naam kan ik je via pb geven)

gr
stef
:smile: :smile: :smile: nee, DIT is een volwassen reactie :smile: . de reacties staan je niet aan, je negeert ze waar het je uitkomt en nu geef je het maar helemaal op omdat niemand het met je eens is :ok: . dag mormel :blah:

jij bent al net zo scheel als monatoetje :pffff: mUrmel lieve jes! :mrgreen:
Afbeelding
Gebruikersavatar
Frenk
Zeer actief
Berichten: 16000
Lid geworden op: 19 mar 2008 08:30
Mijn ras(sen): xLhasa-ShihTzu
Locatie: Hilversum

Re: DE oplossing voor broodfok.

Ongelezen bericht door Frenk »

massam schreef:
Frenk schreef:
massam schreef:oh maar als jij het over die mensen hebt dan zal het never nooit opgelost kunnen worden met inzet van rashondenfokkers. dat is namelijk een totaal andere branche. die mensen willen geen stamboom, geen rashond, meteen meenemen en geen vragen en niks betalen.

een rashondenfokker kan daar niks aan verkopen. dat geeft hartklachten :engel:
Volgens mij hadden we het daar wel over, gezien het lijstje van ik dacht Pablo. Die kwam toch van zo'n puppyfarmwebsite?
Edit: dit was de bron voor die prijzen, dacht ik :19: http://www.puppykennel.nl/honden/

ja.. "ras"honden dus en geen boomerspul :U:
Staan ook boemers en mixjes op hoor. Maar volgens mij geen stamboomhondjes? :scratch:
Afbeelding
Marion.

Re: DE oplossing voor broodfok.

Ongelezen bericht door Marion. »

malinois schreef:
smoekie schreef:
Zouden de ouders niet aan de rasstandaard voldoen hebben zij geen stamboom en kun jij dus ook geen stamboom aanvragen voor die pups.

Dus op het moment dat jij een pup koopt met stamboom ben je dus al verzekerd van het feit dat de pup voldoet aan de rasstandaard.
hoe kom je aan deze wijsheid?
Google en/of SBS6
Gebruikersavatar
Maryanne
Zeer actief
Berichten: 10112
Lid geworden op: 15 feb 2007 11:25
Mijn ras(sen): Jack Russell Terriers, Vizsla
Aantal honden: 12
Locatie: Regio Amsterdam
Contacteer:

Re: DE oplossing voor broodfok.

Ongelezen bericht door Maryanne »

smoekie,

sorry maar ik geef het op hier

mocht je mee willen doen aan dit topic op een volwassenenniveau kun je inloggen op een ander website (de naam kan ik je via pb geven)

gr
stef
ByeAfbeelding
Gebruikersavatar
M@scha
Zeer actief
Berichten: 40674
Lid geworden op: 19 nov 2003 11:25
Mijn ras(sen): Labraque
Aantal honden: 1
Locatie: Groesbeek

Re: DE oplossing voor broodfok.

Ongelezen bericht door M@scha »

hmm die zie ik niet. ik zie wel dat de indruk gewekt wordt dat het rashonden zijn..

dit is wel "komisch" meer dan 100 mensen gaan genaaid worden met een makkelijke beagle....

Grootte:
Klein
Onderhoud:
Gemakkelijk
Doel:
Jacht, Familie huisdier
Meer over dit ras | Honden te koop (138)
Afbeelding
Gebruikersavatar
Frenk
Zeer actief
Berichten: 16000
Lid geworden op: 19 mar 2008 08:30
Mijn ras(sen): xLhasa-ShihTzu
Locatie: Hilversum

Re: DE oplossing voor broodfok.

Ongelezen bericht door Frenk »

massam schreef:hmm die zie ik niet. ik zie wel dat de indruk gewekt wordt dat het rashonden zijn..

dit is wel "komisch" meer dan 100 mensen gaan genaaid worden met een makkelijke beagle....

Grootte:
Klein
Onderhoud:
Gemakkelijk
Doel:
Jacht, Familie huisdier
Meer over dit ras | Honden te koop (138)
Bij mij staat op de homepage een groen balk aan de linkerkant met een alfabetische lijst. Daar staan ze tussen. En hoe raszuiver deze honden zijn is natuurlijk ook nog maar de vraag. Zie jij iets over stambomen?
Afbeelding
Gebruikersavatar
Hutsje
Zeer actief
Berichten: 28016
Lid geworden op: 23 apr 2002 04:17
Mijn ras(sen): moddercockers
Aantal honden: 2
Locatie: black lake city met peer, nootje en pinot

Re: DE oplossing voor broodfok.

Ongelezen bericht door Hutsje »

massam schreef:
Hutsje schreef:
murmel schreef:smoekie,

sorry maar ik geef het op hier

mocht je mee willen doen aan dit topic op een volwassenenniveau kun je inloggen op een ander website (de naam kan ik je via pb geven)

gr
stef
:smile: :smile: :smile: nee, DIT is een volwassen reactie :smile: . de reacties staan je niet aan, je negeert ze waar het je uitkomt en nu geef je het maar helemaal op omdat niemand het met je eens is :ok: . dag mormel :blah:

jij bent al net zo scheel als monatoetje :pffff: mUrmel lieve jes! :mrgreen:
niks mis met mijn ogen hoor :engel:
Afbeelding
Gebruikersavatar
M@scha
Zeer actief
Berichten: 40674
Lid geworden op: 19 nov 2003 11:25
Mijn ras(sen): Labraque
Aantal honden: 1
Locatie: Groesbeek

Re: DE oplossing voor broodfok.

Ongelezen bericht door M@scha »

Frenk schreef:
massam schreef:hmm die zie ik niet. ik zie wel dat de indruk gewekt wordt dat het rashonden zijn..

dit is wel "komisch" meer dan 100 mensen gaan genaaid worden met een makkelijke beagle....

Grootte:
Klein
Onderhoud:
Gemakkelijk
Doel:
Jacht, Familie huisdier
Meer over dit ras | Honden te koop (138)
Bij mij staat op de homepage een groen balk aan de linkerkant met een alfabetische lijst. Daar staan ze tussen. En hoe raszuiver deze honden zijn is natuurlijk ook nog maar de vraag. Zie jij iets over stambomen?
nee geen stambomen natuurlijk maar wel de rasnamen erbij. dat bedoel ik. mensen die daar kopen, die kopen een dalmatsiejur :pffff: en echt geen op dalmatische hond gelijkend dier op 4 poten zeg maar :mrgreen:
Afbeelding
Gebruikersavatar
Pablo
Zeer actief
Berichten: 1290
Lid geworden op: 24 jan 2009 14:27
Mijn ras(sen): Chihuahua & Bull Terrier
Locatie: Breda

Re: DE oplossing voor broodfok.

Ongelezen bericht door Pablo »

Frenk schreef:
massam schreef:hmm die zie ik niet. ik zie wel dat de indruk gewekt wordt dat het rashonden zijn..

dit is wel "komisch" meer dan 100 mensen gaan genaaid worden met een makkelijke beagle....

Grootte:
Klein
Onderhoud:
Gemakkelijk
Doel:
Jacht, Familie huisdier
Meer over dit ras | Honden te koop (138)
Bij mij staat op de homepage een groen balk aan de linkerkant met een alfabetische lijst. Daar staan ze tussen. En hoe raszuiver deze honden zijn is natuurlijk ook nog maar de vraag. Zie jij iets over stambomen?
Zitten geen stambomen bij, maar heb weleens gelezen dat als je extra betaalde je er wel een stamboom bij kon krijgen. (Weet niet of dat nog zo is)
Maargoed, daar kunnen we zelf wel naar raden wat dat voor stamboom is :mrgreen:
Afbeelding
Gebruikersavatar
Frenk
Zeer actief
Berichten: 16000
Lid geworden op: 19 mar 2008 08:30
Mijn ras(sen): xLhasa-ShihTzu
Locatie: Hilversum

Re: DE oplossing voor broodfok.

Ongelezen bericht door Frenk »

massam schreef:nee geen stambomen natuurlijk maar wel de rasnamen erbij. dat bedoel ik. mensen die daar kopen, die kopen een dalmatsiejur :pffff: en echt geen op dalmatische hond gelijkend dier op 4 poten zeg maar :mrgreen:
Oh okee, dan hebben we het nog wel over hetzelfde :mrgreen: Geen pretnestjes, maar georganiseerde massale broodfok met honden die op rashonden moeten lijken (en af en toe een boomertje ertussen).
En daar liggen de prijzen dus nog hoger dan bij de echte rashondenfok :ok:
Afbeelding
Marion.

Re: DE oplossing voor broodfok.

Ongelezen bericht door Marion. »

Pablo schreef:Zitten geen stambomen bij, maar heb weleens gelezen dat als je extra betaalde je er wel een stamboom bij kon krijgen. (Weet niet of dat nog zo is)
Maargoed, daar kunnen we zelf wel naar raden wat dat voor stamboom is :mrgreen:
Maar weet je wel hoe duur mooi papier is, en hij moet ook nog gelamineerd worden he :N:
Gebruikersavatar
smoekie
Zeer actief
Berichten: 20140
Lid geworden op: 12 jun 2009 08:09
Mijn ras(sen): JH
Aantal honden: 2

Re: DE oplossing voor broodfok.

Ongelezen bericht door smoekie »

malinois schreef:
smoekie schreef:
Zouden de ouders niet aan de rasstandaard voldoen hebben zij geen stamboom en kun jij dus ook geen stamboom aanvragen voor die pups.

Dus op het moment dat jij een pup koopt met stamboom ben je dus al verzekerd van het feit dat de pup voldoet aan de rasstandaard.
hoe kom je aan deze wijsheid?
Zucht. Op het moment dat ik een Jack Russel wil kopen met stamboom kan en mag ik er toch vanuit gaan als “nieuweling” dat ik een “echte” Jack Russel koop.

Op het moment dat een fokker een nestje pups heeft waarvan er 1 of meerdere pups zijn die een “verkeerde” kleur hebben, en dus niet aan de "rasstandaard" voldoet of voldoen neem ik maar aan dat hij daar geen stamboom voor aanvraagt, en of niet krijgt :19:
Ik heb meer vertrouwen in vier poten en een staart dan in twee benen en een uitgestoken hand.
Gebruikersavatar
Pablo
Zeer actief
Berichten: 1290
Lid geworden op: 24 jan 2009 14:27
Mijn ras(sen): Chihuahua & Bull Terrier
Locatie: Breda

Re: DE oplossing voor broodfok.

Ongelezen bericht door Pablo »

Marion. schreef:
Pablo schreef:Zitten geen stambomen bij, maar heb weleens gelezen dat als je extra betaalde je er wel een stamboom bij kon krijgen. (Weet niet of dat nog zo is)
Maargoed, daar kunnen we zelf wel naar raden wat dat voor stamboom is :mrgreen:
Maar weet je wel hoe duur mooi papier is, en hij moet ook nog gelamineerd worden he :N:
Ja da's waar, dat loopt toch al gauw flink in de papieren he :mrgreen:
Daar kunnen die papiertjes die je bij een echte stamboomhond krijgt niet aan tippen :pffff:
Afbeelding
Gebruikersavatar
Pablo
Zeer actief
Berichten: 1290
Lid geworden op: 24 jan 2009 14:27
Mijn ras(sen): Chihuahua & Bull Terrier
Locatie: Breda

Re: DE oplossing voor broodfok.

Ongelezen bericht door Pablo »

smoekie schreef:
malinois schreef:
smoekie schreef:
Zouden de ouders niet aan de rasstandaard voldoen hebben zij geen stamboom en kun jij dus ook geen stamboom aanvragen voor die pups.

Dus op het moment dat jij een pup koopt met stamboom ben je dus al verzekerd van het feit dat de pup voldoet aan de rasstandaard.
hoe kom je aan deze wijsheid?
Zucht. Op het moment dat ik een Jack Russel wil kopen met stamboom kan en mag ik er toch vanuit gaan als “nieuweling” dat ik een “echte” Jack Russel koop.

Op het moment dat een fokker een nestje pups heeft waarvan er 1 of meerdere pups zijn die een “verkeerde” kleur hebben, en dus niet aan de "rasstandaard" voldoet of voldoen neem ik maar aan dat hij daar geen stamboom voor aanvraagt, en of niet krijgt :19:
:ugh:
Afbeelding
Gebruikersavatar
M@scha
Zeer actief
Berichten: 40674
Lid geworden op: 19 nov 2003 11:25
Mijn ras(sen): Labraque
Aantal honden: 1
Locatie: Groesbeek

Re: DE oplossing voor broodfok.

Ongelezen bericht door M@scha »

smoekie schreef:
malinois schreef:
smoekie schreef:
Zouden de ouders niet aan de rasstandaard voldoen hebben zij geen stamboom en kun jij dus ook geen stamboom aanvragen voor die pups.

Dus op het moment dat jij een pup koopt met stamboom ben je dus al verzekerd van het feit dat de pup voldoet aan de rasstandaard.
hoe kom je aan deze wijsheid?
Zucht. Op het moment dat ik een Jack Russel wil kopen met stamboom kan en mag ik er toch vanuit gaan als “nieuweling” dat ik een “echte” Jack Russel koop.

Op het moment dat een fokker een nestje pups heeft waarvan er 1 of meerdere pups zijn die een “verkeerde” kleur hebben, en dus niet aan de "rasstandaard" voldoet of voldoen neem ik maar aan dat hij daar geen stamboom voor aanvraagt, en of niet krijgt :19:

de regel is (op uitzonderingen bij sommige rassen na) héél simpel:


papa met stamboom + mama met stamboom = pup met stamboom. al is ie groen met olifantenoren :ok:
Afbeelding
Gebruikersavatar
smoekie
Zeer actief
Berichten: 20140
Lid geworden op: 12 jun 2009 08:09
Mijn ras(sen): JH
Aantal honden: 2

Re: DE oplossing voor broodfok.

Ongelezen bericht door smoekie »

massam schreef:[de regel is (op uitzonderingen bij sommige rassen na) héél simpel:


papa met stamboom + mama met stamboom = pup met stamboom. al is ie groen met olifantenoren :ok:

Dus zelfs als ik een "ras"hond met stamboom koop (bijv. een jack russel) ben ik nog niet verzekerd dat ik ook daadwerkelijk een echte Jack koop :scratch:
Ik heb meer vertrouwen in vier poten en een staart dan in twee benen en een uitgestoken hand.
Plaats reactie

Terug naar “Fokken van honden”