Ik kan niks goeds aan brokken verzinnen.
Ster topic:
Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren
Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!
Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak
Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren
Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!
Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak
melamine nu ook in hondenvoer
Moderator: moderatorteam
- Hayley84
- Zeer actief
- Berichten: 1811
- Lid geworden op: 02 apr 2008 10:38
- Mijn ras(sen): Staffordshire Bull Terrier
- Aantal honden: 2
- Locatie: Noord-Brabant
-
bulletjebe
- Zeer actief
- Berichten: 2619
- Lid geworden op: 21 apr 2002 00:00
- Mijn ras(sen): bullmastiff
- Contacteer:
Ik heb eens een nest pups puppymelk gegeven en die pups kregen zwarte ontlasting daarvan. Daarop heb ik meteen de vertegenwoordiger laten komen van het merk wat ik gaf en foto's gemaakt van de ontlasting. Hij maakte toen een flesje klaar met die melk en vond zelf meteen dat het niet goed rook en adviseerde ons een klacht in te dienen bij de fabrikant. Dat hebben we gedaan en we hebben meteen de melk laten onderzoeken bij twee laboratoria. Daar is niks uitgekomen. Maar de fabrikant heeft ons na veel heel en weer getelefoneer en geschrijf, toch schadeloos gesteld door voer te geven en we moesten iets tekenen waarin stond dat we dit niet zouden melden in welke media dan ook.
Een paar maanden later was de vertegenwoordiger ontslagen.
Nu denk ik dat dit wel eens met melamine te maken zou kunnen hebben. Maar dat is achteraf gepraat natuurlijk. Ik kom hierop omdat ik lees dat in 2006 al zaken bekend geraakt zijn en dit speelde zich af in begin 2006.
Een paar maanden later was de vertegenwoordiger ontslagen.
Nu denk ik dat dit wel eens met melamine te maken zou kunnen hebben. Maar dat is achteraf gepraat natuurlijk. Ik kom hierop omdat ik lees dat in 2006 al zaken bekend geraakt zijn en dit speelde zich af in begin 2006.
-
Golden Stanley
Maar vleesmeel, zelfs al zou er 'kwaliteits vleesmeel' bestaan met 'hoogwaardige eiwitten', waar ik absoluut niet in geloof, is al niet hoogwaardig meer op het moment dat het verhit wordt.
Ik ben absoluut geen Smuldier fan, maar ik denk dat dit 'hoogwaardiger' is dan een gemiddelde brok. Ook al heb je daar wel een punt wat de inhoud betreft.
Ik ben absoluut geen Smuldier fan, maar ik denk dat dit 'hoogwaardiger' is dan een gemiddelde brok. Ook al heb je daar wel een punt wat de inhoud betreft.
-
Golden Stanley
Vergelijk het verhittingsproces van een karbonade met die van een gemiddelde brok. Daar zit nogal wat verschil in. Zeker als je erop moet vertrouwen dat de mineralenwerking van zo'n verhitte brok nog intact moet blijven. Dat is al niet meer intact als je gaat verhitten op het laagste procedee van 75 g/c. Ook wij 'moeten' alles rauw om het goed opneembaar te maken tegenwoordig, he....Inge O schreef:dat bestaat er zeer zeker, maar het zal, net zoals smuldier en aanverwanten, niet van biefstuk zijn gemaaktGolden Stanley schreef:Maar vleesmeel, zelfs al zou er 'kwaliteits vleesmeel' bestaan met 'hoogwaardige eiwitten', waar ik absoluut niet in geloof, is al niet hoogwaardig meer op het moment dat het verhit wordt..
Precies, dan zijn we het toch ergens over eens.![]()
dat verhitten was een reactie die ik al verwachtte, maar eet jij je karbonade dan rauw?
Ik eet overigens geen varkensvlees...
- Rami
- Zeer actief
- Berichten: 15764
- Lid geworden op: 30 jul 2005 13:33
- Mijn ras(sen): Ik ben een allesvreter!
- Aantal honden: 2
Of zelf samenstellen.Inge O schreef:
daar kan je gelijk in hebben (in het percentage graan dan), maar ik doelde vooral op het feit dat er géén vlees zou inzitten. om te beginnen moet je dan al 'vlees' definiëren, want alle hondenvoer is afval en in de ene brok of kvv zal nog relatief hoogwaardig eiwit zitten, in het andere alleen bindweefsel, pezen enz.
liever vleesmeel van hoogwaardige eiwitresten dan 'vlees' van laagwaardig afval - de term 'vleesmeel' doet me dus niet zoveel.
liever kwalitatief goede brok dan kwalitatief slechte kvv.
goede kvv is uiteraard het beste, dat staat buiten kijf.
En ik denk ook dat er in heel veel kvv's toch vooral orgaan en pezen, vellen, kraakbeen etc. verwerkt wordt. Dat kan ook bijna niet anders gelet op de prijzen van sommige kvv's.
Ik ben inmiddels niet zo heel erg duur uit (ik koop groot in, heb af en toe leuke 'dealtjes') maar dat kost wel tijd en moeite, maar zo goedkoop als sommige kvv's zijn, daar kan ik met zelf samenstellen niet tegenop.
En dat zegt ook wat over de kwaliteit, denk ik...
-
Golden Stanley
Gut....dat doe ik hier nu nog steeds....Inge O schreef:ik nam zomaar een karbonade als voorbeeld, maar had net zo goed kip of ragoût kunnen nemen, dat moet veel langer en veel sterker verhit.Golden Stanley schreef:Vergelijk het verhittingsproces van een karbonade met die van een gemiddelde brok. Daar zit nogal wat verschil in. Zeker als je erop moet vertrouwen dat de mineralenwerking van zo'n verhitte brok nog intact moet blijven. Dat is al niet meer intact als je gaat verhitten op het laagste procedee van 75 g/c. Ook wij 'moeten' alles rauw om het goed opneembaar te maken tegenwoordig, he....
Ik eet vaak rauwe kip..............![]()
zoals de oermensen braadden en kookten (volle vuren of uren in de hete as liggen) lijkt me nou ook niet meteen eventjes om en om in de pan.
en toch hebben we het als oermens tot nu gered, ondanks verhitting.
Ik denk dat onze 'mazzel' hierin is dat wij de keuze hebben om zo divers mogelijk te kunnen eten. Als ik mezelf naga, bestaat het eten van onszelf uit zowel sterk verhit (bepaald vlees), als kort verhit (groente) tot rauw (rauwkost etc.). Een huisdier heeft hierin geen keuze als het enkel brokvoeding krijgt. Dat is iets wat opgelegd wordt door de mens. Als zo'n dier zelf de keuze had, wist het zelf heel goed wat gezond voor hem is.
-
Golden Stanley
- Rami
- Zeer actief
- Berichten: 15764
- Lid geworden op: 30 jul 2005 13:33
- Mijn ras(sen): Ik ben een allesvreter!
- Aantal honden: 2
Ik ook wel eens. Als ik zie hoe ze hier reageren op zoet! Vooral Silka. Als we iets van toetjes, koekjes of chocola eten, is ze er echt als de kippen bij. Het is niet goed voor haar, maar als ze echt het zelf voor kiezen zou hebben, zou ze, denk ik, vooral dingen met suiker eten.Inge O schreef: aan het vetgedrukte twijfel ik...
-
Golden Stanley
Voor mij blijft een hond vooral nog een opportunist. Mijn honden eten bijkans alle ongezonde dingen die los en vast zitten, mochten ze die kans krijgen. Volgens Juliëtte de Baïracly Levi zou een eigenaar elke hond in de natuur de kans moeten geven zichzelf te 'herontdekken'. Om er dan achter te komen dat zij heel goed in staat lijken te zijn om zaken te vergaren, die bijdragen aan hun gezondheid. Een instinctief vermogen om dat zelf te regelen en te ontwikkelen. In die context had ik mijn opmerking bedoeld. Zo ken ik een hondje dat pertinent weigert om brokvoeding (wat voor kwaliteit dan ook) en blikvoeding te eten. Rauwe voeding slikt ze als zoete koek. Is een pupje dat nooit eerder dergelijke voeding heeft gehad. Maar instinctief weet zij wel wat 'goed' voor haar is.Rami schreef:Ik ook wel eens. Als ik zie hoe ze hier reageren op zoet! Vooral Silka. Als we iets van toetjes, koekjes of chocola eten, is ze er echt als de kippen bij. Het is niet goed voor haar, maar als ze echt het zelf voor kiezen zou hebben, zou ze, denk ik, vooral dingen met suiker eten.Inge O schreef: aan het vetgedrukte twijfel ik...
- Moos
- Zeer actief
- Berichten: 25126
- Lid geworden op: 02 jan 2003 12:38
Ja hahahaah, als je dat specifieke hondje neemt als voorbeeld zou je erbij kunnen zeggen dat ze instinctief weet wat goed voor haar is.Golden Stanley schreef:Zo ken ik een hondje dat pertinent weigert om brokvoeding (wat voor kwaliteit dan ook) en blikvoeding te eten. Rauwe voeding slikt ze als zoete koek. Is een pupje dat nooit eerder dergelijke voeding heeft gehad. Maar instinctief weet zij wel wat 'goed' voor haar is.
Zet je mijn honden naast een bak blik-kattenvoer en een bak kvv dan vrees ik met hele grote vreze dat mijn honden instintief aan gaan voelen dat een blikje Whiskas het beste voor ze is :N:

- Madelief
- Zeer actief
- Berichten: 6183
- Lid geworden op: 22 mei 2007 13:27
- Mijn ras(sen): berger de brie débris & beauceron
- Aantal honden: 2
- Locatie: Utrechtse Heuvelrug
- Contacteer:
Hahahaha, en de mijne als ik een bak mensenpoep naast de kvv zet, vrees ik ook met grooooote vrezen dat het de mensenpoep wordt. En Gourmet Gold van de katjes inderdaad.
Overigens eet Yanthe net zo lief brokken. Ze eet gewoon heel graag.
Ook plastic en stokken en planten en kippenveren, en wol, en kapok uit het dekbed en haar persoonlijke favoriet: propjes van keukenrol, vers uit de prullenbak. Mjammmmmmmie!!
En natuurlijk alle uitstekende delen van haar speelgoed.
Ik denk dat er één factor vrijwel altijd een rol speelt....ze vinden het gewoon lekker....poep, blikvoer en vlees! Het zou goed kunnen dat puppenkind liever vlees eet en nu al fijn manipulatief geen brokjes meer eet, want ze heeft eigenlijk toch geen echte honger, en eet veel liever vlees
Ik ga binnenkort ook (eindelijk) gedeeltelijk barfen en als het bevalt ga ik waarschijnlijk zelfs over. Maar ik ben geen anti-brok campagne.
Overigens eet Yanthe net zo lief brokken. Ze eet gewoon heel graag.
Ook plastic en stokken en planten en kippenveren, en wol, en kapok uit het dekbed en haar persoonlijke favoriet: propjes van keukenrol, vers uit de prullenbak. Mjammmmmmmie!!
En natuurlijk alle uitstekende delen van haar speelgoed.
Ik denk dat er één factor vrijwel altijd een rol speelt....ze vinden het gewoon lekker....poep, blikvoer en vlees! Het zou goed kunnen dat puppenkind liever vlees eet en nu al fijn manipulatief geen brokjes meer eet, want ze heeft eigenlijk toch geen echte honger, en eet veel liever vlees
Ik ga binnenkort ook (eindelijk) gedeeltelijk barfen en als het bevalt ga ik waarschijnlijk zelfs over. Maar ik ben geen anti-brok campagne.
groetjes Madelief en Yanthe

Het huishouden van Yanthe Steen: Beaucerons de la Bonhardiesse
Voor altijd in mijn hart. Bonha '00 - 26-02-2013

Het huishouden van Yanthe Steen: Beaucerons de la Bonhardiesse
Voor altijd in mijn hart. Bonha '00 - 26-02-2013
- Moos
- Zeer actief
- Berichten: 25126
- Lid geworden op: 02 jan 2003 12:38
Oh jaMadelief schreef:Hahahaha, en de mijne als ik een bak mensenpoep naast de kvv zet, vrees ik ook met grooooote vrezen dat het de mensenpoep wordt. En Gourmet Gold van de katjes inderdaad.
Overigens eet Yanthe net zo lief brokken. Ze eet gewoon heel graag.
Ook plastic en stokken en planten en kippenveren, en wol, en kapok uit het dekbed en haar persoonlijke favoriet: propjes van keukenrol, vers uit de prullenbak. Mjammmmmmmie!!
En natuurlijk alle uitstekende delen van haar speelgoed.
Ik denk dat er één factor vrijwel altijd een rol speelt....ze vinden het gewoon lekker....poep, blikvoer en vlees! Het zou goed kunnen dat puppenkind liever vlees eet en nu al fijn manipulatief geen brokjes meer eet, want ze heeft eigenlijk toch geen echte honger, en eet veel liever vlees
Ik ga binnenkort ook (eindelijk) gedeeltelijk barfen en als het bevalt ga ik waarschijnlijk zelfs over. Maar ik ben geen anti-brok campagne.
Ik ben overigens ook voorstander van kvv en barf/nrv/hoe je het allemaal wilt noemen. Maar ik ben inderdaad ook geen felle anti-brok campagne, en het idee dat honden instinctief aanvoelen wat ze het beste kunnen eten geloof ik niet in. Ze vreten gewoon wat ze lekker vinden is ook mijn idee

- Moos
- Zeer actief
- Berichten: 25126
- Lid geworden op: 02 jan 2003 12:38
Ahhh, Vera mag ook in dit rijteInge O schreef:ahaha, heeft ze nog iets gemeen met crunchMadelief schreef: en haar persoonlijke favoriet: propjes van keukenrol, vers uit de prullenbak. Mjammmmmmmie!!. crunchjes' all time favorite is een stukje tissue - zakdoek, keukenrol, maakt niet uit, als het maar zacht papier is
.

-
S@ndr@
- Zeer actief
- Berichten: 63931
- Lid geworden op: 24 jul 2006 14:13
- Madelief
- Zeer actief
- Berichten: 6183
- Lid geworden op: 22 mei 2007 13:27
- Mijn ras(sen): berger de brie débris & beauceron
- Aantal honden: 2
- Locatie: Utrechtse Heuvelrug
- Contacteer:
Moos schreef:Ahhh, Vera mag ook in dit rijteInge O schreef:ahaha, heeft ze nog iets gemeen met crunchMadelief schreef: en haar persoonlijke favoriet: propjes van keukenrol, vers uit de prullenbak. Mjammmmmmmie!!. crunchjes' all time favorite is een stukje tissue - zakdoek, keukenrol, maakt niet uit, als het maar zacht papier is
.
Het liefste tissues, die sleept ze mee in haar mand of op bed en soppen en eten maar
groetjes Madelief en Yanthe

Het huishouden van Yanthe Steen: Beaucerons de la Bonhardiesse
Voor altijd in mijn hart. Bonha '00 - 26-02-2013

Het huishouden van Yanthe Steen: Beaucerons de la Bonhardiesse
Voor altijd in mijn hart. Bonha '00 - 26-02-2013
- Moos
- Zeer actief
- Berichten: 25126
- Lid geworden op: 02 jan 2003 12:38
Wat heb ik toch een oer-hondjes nog (sprak zij, glimmend van trotsInge O schreef:en volgens de theorie van coppinger hebben ze nog gelijk ookMoos schreef: Oh jaInstinctief voelen ze hier aan dat het aller, aller, allerbeste voor ze is mensenpoep inderdaad
![]()
. in een ver verleden waren ze immers de mobiele schoonmaakploeg in een mensennederzetting, het hoofdbestanddeel op hun menu was (en is nog op veel plaatsen)...........juist
.

-
Golden Stanley
Yep, dat is absoluut waar.Inge O schreef:oehh, van dit soort onzin gaan mijn haren toch rechtstaan, wat een goeroe-achtig geblaat :N: .Golden Stanley schreef:Volgens Juliëtte de Baïracly Levi zou een eigenaar elke hond in de natuur de kans moeten geven zichzelf te 'herontdekken'. Om er dan achter te komen dat zij heel goed in staat lijken te zijn om zaken te vergaren, die bijdragen aan hun gezondheid.
dat zal nooit gaan gebeuren natuurlijk hè, dus je komt daar gewoon ook niet achter.
Hihihi, zoals eerder gezegd. Ik zie dat niet in mijn honden terug, hoor. Maar als je doorleest hoe zij dat bedoelt, heeft ze in bepaalde dingen wel 'gelijk'.Zij is overigens niet van het type goeroegeblaat. Vind ik tenminste, zij is eerlijk in wat ze schrijft.
ja, die zijn er, zeer zeker. maar wat dan te denken van honden die juist problemen hebben met rauw - zowel de eerste, de tweede en de tigste keer? en wat dan te denken van honden die wel graag brok eten, en chips, en chocola (chocola :N: !!) en alle andere 'troep'?Een instinctief vermogen om dat zelf te regelen en te ontwikkelen. In die context had ik mijn opmerking bedoeld. Zo ken ik een hondje dat pertinent weigert om brokvoeding (wat voor kwaliteit dan ook) en blikvoeding te eten. Rauwe voeding slikt ze als zoete koek. Is een pupje dat nooit eerder dergelijke voeding heeft gehad. Maar instinctief weet zij wel wat 'goed' voor haar is.
met andere woorden : voor elke hond die 'instinctief het goede kiest' is er eentje die 'instinctief troep eet'.
-
Golden Stanley
Kattenvoer staat er continu voor vier katten. Is allemaal veilig.Moos schreef:Ja hahahaah, als je dat specifieke hondje neemt als voorbeeld zou je erbij kunnen zeggen dat ze instinctief weet wat goed voor haar is.Golden Stanley schreef:Zo ken ik een hondje dat pertinent weigert om brokvoeding (wat voor kwaliteit dan ook) en blikvoeding te eten. Rauwe voeding slikt ze als zoete koek. Is een pupje dat nooit eerder dergelijke voeding heeft gehad. Maar instinctief weet zij wel wat 'goed' voor haar is.
Maar verklaar het eens. HOE kan het dat zij alle brok, koekjes, kluifjes, zelfs KVV laat staan en alleen gaat voor d'r barfhap?
Zet je mijn honden naast een bak blik-kattenvoer en een bak kvv dan vrees ik met hele grote vreze dat mijn honden instintief aan gaan voelen dat een blikje Whiskas het beste voor ze is :N:
NIET voor mijn honden.
- Moos
- Zeer actief
- Berichten: 25126
- Lid geworden op: 02 jan 2003 12:38
Omdat ze dat lekker vindt? En de rest niet?Golden Stanley schreef:
Maar verklaar het eens. HOE kan het dat zij alle brok, koekjes, kluifjes, zelfs KVV laat staan en alleen gaat voor d'r barfhap?
Op dezelfde manier dat je verklaart waarom honden slablaadjes eten of tissues voor mijn part
Alleen bij jouw voorbeeld kan je er een heel mooi, bijna 'sprookjesachtig' verhaal aan hangen. Maar volgens mij is het gewoon hetzelfde als honden die voor andere dingen kiezen.

- Madelief
- Zeer actief
- Berichten: 6183
- Lid geworden op: 22 mei 2007 13:27
- Mijn ras(sen): berger de brie débris & beauceron
- Aantal honden: 2
- Locatie: Utrechtse Heuvelrug
- Contacteer:
Nou, ik geloof best dat er honden zijn die dat inderdaad instinctief aanvoelen. Maar ik denk dat er evenveel of veel meer andere redenen te bedenken zijn. Bijvoorbeeld omdat dat hondje (ik zeg maar wat) direct misselijk wordt van granen. Ik merk het vaak ook direct als ik gluten eet, en als kind had ik een natuurlijke aversie tegen brood, pasta, pizza en andere deegwaren. Ik at liever niet dan wel, maar later bleek dat ik eigenlijk altijd minstens vaag misselijk was en alleen maar misselijker werd van het eten van tarwe.
Dus het lijf (maar niet zonder het brein dus, dat "misselijk" koppelt aan "eten") wilde die troep niet. Niet omdat ik instinctief wist dat het slecht voor me was,maar omdat die koppeling gemaakt wordt.
Daarom kan het heel goed één kant op, maar nog veeeeel beter de andere kant op, en "denken" wij collectief dat vet eten, zoet eten, roken en alcohol goed voor ons is. NOT natuurlijk, maar ons brein denkt van wel door die koppeling van "eten" aan "beloning"
. en het lijft ervaart helaas toch van niet....
Dat is ook één van de redenen dat we niet goed kunnen omgaan met overeten. Het lijf is ingesteld op "schaarste" en eet zoveel het kan, omdat er altijd wel weer een periode komt dat er minder eten beschikbaar is. Honden ook. Die zijn opportunistisch en eten gewoon wat ze te pakken kunnen krijgen en sinds "wij-de mens" al die rare verslavende smaken hebben geschapen werkt ook hun beloningssysteem niet meer naar behoren...Niet op gebouwd...
Dus het lijf (maar niet zonder het brein dus, dat "misselijk" koppelt aan "eten") wilde die troep niet. Niet omdat ik instinctief wist dat het slecht voor me was,maar omdat die koppeling gemaakt wordt.
Daarom kan het heel goed één kant op, maar nog veeeeel beter de andere kant op, en "denken" wij collectief dat vet eten, zoet eten, roken en alcohol goed voor ons is. NOT natuurlijk, maar ons brein denkt van wel door die koppeling van "eten" aan "beloning"
Dat is ook één van de redenen dat we niet goed kunnen omgaan met overeten. Het lijf is ingesteld op "schaarste" en eet zoveel het kan, omdat er altijd wel weer een periode komt dat er minder eten beschikbaar is. Honden ook. Die zijn opportunistisch en eten gewoon wat ze te pakken kunnen krijgen en sinds "wij-de mens" al die rare verslavende smaken hebben geschapen werkt ook hun beloningssysteem niet meer naar behoren...Niet op gebouwd...
groetjes Madelief en Yanthe

Het huishouden van Yanthe Steen: Beaucerons de la Bonhardiesse
Voor altijd in mijn hart. Bonha '00 - 26-02-2013

Het huishouden van Yanthe Steen: Beaucerons de la Bonhardiesse
Voor altijd in mijn hart. Bonha '00 - 26-02-2013
- Tamara.
- Zeer actief
- Berichten: 10148
- Lid geworden op: 30 jul 2005 23:15
- Mijn ras(sen): Hovawart
- Aantal honden: 4
Wéér iets wat de gezusters gemeen hebbenInge O schreef:ahaha, heeft ze nog iets gemeen met crunchMadelief schreef: en haar persoonlijke favoriet: propjes van keukenrol, vers uit de prullenbak. Mjammmmmmmie!!. crunchjes' all time favorite is een stukje tissue - zakdoek, keukenrol, maakt niet uit, als het maar zacht papier is
.


