Ster topic:

Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren


Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!


Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak

Likplek

Medische vragen en opmerkingen over de hond, zowel regulier als alternatief.
(Raadpleeg bij twijfelgevallen altijd uw dierenarts!)

Moderator: moderatorteam

Gebruikersavatar
Femia
Zeer actief
Berichten: 2987
Lid geworden op: 22 apr 2002 20:03
Locatie: Amsterdam
Contacteer:

Likplek

Ongelezen bericht door Femia »

Pfffffffffffffffff wij zijn net terug van de DA met Harrie. Harrie bijt steeds op zijn poot en die plek werd/wordt steeds groter. Omdat het er toch uitziet als iets tumorachtigs en wij geen dokter zijn, besloten wij er toch even naar te laten kijken.
Gelukkig is het geen tumor, maar een likgranuloom zoals ik al dacht. Dit kunnen wij tenminste aanpakken. We zullen een stuk rustiger slapen nu.
De DA heeft geen medicijnen voor Harrie meegegeven want huismiddellen zijn wat dat betreft net zo goed. Zoals Betadinezalf, Calendula of Tea Tree olie.
Hij moet er dus gewoon afblijven, maar hoe krijg je dat voor elkaar?
Vrijdag mag Dirkepoes weer naar de DA voor controle schildklier, wij lijken wel kind aan huis daar.............
Afbeelding
Gebruikersavatar
pooh
Zeer actief
Berichten: 10528
Lid geworden op: 25 jun 2004 16:11
Mijn ras(sen): zwiterse witte herder
Locatie: Maastricht

Ongelezen bericht door pooh »

Zit de plek zo op zijn poot dat je hem een sok zou kunnen aantrekken? Zodat hij er wel vanaf moet blijven bedoel ik.
:pop:
MoniqueDM
Zeer actief
Berichten: 4265
Lid geworden op: 06 aug 2006 16:22

Ongelezen bericht door MoniqueDM »

Als de plek inderdaad niet te hoog zit kan je ook een hondenschoentje aandoen. Zit steviger door het klittenband dan een sok :ok: .
Groetjes van Monique, Donna en Sandy († in liefdevolle herinnering Megan en Jenny)
Afbeelding
Gebruikersavatar
Femia
Zeer actief
Berichten: 2987
Lid geworden op: 22 apr 2002 20:03
Locatie: Amsterdam
Contacteer:

Ongelezen bericht door Femia »

De plek zit op zijn pols. Dan zal een schoentje het niet redden denk ik.
Een sok trekt hij er gewoon af of likt de sok zo nat dat het ook geen zin heeft. Verbandjes haalt hij er ook af. Waar ik dan bang voor ben is dat hij de leukoplast of het verband nog opeet ook.
Waarom ik daar bang voor ben? Onze vorige hond (heel lang geleden) heeft eens een elastisch verband (een behoorlijk stuk) van zijn staart gehaald en opgegeten. We waren dat verband 's morgens gewoon kwijt.
Een dag later konden we het verband gewoon tijdens het poepen uit zijn kont trekken. Bloed link natuurlijk.
Afbeelding
Gebruikersavatar
patricia
Zeer actief
Berichten: 2289
Lid geworden op: 02 mei 2002 23:52
Mijn ras(sen): Havanezer
Contacteer:

Ongelezen bericht door patricia »

bij het hondje van mijnn moeder hielp ouderwetse trekzalf heel goed,
ze vond het vies en liet het daarom met rust en het genas ook razend snel.
Groetjes Patries
Afbeelding
Gebruikersavatar
Eline*
Zeer actief
Berichten: 13429
Lid geworden op: 25 apr 2002 11:08
Mijn ras(sen): Spaanse pepers!
Aantal honden: 2
Locatie: Middennederland
Contacteer:

Ongelezen bericht door Eline* »

Hoe lang doet hij dat al? Is er sprake van stress dat hij dat granuloom heeft ontwikkeld? Je kan er berkenteerolie op doen. Dat is vies en stinkt, meestal blijven ze er wel af dan. Het helpt ook de huid genezen.
Naar Femia!
Groet Eline,
Juno en Kiki
Nelson hoort ook bij ons, al is hij er niet meer...
Afbeelding
Stichting Dierenhulp Cadiz
Boek Spaanse honden in Nederland;handleiding bij adoptie
Gebruikersavatar
Femia
Zeer actief
Berichten: 2987
Lid geworden op: 22 apr 2002 20:03
Locatie: Amsterdam
Contacteer:

Ongelezen bericht door Femia »

Eline* schreef:Hoe lang doet hij dat al? Is er sprake van stress dat hij dat granuloom heeft ontwikkeld? Je kan er berkenteerolie op doen. Dat is vies en stinkt, meestal blijven ze er wel af dan. Het helpt ook de huid genezen.
Naar Femia!
Harrie heeft het al eens vaker gedaan.
Deze keer komt het (vermoed ik)omdat Dirk in de lappenmand zit.
Dirk kreeg extra veel en vaak eten omdat ze zo mager werd en buiten dat aandacht in de vorm van pillen en wegen extra aaien etc.etc.. Soort jaloezie denk ik. Ze zijn beiden bang dat ze iets te kort komen geloof ik :mrgreen: Als Dirk jaloers is gaat ze Harrie slaan en Harrie die uit het waarschijnlijk op deze manier. En geloof me, als er ergens dieren wonen die verwend en het middelpunt zijn, dan is het hier wel.
Ik hoop dat het snel weer minder wordt.
Die berkenteerolie kan je die halen in de dierenwinkel?
Afbeelding
Plaats reactie

Terug naar “Medisch”