Pagina 1 van 1

Great japanese dog

Geplaatst: 20 nov 2005 22:12
door Milou85
Wij hebben een kruising mechelse herder x akita inu. Bij mijn weten was dit een 'niet geplande kruising'.
Nou heb ik sinds kort een 'nieuwe' honden encyclopedie waar het volgende staat bij de akita inu.

Naast het hierboven omschreven Japanse type Akita Inu , het type dat door de FCI en Japan erkend is als het enige juiste, kennen we ook een ander type of beter gezegd een ander ras. Dit 'amerikaanse type' Akita Inu komt veel voor in landen als groot britanie en in de verenigde staten, maar ook op het vaste land van europa. Het ras is onstaan door inkruising in Akita Inu's van dog achtigen of herdershonden. Dit type kenmerkt zich door een zwaardere en grovere bouwmet zwaardere botten; ook het karakter wijkt op verschillende punten af. De honden onderscheiden zich verder door een breder kleurengamma; ze mogen bijvoorbeeld met een zwart masker worden gefokt. Vanaf 1 januari 2000 behoort dit type Akita Inu niet meer tot deze rasgroep, maar is ondergedeeld in F.C.I. groep 2, onder de rasnaam Great Japanese Dog.

Nou vraag ik me dus af, betekend dit dat onze hond een great japanese dog is of is het toch gewoon een kruising omdat het maar een 1 malige kruising was. Is de great japanese dog nog verder door gekruist met de akita. Heb het aan verschillende mensen gevraagt maar eigenlijk heeft nooit iemand van dit verhaal gehoord want ze snappen er niks van en weten me er verder niks over te vertellen. Hier wel iemand die er wel wat van weet??
Ben wel benieuwd!!
In iedergeval alvast bedankt :mrgreen: :ok:

Geplaatst: 20 nov 2005 22:22
door Melanie 74
Welke nieuwe encyclopedie hebben je??
Ik heb n.l.

De nieuwe Encyclopedie van de hond. Door Dr. Bruce Fogle

En ik heb eigemlijk al meerder "foutjes" gelezen, en heb je het a´l geprobeerd met google?

Geplaatst: 20 nov 2005 22:28
door Milou85
die jij noemt heb ik ook maar dit stond in de: grote honden encyclopedie door esther verhoef (van de week gekocht) nee nog niet via google geprobeerd maar goeie tip hoop ik. Nu maar hopen dat er niet 800 pagina's tevoorschijnkomen die ik allemaal kan gaan door spitten :pffff:

Geplaatst: 20 nov 2005 22:33
door M@ri@nne
Of je gebruikt hier de zoekfunctie. :idea:
http://www.hondenforum.nl/phpBB2/viewto ... =akita+inu

Geplaatst: 20 nov 2005 22:33
door Milou85
via google vind ik alleen info over hoe oud het ras is enzo maar volgens mij wordt het over een kam gescheerd met de 'noramel' akita in. Dan bedoel ik de oorsprong enzo. Niet hoe er precies met wat gekruist is enzo. :pffff:

Geplaatst: 20 nov 2005 23:13
door Melanie 74

Geplaatst: 20 nov 2005 23:21
door Milou85
Ik kan me heel goed vinden in wat daar allemaal omschreven staat over dit ras. Maar ik denk dat mijn hond een ongelukje was :pffff: (arme pasja) en dat de great japanese dog zeg maar 1 op de 50 keer gekruist is met herder of een ander ras en voor de rest alleen akita's. Pasja is 50%akita 50% mechalaar en ik denk dat de great japanese dog (ik noem maar wat) 90% akita en 10 procent ander ras (herder dan wel dog) is ofzo. Denken jullie dit ook of snappen jullie niks van mijn :blah: . Ik moet wel zeggen dat ik via google een plaatje van een g.j.d. tegenkwam die wel wat op onze hond leek en een stuk minder op een akita

Geplaatst: 21 nov 2005 09:56
door amelie
Een GJD is naar mijn weten alleen een GJD als beide ouders dat zijn. Er zijn misschien ooit wel herderachtige gebruikt, zoals eigenlijk voor elk ras tegenwoordig wel andere rassen zijn gebruikt.
Jouw hond is "gewoon" een kruising :wink:, ookal is het een kruising tussen twee rassen die zijn gebruikt om de GJD te creëeren.
Óf ik moet je vraag niet helemaal begrijpen, dat kan ook :mrgreen:

Geplaatst: 21 nov 2005 10:09
door Leanne
Als ik eerlijk mag zijn he :mrgreen:
Als je een foto van je hond geplaats had met de vraag : Waar denken jullie dat mijn hond mee gekruist is?
Zou ik iig nooit Akita hebben gezegd...
Ik vindt hem er gewoon niets van weg hebben...
Als ik kijk bij je foto's in de fotohoek vindt ik zelf de enigste foto "een beetje lijkend" de foto waar hij voor de deur zit...

Geplaatst: 21 nov 2005 21:30
door Milou85
Het is ook niet dat ik WIL dat mijn hond op een akita lijkt (had mij ook niet uitgemaakt als hij dat wel had gedaan), ik ben blij met hem zoals hij is. Maar ik vroeg het me gewoon af of je dit dan ook gjd noemt omadt ik dat stukje las. Amelie had de vraag dus wel goed begrepen hoor. Ik was gewoon benieuwd. :ok: