Beste allemaal,
mijn Border Terrier heeft volgens dierenarts Dorit Aharon klachten aan zijn rechterknie. Hij ontziet hierdoor zijn poot, gaat scheef lopen, en daardoor ging zijn bekken scheef staan. Zij heeft dit rechtgezet, Terry heeft pijnstillers en glucosamine gehad en lijnrust.
Terry heeft hiervoor rugproblemen gehad met lichte verlammingsverschijnselen aan zijn achterpoten, meest rechts. Sindsdien is hij achter helaas niet meer zo mooi gespierd (daarvoor was het een hele sportieve terrier!). Toen had hij ook al kniepijn volgens de dierenarts maar dit probleem stond toen niet voorop.
Het lijkt wel of we van het ene in het andere rollen. Rugklachten dus ontzien, weer wat doen dan knieklachten, ontziet zich weer etc. Pijnstillers vond ik best eng (ja ik gun het m'n arme hond wel dat-ie geen pijn heeft maar dan overbelast hij zich weer zo snel).
Nu moet ik dus weer kalm aan doen, zeer tot verdriet van Terry die zo graag rent en springt. Hij is echt minder vrolijk nu (ik ook, maar alla).
Nu zou ik zo graag Terry weer optimaal belastbaar willen maken zodat hij nog zo veel mogelijk vrijheid kan krijgen. Ik denk dat ik dan zijn achterhand moet trainen. Maar heeft iemand van jullie suggesties hoe ik dit kan doen zonder zijn knie direct weer te overbelasten ? En wat zijn jullie ervaringen met fysiotherapie ? Ik weet dat watertraining niet zo belastend is maar ik twijfel aan het nut op langere termijn (meestal toch maar 1 x per week trainen.....).
Kortom, ik ben op zoek naar wat ik in dit geval het beste kan doen. Hebben jullie tips of suggesties, dan houd ik me aanbevolen!
Regine from the Border
Ster topic:
Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren
Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!
Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak
Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren
Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!
Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak
Knieklachten: fysiotherapie ? andere mogelijkheden ?
Moderator: moderatorteam
-
Regine from the Border
- Vaste gebruiker
- Berichten: 55
- Lid geworden op: 17 mar 2005 17:27
- Mijn ras(sen): Border Terrier
- Locatie: Haarlem
-
Rob*
- Zeer actief
- Berichten: 6463
- Lid geworden op: 15 jan 2004 16:02
- Locatie: Ulaanbaatar
Ik denk dat je het beste met hem kan gaan zwemmen of rustig fietsen zodat die achterhand versterkt, of fietsen dan goed is voor zijn rug zou ik echt niet weten, misschien eens informeren bij een dierenfysio?
En anders kijk je eens op de site van www.mouwen.nl of daar iets staat over het probleem met jouw hondje.
Sterkte
En anders kijk je eens op de site van www.mouwen.nl of daar iets staat over het probleem met jouw hondje.
Sterkte
- Scooby
- Zeer actief
- Berichten: 11376
- Lid geworden op: 05 mei 2002 01:32
- Mijn ras(sen): Duitse dog
- Aantal honden: 1
- Locatie: Zutphen
- Contacteer:
Hoi,Angel-eyes schreef:Ik denk dat je het beste met hem kan gaan zwemmen of rustig fietsen zodat die achterhand versterkt
Dat zwemmen de achterhand versterkt, schijnt helemaal niet te kloppen. Honden zwemmen namelijk hoofdzakelijk met de voorbenen. Juist wanneer ze last van een achterbeen hebben, zullen ze dat been dus niet gebruiken met het zwemmen, omdat ze het ook prima met drie benen redden.
Therapeutisch heeft zwemmen dus weinig effect als het om achterhandproblemen gaat.
Groetjes, Karen
Duitse doggen 'Uut Sutfene'
Duitse doggen 'Uut Sutfene'