Ster topic:

Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren


Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!


Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak

7e les B-cursus met Rakker

Moderator: moderatorteam

Gebruikersavatar
cindy1986
Zeer actief
Berichten: 1229
Lid geworden op: 08 jun 2002 10:06
Mijn ras(sen): Tibetaanse Terriër
Aantal honden: 3
Locatie: Emmen
Contacteer:

7e les B-cursus met Rakker

Ongelezen bericht door cindy1986 »

Het hele veld lag onder de sneeuw :D
Eerst voor- en achterlangs. Nou ja, Rakker had niet heel veel aandacht voor mij, ze was druk bezig hoe ze het beste kon huppelen in de sneeuw zonder dat haar pootjes erg nat en koud werden :p
Daarna volgen, het ging deze les niet allemaal zo goed als anders, maar dat lag (denk ik) aan de sneeuw, maakt me ook niet uit ;) Ze had toch wel momenten dat ze wel aandacht voor me had, dus die keren wel beloond ;)
Zit & blijf, Rakker ging wat door de achterpoten, heb dat maar zo gelaten, en ben ook maar 1 meter voor haar gaan staan i.p.v. 5 meter. Maar ze bleef wel :)
Toen moesten we een aparte oefening doen ;) Banjer, de Schapendoes en zijn vrouwtje stonden voorop, wij moesten in een rij achter hun aanlopen en als zij rechts ging moesten wij doorlopen en op diezelfde plek ook rechts. Net een treintje dus (voelde wel zo :w) Nou, Petra liep achter Banjer met Conchar en die waren dus lekker aan het keten. Banjer liep achterstevoren en Conchar liep een meter voor Petra :p Nou ja, na een tijdje zagen de trainers wel in dat dat niet werkte, dus ben ik er maar tussenin gaan staan :p Banjer probeerde het ook bij Rakker, maar hij kreeg een snauw :w
Toen handje, tandje en betasten (zoals de trainster het noemt :p) Rakker ging niet zitten bij het hand geven, maarja, dat liet ik maar weer zo (de hele les heb ik haar maar boven de grond laten zweven, was al blij dat ze iets deed wat op zitten leek :p) Maar ze bleef wel naast me zittend staan :p Staan & bestasten ging goed, ze laat het prima toe. Gebit tonen was weer gefriemel van mijn kant. Maar het lukte ;)
Het apporteren. Er kwam ineens een idee in me op :p Rakker rent dus steeds al gelijk achter het blok aan als ik die gooi. Nu had ik haar riem wel af gedaan, maar om haar nek gedaan, zodat ze er niet snel vandoor kon gaan. Het blok gegooid, ff gewacht, hand ervoor en de riem, eraf, ze moest nog heel ff blijven zitten en toen mocht ze hem halen ;) Ging wel beter als anders :) Ze gooide hem niet meteen voor me neer, maar ik kon hem aanpakken :D! Het laten zitten heb ik maar achterwege gelaten (dat had ik tijdens het apporteren van de andere honden wel geoefend) en heb geclickt voor het afgeven ;) De trainer had dus niet door dat ik geclickt had, dus vroeg zich af waarom ik nou een koekje pakte (het blok lag op de grond) ;) Ik was inderdaad wel lang bezig om het koekje te pakken, maar had wel geclickt op het goede moment ;)
Daarna de carré, ging niet zo heel erg goed. Ik maakte sowieso bij de rechtsomkeert te grote stappen, dat kon Rakker niet bijhouden :$ Moet ik dus ff onthouden voor de volgende keer ;)
Als laatste het plaatssturen, dat ging wel goed :D Rakker ging bij de riem liggen :D (wat ik dus niet had gedacht met die sneeuw ;)) en bleef netjes liggen totdat ik haar voorriep. Aan de voet deed ze ook goed en terugplaats deed ze fantastisch :D Ze ging in een streep naar haar lijn en ging daar liggen :D!
Afbeelding
Plaats reactie

Terug naar “G&G en Obedience”