Pagina 1 van 13

Hij is thuis! Sheltiepup Perseus/Percy (blz 8/9)

Geplaatst: 06 jul 2021 15:02
door Habibi
::D Nou ja, dat dus eigenlijk. Wat er in de titel staat.

Habibi is inmiddels ruim 5 weken overleden. Ik heb het daar nog intens moeilijk mee. Maar terugkomen doet ze natuurlijk niet meer.

Naast wie Habibi als persoonlijkheid was, mis ik ook het hebben van een hond.
Nogal zelfs, wandelen vind ik in mijn eentje echt niet zo leuk. Geocachen niet, op de bank hangen niet. Vakantieplannen maken niet. Ik mis het trainen, ik mis de aanwezigheid van iets levends om mij heen, ik mis het moeten zorgen voor iets waar ik om geef. Ik ben niet iemand om lang zonder hond te zijn blijkbaar. Echt niet. Het is ook voor het eerst in 41 jaar dat ik geen huisdieren heb.
Kortom, een nieuw hondje is welkom. Ik heb hier en daar (goede) lijntjes uit staan, maar de zoektocht is lastig.
En dus ook hier maar een topic.


Wat maakt het lastig?
Het volgende:
Ik ga echt voor de klik met een individuele hond. Dat betekent dat ik in een nest 1 pup geweldig kan vinden, en de rest veel minder. Maar die klik zie/voel ik pas als de pups al enige weken oud zijn. Een week of 6 eigenlijk. Een ieder die me hier op wil aanvallen of zegt dat het voor hem/haar anders werkt is prima, maar voor mij werkt het wel zo... En ik vind dat te belangrijk, het moet echt weer een hondje worden waar ik de wereld mee over kan, zeg maar.
En ook het tweede, ik merk dat ik echt achteruit ga mentaal zonder hond. En dat betekent ook dat ik niet máánden wil wachten tot ik weer een hond in huis heb.
Dus inschrijven op een gepland nestje, en dan hopen dat er iets voor mij bij zit, is eigenlijk geen reeële optie. Omdat het te lang duurt, en ook omdat de pups dan vaak 'verdeeld' worden als ze pas een week of twee oud zijn. En dan weet ik dus nog niet of die 'klik' er is...
Gaan kijken bij een pup waar 'afhakers' zijn onder de kopers is wel een goede optie. Een pup die 'overschiet' zeg maar.

Ik wil uiteraard -maar dat mag duidelijk zijn- ook geen broodfok. Sterker nog, ik ben al ergens wezen kijken met leuke pups, maar de situatie deed mij teveel aan broodfok denken en ik ben daar dus zonder pup weg gegaan...

Wat wel: boerderij oepsnest oke mits verder goed in orde, overblijver bij goede fokker oke, leuk bewust thuisnest ook prima. Jonge herplaatser wil ik ook overwegen, mits -uiteraard weer- die klik er is met de pup.
Ik wil absoluut eigenaar worden. Daar is geen concessie mogelijk. (dat betekent helaas dat de meeste stichtingen afvallen)



Samengevat:
Ik zoek:
Pup vanaf 6 weken tot half jaar ongeveer
categorie zachte herders (Sheltie, border collie) evt kruising uit die categorie
koop (geen adoptie, harde eis)
Voorkeur teefje,
Liefst 12 - 17 kg
Liefst 40-48 cm
En dus die klik...

Een type hondje dat het leuk vindt om overal mee naar toe te gaan. (zeer) baasgericht. Mag iets terughoudend/beschouwend zijn, daar kan ik prima mee overweg. (geen echte angst, dat is wat anders) Het hoeft niet uit zichzelf heel erg haantje de voorste te zijn zeg maar. Wel graag snugger/slim.


Wat kan ik de hond bieden:
De mensen die mij al wat langer kennen kunnen dat wel inschatten. Heel simpel samengevat, een goed leven met een eigenaar die weet wat een hond nodig heeft en die ook serieus haar best doet om daarin te voorzien.
Ik denk wel weer iets in de sport te willen, ik leg me nog niet helemaal vast op welke sport. Hangt ervan af wat pup en ik beide leuk vinden. Obedience pak ik sowieso mee.
Eigenaar die relatief veel thuis is, en gewend om de hond vrijwel overal mee naar toe te nemen.
Eigenaar die graag veel buiten is. Niet groot woont, wél grote tuin en direct aan het bos.



Wie weet die speld in de hooiberg te vinden....?

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Geplaatst: 06 jul 2021 15:57
door sirene
Op de grootte van de honden na is het helemaal wat je zoekt😉

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Geplaatst: 06 jul 2021 15:58
door sirene
Spring is 19 kg en 56 cm

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Geplaatst: 06 jul 2021 16:20
door Sterre
Het klopt niet helemaal met je lijstje maar ik vind dat zelf zo’n leuk hondje dat ik het toch wil noemen. De nieuwe opvanger van Johnny Jones.

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Geplaatst: 06 jul 2021 16:28
door pioenroos
Ik snap helemaal dat je een nieuw hondenmaatje zoekt. Als ik ergens iets voorbij zie komen houd ik je in gedachten. Ben je al lid van herplaats/puppy facebookgroepen? Zie daar best wat voorbij komen.

Ik wil met (schapendoes) Flora een kruisingsnestje fokken. Wel pas over een halfjaar helaas.
Ik zou met jou als pupkoper in mijn handen knijpen, je lijkt me een fantastische hondenbaas.

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Geplaatst: 06 jul 2021 16:40
door Ingrid48
Ik zou een fijne vakantie naar Kreta boeken en bij https://takisshelter.org/ langs gaan! Hij heeft allerlei honden in alle soorten en maten, je mag met allemaal kroelen en elke dag langskomen en het hondje zelf mee naar Nederland nemen :wink: Zo zijn wij aan onze Jane gekomen, superfijne vent die alles voor de dieren over heeft!

Ik zou het wel weten :ok:

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Geplaatst: 06 jul 2021 22:59
door Lothian
Ik houd mijn oren open. Een week geleden wist ik een border collie-pup maar die was ook snel weer weg...

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Geplaatst: 06 jul 2021 23:17
door Basje41
In het dierenasiel van Canina in essen zitten leuke jonge hondjes. Komen van oorsprong wel uit de broodfok.Maar zijn inbeslagnames als ik het goed heb

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Geplaatst: 07 jul 2021 00:25
door ** Angela **
Basje41 schreef: 06 jul 2021 23:17 In het dierenasiel van Canina in essen zitten leuke jonge hondjes. Komen van oorsprong wel uit de broodfok.Maar zijn inbeslagnames als ik het goed heb
En nog een betrouwbaar net asiel ook

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Geplaatst: 07 jul 2021 01:36
door georges
Wat leuk dat je weer op zoek wil naar een hondje ! Misschien kan je eens in de Bewust Kruisen Facebookgroep zoeken ?

Ik ben wel benieuwd : de plek waar je was gaan kijken, wat deed je aan broodfok denken ? (Ik ga er van uit dat je niet bij het Hezehof of zo bent wezen kijken)

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Geplaatst: 07 jul 2021 20:58
door sirene
Heb je al iets leuks gevonden?

Leuke echte hondenmensen zijn schaars. Ook voor fokkers. Als je wat fokkers schrijft dan weet ik zeker dat je succes hebt.
Ik heb nog nooit mensen voor de 6 wkn laten kiezen. Meestal is het rond 7wkn. Dat hangt er ook vanaf wat er uit komt rollen. Ik wil perse een naakte. Laatste 2 nesten was er een naakte, dan is bij de geboorte al duidelijk dat dat de mijne is. Maar de behaarden waren toen in overvloed en iedereen heeft pas met 7 wkn gekozen laatste keer. Ik heb liever dat iemand afhaakt om een pup te nemen omdat er geen klik is dan dat ik verzekerd ben van eigenaren.

Behalve dat mijn honden te groot voor je zijn passen ze echt helemaal in profiel.
Baasgericht en super slim en trainbaar. Spring kan echt alles van trucjes tot canicross en van agility tot dogsurvivals en heelwork. Ren precies zo. Ze vinden alles leuk als het maar samen is. Ze is half augustus uitgerekend (volgende week echo), als de pups er eenmaal zijn valt het wachten toch wel mee, als je haast zeker weet dat er een pupje voor je bijzit. Een nest pups volgen vanaf geboorte is toch ook superleuk?

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Geplaatst: 07 jul 2021 21:12
door Patricia.
De Hondenopvang waar mijn 3 vandaan komen, daar komen over 2 weken ook weer leuke pups aan uit Bulgarije.
https://www.facebook.com/hondenopvang.allround/

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Geplaatst: 08 jul 2021 00:43
door kooi
Fijn om naar uit te kijken, een nieuwe hond. Ondanks je verdriet. Ik ben benieuwd wat het wordt. Heb je je gedachten weleens laten gaan over een asielhond? Er worden nu weer zoveel honden afgedankt door de versoepelingen.

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Geplaatst: 08 jul 2021 16:57
door Basje41
ik heb op bokt geen account,maar zag dat je daar ook een topic hebt en dat iemand de woefkesranch aanraad. Blijft daar echt weg. Dat is echte broodfok. vrienden van mij hadden daar een hond vandaan en die is overleden. Parvo. Ze kregen geen geld terug maar mochten een nieuw hondje uitzoeken endat had raad eens,Parvo. Deze heeft het wel overleefd. Er is niks hartverwarmend aan de woefkesranch,

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Geplaatst: 08 jul 2021 17:19
door dagmar88
Basje41 schreef: 08 jul 2021 16:57 ik heb op bokt geen account,maar zag dat je daar ook een topic hebt en dat iemand de woefkesranch aanraad.
Dat meen je niet

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Geplaatst: 08 jul 2021 18:21
door Eefsel
Vond het ook nogal bizar dat diegene goed praatte dat er 1000en puppy's verkocht worden daar...

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Geplaatst: 08 jul 2021 18:41
door ~Suzanne~
Ik weet nog 2 nestjes border-collie's?

https://robrensis.nl/nestplanning.htm

Op de site staat dat er nog beschikbaar zijn, maar ze zijn nog niet zo heel oud ;-) dus ik heb geen idee of dit voor jou dan een goed idee is.
Dit is in ieder geval een integere fokker!

Suzanne

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Geplaatst: 08 jul 2021 18:51
door georges
dagmar88 schreef: 08 jul 2021 17:19
Basje41 schreef: 08 jul 2021 16:57 ik heb op bokt geen account,maar zag dat je daar ook een topic hebt en dat iemand de woefkesranch aanraad.
Dat meen je niet
Ik snap dat echt niet, zo’n mensen. Als er meer dan twee rassen op de website van een fokker staan weet je toch al wel dat er iets goed fout zit ??? Hoe duidelijk wil je het hebben.

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Geplaatst: 08 jul 2021 19:06
door Johnny Jones
Ik weet niets van het ras, maar jij past in ieder geval in het profiel van de fokker!

Afbeelding

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Geplaatst: 08 jul 2021 19:10
door dagmar88
georges schreef: 08 jul 2021 18:51
dagmar88 schreef: 08 jul 2021 17:19
Basje41 schreef: 08 jul 2021 16:57 ik heb op bokt geen account,maar zag dat je daar ook een topic hebt en dat iemand de woefkesranch aanraad.
Dat meen je niet
Ik snap dat echt niet, zo’n mensen. Als er meer dan twee rassen op de website van een fokker staan weet je toch al wel dat er iets goed fout zit ??? Hoe duidelijk wil je het hebben.
:mrgreen: Nou, dat gaat wel heel ver. Of bedoel je meerdere nesten tegelijk?

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Geplaatst: 08 jul 2021 19:19
door ** Angela **
dagmar88 schreef: 08 jul 2021 19:10
georges schreef: 08 jul 2021 18:51
dagmar88 schreef: 08 jul 2021 17:19
Basje41 schreef: 08 jul 2021 16:57 ik heb op bokt geen account,maar zag dat je daar ook een topic hebt en dat iemand de woefkesranch aanraad.
Dat meen je niet
Ik snap dat echt niet, zo’n mensen. Als er meer dan twee rassen op de website van een fokker staan weet je toch al wel dat er iets goed fout zit ??? Hoe duidelijk wil je het hebben.
:mrgreen: Nou, dat gaat wel heel ver. Of bedoel je meerdere nesten tegelijk?
Nou idd

Kennis van me heeft 3 rassen rondlopen
Van t ene ras maar 1 , t andere ras 2 en t ras waar ze mee fokt 10+
Daar zitten ook een aantal oudjes tussen

Die is verre van broodfokker , daar zou ik zo een pup vandaan halen

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Geplaatst: 08 jul 2021 19:33
door Chihuahua-paws
Habibi weet zelf echt wel dat dat een broodfokkers is.

Ik snap die reactie op Bokt hier bespreken dus niet.

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Geplaatst: 08 jul 2021 19:35
door Chihuahua-paws
Johnny Jones schreef: 08 jul 2021 19:06 Ik weet niets van het ras, maar jij past in ieder geval in het profiel van de fokker!

Afbeelding


Wat een leuke pups. Ik snap wel dat je hierbij aan Habibi moest denken.

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Geplaatst: 08 jul 2021 20:39
door georges
** Angela ** schreef: 08 jul 2021 19:19
dagmar88 schreef: 08 jul 2021 19:10
georges schreef: 08 jul 2021 18:51
dagmar88 schreef: 08 jul 2021 17:19

Dat meen je niet
Ik snap dat echt niet, zo’n mensen. Als er meer dan twee rassen op de website van een fokker staan weet je toch al wel dat er iets goed fout zit ??? Hoe duidelijk wil je het hebben.
:mrgreen: Nou, dat gaat wel heel ver. Of bedoel je meerdere nesten tegelijk?
Nou idd

Kennis van me heeft 3 rassen rondlopen
Van t ene ras maar 1 , t andere ras 2 en t ras waar ze mee fokt 10+
Daar zitten ook een aantal oudjes tussen

Die is verre van broodfokker , daar zou ik zo een pup vandaan halen
Dus dan fokt ze maar met één ras als ik je goed begrijp ?

Mensen hebben het duidelijk moeilijk met het onderscheiden van de goede fokkers van de broodfokkers. Dan vind ik de aanwezigheid van max. twee rassen waar actief mee gefokt wordt een goed uitgangspunt. Niet dat je ze daar allemaal mee uitsluit, maar wel een hele boel (zoals de Woefkesranch). Er zullen er misschien ook een aantal afvallen die wel met liefde meerdere rassen fokken, maar in mijn bescheiden opinie is dat aantal beperkt.

En dan heb ik het niet over een richtlijn voor mensen die op het HF zitten en weten waar ze mee bezig zijn.
Chihuahua-paws schreef: 08 jul 2021 19:33 Habibi weet zelf echt wel dat dat een broodfokkers is.

Ik snap die reactie op Bokt hier bespreken dus niet.

Ze geeft zelf aan dat ze ergens was vertrokken omdat het op broodfok leek. Misschien lezen er nog andere mensen mee die ook op zoek zijn naar een gelijkaardig hondje. Dan is het zo gek toch niet om hier te bespreken hoe broodfok uit te filteren valt ?

In elk geval duim ik voor je, Habibi. Niets zo geweldig als een gezond hondje vinden dat je past als een handschoen :I:

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Geplaatst: 08 jul 2021 21:22
door ranetje
Chihuahua-paws schreef: 08 jul 2021 19:35
Johnny Jones schreef: 08 jul 2021 19:06 Ik weet niets van het ras, maar jij past in ieder geval in het profiel van de fokker!

Afbeelding


Wat een leuke pups. Ik snap wel dat je hierbij aan Habibi moest denken.
Een Laika is wel ietsje groter dan wat Habibi in gedachten heeft?
En het zijn zeker geen bijzonder gemakkelijke honden

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Geplaatst: 08 jul 2021 21:40
door Johnny Jones
En deze, past ook niet helemaal in je profiel :engel: , maar ik vind hem o zo lollig!
https://helpeenhond.nl/richie/
Wel een stichtinghond, maar hond wordt gewoon je eigendom.

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Geplaatst: 09 jul 2021 01:09
door Chihuahua-paws
georges schreef: 08 jul 2021 20:39
** Angela ** schreef: 08 jul 2021 19:19
dagmar88 schreef: 08 jul 2021 19:10
georges schreef: 08 jul 2021 18:51

Ik snap dat echt niet, zo’n mensen. Als er meer dan twee rassen op de website van een fokker staan weet je toch al wel dat er iets goed fout zit ??? Hoe duidelijk wil je het hebben.
:mrgreen: Nou, dat gaat wel heel ver. Of bedoel je meerdere nesten tegelijk?
Nou idd

Kennis van me heeft 3 rassen rondlopen
Van t ene ras maar 1 , t andere ras 2 en t ras waar ze mee fokt 10+
Daar zitten ook een aantal oudjes tussen

Die is verre van broodfokker , daar zou ik zo een pup vandaan halen
Dus dan fokt ze maar met één ras als ik je goed begrijp ?

Mensen hebben het duidelijk moeilijk met het onderscheiden van de goede fokkers van de broodfokkers. Dan vind ik de aanwezigheid van max. twee rassen waar actief mee gefokt wordt een goed uitgangspunt. Niet dat je ze daar allemaal mee uitsluit, maar wel een hele boel (zoals de Woefkesranch). Er zullen er misschien ook een aantal afvallen die wel met liefde meerdere rassen fokken, maar in mijn bescheiden opinie is dat aantal beperkt.

En dan heb ik het niet over een richtlijn voor mensen die op het HF zitten en weten waar ze mee bezig zijn.
Chihuahua-paws schreef: 08 jul 2021 19:33 Habibi weet zelf echt wel dat dat een broodfokkers is.

Ik snap die reactie op Bokt hier bespreken dus niet.

Ze geeft zelf aan dat ze ergens was vertrokken omdat het op broodfok leek. Misschien lezen er nog andere mensen mee die ook op zoek zijn naar een gelijkaardig hondje. Dan is het zo gek toch niet om hier te bespreken hoe broodfok uit te filteren valt ?

In elk geval duim ik voor je, Habibi. Niets zo geweldig als een gezond hondje vinden dat je past als een handschoen :I:
Nee. Maar wel om te bespreken dat die tip op een ander forum kwam. Dan kun je beter daar waarschuwen. Aangezien de tipgevers kennelijk niet weten dat dat Broodfok is. Hier denk ik dat de meeste mensen dat wel weten. Vandaar dat je die tips hier ook niet ziet. En daarom verbaasd het me.

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Geplaatst: 09 jul 2021 01:12
door Chihuahua-paws
ranetje schreef: 08 jul 2021 21:22
Chihuahua-paws schreef: 08 jul 2021 19:35
Johnny Jones schreef: 08 jul 2021 19:06 Ik weet niets van het ras, maar jij past in ieder geval in het profiel van de fokker!

Afbeelding


Wat een leuke pups. Ik snap wel dat je hierbij aan Habibi moest denken.
Een Laika is wel ietsje groter dan wat Habibi in gedachten heeft?
En het zijn zeker geen bijzonder gemakkelijke honden
En toch snap ik het wel.
Of het uiteindelijk past bij Habibi dat kan alleen zij zelf beoordelen.

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Geplaatst: 09 jul 2021 08:30
door kooi
** Angela ** schreef: 08 jul 2021 19:19
dagmar88 schreef: 08 jul 2021 19:10
georges schreef: 08 jul 2021 18:51
dagmar88 schreef: 08 jul 2021 17:19

Dat meen je niet
Ik snap dat echt niet, zo’n mensen. Als er meer dan twee rassen op de website van een fokker staan weet je toch al wel dat er iets goed fout zit ??? Hoe duidelijk wil je het hebben.
:mrgreen: Nou, dat gaat wel heel ver. Of bedoel je meerdere nesten tegelijk?
Nou idd

Kennis van me heeft 3 rassen rondlopen
Van t ene ras maar 1 , t andere ras 2 en t ras waar ze mee fokt 10+
Daar zitten ook een aantal oudjes tussen

Die is verre van broodfokker , daar zou ik zo een pup vandaan halen
En toch zou ik daar al geen pup van willen. Met zoveel honden is er volgens mij te weinig aandacht voor de individuele hond. Zeker in tijden dat er nesten zijn.

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Geplaatst: 09 jul 2021 09:13
door dagmar88
Chihuahua-paws schreef: 09 jul 2021 01:12 En toch snap ik het wel.
Of het uiteindelijk past bij Habibi dat kan alleen zij zelf beoordelen.
Trainbaarheid en los kunnen lopen lijken me daar toch juist de basis.


Wat goed is voor de honden, verschilt gewoon per ras en situatie. Ik wil wel een husky van een musher met 15 honden en een zooitje pups buiten.
Een pup van een husky alleen die overladen wordt met aandacht, hoef ik niet.
Je kunt iemand met verschillende rassen niet als broodfok categoriseren. Zes gezelschapshondjes stelt niks voor.
Die per twee tegelijk laten dekken ook niet, dan heb je hooguit acht pups die gezellig overlopen.
Voor de leek is het heel simpel. Is het halen en betalen dan is het broodfok. Moet je eerst komen vertellen wie jij bent en wat je met dat hondje gaat doen niet. Het gros gaat voor het gemak van het eerste.
Laatst nog een vriend, vraagt ie het me vooraf. "Ja nee, m'n vrouw wil toch gaan kijken." "Hij mocht meteen mee!"
Nou ja, hartstikke leuk hondje verder, hij heeft geluk met ze, de ouders leven niet slecht en zijn getest. Gewoon veel te grootschalig en gokken waar de pups verzeild raken. Over 15 jaar doen ze weer precies hetzelfde.