Ster topic:

Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren


Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!


Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak

Hij is thuis! Sheltiepup Perseus/Percy (blz 8/9)

Een forum voor algemene onderwerpen over honden en vragen over honden.

Moderator: moderatorteam

Gebruikersavatar
Habibi
Zeer actief
Berichten: 6969
Lid geworden op: 27 jun 2011 12:55
Mijn ras(sen): Sheltie
Perseus (Percy)
Aantal honden: 1
Locatie: Utrechtse Heuvelrug

Hij is thuis! Sheltiepup Perseus/Percy (blz 8/9)

Ongelezen bericht door Habibi »

::D Nou ja, dat dus eigenlijk. Wat er in de titel staat.

Habibi is inmiddels ruim 5 weken overleden. Ik heb het daar nog intens moeilijk mee. Maar terugkomen doet ze natuurlijk niet meer.

Naast wie Habibi als persoonlijkheid was, mis ik ook het hebben van een hond.
Nogal zelfs, wandelen vind ik in mijn eentje echt niet zo leuk. Geocachen niet, op de bank hangen niet. Vakantieplannen maken niet. Ik mis het trainen, ik mis de aanwezigheid van iets levends om mij heen, ik mis het moeten zorgen voor iets waar ik om geef. Ik ben niet iemand om lang zonder hond te zijn blijkbaar. Echt niet. Het is ook voor het eerst in 41 jaar dat ik geen huisdieren heb.
Kortom, een nieuw hondje is welkom. Ik heb hier en daar (goede) lijntjes uit staan, maar de zoektocht is lastig.
En dus ook hier maar een topic.


Wat maakt het lastig?
Het volgende:
Ik ga echt voor de klik met een individuele hond. Dat betekent dat ik in een nest 1 pup geweldig kan vinden, en de rest veel minder. Maar die klik zie/voel ik pas als de pups al enige weken oud zijn. Een week of 6 eigenlijk. Een ieder die me hier op wil aanvallen of zegt dat het voor hem/haar anders werkt is prima, maar voor mij werkt het wel zo... En ik vind dat te belangrijk, het moet echt weer een hondje worden waar ik de wereld mee over kan, zeg maar.
En ook het tweede, ik merk dat ik echt achteruit ga mentaal zonder hond. En dat betekent ook dat ik niet máánden wil wachten tot ik weer een hond in huis heb.
Dus inschrijven op een gepland nestje, en dan hopen dat er iets voor mij bij zit, is eigenlijk geen reeële optie. Omdat het te lang duurt, en ook omdat de pups dan vaak 'verdeeld' worden als ze pas een week of twee oud zijn. En dan weet ik dus nog niet of die 'klik' er is...
Gaan kijken bij een pup waar 'afhakers' zijn onder de kopers is wel een goede optie. Een pup die 'overschiet' zeg maar.

Ik wil uiteraard -maar dat mag duidelijk zijn- ook geen broodfok. Sterker nog, ik ben al ergens wezen kijken met leuke pups, maar de situatie deed mij teveel aan broodfok denken en ik ben daar dus zonder pup weg gegaan...

Wat wel: boerderij oepsnest oke mits verder goed in orde, overblijver bij goede fokker oke, leuk bewust thuisnest ook prima. Jonge herplaatser wil ik ook overwegen, mits -uiteraard weer- die klik er is met de pup.
Ik wil absoluut eigenaar worden. Daar is geen concessie mogelijk. (dat betekent helaas dat de meeste stichtingen afvallen)



Samengevat:
Ik zoek:
Pup vanaf 6 weken tot half jaar ongeveer
categorie zachte herders (Sheltie, border collie) evt kruising uit die categorie
koop (geen adoptie, harde eis)
Voorkeur teefje,
Liefst 12 - 17 kg
Liefst 40-48 cm
En dus die klik...

Een type hondje dat het leuk vindt om overal mee naar toe te gaan. (zeer) baasgericht. Mag iets terughoudend/beschouwend zijn, daar kan ik prima mee overweg. (geen echte angst, dat is wat anders) Het hoeft niet uit zichzelf heel erg haantje de voorste te zijn zeg maar. Wel graag snugger/slim.


Wat kan ik de hond bieden:
De mensen die mij al wat langer kennen kunnen dat wel inschatten. Heel simpel samengevat, een goed leven met een eigenaar die weet wat een hond nodig heeft en die ook serieus haar best doet om daarin te voorzien.
Ik denk wel weer iets in de sport te willen, ik leg me nog niet helemaal vast op welke sport. Hangt ervan af wat pup en ik beide leuk vinden. Obedience pak ik sowieso mee.
Eigenaar die relatief veel thuis is, en gewend om de hond vrijwel overal mee naar toe te nemen.
Eigenaar die graag veel buiten is. Niet groot woont, wél grote tuin en direct aan het bos.



Wie weet die speld in de hooiberg te vinden....?
Laatst gewijzigd door Habibi op 26 aug 2021 12:19, 6 keer totaal gewijzigd.
Afbeelding
Gebruikersavatar
sirene
Zeer actief
Berichten: 14194
Lid geworden op: 29 aug 2003 20:57
Contacteer:

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Ongelezen bericht door sirene »

Op de grootte van de honden na is het helemaal wat je zoekt😉
Groetjes Sonja
Afbeelding
en de nakers
Gebruikersavatar
sirene
Zeer actief
Berichten: 14194
Lid geworden op: 29 aug 2003 20:57
Contacteer:

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Ongelezen bericht door sirene »

Spring is 19 kg en 56 cm
Groetjes Sonja
Afbeelding
en de nakers
Sterre

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Ongelezen bericht door Sterre »

Het klopt niet helemaal met je lijstje maar ik vind dat zelf zo’n leuk hondje dat ik het toch wil noemen. De nieuwe opvanger van Johnny Jones.
Gebruikersavatar
pioenroos
Zeer actief
Berichten: 3973
Lid geworden op: 23 sep 2010 09:58
Mijn ras(sen): xteckel Mies, eurasier Diem en schapendoes in deeltijd Flora.
Aantal honden: 2

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Ongelezen bericht door pioenroos »

Ik snap helemaal dat je een nieuw hondenmaatje zoekt. Als ik ergens iets voorbij zie komen houd ik je in gedachten. Ben je al lid van herplaats/puppy facebookgroepen? Zie daar best wat voorbij komen.

Ik wil met (schapendoes) Flora een kruisingsnestje fokken. Wel pas over een halfjaar helaas.
Ik zou met jou als pupkoper in mijn handen knijpen, je lijkt me een fantastische hondenbaas.
Afbeelding
Gebruikersavatar
Ingrid48
Zeer actief
Berichten: 7846
Lid geworden op: 07 feb 2007 11:48
Mijn ras(sen): 3 Griekse meiden
Aantal honden: 3
Locatie: Echten (Drenthe)

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Ongelezen bericht door Ingrid48 »

Ik zou een fijne vakantie naar Kreta boeken en bij https://takisshelter.org/ langs gaan! Hij heeft allerlei honden in alle soorten en maten, je mag met allemaal kroelen en elke dag langskomen en het hondje zelf mee naar Nederland nemen :wink: Zo zijn wij aan onze Jane gekomen, superfijne vent die alles voor de dieren over heeft!

Ik zou het wel weten :ok:
Afbeelding

Zoveel leuke honden van jong tot oud zoeken een baasje!
Don't shop, but adopt :love:

www.skylosstrays.com
www.takisshelter.org
Gebruikersavatar
Lothian
Zeer actief
Berichten: 10190
Lid geworden op: 23 jul 2010 22:04
Mijn ras(sen): Roemeen Dalí, Bulgaar Lucca, lurcher Taro
Aantal honden: 3

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Ongelezen bericht door Lothian »

Ik houd mijn oren open. Een week geleden wist ik een border collie-pup maar die was ook snel weer weg...
Afbeelding
Basje41
Vaste gebruiker
Berichten: 51
Lid geworden op: 21 mar 2017 09:21
Aantal honden: 5

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Ongelezen bericht door Basje41 »

In het dierenasiel van Canina in essen zitten leuke jonge hondjes. Komen van oorsprong wel uit de broodfok.Maar zijn inbeslagnames als ik het goed heb
Gebruikersavatar
** Angela **
Zeer actief
Berichten: 8649
Lid geworden op: 11 aug 2008 15:08
Mijn ras(sen): Duitse herder
Aantal honden: 3

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Ongelezen bericht door ** Angela ** »

Basje41 schreef: 06 jul 2021 23:17 In het dierenasiel van Canina in essen zitten leuke jonge hondjes. Komen van oorsprong wel uit de broodfok.Maar zijn inbeslagnames als ik het goed heb
En nog een betrouwbaar net asiel ook
Many people walk in and out our lives, but only true friends leave footprints
Gebruikersavatar
georges
Zeer actief
Berichten: 889
Lid geworden op: 31 dec 2016 11:48
Mijn ras(sen): een Peruaanse naakthond & een lurcher
Aantal honden: 2

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Ongelezen bericht door georges »

Wat leuk dat je weer op zoek wil naar een hondje ! Misschien kan je eens in de Bewust Kruisen Facebookgroep zoeken ?

Ik ben wel benieuwd : de plek waar je was gaan kijken, wat deed je aan broodfok denken ? (Ik ga er van uit dat je niet bij het Hezehof of zo bent wezen kijken)
Gebruikersavatar
sirene
Zeer actief
Berichten: 14194
Lid geworden op: 29 aug 2003 20:57
Contacteer:

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Ongelezen bericht door sirene »

Heb je al iets leuks gevonden?

Leuke echte hondenmensen zijn schaars. Ook voor fokkers. Als je wat fokkers schrijft dan weet ik zeker dat je succes hebt.
Ik heb nog nooit mensen voor de 6 wkn laten kiezen. Meestal is het rond 7wkn. Dat hangt er ook vanaf wat er uit komt rollen. Ik wil perse een naakte. Laatste 2 nesten was er een naakte, dan is bij de geboorte al duidelijk dat dat de mijne is. Maar de behaarden waren toen in overvloed en iedereen heeft pas met 7 wkn gekozen laatste keer. Ik heb liever dat iemand afhaakt om een pup te nemen omdat er geen klik is dan dat ik verzekerd ben van eigenaren.

Behalve dat mijn honden te groot voor je zijn passen ze echt helemaal in profiel.
Baasgericht en super slim en trainbaar. Spring kan echt alles van trucjes tot canicross en van agility tot dogsurvivals en heelwork. Ren precies zo. Ze vinden alles leuk als het maar samen is. Ze is half augustus uitgerekend (volgende week echo), als de pups er eenmaal zijn valt het wachten toch wel mee, als je haast zeker weet dat er een pupje voor je bijzit. Een nest pups volgen vanaf geboorte is toch ook superleuk?
Groetjes Sonja
Afbeelding
en de nakers
Gebruikersavatar
Patricia.
moderator
Berichten: 3084
Lid geworden op: 28 okt 2015 17:37
Mijn ras(sen): Whippet x poedel
Spaanse dame
2 Bulgaarse heren
Aantal honden: 4
Locatie: Borssele

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Ongelezen bericht door Patricia. »

De Hondenopvang waar mijn 3 vandaan komen, daar komen over 2 weken ook weer leuke pups aan uit Bulgarije.
https://www.facebook.com/hondenopvang.allround/
Afbeelding
kooi
Zeer actief
Berichten: 12902
Lid geworden op: 05 mei 2012 11:12
Mijn ras(sen): Roemeense straatmadelief
Aantal honden: 1

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Ongelezen bericht door kooi »

Fijn om naar uit te kijken, een nieuwe hond. Ondanks je verdriet. Ik ben benieuwd wat het wordt. Heb je je gedachten weleens laten gaan over een asielhond? Er worden nu weer zoveel honden afgedankt door de versoepelingen.
Basje41
Vaste gebruiker
Berichten: 51
Lid geworden op: 21 mar 2017 09:21
Aantal honden: 5

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Ongelezen bericht door Basje41 »

ik heb op bokt geen account,maar zag dat je daar ook een topic hebt en dat iemand de woefkesranch aanraad. Blijft daar echt weg. Dat is echte broodfok. vrienden van mij hadden daar een hond vandaan en die is overleden. Parvo. Ze kregen geen geld terug maar mochten een nieuw hondje uitzoeken endat had raad eens,Parvo. Deze heeft het wel overleefd. Er is niks hartverwarmend aan de woefkesranch,
Gebruikersavatar
dagmar88
Zeer actief
Berichten: 47376
Lid geworden op: 27 aug 2009 22:54

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Ongelezen bericht door dagmar88 »

Basje41 schreef: 08 jul 2021 16:57 ik heb op bokt geen account,maar zag dat je daar ook een topic hebt en dat iemand de woefkesranch aanraad.
Dat meen je niet
Gebruikersavatar
Eefsel
Zeer actief
Berichten: 4375
Lid geworden op: 12 mar 2013 19:30
Mijn ras(sen): Golden retriever
Aantal honden: 1
Locatie: Vlakbij Rotterdam

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Ongelezen bericht door Eefsel »

Vond het ook nogal bizar dat diegene goed praatte dat er 1000en puppy's verkocht worden daar...
Evelien en Joep
Afbeelding
Cause all of me, loves all of you
Dag mijn schaduw, dag flupperpupper. Je wordt gemist.
Joep 23-09-2014 ~ 18-12-2020
~Suzanne~
Zeer actief
Berichten: 14006
Lid geworden op: 02 jul 2007 21:46

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Ongelezen bericht door ~Suzanne~ »

Ik weet nog 2 nestjes border-collie's?

https://robrensis.nl/nestplanning.htm

Op de site staat dat er nog beschikbaar zijn, maar ze zijn nog niet zo heel oud ;-) dus ik heb geen idee of dit voor jou dan een goed idee is.
Dit is in ieder geval een integere fokker!

Suzanne
Gebruikersavatar
georges
Zeer actief
Berichten: 889
Lid geworden op: 31 dec 2016 11:48
Mijn ras(sen): een Peruaanse naakthond & een lurcher
Aantal honden: 2

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Ongelezen bericht door georges »

dagmar88 schreef: 08 jul 2021 17:19
Basje41 schreef: 08 jul 2021 16:57 ik heb op bokt geen account,maar zag dat je daar ook een topic hebt en dat iemand de woefkesranch aanraad.
Dat meen je niet
Ik snap dat echt niet, zo’n mensen. Als er meer dan twee rassen op de website van een fokker staan weet je toch al wel dat er iets goed fout zit ??? Hoe duidelijk wil je het hebben.
Johnny Jones
Zeer actief
Berichten: 4611
Lid geworden op: 16 okt 2015 09:07
Aantal honden: 0

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Ongelezen bericht door Johnny Jones »

Ik weet niets van het ras, maar jij past in ieder geval in het profiel van de fokker!

Afbeelding
Gebruikersavatar
dagmar88
Zeer actief
Berichten: 47376
Lid geworden op: 27 aug 2009 22:54

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Ongelezen bericht door dagmar88 »

georges schreef: 08 jul 2021 18:51
dagmar88 schreef: 08 jul 2021 17:19
Basje41 schreef: 08 jul 2021 16:57 ik heb op bokt geen account,maar zag dat je daar ook een topic hebt en dat iemand de woefkesranch aanraad.
Dat meen je niet
Ik snap dat echt niet, zo’n mensen. Als er meer dan twee rassen op de website van een fokker staan weet je toch al wel dat er iets goed fout zit ??? Hoe duidelijk wil je het hebben.
:mrgreen: Nou, dat gaat wel heel ver. Of bedoel je meerdere nesten tegelijk?
Gebruikersavatar
** Angela **
Zeer actief
Berichten: 8649
Lid geworden op: 11 aug 2008 15:08
Mijn ras(sen): Duitse herder
Aantal honden: 3

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Ongelezen bericht door ** Angela ** »

dagmar88 schreef: 08 jul 2021 19:10
georges schreef: 08 jul 2021 18:51
dagmar88 schreef: 08 jul 2021 17:19
Basje41 schreef: 08 jul 2021 16:57 ik heb op bokt geen account,maar zag dat je daar ook een topic hebt en dat iemand de woefkesranch aanraad.
Dat meen je niet
Ik snap dat echt niet, zo’n mensen. Als er meer dan twee rassen op de website van een fokker staan weet je toch al wel dat er iets goed fout zit ??? Hoe duidelijk wil je het hebben.
:mrgreen: Nou, dat gaat wel heel ver. Of bedoel je meerdere nesten tegelijk?
Nou idd

Kennis van me heeft 3 rassen rondlopen
Van t ene ras maar 1 , t andere ras 2 en t ras waar ze mee fokt 10+
Daar zitten ook een aantal oudjes tussen

Die is verre van broodfokker , daar zou ik zo een pup vandaan halen
Many people walk in and out our lives, but only true friends leave footprints
Gebruikersavatar
Chihuahua-paws
Zeer actief
Berichten: 23554
Lid geworden op: 14 jul 2011 13:29
Mijn ras(sen): Chihuahua langhaar
Aantal honden: 2

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Ongelezen bericht door Chihuahua-paws »

Habibi weet zelf echt wel dat dat een broodfokkers is.

Ik snap die reactie op Bokt hier bespreken dus niet.
It's the animal, it's the animal, it's the animal instinct in me..

Toots we zullen je nooit vergeten. Rust zacht.
Gebruikersavatar
Chihuahua-paws
Zeer actief
Berichten: 23554
Lid geworden op: 14 jul 2011 13:29
Mijn ras(sen): Chihuahua langhaar
Aantal honden: 2

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Ongelezen bericht door Chihuahua-paws »

Johnny Jones schreef: 08 jul 2021 19:06 Ik weet niets van het ras, maar jij past in ieder geval in het profiel van de fokker!

Afbeelding


Wat een leuke pups. Ik snap wel dat je hierbij aan Habibi moest denken.
It's the animal, it's the animal, it's the animal instinct in me..

Toots we zullen je nooit vergeten. Rust zacht.
Gebruikersavatar
georges
Zeer actief
Berichten: 889
Lid geworden op: 31 dec 2016 11:48
Mijn ras(sen): een Peruaanse naakthond & een lurcher
Aantal honden: 2

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Ongelezen bericht door georges »

** Angela ** schreef: 08 jul 2021 19:19
dagmar88 schreef: 08 jul 2021 19:10
georges schreef: 08 jul 2021 18:51
dagmar88 schreef: 08 jul 2021 17:19

Dat meen je niet
Ik snap dat echt niet, zo’n mensen. Als er meer dan twee rassen op de website van een fokker staan weet je toch al wel dat er iets goed fout zit ??? Hoe duidelijk wil je het hebben.
:mrgreen: Nou, dat gaat wel heel ver. Of bedoel je meerdere nesten tegelijk?
Nou idd

Kennis van me heeft 3 rassen rondlopen
Van t ene ras maar 1 , t andere ras 2 en t ras waar ze mee fokt 10+
Daar zitten ook een aantal oudjes tussen

Die is verre van broodfokker , daar zou ik zo een pup vandaan halen
Dus dan fokt ze maar met één ras als ik je goed begrijp ?

Mensen hebben het duidelijk moeilijk met het onderscheiden van de goede fokkers van de broodfokkers. Dan vind ik de aanwezigheid van max. twee rassen waar actief mee gefokt wordt een goed uitgangspunt. Niet dat je ze daar allemaal mee uitsluit, maar wel een hele boel (zoals de Woefkesranch). Er zullen er misschien ook een aantal afvallen die wel met liefde meerdere rassen fokken, maar in mijn bescheiden opinie is dat aantal beperkt.

En dan heb ik het niet over een richtlijn voor mensen die op het HF zitten en weten waar ze mee bezig zijn.
Chihuahua-paws schreef: 08 jul 2021 19:33 Habibi weet zelf echt wel dat dat een broodfokkers is.

Ik snap die reactie op Bokt hier bespreken dus niet.

Ze geeft zelf aan dat ze ergens was vertrokken omdat het op broodfok leek. Misschien lezen er nog andere mensen mee die ook op zoek zijn naar een gelijkaardig hondje. Dan is het zo gek toch niet om hier te bespreken hoe broodfok uit te filteren valt ?

In elk geval duim ik voor je, Habibi. Niets zo geweldig als een gezond hondje vinden dat je past als een handschoen :I:
Gebruikersavatar
ranetje
Zeer actief
Berichten: 55814
Lid geworden op: 10 apr 2006 11:41
Mijn ras(sen): Griffon Korthals
Aantal honden: 1
Locatie: Gelderland

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Ongelezen bericht door ranetje »

Chihuahua-paws schreef: 08 jul 2021 19:35
Johnny Jones schreef: 08 jul 2021 19:06 Ik weet niets van het ras, maar jij past in ieder geval in het profiel van de fokker!

Afbeelding


Wat een leuke pups. Ik snap wel dat je hierbij aan Habibi moest denken.
Een Laika is wel ietsje groter dan wat Habibi in gedachten heeft?
En het zijn zeker geen bijzonder gemakkelijke honden
Afbeelding
"The perfection of a life with a gundog, like the perfection of an autumn, is disturbing because you know, even as it begins, that it must end.
Time bestows the gift and steals it in the process."
(citaat van George Evans)
Johnny Jones
Zeer actief
Berichten: 4611
Lid geworden op: 16 okt 2015 09:07
Aantal honden: 0

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Ongelezen bericht door Johnny Jones »

En deze, past ook niet helemaal in je profiel :engel: , maar ik vind hem o zo lollig!
https://helpeenhond.nl/richie/
Wel een stichtinghond, maar hond wordt gewoon je eigendom.
Gebruikersavatar
Chihuahua-paws
Zeer actief
Berichten: 23554
Lid geworden op: 14 jul 2011 13:29
Mijn ras(sen): Chihuahua langhaar
Aantal honden: 2

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Ongelezen bericht door Chihuahua-paws »

georges schreef: 08 jul 2021 20:39
** Angela ** schreef: 08 jul 2021 19:19
dagmar88 schreef: 08 jul 2021 19:10
georges schreef: 08 jul 2021 18:51

Ik snap dat echt niet, zo’n mensen. Als er meer dan twee rassen op de website van een fokker staan weet je toch al wel dat er iets goed fout zit ??? Hoe duidelijk wil je het hebben.
:mrgreen: Nou, dat gaat wel heel ver. Of bedoel je meerdere nesten tegelijk?
Nou idd

Kennis van me heeft 3 rassen rondlopen
Van t ene ras maar 1 , t andere ras 2 en t ras waar ze mee fokt 10+
Daar zitten ook een aantal oudjes tussen

Die is verre van broodfokker , daar zou ik zo een pup vandaan halen
Dus dan fokt ze maar met één ras als ik je goed begrijp ?

Mensen hebben het duidelijk moeilijk met het onderscheiden van de goede fokkers van de broodfokkers. Dan vind ik de aanwezigheid van max. twee rassen waar actief mee gefokt wordt een goed uitgangspunt. Niet dat je ze daar allemaal mee uitsluit, maar wel een hele boel (zoals de Woefkesranch). Er zullen er misschien ook een aantal afvallen die wel met liefde meerdere rassen fokken, maar in mijn bescheiden opinie is dat aantal beperkt.

En dan heb ik het niet over een richtlijn voor mensen die op het HF zitten en weten waar ze mee bezig zijn.
Chihuahua-paws schreef: 08 jul 2021 19:33 Habibi weet zelf echt wel dat dat een broodfokkers is.

Ik snap die reactie op Bokt hier bespreken dus niet.

Ze geeft zelf aan dat ze ergens was vertrokken omdat het op broodfok leek. Misschien lezen er nog andere mensen mee die ook op zoek zijn naar een gelijkaardig hondje. Dan is het zo gek toch niet om hier te bespreken hoe broodfok uit te filteren valt ?

In elk geval duim ik voor je, Habibi. Niets zo geweldig als een gezond hondje vinden dat je past als een handschoen :I:
Nee. Maar wel om te bespreken dat die tip op een ander forum kwam. Dan kun je beter daar waarschuwen. Aangezien de tipgevers kennelijk niet weten dat dat Broodfok is. Hier denk ik dat de meeste mensen dat wel weten. Vandaar dat je die tips hier ook niet ziet. En daarom verbaasd het me.
It's the animal, it's the animal, it's the animal instinct in me..

Toots we zullen je nooit vergeten. Rust zacht.
Gebruikersavatar
Chihuahua-paws
Zeer actief
Berichten: 23554
Lid geworden op: 14 jul 2011 13:29
Mijn ras(sen): Chihuahua langhaar
Aantal honden: 2

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Ongelezen bericht door Chihuahua-paws »

ranetje schreef: 08 jul 2021 21:22
Chihuahua-paws schreef: 08 jul 2021 19:35
Johnny Jones schreef: 08 jul 2021 19:06 Ik weet niets van het ras, maar jij past in ieder geval in het profiel van de fokker!

Afbeelding


Wat een leuke pups. Ik snap wel dat je hierbij aan Habibi moest denken.
Een Laika is wel ietsje groter dan wat Habibi in gedachten heeft?
En het zijn zeker geen bijzonder gemakkelijke honden
En toch snap ik het wel.
Of het uiteindelijk past bij Habibi dat kan alleen zij zelf beoordelen.
It's the animal, it's the animal, it's the animal instinct in me..

Toots we zullen je nooit vergeten. Rust zacht.
kooi
Zeer actief
Berichten: 12902
Lid geworden op: 05 mei 2012 11:12
Mijn ras(sen): Roemeense straatmadelief
Aantal honden: 1

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Ongelezen bericht door kooi »

** Angela ** schreef: 08 jul 2021 19:19
dagmar88 schreef: 08 jul 2021 19:10
georges schreef: 08 jul 2021 18:51
dagmar88 schreef: 08 jul 2021 17:19

Dat meen je niet
Ik snap dat echt niet, zo’n mensen. Als er meer dan twee rassen op de website van een fokker staan weet je toch al wel dat er iets goed fout zit ??? Hoe duidelijk wil je het hebben.
:mrgreen: Nou, dat gaat wel heel ver. Of bedoel je meerdere nesten tegelijk?
Nou idd

Kennis van me heeft 3 rassen rondlopen
Van t ene ras maar 1 , t andere ras 2 en t ras waar ze mee fokt 10+
Daar zitten ook een aantal oudjes tussen

Die is verre van broodfokker , daar zou ik zo een pup vandaan halen
En toch zou ik daar al geen pup van willen. Met zoveel honden is er volgens mij te weinig aandacht voor de individuele hond. Zeker in tijden dat er nesten zijn.
Gebruikersavatar
dagmar88
Zeer actief
Berichten: 47376
Lid geworden op: 27 aug 2009 22:54

Re: Gezocht, nieuw hondje...

Ongelezen bericht door dagmar88 »

Chihuahua-paws schreef: 09 jul 2021 01:12 En toch snap ik het wel.
Of het uiteindelijk past bij Habibi dat kan alleen zij zelf beoordelen.
Trainbaarheid en los kunnen lopen lijken me daar toch juist de basis.


Wat goed is voor de honden, verschilt gewoon per ras en situatie. Ik wil wel een husky van een musher met 15 honden en een zooitje pups buiten.
Een pup van een husky alleen die overladen wordt met aandacht, hoef ik niet.
Je kunt iemand met verschillende rassen niet als broodfok categoriseren. Zes gezelschapshondjes stelt niks voor.
Die per twee tegelijk laten dekken ook niet, dan heb je hooguit acht pups die gezellig overlopen.
Voor de leek is het heel simpel. Is het halen en betalen dan is het broodfok. Moet je eerst komen vertellen wie jij bent en wat je met dat hondje gaat doen niet. Het gros gaat voor het gemak van het eerste.
Laatst nog een vriend, vraagt ie het me vooraf. "Ja nee, m'n vrouw wil toch gaan kijken." "Hij mocht meteen mee!"
Nou ja, hartstikke leuk hondje verder, hij heeft geluk met ze, de ouders leven niet slecht en zijn getest. Gewoon veel te grootschalig en gokken waar de pups verzeild raken. Over 15 jaar doen ze weer precies hetzelfde.
Plaats reactie

Terug naar “Algemeen”