Pagina 1 van 2

Labrador, golden retriever of wat anders?

Geplaatst: 08 mar 2017 15:51
door martineD
Ik ben me aan het oriënteren welk ras in ons gezin zou passen.
We hebben in het verleden 3 herplaatsers gehad; een jack Russell, een kruising border collie en een kruising keeshond. Nu hebben we sinds 2,5 jaar geen hond meer, omdat ik de combinatie pup en kleine kinderen niet zo zie zitten.

We willen een hond als de jongste naar school gaat, de kinderen zijn dan 4 jaar, 6 jaar en 9 jaar.
De middelste heeft autisme en een oogafwijking.
Het zal met name mijn hond worden, maar de kinderen zullen er natuurlijk ook mee willen spelen en er komen regelmatig vriendjes en vriendinnetjes over de vloer.
Ik zoek een nuchtere hond die wel graag voor je wil werken. Ik hou veel van wandelen en we wonen op loopafstand van duin en strand. Dus liever geen jagende hond.
Verder wil ik weer GG gaan trainen en speuren en regelmatig gaan fietsen. Hardlopen met de hond heeft ook mijn interesse.

Onze voorkeur is op dit moment de labrador (mijn voorkeur) en de golden retriever (mijn man zijn voorkeur). Wat zijn de verschillen in karakter tussen deze 2 rassen?
En welke specifieke dingen moet je op letten bij deze honden? Ik las dat de golden retriever aardig wat gezondheidsproblemen heeft, welke zijn dit?
En heeft de labrador ook bepaalde gezondheidsproblemen?

En misschien heeft er iemand nog een suggestie voor een ander ras.
Eisen zijn
- nuchter in een druk gezin
- actief
- redelijk makkelijk op te voeden (ik wil gewoon rustig op strand kunnen lopen met loslopende hond)
- geen jager
- middenslag of groter, maar niet zo groot als een st. Bernard ofzo
- liever geen plukvacht.

Brand maar los :D

Re: Labrador, golden retriever of wat anders?

Geplaatst: 08 mar 2017 15:55
door S@ndr@
Labrador kan passen , maar een leuke buitenlander ook wel hoor, ik ben toevallig ook op zoek, ,,,,,,,, en ik zie heel veel leuke en lekkere honden voorbij komen :engel:

Re: Labrador, golden retriever of wat anders?

Geplaatst: 08 mar 2017 15:59
door mosquito1980
Ik zou voor een Labrador gaan, super hond :ok:

Re: Labrador, golden retriever of wat anders?

Geplaatst: 08 mar 2017 16:04
door martineD
S@ndr@ schreef:Labrador kan passen , maar een leuke buitenlander ook wel hoor, ik ben toevallig ook op zoek, ,,,,,,,, en ik zie heel veel leuke en lekkere honden voorbij komen :engel:
Ik heb 2 buitenlandse honden gehad en dat wil ik niet meer met jonge kinderen. Ze waren allebei toch anders als dat ze omschreven werden. En dat risico neem ik niet zo lang de kinderen nog klein zijn.

@nanna: we willen sowieso een werklijn.

Re: Labrador, golden retriever of wat anders?

Geplaatst: 08 mar 2017 16:06
door Paisley
Ik vind de meeste Goldens (uit showlijn) kalmer van aard dan labradors. Labradors kunnen nog wel eens met een plaat voor de kop de bulldozer uithangen samen met andere honden. Zulke Goldens ken ik eigenlijk niet.
Verder denk ik dat ze beide wel zullen passen. Misschien als compromis een blonde labrador? :mrgreen:
Maar wat Nanna zegt, klopt wel. De verschillen binnen de rassen zijn groot, en daardoor overlappen de rassen elkaar.
Bij de Labrador moet je ook een beetje uitkijken voor HD, net als bij de Golden. Bij de labrador zou ik ook echt heel goed kijken naar het karakter van de ouders en niet de eerste de beste pup meenemen. Ik vind de labrador een heel leuk ras, driekwart van de honden. Ik ken ook een paar portretten waar ik KNETTERGEK van zou worden. Vraatlustige, drukke, lompe beesten met een enorme plaat voor hun harses. Type honden waar je om je knieschijven moet denken als ze om je heen aan het spelen zijn.
In de groep van de jachttraining ken ik een paar van die honden. Als dat rond dendert als een dolle neushoorn heb ik zin om in een boom te klimmen :hmmm:

Re: Labrador, golden retriever of wat anders?

Geplaatst: 08 mar 2017 16:16
door Branka
mosquito1980 schreef:Ik zou voor een Labrador gaan, super hond :ok:
Ik juist voor een Golden :F:


Wat Nanna al zegt is er ook duidelijk verschil tussen de werk- en meer exterieur gefokte Goldens en Labradors.
Denk dat gemiddeld genomen een Golden iets rustiger qua karakter is dan een Labrador. Hoewel we met Finn hebben ondervonden dat er ook Goldens zijn die (in hun jonge jaren) stuiterend door het leven gaan.
Qua gezondheidsproblemen hebben de rassen helaas veel overeenkomsten.

http://www.goldenretrieveradvies.nl/201 ... -labrador/
https://www.goldenretrieververeniging.n ... /karakter/
http://www.de-labrador-retriever.nl/ind ... -labrador/

Re: Labrador, golden retriever of wat anders?

Geplaatst: 08 mar 2017 16:20
door Maeve
Ik zou ook voor een Golden gaan. Er is inderdaad behoorlijk wat variatie in de verschillende lijnen, maar heel zwart-wit gezien vind ik Labradors energieker, eigenwijzer, harder (en daardoor minder snel onder de indruk van correcties) en minder stabiel. Goldens kunnen dan weer wat onzeker en té gevoelig zijn, maar dat maakt ze vaak wel gehoorzaam en goed bereikbaar. Ik vind ze zich ook beter aanpassen in een gezin, ook vanwege dat gevoelige.

Re: Labrador, golden retriever of wat anders?

Geplaatst: 08 mar 2017 16:28
door sbientje
Maeve schreef:Ik zou ook voor een Golden gaan. Er is inderdaad behoorlijk wat variatie in de verschillende lijnen, maar heel zwart-wit gezien vind ik Labradors energieker, eigenwijzer, harder (en daardoor minder snel onder de indruk van correcties) en minder stabiel. Goldens kunnen dan weer wat onzeker en té gevoelig zijn, maar dat maakt ze vaak wel gehoorzaam en goed bereikbaar. Ik vind ze zich ook beter aanpassen in een gezin, ook vanwege dat gevoelige.
vind ik niet gelden voor de werklijnen.

Re: Labrador, golden retriever of wat anders?

Geplaatst: 08 mar 2017 16:32
door Anne&Taar
Goldens zijn over het algemeen wat flegmatieker en gevoeliger. Qua gezondheid ontlopen deze rassen elkaar niet, overigens. Het type tumoren en het type gewrichtsproblemen waar deze rassen bv een verhoogde aanleg voor hebben, zijn bij beide rassen bijna identiek.
En inderdaad zou ik binnen het ras van je keuze je nadrukkelijk laten informeren welk type hond jullie naar op zoek zijn; ofwel show- ofwel jachtlijn. Je verhaal lezend zouden beide typen wel in aanmerking komen; vraag is dan ook waar je voorkeur naar uitgaat. Bij de jachtlijnen vervalt de vrijblijvendheid voor het aanbieden van een actieve levensstijl; dat is een vereiste. Showlijnen kunnen soms ook best actief zijn, maar daar is in mijn ogen dit geen absolute 'must'.

Re: Labrador, golden retriever of wat anders?

Geplaatst: 08 mar 2017 16:47
door martineD
Bedankt voor de reacties tot nu.
We willen wel voor een jachtlijn gaan, ik wil graag een actieve hond. Onze vorige honden waren ook actief en we zoeken geen levend vloerkleed

Re: Labrador, golden retriever of wat anders?

Geplaatst: 08 mar 2017 16:56
door Branka
martineD schreef:Bedankt voor de reacties tot nu.
We willen wel voor een jachtlijn gaan, ik wil graag een actieve hond. Onze vorige honden waren ook actief en we zoeken geen levend vloerkleed
Een goed gefokte Golden of Labrador uit exterieurlijnen hoeft absoluut geen liggend vloerkleed te zijn. Die hebben wij hier nog nooit gehad. Wel rustig in huis, maar buiten altijd lekker actief. Finn was overtreffende trap, die is ook mede door zijn temperament bij ons geplaatst. Keuze voor de fokster was zelf houden of bij ons. Bij haar zou hij door zijn energie in combinatie met een groep teven links en rechts worden gecorrigeerd. Bij ons paste hij beter omdat hier geen jonge kinderen rondliepen en er alleen een oudere reu was. Gelukkig was hij ook onze eerste keus uit het nest.
Denk dat je beter eerst eens goed kan gaan rondkijken bij de beide rassen en typen binnen het ras voor je een knoop doorhakt.

Re: Labrador, golden retriever of wat anders?

Geplaatst: 08 mar 2017 16:58
door Chiki
[quote]- redelijk makkelijk op te voeden (ik wil gewoon rustig op strand kunnen lopen met loslopende hond)
- [/b]geen jager[/b]
- middenslag of groter, maar niet zo groot als een st. Bernard ofzo
- liever geen plukvacht.[quote]

Als je voor een werklijn gaat kies je wel voor een jachtinstinct!

Re: Labrador, golden retriever of wat anders?

Geplaatst: 08 mar 2017 17:08
door Laura84
Wetterhoun!

Re: Labrador, golden retriever of wat anders?

Geplaatst: 08 mar 2017 17:13
door veertje
Een grote poedel?

Re: Labrador, golden retriever of wat anders?

Geplaatst: 08 mar 2017 17:15
door Emmy12
Mijn zoontje heeft ook autisme en ik heb heel bewust voor een stabiele Golden gekozen. Niet uit de jachtlijn. Ik doe momenteel de VGBO training met hem om daarna naar jachttraining te gaan. Hij heeft een enorme will to please en is heerlijk energiek buiten, maar rustig en relaxed binnen. Ik wilde persé geen hond binnenhalen met een hoog energiegehalte ivm mij zoontje. Dan zouden ze elkaar helemaal opzwepen.
Ik denk dat een Golden vooral een vloerkleed wordt als je ze ook zo behandeld. Dat is wat mij betreft niet afhankelijk van de lijn waaruit hij/zij komt.
Ik heb ondertussen heel wat Golden eigenaars ontmoet en er zijn zat Goldens die een hoge mate van energie hebben dat bijna neigt naar hyper zijn. Ik ben persoonlijk heel blij dat die van mij dat niet heeft. Terwijl hij dus wel alle topkwaliteiten heeft van een Golden (rollen in de modder, zwemmen, apporteren, knuffelen, lief voor de kinderen).

Succes met de keuze!

Re: Labrador, golden retriever of wat anders?

Geplaatst: 08 mar 2017 17:16
door 80564M
Golden. Een Lab is doorgaans wat rouwdouwiger (lomper, zo je wilt, en je kleinste van dan 4 ligt dan nog steeds zo om). Een Golden is dan net wat gevoeliger/alerter/weet waar hij mee "speelt". Zo spelen ze met ons heel anders dan met de kleine nichtjes van 4. Ze weten wat er aan de andere kant van het "lijntje" zit, en daar passen ze hun spel op aan.
En inmiddels zijn wij aan het eind van onze 4e Golden, maar ik heb er nog nooit eentje gehad die de hele dag voor de kachel wilde liggen. Oké, die hebben we nu wel, maar als je de 14 en half gepasseerd bent dan mag dat :pffff:

Re: Labrador, golden retriever of wat anders?

Geplaatst: 08 mar 2017 17:48
door martineD
@chiki: hebben retrievers ook de neiging om met bananen in de oren achter wild aan te gaan? Ik had zelf het idee dat dat wel meevalt, maar ik heb verder geen ervaring met de jachtlijnen als ik eerlijk ben.

@Laura84: dat ras ken ik eigenlijk niet zo. Ik zal hem eens opzoeken.

@veertje: de grote poedel is ook een ras dat ik zeker interessant vind. Ook ideaal dat ze niet ruien.

Ik had zelf ook al het idee dat een golden over het algemeen wat gevoeliger en minder lomp is dan de labrador. Dit past waarschijnlijk beter in ons gezin. Maar stiekem heb ik gewoon een zwak voor labradors, geen idee waarom. Haha.

Re: Labrador, golden retriever of wat anders?

Geplaatst: 08 mar 2017 18:05
door Paisley
Chiki schreef: Als je voor een werklijn gaat kies je wel voor een jachtinstinct!
Ik vind de werklijn labradors vooral goede apporteerders, geen zelfstandige jagers.
De neus aan de grond en op eigen houtje het bos doorkammen onafhankelijk wat de baas ervan vindt, dat vind ik niet des labradors. Ook vee lastig vallen of hardnekkig katten-meppen zit niet in hun aard.
Ze misdragen zich vast wel eens maar het is allemaal stukken beter stuurbaar en minder hardnekkig dan bij zelfstandige jagers.

Re: Labrador, golden retriever of wat anders?

Geplaatst: 08 mar 2017 18:19
door Anne&Taar
Chiki schreef:
- redelijk makkelijk op te voeden (ik wil gewoon rustig op strand kunnen lopen met loslopende hond)
- [/b]geen jager[/b]
- middenslag of groter, maar niet zo groot als een st. Bernard ofzo
- liever geen plukvacht.

Als je voor een werklijn gaat kies je wel voor een jachtinstinct!
Dat is niet waar, hoor. Het is niet het zelfstandig jagen dat het verschil maakt tussen een show en een jachtlijn.

Re: Labrador, golden retriever of wat anders?

Geplaatst: 08 mar 2017 18:43
door martineD
Dat idee had ik idd ook wel, dat het geen zelfstandige jagers zijn.

Re: Labrador, golden retriever of wat anders?

Geplaatst: 08 mar 2017 19:27
door jores
Engelse springer spaniel showlijn en dan een reu past ook prima in jullie plaatje

Re: Labrador, golden retriever of wat anders?

Geplaatst: 08 mar 2017 20:02
door Belle
Ik heb twee goldens, de oudste is pure werklijn, de jongste half. De jongste heeft nul jachtinstinct, de oudste iets meer, maar is goed terug te roepen.
Ik vind goldens wat minder lomp dan de meeste labradors.

Re: Labrador, golden retriever of wat anders?

Geplaatst: 08 mar 2017 21:13
door Lieske_1977
Nanna schreef:Er zijn wel verschillen tussen de Golden en de Lab, maar nóg groter zijn de verschillen in het ras zelf. Dus of je de show-of de werkvarieteit neemt.
En zelfs binnen die variëteiten zijn de verschillen enórm. Joy (labrador uit showlijn) zou prima passen: ze is heel stabiel, werklustig en niet lomp. Ze gaat ook perfect met mijn neefje dat klassiek autistisch en verstandelijk beperkt is. Mijn vorige labrador (ook showlijn) was een enorme schat, maar wel een stuiterbal, heeft wel 's een kind omver gekegeld, was veel sneller onder de indruk van dingen en ging letterlijk op de loop voor mijn neefje.

Ergo: kijk sowieso goed naar de ouderdieren en hun karakter voordat je een keus maakt.

Re: Labrador, golden retriever of wat anders?

Geplaatst: 08 mar 2017 21:39
door martineD
jores schreef:Engelse springer spaniel showlijn en dan een reu past ook prima in jullie plaatje
Dat zijn idd ook leuke honden. Waarom zou je een reu aanraden?

Mijn man helpt ook lekker mee. Zegt hij net dat hij een doberman wil :piew: :mrgreen:

Re: Labrador, golden retriever of wat anders?

Geplaatst: 08 mar 2017 21:55
door samantha!
Ik heb labradors uit werklijnen en die zijn totaal niet lomp.
Het zijn gewoon hartstikke stabiele en baasgerichte/sportieve honden waar je van alles mee kan.
Je zou de verschillen tussen de 2 rassen en de verschillende lijnen daarbinnen zelf moeten ervaren denk ik.
Je kan eens naar wat evenementen gaan om wat verschillende honden te zien en met hun baasjes te praten.
Hondenshows bijvoorbeeld, al zul je daar niet/nauwelijks werklijn labradors zien (en ook geen werklijn goldens denk ik), misschien is naar een apporteerevenement gaan dan een beter idee, de retrieverclubs organiseren deze het hele jaar door.

Re: Labrador, golden retriever of wat anders?

Geplaatst: 08 mar 2017 22:00
door martineD
samantha! schreef:Ik heb labradors uit werklijnen en die zijn totaal niet lomp.
Het zijn gewoon hartstikke stabiele en baasgerichte/sportieve honden waar je van alles mee kan.
Je kan eens naar wat evenementen gaan om wat verschillende honden te zien en met hun baasjes te praten.
Hondenshows bijvoorbeeld, al zul je daar niet/nauwelijks werklijn labradors zien (en ook geen werklijn goldens denk ik), misschien is naar een apporteerevenement gaan dan een beter idee, de retrieverclubs organiseren deze het hele jaar door.
Dat is idd een goed idee om eens naar zo'n evenement te gaan.
Ik zal eens kijken of dat mogelijk is.

Re: Labrador, golden retriever of wat anders?

Geplaatst: 08 mar 2017 22:04
door samantha!
Aanstaande zaterdag ga ik naar een evenement in eindhoven maar dat is wel erg uit de buurt zie ik.

Re: Labrador, golden retriever of wat anders?

Geplaatst: 08 mar 2017 22:11
door Leonie.
Misschien een beetje off topic, maar hoe zit het met kleurverschil bij de Labradors? Is het toeval dat alle bruine Labs die ik ken lomp en strontvervelend zijn?

Ik zou overigens voor een Golden gaan en dan een werklijn type.

Re: Labrador, golden retriever of wat anders?

Geplaatst: 08 mar 2017 22:35
door Fotogravinnetje
Leonie. schreef:Misschien een beetje off topic, maar hoe zit het met kleurverschil bij de Labradors? Is het toeval dat alle bruine Labs die ik ken lomp en strontvervelend zijn?

Ik zou overigens voor een Golden gaan en dan een werklijn type.
De bruine labs hier zijn allemaal lieverds. De zwarte zijn meest stuiterballen, maar goed sociaal, en de blonde hebben voornamelijk een plaat voor de kop, op een enkele uitzondering na. Niet helemaal voor niets dat Elco bij een blonde retriever (golden retriever of blonde lab) eigenlijk altijd uit z'n stekker gaat. Daar heeft hij slechte ervaringen mee qua ondersteboven gelopen worden enzo

Re: Labrador, golden retriever of wat anders?

Geplaatst: 08 mar 2017 23:06
door Gollum
Leonie. schreef:Misschien een beetje off topic, maar hoe zit het met kleurverschil bij de Labradors? Is het toeval dat alle bruine Labs die ik ken lomp en strontvervelend zijn?

Ik zou overigens voor een Golden gaan en dan een werklijn type.
Ik hoor het vaker dat bruine Labs vervelender zouden zijn. Ik ken vervelende Labradors in alle kleuren, en ook leuke in alle kleuren. De mijne vind ik leuk :lol1: