gisterochtend om 7 uur, tijdens zijn rondje, verdraaide hij zijn poot omdat hij uitgleed op een nat blaadje, en het was meteen fout. piepen, hijgen, kwijlen, en hij kon niet meer zitten of liggen.
ik heb eerst onze da gebeld, maar dat is niet degene die hem opereerde, want dat heeft een da gedaan die zo'n 200 km weg zit. onze da heeft foto's gemaakt, en dinos zijn poot bleek op 2 plaatsen gebroken te zijn. vanuit goes heb ik de foto's meteen doorgemaild naar asten. onze da heeft dinos plat gespoten, en een brancard mee gegeven voor de lange rit, terug naar asten.
daar zijn ze gisteren tot 17:30 bezig geweest met schroeven en platen om het bot weer aan elkaar te zetten, en dinos moest daar vannacht blijven. vanmiddag hebben we hem opgehaald, en hij heeft ontzettend veel pijn, ondanks alle pijnstilling(metacam en tramadol). hij zit in het gips voor 6 weken, en daarna begint de revalidatie weer opnieuw.
de da kon niet geloven hoeveel pech dinos heeft, en heeft daarom besloten om hem te opereren tegen materiaalkosten. dit gebeurt bij 1 op de 10.000 honden, en hij vergeleek het met een mens die de laatste 2 treden van een trap mist. dat gaat meestal goed, maar 1 op de zoveel breekt zijn enkel.
praktisch probleem is dat dinos nu alleen nog maar naar buiten mag terwijl wij hem ondersteunen met een handdoek onder zijn buik, en voorlopig verrekt hij het om op die manier te plassen, maar uiteindelijk zal het er wel een keer uit komen.
we hopen heel hard dat het nu klaar is met alle pech.





