Pagina 1 van 1

Zindelijk

Geplaatst: 04 dec 2014 11:57
door Melvvz
Hallo allemaal,

Wij hebben een probleempje, onze hond is nu nog steeds niet zindelijk, hij gaat om de 2 uur naar buiten, maar heeft net alweer nadat hij uit is geweest (3x!!) geplast.

's nachts in de bench gaat hij wel piepen als hij moet plassen, hij plast dus ook nooit in de bench.

Als hij een plasje of een grote boodschap buiten doet, dan krijgt hij uiteraard een beloning (koekje)

Heeft er iemand tips??

Re: Zindelijk

Geplaatst: 04 dec 2014 12:01
door Lemuria
Ja, ik heb een tip: geduld hebben.

Je pup is nu...13 weken ofzo? Het is nog een baby, die kan dat gewoon nog niet ophouden. Dus buiten blijven zetten na eten, drinken & spelen.

Re: Zindelijk

Geplaatst: 04 dec 2014 12:07
door renee-uk
Melvvz schreef:Hallo allemaal,

Wij hebben een probleempje, onze hond is nu nog steeds niet zindelijk, hij gaat om de 2 uur naar buiten, maar heeft net alweer nadat hij uit is geweest (3x!!) geplast.
's nachts in de bench gaat hij wel piepen als hij moet plassen, hij plast dus ook nooit in de bench.
Als hij een plasje of een grote boodschap buiten doet, dan krijgt hij uiteraard een beloning (koekje)
Heeft er iemand tips??
als je het niet vertrouwt kun je zijn urine opvangen en bij de da laten onderzoeken op blaasontsteking.

maar persoonlijk denk ik dat julle te weinig met hem naar buiten gaan.
pupjes van 3 maanden hebben nog niet zo'n grote blaas en vaak ook nog geen blaascontrole.
ik zou gewoon teruggaan naar de basis zindelijkheidstraining: meteen naar buiten na spelen, eten en slapen en een keer of 100 daartussendoor ;)
blij zijn als ie buiten wat doet en als ie binnen wat doet niks zeggen, het opruimen en -heel belangrijk- vooral niet boos worden.
je pup doet dit niet om je te pesten en het is ook helemaal niet raar dat ie nog binnen plast.
als een pup moet plassen moet ie nou eenmaal plassen, het ophouden en aangeven dat ie moet moet ie allemaal nog leren en dat neemt tijd.
geduld is een schone zaak, speciaal bij het zindelijk maken van een hondje: dat is niet te dwingen namelijk en het hangt van de hond af hoe snel het gaat.

succes hoor!

Re: Zindelijk

Geplaatst: 04 dec 2014 12:15
door sbientje
toen pom 3 maanden was, piste ze gewoon waar het haar uitkwam hoor. Maar niet als ze net buiten (of binnen hahaha) geplast had. Ik zou idd even een plasje naar de DA brengen voor de zekerheid.. maar goed, je moet echt niet van een baby verwachten dat ie nooit meer in huis gaat plassen want dat kan echt nog wel 3 maanden duren. En ineens is het over, althans, dat was hier zo :)

Re: Zindelijk

Geplaatst: 04 dec 2014 12:15
door Sas
Dit inderdaad: meteen naar buiten na spelen, eten en slapen en een keer of 100 daartussendoor

Het is niet zo zeer dat je bijv. vast om het uur stipt naar buiten moet, het gaat om de momenten. Stel: naar buiten geweest: hond slaapt meteen een half uurtje> dan als hij wakker wordt: hup naar buiten!

en geduld is een schone zaak ;-)

Re: Zindelijk

Geplaatst: 04 dec 2014 15:03
door ranetje
Eens met de anderen.
Geduld hebben.

Als je met hem naar buiten gaat, let dan ook op dat hij echt plast!
Er zijn honden die het buiten zo spannend vinden dat ze binnen pas weer bedenken dat er geplast moet worden.
Dus buiten eerst naar een rustig plekje om te laten plassen en daarna pas echt gaan wandelen kan dan helpen.