Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren
Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!
Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak
Over twee weken ga ik een pup halen.Dan zal het vermoedelijk koud zijn en er kan sneeuw liggen.De fokker zegt dat het beter is voor de pup om zo weinig mogelijk buiten te komen,maar is dat zo?
Er bestaat ook nog zo iets als socialisatie en daarvoor moet de pup ook op straat om gewend te worden aan straatgeluiden enz.Dus ik zit met een dilemma.Heeft er iemand een goed advies?
Kees
Zegt de fokker dat vanwege de kou of vanwege besmettingsgevaar?
Naja maakt eigenlijk niet uit he moet gewoon lekker naar buiten met je pup! inderdaad kennis laten maken met van alles, behoefte buiten leren doen...en als het erg koud is til je hem/haar toch gewoon lekker op..
Hier lopen de puppen gerust een uurtje buiten te spelen en dartelen hoor.
Vinden die kou ook nog wel prettig.
Niet zo tuttig of het moet een naakthond zijn.
.
bouvierpoedel schreef:Hier lopen de puppen gerust een uurtje buiten te spelen en dartelen hoor.
Vinden die kou ook nog wel prettig.
Niet zo tuttig of het moet een naakthond zijn.
.
ik heb nu 2 pups die komend weekend naar hun nieuwe eigenaars gaan en die komen ook nu al veel buiten zonder problemen., Ik heb reeds pups midden in de winter verkocht naar Finland, zelfs Lapland en Ijsland, en daar lachen ze om wat wij koud noemen. Het is nu in Finland waar over 6 weken een pup van mij heen gaat ongeveer - 25 graden......
Dus gewoon lekker met je pup naar buiten gaan, zorg dat ie wel in beweging blijft uiteraard dus niet buiten laten slapen. En verder heel veel plezier met je pupje!
Danielle Boshouwers
Border Collie en Hrvatski Ovcar kennel "Nice of you to Come Bye"
Het enige probleem bij de eerste pup die we thuis hadden, was dat hij zindelijk was gemaakt in de sneeuw.
Toen de sneeuw weg ging weigerde hij nog iets buiten te doen en kon de hele zindelijkheidstraining opnieuw beginnen
Is het niet naar buiten laten gaan-advies gebaseerd op de kou? Of op het feit dat de pup nog niet volledig geënt is?
Either way....gewoon met de pup naar buiten gaan. De kou went 'ie wel aan, en de socialisatieperiode die tot 12 weken duurt is de belangrijkste socialisatieperiode in z'n leven. Ik zou een ongeënte pup niet rücksichloos dumpen op een grote hondenuitlaatplaats die vol ligt met uitwerpselen, maar binnen houden is erg schadelijk voor pups (al wordt het advies bizar genoeg nog regelmatig gegeven...óók door fokkers/hondenscholen/dierenartsen )
And few will ever climb the great world-tree from which we've grown But those who seek will find the rhythm that vibrates high and far
Lekker met de pup naar buiten gaan hoor
Zorg wel dat ze bij de wintertemperaturen in beweging blijft zodat ze zichzelf warm kan houden.
De meeste puppy's zullen dat ook wel doen
Ik heb bijna alle puppy's in de winter gekregen en zindelijk gemaakt in de sneeuw.
Lukte prima.
Gelukkig niet hetzelfde probleem gehad als Dagmar88
Heb je de fokker wel goed begrepen?
"The perfection of a life with a gundog, like the perfection of an autumn, is disturbing because you know, even as it begins, that it must end.
Time bestows the gift and steals it in the process."
(citaat van George Evans)
Lekker mee naar buiten gaan hoor, alleen geen úrenlang.
Let bij sneeuw alleen wel even op of zich geen ijs/sneeuwklonten vormen tussen de voetzooltjes.
dagmar88 schreef: Het enige probleem bij de eerste pup die we thuis hadden, was dat hij zindelijk was gemaakt in de sneeuw.
Toen de sneeuw weg ging weigerde hij nog iets buiten te doen en kon de hele zindelijkheidstraining opnieuw beginnen
Wat een grap is dat, daar denk je toch ook niet aan haha.
Mijn herplaatser plaste altijd pas keurig als we bij het gras kwamen en nooit op de stoep.
Nu er een laag sneeuw ligt wil hij zodra hij buiten komt al, de volle lading op de stoep dus.
Ik snap niet waarom.. uit het zicht, uit het hoofd denk ik.
Toen wij Kyra ophaalden lag er ook sneeuw, ze is gewoon mee naar buiten gegaan hoor. Ze vond het prachtig die sneeuw, zag niet echt een reden om haar binnen te houden.
Alleen voor mij niet altijd even fijn, stond ik om 4 uur 's morgens in mijn ochtendjas in de sneeuw
Wat voor hond is het?
Er zijn volgens mij wel hondjes die je echt iets warms aan moet trekken als het koud is. Chihuahuapups bijvoorbeeld schijnen erg vatbaar te zijn. Terwijl bijvoorbeeld een labradorpup wel tegen wat kou kan, als 'ie maar in beweging blijft.
De dag dat wij Fien haalden begon het te sneeuwen en het hield pas 4 maanden later op of zo
Het enige probleem was, bleek later, dat Fien moest leren dat plassen bij voorkeur op gras of bosgrond moest en niet willekeurig overal. Want ze wist niet beter of overal was de grond gelijk: sneeuw
Fien was een reuzenpup trouwens, wel 800 gram
En ze kon prima tegen sneeuw en kou .Kijk, dit was de eerste dag:
Mijn pupje is ook nog ''maar'' 11 weken en heeft al lekker in de sneeuw gespeelt.
Ze kreeg der dolle 5 minuten in de sneeuw, was echt schattig om te zien,
en ik stond te blauwbekken en zij had het naar der zin
Desnoods zou ik een jasje kopen (blote buik, gladharig) maar een bull terrier moet echt wel naar buiten om gesocialiseerd te worden.
Rare fokker of heb je het misschien verkeerd opgevat Kees? Heeft de pup wel een stamboom?
Martijn schreef:Toen Eva net bij ons woonde was het ook ijskoud.
Natuurlijk let je dan op of het niet te gortig wordt maar eerlijk gezegd had ze er maar weinig last van.
Ze heeft zelfs bij de fokker thuis al in de sneeuw gespeeld. Met een week of zeven dus.
Gewoon opletten en als het te koud wordt even zo:
Aaaah, Kleine Eva
Gewoon lekker naar buiten gaan met je pupje hoor! Let goed op je pup en houd hem lekker in beweging, dan kan hij echt wel wat hebben
Noortje is hier nu 6 dagen en tja sneeuw. Ze gaat gewoon de tuin in voor een plas en poep. Dan weer naar binnen, nu lopen er hier nog genoeg andere rond en socializeren kun je ook hoor. Gisteren in de auto naar de ringtraining daar zitten kijken naar de andere honden.
Echt buiten lopen strakjes wel als 't ietsje minder koud is.
Het is nu eenmaal zo en we passen ons gewoon aan.
onze pup is 9 weken en die loopt gewoon een paar keer per dag een half uurtje met de groters mee buiten te dollen, als ik haar (en de rest dat er nog is) terug binnen wil zetten, wil er geen 1 komen en blijven ze allemaal in de sneeuw zitten
Valerie schreef:Desnoods zou ik een jasje kopen (blote buik, gladharig)
Neeeeeee, niet dat getut met jasjes :N:
Hij moet lekker rondrennen en na tien minuten weer naar binnen, droogwrijven met een handdoek en klaar.
Overal waar ik loop zie ik perfect gezonde honden met jasjes lopen, belachelijk
"No matter how little money and how few possessions you own, having a dog makes you rich."