Ster topic:

Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren


Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!


Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak

Update over de 5 collie pups

Nieuws over dierenleed.
Niet geschikt voor jonge kinderen.

Moderator: moderatorteam

Gebruikersavatar
Maxine
Zeer actief
Berichten: 2713
Lid geworden op: 14 okt 2009 23:48
Locatie: België

Update over de 5 collie pups

Ongelezen bericht door Maxine »

Ok, het zit zo....

Alle pups zitten bij een opvanggezin en maken het op dit moment tamelijk goed. Volgens tests en onderzoeken van de DA en een gedragstherapeut zijn ze toch tot de conclusie gekomen dat de pups later toch als hond zullen kunnen functioneren. (Hoewel ze toch heel nauwkeurig opgevoed moeten worden en hun gedrag in de juiste richting gestuurd moet worden.)

Zoals ik de vorige keer al heb laten weten waren er eerst nog 2 pups die wat ziek waren en daarom een paar daagjes langer in het asiel hebben moeten blijven onder toeziend oog van onze DA. Maar net toen het wat beter begon te gaan, kregen de pups aanvallen. Tamelijk hevig zelfs. Ze begonnen symptomen te vertonen van de hondenziekte die ze volgens de DA via de moedermelk hebben gekregen. 100% zeker is men niet, aangezien de pups zijn ingeënt, maar het kan ook zijn dat de ziekte zich daarvoor al had gemanifesteerd.

Meteen zijn de andere honden in quarantaine gezet. Ook al was al de rest al ingeënt tegen de ziekte nog voordat de pups kwamen, toch wouden we geen risico's nemen. Diezelfde dag nog was een van de staffords ernstig ziek geworden op nog geen 24 uur tijd en is gestorven. Of dit kwam door de hondenziekte weten we nog niet, want de uitslag van de DA is nog niet binnen.

Alle andere honden hebben meteen een extra shot gekregen om hun immuunsysteem nog wat op te krikken. De twee pups zitten nu ook in een pleeggezin en hun aanvallen worden steeds minder maar het is toch nog altijd uitkijken geblazen!
Laatst gewijzigd door Maxine op 11 mar 2010 10:39, 1 keer totaal gewijzigd.
Afbeelding
Gebruikersavatar
freskin
Zeer actief
Berichten: 8232
Lid geworden op: 06 jun 2008 13:56
Mijn ras(sen): schotse herder, SWH
Aantal honden: 2
Locatie: in het noorden

Re: Update over de 5 collie pups

Ongelezen bericht door freskin »

Pfff.....dat is schrikken, zeg! Maar ze zijn allemaal nog in leven? Arme Stafford......heel erg dat hij het niet heeft gehaald :(

Ik hoop dat ze allemaal gezond opgroeien en er niets ven over houden. Bedankt voor de update!
groetjes, ingrid

Afbeelding AfbeeldingTARAK
Gebruikersavatar
lieke
Zeer actief
Berichten: 16375
Lid geworden op: 14 dec 2005 15:43
Mijn ras(sen): Collies en een Maggie
Aantal honden: 2
Locatie: Arnhem
Contacteer:

Re: Update over de 5 collie pups

Ongelezen bericht door lieke »

Ach jee, dat klinkt akelig. En wat erg voor die stafford!
Wat is eigenlijk de prognose van pups die hondenziekte hebben overleefd? Zijn er blijvende restverschijnselen of herstellen ze zich helemaal?
Afbeelding
Gebruikersavatar
Maxine
Zeer actief
Berichten: 2713
Lid geworden op: 14 okt 2009 23:48
Locatie: België

Re: Update over de 5 collie pups

Ongelezen bericht door Maxine »

De DA zei dat, zolang de pups geen aanvallen meer krijgen, ze wel zullen herstellen. Maar het is nu nog bang afwachten of de aanvallen weer erger gaan worden. Als dat gebeurd ziet het er slecht uit.
We hopen dus dat de aanvallen op z'n minst gaan verminderen, zo niet volledig gaan stoppen.
Afbeelding
Plaats reactie

Terug naar “Dier en Leed”