Pagina 1 van 5
goedkope maar goed brokken?
Geplaatst: 25 okt 2009 16:04
door nanie
hoi binnenkort komt de pup en ben op zoek naar een goede droge brok die niet te duur is dus geen hill;s of eukanuba ofzo.
heeft iemand bijvoorbeeld ervaring met de brokken van de hornbach de Mr Beef?
Re: goedkope maar goed brokken?
Geplaatst: 25 okt 2009 16:07
door Joera
Ik voer zelf KVV, en geen brokken. Op vakantie heb ik wel brokken gevoerd en toen gebruikte ik Farmfood. Goed voer, en niet duur.

Re: goedkope maar goed brokken?
Geplaatst: 25 okt 2009 16:10
door yvonne1961
De brokken van de Hornbach zitten chemische anti-oxidanten in. Zou ik persoonlijk niet voor kiezen.
Bij een goedkope brok zou ik eerder cavom adviseren, gewoon bij de boerenbond of welkoop te verkrijgen.
Ook goed en niet duur zijn merken als carocroc, canex, biofood.
Er zijn nog wel meer die een goede prijs/kwaliteit verhouding hebben, je zult vast meer suggesties krijgen.
Re: goedkope maar goed brokken?
Geplaatst: 25 okt 2009 16:14
door ignit
http://cenaturio.nl" onclick="window.open(this.href);return false;
Sinds een paar maanden het enige voer dat ik nog accepteer in mijn hondenpension (Suriname) na een half jaar smurrie en stinkende prut opruimen van Noord en Zuid Amerikaanse merken. Farmfood is bij ons helaas niet te krijgen...
Ignit Bekken
http://barf-natuurlijk.nl" onclick="window.open(this.href);return false;
Re: goedkope maar goed brokken?
Geplaatst: 25 okt 2009 16:33
door maart
Bevo
Re: goedkope maar goed brokken?
Geplaatst: 25 okt 2009 17:53
door ~Suzanne~
nanie schreef:hoi binnenkort komt de pup en ben op zoek naar een goede droge brok die niet te duur is dus geen hill;s of eukanuba ofzo.
heeft iemand bijvoorbeeld ervaring met de brokken van de hornbach de Mr Beef?
Hoi,
Ik voer ook KVV dus ik kan je niet helpen.
Wel wil ik je op het hart drukken om het beste te willen voor je pup. In min beleving betekent dat dat je hem de best mogelijke voeding moet geven die denkbaar is; zijn hele gezondheid en welbevinden is daar mede afhankelijk van. Dus, kies nooit voor een goedkope variant, maar voor een A-merk voer, verkrijgbaar bij een dierenspeciaalzaak.
Voer van goedkope aanbieders (supermarkt of zoals jij noemt een Hornbach) zullen zo goedkoop zijn, dat ze niet goed KUNNEN zijn in mijn beleving.
Ik zal je niet adviseren om op kvv over te stappen als je dat niet wilt, maar let op; ik betaal voor Smulder 400 gram (diepvries vers vlees) ca 50 cent. Mijn shelties krijgen elk 2 maaltijden van 100 gram daarvan per dag, dus ik ben dan 50 cent voor ze kwijt per dag. Ik wissel dat af met ht (veel duurdere) carnibest of met echt vers vlees (pens, botten dat soort dingen) dus in totaal kosten ze wel wat meer, maar Smuldier op zich is al "beter an brok" naar mijn idee.
Geef je hond het beste wat er aan voer verkrijg baar is (binnen grenzen) want dat is belangrijk. Bovendien vraag ik me af of je je een hond kunt veroorloven als je niet in staat bent om 'm goed voer te geven? Wat dan als die kleine medische zorg nodig heeft, cursus, een mand, een riem?
Vraag je niet af wat "het goedkoopste" is, maar wat "het beste" is.
Als je geen kvv wilt geven (en echt, ik verplicht je dat niet) kies dan tenminste een goede kwaliteit brok. Je dier verdient het!
Suzanne
Re: goedkope maar goed brokken?
Geplaatst: 25 okt 2009 18:21
door maart
wat een gezeik toch altijd
Bevo is een goeie brok. 30 euro voor 20 kilo en de mijne eet er maar heel weinig van.
ik heb best geld genoeg om elke maand een zak proplan, eukanuba en hills erbij te kopen. maar nee, dat doe ik niet.
Precies alsof het goedkopere niet goed kan zijn

Re: goedkope maar goed brokken?
Geplaatst: 25 okt 2009 18:22
door Madelief
carocroc!
Re: goedkope maar goed brokken?
Geplaatst: 25 okt 2009 18:26
door Inge2104
Ja, ik zou ook voor de carocroc gaan, mijn hond heeft het haar 1e levensjaar graag gegeten en ze zag er toppie uit.
Nu voer ik vers maar afgelopen weken heeft ze af en toe weer carocroc gehad, ik ben er tevreden over!
Veel plezier met je pup!
Re: goedkope maar goed brokken?
Geplaatst: 25 okt 2009 18:34
door Hutsje
Suzanne123 schreef:Bovendien vraag ik me af of je je een hond kunt veroorloven als je niet in staat bent om 'm goed voer te geven? Wat dan als die kleine medische zorg nodig heeft, cursus, een mand, een riem?
Suzanne
moet dit nou weer?

je weet toch niet vanuit welke motieven ts dit vraagt? ik kan me goed voorstellen dat ze geen jeukaneuba wil geven, punt 1 is dat géén goed merk en punt 2 schijteduur. alleen maar goed dus dat ze alternatieven vraagt. wat een gebemoei en vooroordeel meteen weer

.
ik stel zelf samen en ik ben goedkoper uit dan de goedkoopste brok. maar geef wel de beste kwaliteit. kan ook nog.
Re: goedkope maar goed brokken?
Geplaatst: 25 okt 2009 18:39
door maart
Hutsje schreef:Suzanne123 schreef:Bovendien vraag ik me af of je je een hond kunt veroorloven als je niet in staat bent om 'm goed voer te geven? Wat dan als die kleine medische zorg nodig heeft, cursus, een mand, een riem?
Suzanne
moet dit nou weer?

je weet toch niet vanuit welke motieven ts dit vraagt? ik kan me goed voorstellen dat ze geen jeukaneuba wil geven, punt 1 is dat géén goed merk en punt 2 schijteduur. alleen maar goed dus dat ze alternatieven vraagt. wat een gebemoei en vooroordeel meteen weer

.
ik stel zelf samen en ik ben goedkoper uit dan de goedkoopste brok. maar geef wel de beste kwaliteit. kan ook nog.
inderdaad.
er gaat bij mij ook niets boven het zelf samen stellen, goedkoop en de beste kwaliteit. alleen gaat dat niet met Ds, dus die krijgt brok bij.
Bovendien vind ik smuldier ook niet meteen het beste KVV die er is, maar soit. tis wel goedkoop natuurlijk.
Re: goedkope maar goed brokken?
Geplaatst: 25 okt 2009 19:21
door spijkerhond
Ik denk persoonlijk dat geen enkele brok echt puur slecht is, wel dat de hond voorkeur in wel/niet lekker kan hebben en je altijd zelf goed moet kijken of ze het er goed op doen. Gewoon voorzichtig uitproberen.
Nu ben ik ook met mijn eigen eten makkelijk (pizza, frietje, bespoten fruit, kant en klaar op zijn tijd etc.) Ik vraag me echt wel eens af of iedereen die zo super bewust met het eten van hun hond bezig is zelf ook alleen maar biologisch/vers eten? Niet dat ik iets tegen barfen etc. heb, integendeel, maar wel tegen de felheid waarmee mensen die een brok geven soms worden tegemoet getreden.
Ik ben overigens zelf begonnen met Smolke brok (€ 34, voor 15 kg) maar toen ik af en toe Smuldier kvv ging voeren luste hij de brok niet meer en ging over op half kvv/half brok. Toen Beneful brok uit de supermarkt gehad (7€ voor 3 kg ook niet heel goedkoop trouwens) ging een half jaar goed en moest ie toen ook niet meer. Nu begonnen met ook een half bakje Smuldier kvv (de compleet variant kost €0,70 hier) door de brok ochtend's (C1000 huismerk rijst/lam rond €5 of €5,50 voor 3 kg) Hij ziet er nog steeds prima uit, glanst en is vrolijk en actief. Ik merk geen verschil in 100% brok vroeger of 25% brok nu.
Re: goedkope maar goed brokken?
Geplaatst: 25 okt 2009 19:34
door ~Suzanne~
Hm.... ik ben zeker NIET tegen een goede brok, maar vind wel dat je niet moet zoeken naar "de voordligste" maar naar "de beste". Of tenminste "een goede".
Met mijn aangeven over smuldier wilde ik aangeven dat ook kvv een "goedkope maar betere mogeijkheid" is dan een geodkope brok.
En ja, ik meen ook oprecht en seirues dat als iemand goed voer niet kan betalen ik me afvraag of iemand dan een hond moet/kan nemen. Echt, niemand hoeft "het duurste" te geven, maar een goed voer lijkt me toch een basisbehoefte?
Suzanne
Re: goedkope maar goed brokken?
Geplaatst: 25 okt 2009 19:39
door Job
dogloversgold
Re: goedkope maar goed brokken?
Geplaatst: 25 okt 2009 19:50
door maart
Suzanne123 schreef:Hm.... ik ben zeker NIET tegen een goede brok, maar vind wel dat je niet moet zoeken naar "de voordligste" maar naar "de beste". Of tenminste "een goede".
nanie schreef:hoi binnenkort komt de pup en ben op zoek naar een goede droge brok die niet te duur is dus geen hill;s of eukanuba ofzo
Prima vraag dus. Ik zou ook geen hill's of eukanuba geven. Zelf al had ik miljoenen op overschot.
Re: goedkope maar goed brokken?
Geplaatst: 25 okt 2009 19:51
door Joswolf
Er zit vind ik wel veel rotzooi en afval in brokken. Vleesmeel is bij voorbaat al de afval van dode dieren. Waaraan ze dood gingen is dan echt niet altijd duidelijk. Mogelijk zitten er zelfs dieren met medicijnen enz tussen.
Ik voer alleen brok met versvlees en dat zijn maar weinig brokken. Pro Plan is waar ik de beste resultaten mee heb. Euka deed het ook goed wat ik me kan herinneren van lang gelden maar door de geruchten van de dieren proeven toen wilde ik dat niet meer kopen.
Maar ik voer bij de opvangdieren bijna alles vlees en prooidieren. Konijn hoofdzakelijk.
Maar sommige honden verdragen een merk beter en een andere hond een ander merk. Kijken hoe de hond erop reageert en als de ontlasting er goed uitziet en de vacht enz er gezond uit ziet zal het wel goed zijn. Nu vallen de haren niet direct uit. Maar op den duur is het er wel aan te zien.
Ik vind wel dat je niet te veel aan de centen moet denken. Na 10 jaar een brok met kankerverwekkende stoffen en je krijgt er dan spijt van. En doodsoorzaak nr 1 is kanker bij oudere honden. Oedere die nog wel meer jaartjes hadden kunnen blijven.
Jos
Re: goedkope maar goed brokken?
Geplaatst: 25 okt 2009 20:16
door Cootje1963
Ik ben het toch wel grotendeels met suzanne eens.En dat is dat je toch niet het goedkoopste wilt voor je hond maar het beste?.Ik denk dat er toch veel kwaliteits verschil moet zijn als ik de prijzen bekijk.Mij lijkt het dat voor een duurdere brok betere ingredienten gebruikt worden.Zeker voor een pup zou ik een betrouwbaar merk geven.Ik zou nooit een huismerk van een bouwmarkt willen voeren aan een pup.
Re: goedkope maar goed brokken?
Geplaatst: 25 okt 2009 20:21
door duitse herder
Cavom geef ik nu. Voorheen Royal Canin Germand Shepherd maar Noah vind dat niet meer lekker. Wel poept ze veel grotere bergen van de Cavom

Re: goedkope maar goed brokken?
Geplaatst: 25 okt 2009 20:34
door maart
Cootje1963 schreef:Ik ben het toch wel grotendeels met suzanne eens.En dat is dat je toch niet het goedkoopste wilt voor je hond maar het beste?.Ik denk dat er toch veel kwaliteits verschil moet zijn als ik de prijzen bekijk.Mij lijkt het dat voor een duurdere brok betere ingredienten gebruikt worden.Zeker voor een pup zou ik een betrouwbaar merk geven.Ik zou nooit een huismerk van een bouwmarkt willen voeren aan een pup.
maar er wordt hier toch helemaal niet gevraagd achter de goedkoopste brok?

Re: goedkope maar goed brokken?
Geplaatst: 25 okt 2009 20:40
door ~Suzanne~
maart schreef:Cootje1963 schreef:Ik ben het toch wel grotendeels met suzanne eens.En dat is dat je toch niet het goedkoopste wilt voor je hond maar het beste?.Ik denk dat er toch veel kwaliteits verschil moet zijn als ik de prijzen bekijk.Mij lijkt het dat voor een duurdere brok betere ingredienten gebruikt worden.Zeker voor een pup zou ik een betrouwbaar merk geven.Ik zou nooit een huismerk van een bouwmarkt willen voeren aan een pup.
maar er wordt hier toch helemaal niet gevraagd achter de goedkoopste brok?

Dat klopt, letterlijk gezien heb je gelijk.
Maar, uit de text proef ik een "ik zoek voordelig" zonder rekening te houden met "goed". Juist ook om het voorbeeld wat genoemd wordt. Nou vin ik Hornbach en prima zaak ... voor doe-het-zelfdingen, NIET voor hondenvoeding
Het is dus een intentie die ik meen op te maken uit de vraagstlling dat "goedkoop" de voorkeur geniet boven "goed".
Suzanne
Re: goedkope maar goed brokken?
Geplaatst: 25 okt 2009 21:43
door demon
Wij hebben jarenlang duur voer gegeven maar de honden deden het nooit goed op.Omdat wij aan de sledehondensport doen is voer voor onze honden heel belangrijk nu geven wij onze honden al tijden Fides van Euro premium. en zagen de honden meteen na een paar weken op knappen er zat veel meer leven in de honden en achteraf heb ik twee wedstrijd seizoenen verziekt door deze dure brokken.Al kost een zak 100 euro en mijn honden lopen er sneller door ga ik het meteen kopen maar geloof mij maar je betaalt alleen merk.
Re: goedkope maar goed brokken?
Geplaatst: 25 okt 2009 22:03
door Frenk
maart schreef:wat een gezeik toch altijd
Bevo is een goeie brok. 30 euro voor 20 kilo en de mijne eet er maar heel weinig van.
ik heb best geld genoeg om elke maand een zak proplan, eukanuba en hills erbij te kopen. maar nee, dat doe ik niet.
Precies alsof het goedkopere niet goed kan zijn

Ik voer smuldier KVV. Grofweg 50ct voor 400gram. Da's dus ongeveer net zo duur als jouw Bevo, maar inhoudelijk wel een stuk gezonder (is mijn overtuiging).
Het beste hoeft niet duur te zijn, maar je moet niet alleen maar naar de prijs kijken

Re: goedkope maar goed brokken?
Geplaatst: 25 okt 2009 22:05
door Frenk
Cootje1963 schreef:Ik ben het toch wel grotendeels met suzanne eens.En dat is dat je toch niet het goedkoopste wilt voor je hond maar het beste?.Ik denk dat er toch veel kwaliteits verschil moet zijn als ik de prijzen bekijk.Mij lijkt het dat voor een duurdere brok betere ingredienten gebruikt worden.Zeker voor een pup zou ik een betrouwbaar merk geven.Ik zou nooit een huismerk van een bouwmarkt willen voeren aan een pup.
Ik denk niet dat voor een duurder product automatisch betere ingrediënten gebruikt worden hoor

Kijk maar naar producten voor mensen. Soms zijn euroshopper of huismerk artikelen tot op de molecuul hetzelfde als A-list merken, maar zit er alleen een andere verpakking omheen. En een ander prijskaartje dus

Re: goedkope maar goed brokken?
Geplaatst: 25 okt 2009 22:18
door maart
Frenk schreef:maart schreef:wat een gezeik toch altijd
Bevo is een goeie brok. 30 euro voor 20 kilo en de mijne eet er maar heel weinig van.
ik heb best geld genoeg om elke maand een zak proplan, eukanuba en hills erbij te kopen. maar nee, dat doe ik niet.
Precies alsof het goedkopere niet goed kan zijn

Ik voer smuldier KVV. Grofweg 50ct voor 400gram. Da's dus ongeveer net zo duur als jouw Bevo, maar inhoudelijk wel een stuk gezonder (is mijn overtuiging).
Het beste hoeft niet duur te zijn, maar je moet niet alleen maar naar de prijs kijken

Kan best zijn dat dat voor Frenk zo is.
Voor mijn hond is het verre van het beste. Bovendien zou ik van smuldier veel meer moeten geven, dan dat ik van Bevo moet geven.
Re: goedkope maar goed brokken?
Geplaatst: 25 okt 2009 22:43
door Maeve
Cavom doen mijn honden het goed op

We hebben ook een tijdje Meadowfield gevoerd. Ook vrij goedkoop en een goede brok. Kan je alleen via internet bestellen, word via TNT aan huis geleverd:
http://www.meadowfield.nl" onclick="window.open(this.href);return false;
Re: goedkope maar goed brokken?
Geplaatst: 25 okt 2009 22:52
door Joswolf
Citaat Inge-Joswolf schreef:
Maar ik voer bij de opvangdieren bijna alles vlees en prooidieren. Konijn hoofdzakelijk.
en waar komen die konijnen dan vandaan?
Zou ik mogen weten waarom je dat vraagt? Want ik vraag me de relevantie af van die vraag.
Ik voer konijnen die gefokt worden voor de slacht. Voor menselijke consumptie. Die zitten klein gehokt en zwakkere worden aangevreten. Die belanden normaal in de afvalbak en nu voer ik ze.
Maw uit er worden niet onnodig dieren gedood om te voeren wanneer je dat bedoelt.
Ze zijn misschien wel minder gezond dan vrij lopende of scharreldieren wanneer je dit bedoelt. De overweging om het dan toch te voeren is simpel. Ik moet elke dag 15 kg vlees/prooidier voeren. Als ik dat allemaal vers moest kopen was me dat te duur.
Maar dit is niet echt gerelateerd aan de "hamvraag" een goede en goedkope brok.
Jos
Re: goedkope maar goed brokken?
Geplaatst: 25 okt 2009 22:57
door Hinke
Boeiend onderwerp.
Ik ga met Basco van Farmfood over op Royal Canin.
Ik heb me laten adviseren door de dierenarts en de dierenspeciaalzaken.
Voor Tommie was Farmfood het beste, niet te duur.
Maar Basco krijgt er geen lekkere stevige ontlasting van.
Dus ga ik iets nieuws proberen.
Waar kun je Bevo krijgen?
Re: goedkope maar goed brokken?
Geplaatst: 25 okt 2009 23:47
door carlos
Mensen laten zich gek maken door de reclame.
Dagelijks spotjes van Royal Canin, en Jeukanuba op radio en tv.
Ik ben eens gaan kijken op de site van Royal Canin en je lacht je de ballen uit je broek, een zakje voor de teckel, en een zakje voor de opgroeiende labrador, een zakje voor de labrador en de teckel met problemen, Royal Canin heeft voor bijna elk veel voorkomend ras een voertje.
Mensen laat je niet gek maken, er zijn veel onbekende merken hondenbrokken die minstens zo goed dan wel beter en veel goedkoper zijn als de "A" merken.
Jullie betalen voor de marketing, kijk maar eens in de dierenspeciaal zaak, met een volledig ingericht "shop in the shop" Royal canin stand.
En voor diegene die denken dat er vers vlees in de brokjes zit, dream on.
Re: goedkope maar goed brokken?
Geplaatst: 26 okt 2009 00:09
door samantha!
Ik ben zeer tevreden over Carocroc.
Re: goedkope maar goed brokken?
Geplaatst: 26 okt 2009 09:02
door S@ndr@
Inge O schreef:bento kronen puppy/adult croc

.
welke variant gebruik jij dan voor puppies, ik heb me laten vertellen dat de optimale verhouding calcium ongeveer 0,8 tot 1% per droge stof is, en bij een heleboel honden voeding( ook Bento) zie ik 1,5 % staan .
ik kan natuurlijk verkeerd voorgelicht zijn.( het zegt me ook niet zoveel, maar na 2 kreupele honden wordt ik wel erg secuur)
Ik heb ook al eens voor Bento gestaan ,maar durf het niet aan!