Ster topic:

Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren


Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!


Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak

pup of niet

Een forum voor algemene onderwerpen over honden en vragen over honden.

Moderator: moderatorteam

naomi
Vaste gebruiker
Berichten: 84
Lid geworden op: 24 sep 2007 18:20
Locatie: Gelderland

pup of niet

Ongelezen bericht door naomi »

Mijn Doeska is 14 jaar ,ze speelt niet meer het lopen gaat behoorlijk moeilijk .
Maar nu komt mijn vraag eigenlijk zou ik bij haar nog een pup kunnen zetten .?
Doeska is altijd met meerdere honden geweest maar die zijn de afgelopen paar jaar helaas overleden.
Ik wilde eerst wachten tot Doeska er niet meer was ,maar nu kan ik toevallig aan een hele leuke pup komen ,
Dus eigenlijk weet ik niet wat ik moet doen .Graag jullie mening
groetjes Naomi1 en een poot van Doeska
Gebruikersavatar
Valerie
Zeer actief
Berichten: 17760
Lid geworden op: 07 dec 2005 20:14
Mijn ras(sen): Staffordshire bull terrier & Akita
Aantal honden: 2
Locatie: Almere

Ongelezen bericht door Valerie »

Je kent je eigen hond het best neem ik aan, dus wat denk je zelf?
Gebruikersavatar
Pepie
Zeer actief
Berichten: 17196
Lid geworden op: 18 dec 2006 17:48
Mijn ras(sen): Europese korthaar
Aantal honden: 0
Locatie: rotterdam

Ongelezen bericht door Pepie »

Ik ook niet :wink:
Afbeelding
jacq1970
Zeer actief
Berichten: 14721
Lid geworden op: 15 feb 2005 18:04
Aantal honden: 1
Locatie: Baasje Bowie
Contacteer:

Ongelezen bericht door jacq1970 »

Nee ik zou het niet doen...
Ikheb 3 honden waarvan 1 oude jack en sinds vorig jaar hebbenw e daar Bowie als pup bijgekregen en de oude jack was zeker niet blij ermee...gelukkig hebben we nog een hond die een stuk jonger is maar bij de oude man hadden we zeker geen pup hoeven zetten.
Afbeelding
Gebruikersavatar
monky555
Zeer actief
Berichten: 2560
Lid geworden op: 21 apr 2003 17:38
Mijn ras(sen): Peludo Iza & American staffordshire terriër Lila.
Aantal honden: 3
Locatie: Fijnaart met Lila, Brutus & Boris

Ongelezen bericht door monky555 »

monky is een ouwe zeur, oke hij is nog maar 8 maar kwa lichaam is tie wat ouder :wink: en hem zou ik wel plezier doen met een pup
hij is dol op pups en bloeit daar van op
maar ja dat is monky ik weet niet hoe jou hond is en dat weet jezelf het beste :wink:
Afbeelding
R.I.P. Lieve Monky (AST), 09-07-2000 / 17-11-2011

R.I.P. Lieve Sara (GR), 03-11-2000 / 09-01-2012
R.I.P. Lieve Amy (AST), 18-08-2004 / 18-06-2014
R.I.P. Lieve Rio (RWx), 25-05-2009 / 14-08-2014
Gebruikersavatar
Marie-Josée
Erelid
Berichten: 25797
Lid geworden op: 04 feb 2003 10:56
Mijn ras(sen): Havanezer
Aantal honden: 1

Ongelezen bericht door Marie-Josée »

Ik zou het zelf niet doen, Bruno is nu ook 14 en ik wil mijn volle aandacht aan hem kunnen geven wat met een pup erbij beslist niet gaat lukken.Hij verdient trouwens ook rust.Ik heb al twee nestjes voorbij laten gaan en hoop eigenlijk dat er nog meer langs mijn neus gaan want dat betekent dat ik mijn lieve ouwe baasje nog heb :wink:
Gebruikersavatar
alm@
moderator
Berichten: 32175
Lid geworden op: 23 nov 2006 21:04
Mijn ras(sen): Langhaar teckel
Aantal honden: 3

Ongelezen bericht door alm@ »

Ik had een JR-etje van ruim 14 en daar hebben we een herderpup van 4 maanden bijgezet. Ging uitstekend hoor :19: ze zijn 5 jaar de dikste kameraadjes geweest. Houd er wel rekening mee dat je de oude hond voldoende rust geeft en dat je met de jonge hond veel alleen onderneemt.
Zo ging ik bijvoorbeeld met de herder (toen hij volwassen was) veel fietsen en dan zat het ouwetje heel genoeglijk in de fietsmand. In het bos liet ik het oude mannetje lekker scharrelen totdat ik merkte dat hij moe werd en dan ging hij weer in de fietsmand.
Afbeelding
Gebruikersavatar
Moos
Zeer actief
Berichten: 25126
Lid geworden op: 02 jan 2003 12:38

Ongelezen bericht door Moos »

Ligt heel erg aan de oude hond denk ik. En ook wel aan het type pup wat je erbij zet (plaat-voor-de-kop-ruw typje of niet), en aan jouw begeleiding (zeker bij een ruw type pup).
Afbeelding
naomi
Vaste gebruiker
Berichten: 84
Lid geworden op: 24 sep 2007 18:20
Locatie: Gelderland

Ongelezen bericht door naomi »

Doeska is een heel makkelijke hond .
Als mijn zoon of dochter met hun honden komen gaat dit goed
En een paar weken geleden moest ze door omstandigheden bij iemand logeren die 2 honden had en dat is prima gegaan .er is geen onovertogen woord tussen hun gevallen.
Laast was hier iemand met een jonge hond van 2 jaar en die wilde in haar oren hangen en toen snauwde ze ,en die andere hond is niet meer bij haar geweest.
groetjes Naomi1 en een poot van Doeska
Gebruikersavatar
Renske
Zeer actief
Berichten: 7173
Lid geworden op: 06 mei 2002 13:25
Mijn ras(sen): kooikerhondje en lundehund
Aantal honden: 2
Locatie: Leeuwarden

Ongelezen bericht door Renske »

Mijn gevoel zegt, nee niet doen.
Toch kun je zelf het beste over je eigen hond oordelen.

Beetle (die bij mijn ouders woont) ziet Lumi zo'n 4 keer per week. Deze twee gaan echt super samen. Ik dacht dat Beetle een pup niet meer leuk zou vinden en deze alleen maar zou gaan accepteren, maar het tegendeel is dus gebeurd. Ze zijn stapel met elkaar en Beetle is iedere keer heel blij als ze Lumi ziet. In Beetle haar leven is door dit jonge ding (nu 8 maanden) weer meer plezier gekomen.
jacq1970
Zeer actief
Berichten: 14721
Lid geworden op: 15 feb 2005 18:04
Aantal honden: 1
Locatie: Baasje Bowie
Contacteer:

Ongelezen bericht door jacq1970 »

Het is voor de oudere hond niet zo leuk zo een drukke pup om zich heen maar voor de pup ishet ook niet leuk als die nergens mee kan spelen en alleen maar afgesnauwd wordt... wij gaan met Bowie ook vaak naar pelkken waar andere honden lopen die wel willen spelen en rennen..Tys de jack wil dat dus echt niet en Samara maar heel soms...ik vind het wel eens sneu voor Bowie als ze weer eens op dr koppie krijgt van 1 van de andere 2 honden.
Afbeelding
naomi
Vaste gebruiker
Berichten: 84
Lid geworden op: 24 sep 2007 18:20
Locatie: Gelderland

Ongelezen bericht door naomi »

Ik heb een teckel en de pup is ook een teckel .
En ik zal ze nooit zonder toezicht alleen laten .
Ik heb een vrij grote keuken waar de pup in zou kunnen ,of eventueel een bench {ben ik geen voorstander van }
Dat doe ik ook niet als de honden van mijn kinderen er zijn .
De honden van mijn kinderen zijn 3 jaar dus ook nog speels.
groetjes Naomi1 en een poot van Doeska
Gebruikersavatar
Leonieke
Zeer actief
Berichten: 1632
Lid geworden op: 18 apr 2008 09:56
Mijn ras(sen): Dalmatische honden
Aantal honden: 3
Locatie: Bovensmilde
Contacteer:

Ongelezen bericht door Leonieke »

Verschillende van onze kenissen hebben het gedaan. Ze hebben ook allemaal met hetzelfde dilemma gezeten als jij nu.
Bij alle 3 is het alleen maar positief uitgepakt en leken de oude hondjes er vreselijk van te genieten en werden weer een stuk "frisser".
Ze hadden allemaal verschillende rassen honden met totaal verschillende karaketers.
Ik denk dat het wel kan.
www.marengosoutfit.nl
"Exclusief voor hond en paard"
jidde

Ongelezen bericht door jidde »

Nanni is ruim 12 en er loopt er nu eentje van 8 weken bij. Nanni is nog voor haar leeftijd prima in conditie, ze leeft ook helemaal op nu er 1 bij is. Noah zoekt soms wel Nanni op, Nanni moeder ook wel wat over Noah. Ook slaapt Noah heeeel veel, Nanni slaapt lekker mee :mrgreen: Als Nanni slecht, had ik dat nooit gedaan :wink:
Gebruikersavatar
Elvira
Zeer actief
Berichten: 711
Lid geworden op: 04 mei 2002 19:33
Mijn ras(sen): golden retriever
Aantal honden: 1
Locatie: Rucphen
Contacteer:

Ongelezen bericht door Elvira »

Ik heb ook bij een oudere hond een pup gezet, eerst wel getwijfeld, maar na allerlei advies ingewonnen te hebben het toch gedaan. 's-nachts ging de pup in een bench om de oudste te beschermen, voor het geval hij in een zotte bui op haar zou springen. Ze heeft hem 1 of 2 keer afgesnauwd en toen had hij door dat hij haar met rust moest laten en niet te gek moest doen. Hij ging wel tegen haar aan liggen. Als de pup getraind werd, kreeg zij voor alleen haar aanwezigheid ook een beloning. Je moet er voor waken dat niet alle aandacht naar de pup gaat, als kinderen de pup wilden aaien, mocht dat alleen als ze eerste de oudste geaaid hadden.
Het hangt natuurlijk van de oudste hond af en je moet die wel beschermen, maar vaak leeft een oude hond helemaal op als er een pup komt. Een collega van me nam een pup, nadat de dierenarts gezegd had dat zijn hond het niet lang meer zou maken. De oudste leefde helemaal op en heeft nog jaren geleefd.
Gebruikersavatar
jip007
Erelid
Berichten: 20825
Lid geworden op: 23 apr 2002 01:41
Mijn ras(sen): naakthonden .
Aantal honden: 4
Locatie: ergens in een hutje op de veluwe..

Ongelezen bericht door jip007 »

Onze ouwe Leggy vond het geweldig toen Sophietje er bij kwam , en als ze een keer geen zin heeft in dat ettertje laat ze het wel merken :wink:
Afbeelding
Knuffies van Flirtje, Sophietje, Pommelien en Splinter.
Gebruikersavatar
Moos
Zeer actief
Berichten: 25126
Lid geworden op: 02 jan 2003 12:38

Ongelezen bericht door Moos »

Elvira schreef: Als de pup getraind werd, kreeg zij voor alleen haar aanwezigheid ook een beloning.
Dat doe ik hier ook :wink:
Saar is niet oud (ze is pas 3), maar is geen hondje om mee te trainen of om echt samen mee te spelen. Is nooit iets geweest wat ze leuk vond.
Vera wel, en als ik met Vera aan het apporteren ben krijgt Saar altijd koekjes. Saar staat nu net zo hard te stuiteren als ik het apporteer-speeltje tevoorschijn haal als Vera :smile:
Afbeelding
doggy

Ongelezen bericht door doggy »

Martijn schreef:Nee.

Ik zou het niet doen.
Idem.
Gebruikersavatar
SannePP
Zeer actief
Berichten: 17532
Lid geworden op: 18 mei 2008 07:54
Mijn ras(sen): Mechelse Herder-x-Border Collie en een Kretenzer Worsthond
Aantal honden: 1
Locatie: Tilburg
Contacteer:

Ongelezen bericht door SannePP »

ik denk dat het van jouw inzicht in de honden afhangt, maar als jij denkt dat jij het aankan (t zal wel hard werken worden :wink: ) en Doeska ook, vind ik het helemaal niet zo'n slecht idee. Zeker omdat Doeska altijd honden om haar heen gewend is geweest. Misschien vindt ze het wel heerlijk en bloeit ze weer helemaal op. Zou je het niet voor een paar dagen kunnen proberen?
RIP Cena :roos:
    naomi
    Vaste gebruiker
    Berichten: 84
    Lid geworden op: 24 sep 2007 18:20
    Locatie: Gelderland

    Ongelezen bericht door naomi »

    Zaterdag komt de fokster met de pup en dan kijken wij hoe Doeska in eerste instantie reageerd ,als de eerste kennismaking redelijk verloopt dan mag ze op proef {klinkt raar}2 weken komen .
    En als het niet gaat dan komt de fokster haar weer halen .
    Dus bij twijfel doe ik het niet.Doeska gaat voor alles .
    groetjes Naomi1 en een poot van Doeska
    jidde

    Ongelezen bericht door jidde »

    Moos schreef:
    Elvira schreef: Als de pup getraind werd, kreeg zij voor alleen haar aanwezigheid ook een beloning.
    Dat doe ik hier ook :wink:
    Saar is niet oud (ze is pas 3), maar is geen hondje om mee te trainen of om echt samen mee te spelen. Is nooit iets geweest wat ze leuk vond.
    Vera wel, en als ik met Vera aan het apporteren ben krijgt Saar altijd koekjes. Saar staat nu net zo hard te stuiteren als ik het apporteer-speeltje tevoorschijn haal als Vera :smile:
    Nanni vind Noah nu al erggg leuk (nog niet spelen) omdat ik steeds Nanni erbij zet met eten van Noah :mrgreen: Noah gaat sneller eten en soms valt er 'per ongeluk' brokje naar Nanni :eek: :mrgreen: Dus Noah is leuk, dan krijgt ze snoepjes :pffff:
    brecht
    Actief
    Berichten: 116
    Lid geworden op: 23 jun 2008 12:20
    Aantal honden: 1

    Ongelezen bericht door brecht »

    ik persoonlijk zou bij een hond van die leeftijd niet snel een pup bij nemen. Aangezien zo'n puppegup nogal energiek enzo is. Maar jij kent je hond het beste en misschien vind je oude hond het wel heel leuk. Succes met beslissen!
    shanty

    Ongelezen bericht door shanty »

    Het verschilt per hond denk ik maar ik zou het wel doen ligt ook een beetje aan de combi klein en groot zou ik niet snel doen maar klein en klein ik denk dat het wel gaat als jij dit goed begeleid komt het in orde als je het maar laat geworden dan zal nouska het ook niet fijn vinden al die puppie drukte om zich heen .
    Plaats reactie

    Terug naar “Algemeen”