Geperste / geëxpandeerde brok combineren?
Geplaatst: 02 dec 2007 16:06
Nog even een vraag; als je bijv. Farmfood voert (of een andere geperste brok) en je gebruikt als beloning tijdens het trainen geëxpandeerde brokjes zoals Frolic, kan dat dan geen kwaad? Natuurlijk geef je geen bakken vol frolic maar toch, als je je pup het eerste jaar veel moet leren gaan er wel wat frolicjes doorheen. Deze vraag kwam in me op nav het volgende stukje op de FF site:
Het lijkt mij dat je dan eigenlijk geen 2 verschillend vervaardigde brokken door elkaar heen moet geven..?Naast het bovenstaande zijn er nog een paar belangrijke redenen waarom wij Farm Food HE persen en niet expanderen/extruderen.
Namelijk het feit dat bij een goede, geperste brok de voedingsstoffen gelijkmatiger vrijkomen. Dit komt omdat deze brok in de maag langzaam, vanaf de buitenkant, oplost. Een geëxpandeerde of geëxtrudeerde brok daarentegen zuigt zich vol maagsap en valt dan in één keer uit elkaar. Naast het gegeven dat een geperste brok ook veel minder gaat “zweven” in de maag, is dit langzame oplossen één van de belangrijkste redenen waarom bij goede, geperste brokken de kans op maagtorsies duidelijk geringer is dan bij geëxpandeerde/geëxtrudeerde brokken.