Pagina 1 van 1

Geperste / geëxpandeerde brok combineren?

Geplaatst: 02 dec 2007 16:06
door Kayka
Nog even een vraag; als je bijv. Farmfood voert (of een andere geperste brok) en je gebruikt als beloning tijdens het trainen geëxpandeerde brokjes zoals Frolic, kan dat dan geen kwaad? Natuurlijk geef je geen bakken vol frolic maar toch, als je je pup het eerste jaar veel moet leren gaan er wel wat frolicjes doorheen. Deze vraag kwam in me op nav het volgende stukje op de FF site:
Naast het bovenstaande zijn er nog een paar belangrijke redenen waarom wij Farm Food HE persen en niet expanderen/extruderen.

Namelijk het feit dat bij een goede, geperste brok de voedingsstoffen gelijkmatiger vrijkomen. Dit komt omdat deze brok in de maag langzaam, vanaf de buitenkant, oplost. Een geëxpandeerde of geëxtrudeerde brok daarentegen zuigt zich vol maagsap en valt dan in één keer uit elkaar. Naast het gegeven dat een geperste brok ook veel minder gaat “zweven” in de maag, is dit langzame oplossen één van de belangrijkste redenen waarom bij goede, geperste brokken de kans op maagtorsies duidelijk geringer is dan bij geëxpandeerde/geëxtrudeerde brokken.
Het lijkt mij dat je dan eigenlijk geen 2 verschillend vervaardigde brokken door elkaar heen moet geven..?

Geplaatst: 02 dec 2007 16:14
door Tinker
Geen idee,maar ik zou als ik een pup had hem ook niet belonen met Frolic,dat vind ik zulk vies spul.Eigenlijk heb ik mijn honden nog nooit belond met voedsel,gewoon met een lieve stem en een aaitje.Ik vind/vond het zo'n gedoe om altijd met zakken vol voer te gaan wandelen en dan steeds wat geven. :wink:

Geplaatst: 02 dec 2007 16:38
door alm@
Ik beloon gewoon met frolicjes hoor. Ik maak er wel hele kleine stukjes van zodat ze er niet zoveel van krijgen. Hier krijgen ze s'morgens Cavom en s'avonds vers. Als je je hond niet de hele dag volpropt met hele frolicjes kan het volgens mij helemaal geen kwaad :wink:
Ik doe met een zakje frolic voor 2 volwassen herders een week of 4, 5. Het is goedkoop en ze zijn er tuk op.

Geplaatst: 02 dec 2007 16:41
door maart
hier ook frolic.

Als ik op wedstrijd een zak voeding win (royal canin/Bento/...) gebruik ik die ook gewoon.

Ze krijgt Cavom te eten.

Geplaatst: 02 dec 2007 16:54
door EstherK
Hier krijgen ze ook regelmatig frolic als beloning. Ze eten hier FF en meerdere malen per week KVV.

Ik heb laatst in de dierenwinkel een soort brokjes van gedroogde vissenhuid gevonden. Dat gebruik ik ook, vinden ze heerlijk :ok:

Geplaatst: 03 dec 2007 21:33
door Scooby
Waarom beloon je je pup niet met natuurlijke voertjes? Stukjes kaas, stukjes (Rodi)worst en stukjes droog brood door elkaar in een zakje en je hebt een heerlijk 'snoepzakje' bij je waarbij het voor je pup iedere keer weer een verrassing is wat er uit komt.

Geplaatst: 04 dec 2007 11:44
door Kayka
Scooby schreef:Waarom beloon je je pup niet met natuurlijke voertjes? Stukjes kaas, stukjes (Rodi)worst en stukjes droog brood door elkaar in een zakje en je hebt een heerlijk 'snoepzakje' bij je waarbij het voor je pup iedere keer weer een verrassing is wat er uit komt.
Omdat ik momenteel nog geen pup heb :wink: .

Het was gewoon een theoretische vraag.