Pagina 1 van 1
slappe ontlasting na kvv
Geplaatst: 31 jul 2007 15:28
door Frenkie
Wieke is nu 16 weken en we geven haar af en toe kvv of wat kippenmaagjes maar de dag daarna heeft ze dunne ontlasting. Ik vraag me af hoe ik het moet geven om haar darmpjes aan de kvv te laten wennen.
Re: slappe ontlasting na kvv
Geplaatst: 31 jul 2007 16:27
door Eef
Frenkie schreef:Wieke is nu 16 weken en we geven haar af en toe kvv of wat kippenmaagjes maar de dag daarna heeft ze dunne ontlasting. Ik vraag me af hoe ik het moet geven om haar darmpjes aan de kvv te laten wennen.
Je zegt dat ze af en toe kvv krijgt, maar wat krijgt ze dan normaal, brokken? Misschien kan ze niet goed tegen de afwisseling tussen vers en brokken. En laat je wel genoeg tijd tussen de brokken en het verse voer zitten?
Je zou de kvv de eerste tijd kunnen overgieten met gekookt water om te kijken of dat helpt.
Geplaatst: 31 jul 2007 16:49
door Mauyak
Ik zou beginnen met al het andere niet meer te geven.Dus enkel kvv en niks anders.Een normale hond heeft juist minder en vastere ontlasting op kvv dan op brok.
Geplaatst: 31 jul 2007 18:30
door GuardianAngel
Mijn honden gaan beide aan de dunne van kippemaagjes, dus dat geef ik ze niet meer,
Geplaatst: 31 jul 2007 21:09
door Frenkie
Kan ik dan het beste een aantal dagen achter elkaar de kvv geven om de darmen eraan te laten wennen?
Geplaatst: 31 jul 2007 21:12
door Roelfien
Ja, dat zou je best kunnen doen. En dan kan je later altijd besluiten of je de ene dag kvv geeft en de andere dag brokken.
Ik zou inderdaad even geen kippenmaagjes meer geven. Dat is orgaanvlees en dat heeft de neiging om de ontlasting wat dunner te maken. En daarnaast zit er aardig wat orgaanvlees in de kvv, dus dat voegt niets toe.