Pagina 1 van 1

Hoeveel voeren? kvv/kivo

Geplaatst: 30 jul 2007 16:29
door Morgaine
Ik voer Anubis 1 kg kivo per dag. Van kivo kan ik nergens hoeveelheden terug vinden dus ik gebruikte de voorschriften van duck ongeveer dan.
Ik krijg nu het idee dat ik hem veel te veel voer. Hij is (nog0 niet te dik naar mijn inzien maar hij moet niet gaan uitdijen. Hij weegt al een stuk meer dan zn broertjes en zusje :S
Hij is 8mnd en 3 weken en weegt om en nabij de 35kg, hoeveel raden jullie me aan om te geven?

Geplaatst: 30 jul 2007 20:02
door Morgaine
dr is toch wel iemand hier die me een richtlijn kan geven? :19:

Geplaatst: 30 jul 2007 20:12
door *Anita*
ik voor ook kivo, op advies van de kivo meneer voer ik het volgende
Harley krijgt met zijn 7 kilo 200 gram per dag
Pardoes weegt 15 kilo en krijgt 350 gram per dag

Ik voer dit nog niet zo heel erg lang maar mijn honden blijven tot nu toe mooi op gewicht.

Geplaatst: 30 jul 2007 20:59
door Shibby
Shibby is 20kg en krijgt nu 400-500 gram kivo en 300-400 gram smuldier hart/vlees/pens of iets anders vlees/vissigs
Zou hij alleen Kivo krijgen, zou dat ongeveer 700-800 gram per dag worden.

Shibby krijgt wel een stuk meer eten dan de meesten honden van 20 kg, maar anders kan ik zo al z'n ribben weer tellen. :wink:

Geplaatst: 31 jul 2007 00:06
door Inge
Nika (26 kilo) heeft genoeg aan ongeveer 500 gram per dag, Marouck (18 kilo) tegenwoordig ook maar die heeft een behoorlijke tijd een kilo per dag nodig gehad (erg actief).
Biène (28 kilo schat ik) krijgt nu een kilo per dag. Als ze altijd binnen zou zitten zou dat teveel zijn maar aangezien ze overdag gedeeltelijk in de kennel is en dan behoorlijk beweeglijk is, heeft ze dit echt nodig. Zowiezo is er bij haar moelijk wat gewicht bij te krijgen (maar ik heb hoop, bij Marouck lukte dat ook pas na haar tweede jaar).

Geplaatst: 06 aug 2007 19:21
door monica
Hier ook KIVO

Harry weegt 65 kilo en krijgt ongeveer 600 gram per maaltijd...
Noa weegt 21 kilo en kijgt ongeveer 250 gram per maaltijd...
Reina weegt 23 kilo en zij krijgt ongeveer 300 gram per maaltijd...

Ik weeg nooit het eten af hoor , dus ook vandaar de ongeveer :wink: het kan ook iets meer of iets minder zijn ....... verschilt heel erg .

Geplaatst: 06 aug 2007 20:56
door Rosita Compagner
Krijgen zijn broertjes en zusjes ook kvv? Anders kun je dat natuurlijk niet vergelijken. Zoals zo vaak gezegd, voeren doe je met je ogen. Probeer gewoon eens wat minder te geven? Je ziet gauw genoeg of hij (teveel) afvalt.

Geplaatst: 06 aug 2007 22:18
door Morgaine
zn zus krijgt kvv, die heeft zelfs een tijd op anderhalve kg per dag gestaan, en nu zit ze ook rond 1 kg pd. Maar zij weegt dus ook rond de 30 a 31.

Geplaatst: 07 aug 2007 10:31
door Eef
Als je merkt dat hij te stevig wordt met 1 kg per dag, zou ik hem gewoon 100 of 200 gram per dag minder geven en kijken hoe hij er dan uit gaat zien.

Geplaatst: 15 aug 2007 14:19
door Amber
Mack weegt ongeveer 60 kilo, en hij krijgt 1500 gram carnibest per dag. :ok:

Re: Hoeveel voeren? kvv/kivo

Geplaatst: 15 aug 2007 15:28
door Rami
Morgaine schreef:Ik voer Anubis 1 kg kivo per dag. Van kivo kan ik nergens hoeveelheden terug vinden dus ik gebruikte de voorschriften van duck ongeveer dan.
Ik krijg nu het idee dat ik hem veel te veel voer. Hij is (nog0 niet te dik naar mijn inzien maar hij moet niet gaan uitdijen. Hij weegt al een stuk meer dan zn broertjes en zusje :S
Hij is 8mnd en 3 weken en weegt om en nabij de 35kg, hoeveel raden jullie me aan om te geven?
Het lijkt mij aan de ruime kant, zeker als je het idee hebt dat Anubis te zwaar wordt.
Uitgaande van 2% of 2,5% van 35 kilo - Anubis' lichaamsgewicht - (een rekensommetje waar bij rauw voeren vaak als gemiddelde van uit wordt gegaan) zou je zo tussen de 700 en 800 gram goed zitten. Maar omdat Anubis nog niet volwassen is, zou je misschien eerst iets van 850/900 gram kunnen geven en kijken hoe dat gaat. Trek eventuele 'tussendoortjes' en beloningisvoertjes ook af van de maaltijd. (Vaak zit het 'm alleen al daarin :wink: ).
Overigens kun je niet standaard uitgaan van die 2 of 2,5%. Mijn reu van 8 jaar groeit echt dicht als ik 'm zoveel geef. Vandaar toch vooral voeren 'met je ogen'. Als ik merk dat mijn honden wat te dik worden, geef ik ze gewoon wat minder.