Ster topic:

Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren


Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!


Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak

Loont het nou echt?

Medische vragen en opmerkingen over de hond, zowel regulier als alternatief.
(Raadpleeg bij twijfelgevallen altijd uw dierenarts!)

Moderator: moderatorteam

Gebruikersavatar
sample
Zeer actief
Berichten: 1325
Lid geworden op: 10 feb 2004 20:51

Loont het nou echt?

Ongelezen bericht door sample »

Een ziektekostenverzekering voor je hond?

Heb nu een poosje op internet gezocht, maar als ik eerlijk ben, heb ik steeds het gevoel dat er een adder onder het gras zit. Premie is afhankelijk van het gewicht van je hond. Nergens een tabel die indiceert hoe hoog die kosten dan ongeveer zullen zijn.

Vergoeding is niet 100%. Ok, 80% is meer dan niks, dat dan wel. Vergoeding gaat tot een maximum van zoveel honderd euro per jaar. Nou, je zal een probleemhond hebben. 1250 euro is beter dan niks misschien, maar toch vind ik dat niet helemaal fair. Ziektekostenverzekering is ziektekosten verzekering. Mijn ziektekostenverzekeraar zegt ook niet na 5 nachten in het ziekenhuis dak de rest maar zelf moet betalen. Om maar een voorbeeld te noemen.

Je hebt een wachttijd van zoveel dagen, voordat er vergoed wordt. Je hond zal net op dat moment wat krijgen. Medisch niet noodzakelijke ingrepen (enting en castratie) worden niet vergoed. In sommige gevallen worden zelfs alleen maar ingrepen ten gevolge van een ongeval, vergoedt.

Al met al hek een beetje het gevoel dak genaaid wordt. Ik geloof dak maar es een offerte aan ga vragen bij dierzorg.nl. En intussen zou ik graag jullie ervaringen ermee horen. Concreet.......

Weegt het maandbedrag op tegen de kosten die je vergoed krijgt? Extreme situaties ff buiten beschouwing gelaten. Ik reken namelijk zó: Als ik per maand 26,70 (bedrag wat ik tegenkwam) moet betalen, én zelf de entingen, ben ik op jaarbasis 26,70 X 12 + 72 (entingen) kwijt. Dat is 392,40 euro. Daar kan hij toch best een paar keer van naar de dierenarts met wat kleine mankementen. En dan heb ik verder geen financiële verplichting.
Gebruikersavatar
sample
Zeer actief
Berichten: 1325
Lid geworden op: 10 feb 2004 20:51

Ongelezen bericht door sample »

Hmmmmm, tvalt me mee moet ik zeggen.
Dekking Maandpremie
Ongevallen op basis van 1-jarig contract EUR 8,70
Ongevallen op basis van 5-jarig contract EUR 7,50
Ziektekosten excl. voortplantingsorganen op basis van 1-jarig contract EUR 13,60
Ziektekosten excl. voortplantingsorganen op basis van 5-jarig contract EUR 12,40
Ziektekosten incl. voortplantingsorganen op basis van 5-jarig contract EUR 14,35
http://www.dierzorg.nl/pdms/premium2.as ... ationID=16
Gebruikersavatar
Branka
moderator
Berichten: 21022
Lid geworden op: 25 jul 2003 11:25
Mijn ras(sen): Golden Retriever
Aantal honden: 1
Locatie: Drenthe

Ongelezen bericht door Branka »

Als je pech hebt loont het zeker. Jari heeft alleen dit jaar al ruim €1700,- aan medische kosten gehad. Dus 81% van dat bedrag is een redelijke tegemoetkoming. De kosten zijn er in ieder geval al ruim uit.
Maar heb je een hond die nooit wat mankeert dan betaal je voor iets dat je niet gebruikt.
Afbeelding
Gebruikersavatar
sample
Zeer actief
Berichten: 1325
Lid geworden op: 10 feb 2004 20:51

Ongelezen bericht door sample »

Op zich vind ik het niet erg om te betalen voor iets wat ik niet gebruik. Ik heb ook 27 jaar tandartspremie betaald en nooit wat gehad :wink:

Maar als een ziektekostenverzekerig dan een dikke 50 euro in de maand zou kosten, werd het verhaal wat anders :mrgreen:

Maar de prijzen die ik hier zie, vallen me alleszins mee.
Gebruikersavatar
Caro.
Zeer actief
Berichten: 31794
Lid geworden op: 23 apr 2002 03:52
Mijn ras(sen): Spaanse Draak
Aantal honden: 1
Contacteer:

Ongelezen bericht door Caro. »

Ik heb beide honden verzekerd bij Dier & Zorg: kosten € 28,62 per maand (voor 2 honden. 1 hond = 40 kg, 1 hond = 30 kg).

Met Kaya heb ik al wat afgetobd, zeker het eerste jaar en de verzekering heeft keurig netjes de 80% constant uitbetaald. Bij haar heb ik het riant eruit de verzekering (helaas....... want je hoopt toch dat je eigenlijk voor niks betaald).

Moritz mankeert eigenlijk nooit wat (afkloppen), dus de verzekering kost bij hem alleen maar geld (gelukkig :wink: ).
Afbeelding
A good dog never dies...

Ben je op zoek naar een gezellig en creatief PSP forum klik hier
Michella
Actief
Berichten: 162
Lid geworden op: 02 aug 2004 19:48
Locatie: Prov. Groningen

Ongelezen bericht door Michella »

Wij betalen iets van 12,50 euro per maand bij dier en zorg.

Ik heb Kayla verzekerd om het ras dat ze is. Franse Bulldoggen staan er om bekend voor nierproblemen...vandaar.

Boomer moet nog verzekerd worden, maar we hebben hem net.
Gebruikersavatar
willemien
Actief
Berichten: 188
Lid geworden op: 24 mar 2004 08:02

Ongelezen bericht door willemien »

Ik vind verzekeren eigenlijk horen bij de basisvoorwaarden die je verzorgt als je een hond in huis haalt. Zeker als het je eerste hond is, kan je bij veel situaties nog niet inschatten of een kwaal ernstig is of niet. Het is zo zonde als je dan vanwegen het geld maar niet naar de dierenarts gaat. Wij hebben de verzekering er al dubbel en dwars uitgehaald; oogonderzoeken en een laserbehandeling, verschillende hechtingen (oor in prikkeldraad enzo) en schaafwonden (ineens ballen ernstig ontvelt na rennen door het bos), weekendbezoek aan dierenarts na hondenbeet (zwelling op kaak), het weekend daarna weer dierenarts voor een hechting, en het weekend daarna weer naar een dierenarts vanwegen kennelhoest (zou ik nu wel mee wachten tot maandag maar het klonk heel naar).

Als je jarenlang een gezonde hond hebt vind ik het nog geen weggegooid geld want zo hoog is de premie niet en bij een andere hond kan je weer dubbel en dwars moeten declareren; die premie is natuurlijk ook gebaseerd op de verwachting dat niet alle honden moeten declareren want dan zou het een stuk duurder uitvallen.

Als je de hond meteen als pup inschrijft is het ook goedkoper dan als je wacht (ik heb al eens gehoord van een pupje dat niet meteen ingeschreven werd dat hartruis bleek te hebben; als je dat al weet, wordt het volgens mij uitgesloten bij de verzekering en heb je mooi pech).
qyan

Ongelezen bericht door qyan »

helaas loont het heel erg als je pech hebt inderdaad.
als je geluk hebt, een gezonde hond hebt dan loont het niet.
met qyan hebben we alleen het eerste levensjaar al rond de 2000 dierenartskosten gehad, en dat is zonder voer/ entingen etc.
grootste deel is vergoed en we betalen 14,95 per maand.
voor qyan hebben we het ziektekostenpakket extra van dier en zorg en vergoed dus ongevallen, ziekte, maar ook problemen aan gesclachtsorganen en/ of castratie. (wordt niet gecastreerd, maar kunnen natuurlijk altijd medische problemen ontstaan)
ik ben blij dat ik het heb, zeker nu ik geen bijbaan kan vinden (ontslag gekregen) en alleen mijn studiefinanciering nog heb, tot ik weer nieuw werk heb natuurlijk.
had het liever niet nodig gehad en had liever voor niets betaald, maar ben blij dat ik hem van pup afaan al verzekerd heb, dat weet ik wel.
ik hoop uiteraard wel dat ik nu voor de komende paar jaar voor jan lul 14,95 per maand mag gaan betalen :mrgreen:
Gebruikersavatar
rosie
Actief
Berichten: 114
Lid geworden op: 14 mei 2004 13:42
Locatie: temse

Ongelezen bericht door rosie »

vond het hier ook een beetje té hoge premie! als het moet dan zal ik gewoon zoals je andere onkosten hebt het bekende " appeltje voor den dorst" aanspreken :wink: als je jaarlijks het bedrag van de premie opzij zet heb je al een mooi bedrag voor dringende gevallen.
qyan

Ongelezen bericht door qyan »

rosie schreef:vond het hier ook een beetje té hoge premie! als het moet dan zal ik gewoon zoals je andere onkosten hebt het bekende " appeltje voor den dorst" aanspreken :wink: als je jaarlijks het bedrag van de premie opzij zet heb je al een mooi bedrag voor dringende gevallen.
inderdaad, met een gezonde hond kun je dat makkelijk doen :wink:
maar als je iedere 2 weken bij de dierenarts zit met zeer hoge kosten bijna een jaar lang, dan ben je echt wel blij als je het hebt :mrgreen:
Gebruikersavatar
sample
Zeer actief
Berichten: 1325
Lid geworden op: 10 feb 2004 20:51

Ongelezen bericht door sample »

Het is zo zonde als je dan vanwegen het geld maar niet naar de dierenarts gaat.
Nou, dat zal me niet snel gebeuren. Mijn dierenarts is best heel schappelijk. Die doet niet moeilijk over wat later betalen, als je aan het einde van je maand zit :wink:
miekmiek

Ongelezen bericht door miekmiek »

Ik stop het geld dat ik maandelijks aan premie zou moeten betalen liever in een spaarpotje en daar betaal ik dan eventuele medische kosten wel van. Tuurlijk is het dan even hopen dat het komende jaar weinig kosten zijn, anders is je spaarpotje nog niet gevult. :wink:
Ik heb laatst een offerte aangevraagd bij dier&zorg, maar ik begin er niet aan.
Gebruikersavatar
Niekie
Zeer actief
Berichten: 982
Lid geworden op: 03 nov 2002 19:41

Ongelezen bericht door Niekie »

Ik vind dat er toch wel een erg lange lijst met uitsluitingen is bij de verschillende dierenverzekeringen.
Groetjes Anique

Doerak, voor altijd een plekje in mijn hart...
Afbeelding
idorh
Zeer actief
Berichten: 2887
Lid geworden op: 04 jun 2002 20:16
Mijn ras(sen): Saarlooswolfhonden.
Aantal honden: 6
Locatie: ovezande
Contacteer:

Ongelezen bericht door idorh »

miekmiek schreef:Ik stop het geld dat ik maandelijks aan premie zou moeten betalen liever in een spaarpotje en daar betaal ik dan eventuele medische kosten wel van. Tuurlijk is het dan even hopen dat het komende jaar weinig kosten zijn, anders is je spaarpotje nog niet gevult. :wink:
Ik heb laatst een offerte aangevraagd bij dier&zorg, maar ik begin er niet aan.
Met jouw 10 hondjes vind ik het toch wel rendabel.

Gr Bertus.
Sjiel
Zeer actief
Berichten: 1744
Lid geworden op: 30 jun 2003 15:37
Locatie: de bilt

Ongelezen bericht door Sjiel »

Ik had 20 jaar geleden mij reu verzekerd, elk jaar mijn premie er diek uitgehaaldl en na 5 jaar "wegens verzekeringstechnische redenen" eruit gekikt. Nu hebben we gekeken wat het maximale is dat je in 1 keer aan je hond kan uitgeven en besloten dat we het liever zonder verzekering doen.
weg gehaald zit een virus in
Plaats reactie

Terug naar “Medisch”