Ster topic:

Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren


Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!


Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak

Mooie kruising...Dogachtig

Forum voor alle opmerkingen over hondenrassen, vragen of weetjes.

Moderator: moderatorteam

Gebruikersavatar
Mol
Zeer actief
Berichten: 4735
Lid geworden op: 24 apr 2002 23:44

Ongelezen bericht door Mol »

Duvel schreef::mrgreen:
Er is zeker een standaard maat voor die neus (idd, dat wat mol aangeeft is correct!). Het enige wat ik aangaf is dat vroeger (nog voor WO I) er gefokt werd naar hoe ze de honden zelf het beste konden gebruiken. Dat nu te kort maar ook te lang niet mag, dat staat vast, maar het komt voor. Geldt bv ook voor kleuren bij de Rottweilers. Sommige hebben een witte plekje op de borst. Nee, dat mag niet volgens de standaard, maar het komt voor en dan is het toch ook nog steeds een rottweiler?! Snappie mol?! Snappie wat/hoe ik bedoel? En die Tigrello komt uit een lijn waar lange neuzen gewenst waren...... en nazaten kunnen dit dan ook vererven.... snap ie voe?
tuurlijk snap ik wat je bedoelt ;) maar je deed het over komen of dat dit gebruikelijk is en dat is het natuurlijk niet waar we het de vorgekeer al over hadden met show endergelijke,komt het ook nog voor en daarom zeg ik ook van er is haast geen top kwalitijd in NL te vinden als je sommige puppen ziet lijken het wel bullen zo kort word er op de neus gefokt en dat is allemaal recensief gen ,ik heb liever als ik ze zou fokken een iets wat langere neus dan een te korte inverband met de ondervoorbeet ,wat ik persoonlijk een uitsluitings fout zou vinden voor de fok net zoals een te gebogen onderkaak.

mol 8)
Gebruikersavatar
Duvel
Actief
Berichten: 198
Lid geworden op: 06 apr 2004 13:33
Locatie: Zeeland
Contacteer:

Ongelezen bericht door Duvel »

Je hebt gelijk Mol, ik deel je mening. Helaas is het niet alleen in Ned maar ook nog in Italië zelf dat de kwaliteit nog steeds niet optimaal is. Het ras is ook nog maar sinds de jaren 70 (ongeveer!) in opbouw, alle 'foutjes' zijn er dan ook nog niet uit. Belangrijkste is wel de gezondheid en dat lijkt gelukkig wel de goeie kant op te gaan (ik heb het hier niet alleen over HD, maar in z'n algemeenheid) Zo kreeg ik van een gelegenheidsfokker te horen dat onze CC te lange neus had: " Ze moeten op een boxer lijken" zei hij. ????!!!????? Ik heb daar niet op gereageerd, tuurlijk is mijn hond de aller liefste en mooiste :mrgreen:
Once a Corso.... Allways longing 4 more Corso!
Gebruikersavatar
Duvel
Actief
Berichten: 198
Lid geworden op: 06 apr 2004 13:33
Locatie: Zeeland
Contacteer:

Ongelezen bericht door Duvel »

Eh, Mol... ik zou graag 's echt willen babbelen met jou (op een show?). Je hebt een duidelijke visie op hoe een hond eruit behoort te zien en ik denk dat ik heel wat van je kan leren. Ben ook heel benieuwd naar je bullen'ideaal' en of je die al verwerkelijkd (?) hebt. Je site gaat zodadelijk thuis eerst in m'n favorieten ;)

ps: hoe kom je aan al die kennis m.b.t. de CC? En welke rassen ken je nog meer zo uitgebreid? (m.u.v. de bull natuurlijk, want da's logisch)
Once a Corso.... Allways longing 4 more Corso!
Gebruikersavatar
Mol
Zeer actief
Berichten: 4735
Lid geworden op: 24 apr 2002 23:44

Ongelezen bericht door Mol »

Duvel schreef:Eh, Mol... ik zou graag 's echt willen babbelen met jou (op een show?). Je hebt een duidelijke visie op hoe een hond eruit behoort te zien en ik denk dat ik heel wat van je kan leren. Ben ook heel benieuwd naar je bullen'ideaal' en of je die al verwerkelijkd (?) hebt. Je site gaat zodadelijk thuis eerst in m'n favorieten ;)

ps: hoe kom je aan al die kennis m.b.t. de CC? En welke rassen ken je nog meer zo uitgebreid? (m.u.v. de bull natuurlijk, want da's logisch)
tja hoe kom ik aan die kennis lezen kijken luisteren een hond op waarde kunnen schatten denk ik,welk ras ken ik nog mee ja nog wel een aantal
hoofd zakelijk de mollosser groep en welke ja bijna allemaal wel.
en nee de idiaale bull heb ik nog niet gefokt en ik denk niet dat dat ooit gebeurt want er mankeert altijd wel wat aan

mol 8)
Gebruikersavatar
M@scha
Zeer actief
Berichten: 40674
Lid geworden op: 19 nov 2003 11:25
Mijn ras(sen): Labraque
Aantal honden: 1
Locatie: Groesbeek

Ongelezen bericht door M@scha »

cane corso schreef:Ik moet eerlijk bekennen dat ik terug moet komen op mijn antwoord dat een stamboomloze cc niet onder de pittbull wet valt want het is dus wel waar heb ik inmiddels vernomen van een cc fokker.

Hieronder weer haar stukje:
Een Cane Corso zonder stamboom valt niet onder de RAD wet, maar wel onder de Pitbullwet. Die is veel erger. Een Pitbull is nl. verboden in Nederland. Heel veel rassen vallen hieronder als de hond geen stamboom heeft. Stamboomloze honden zijn volgens de wet vaak Pitbulls en dus verboden ;-(((( Alleen een FCI erkende stamboom is voor de Nederlandse wet een bewijs dat de hond geen Pitbull is.
Nu is de controle op deze wet niet zo heel streng. Maar veroorzaakt een hond overlast in een buurt of zijn er andere klachten over de hond, dan kan de hond door deze wet direct in beslag genomen worden. Dus als je een stamboomloze Cane Corso hebt, zorg dan in ieder geval dat je buren er geen last van hebben (geldt ook voor andere stamboomloze honden dus).


Er werd een vraag gesteld op de cc clubnederland over de RAD wet en dit antwoord stond er.

de pitbullwet is een andere naam voor de RAD. het is precies hetzelfde.
Afbeelding
Annet_ast
nieuw lid
Berichten: 6
Lid geworden op: 14 apr 2004 18:06

Ongelezen bericht door Annet_ast »

massam schreef:hij lijkt helemaal niet op een pitbull, dus heeft geen pitbullachtige kenmerken dus valt niet onder de pitbullwet.
Vergeet niet dat het een achterlijke wet is!! Hij valt er dus wel degelijk onder! Lees hieronder het stukje van de Hondenbescherming! Helemaal onder staan de rassen die zonder stamboom ook onder de wet kunnen vallen. Te belachelijk voor woorden maar ja :cry2: :cry2:

In 2003 is het tien jaar geleden dat de zogenaamde Pitbull-regeling in werking trad. Deze regeling verbood het houden en fokken van Pitbulls, maar de honden die op dat moment in Nederland waren mochten blijven met een speciaal certificaat. Zonder certificaat kan de hond onmiddelijk in beslag worden genomen en afgemaakt. Aanwijzen wat een Pitbull is en wat niet, is niet altijd makkelijk want de Pitbull is geen erkend ras, en kan daarom uitsluiten op grond van uiterlijke kenmerken worden aangewezen.



Wie beoordeelt of een hond een Pitbull is ?

Het ministerie van LNV heeft hiervoor drie experts in dienst. De Hondenbescherming had een gesprek met één van hen.



Wie bent u en wat is uw functie?

Ik ben in het dagelijkse leven werkzaam als politie-agent, daarnaast keur ik op verzoek van het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij (ministerie van LNV) Pitbullachtigen.



Hoeveel Pitbull-experts zijn er en hoe worden zij opgeleid?

In Nederland zijn 3 Pitbull-experts. Er zijn er ook niet meer nodig, deze 3 redden het prima. Vroeger was slechts 1 man bevoegd Pitbullachtigen te keuren, dit was wijlen professor Bouw. Hij is ook de man geweest die mij en mijn collega's heeft opgeleid. Ik heb een kynologische achtergrond, uiterlijke raskenmerken boeien me. Tijdens een bijeenkomst waar professor Bouw ook aawezig was, raakten we in gesprek. Vanuit een meningsverschil met hem werd ik enkele weken later benaderd met de vraag of ik wilde helpen bij het keuren van Pitbullachtigen. De opleiding kreeg ik vervolgens van hem. Praktijkervaring is onontbeerlijk, ik ben veelvuldig met professor Bouw mee geweest bij het schouwen van Pitbullachtigen.



Hoe kijkt u aan tegen de Pitbull?

De Pitbull is geen ras, het is een type hond. Het zijn prachtige, stoere honden maar in handen van verkeerde eigenaren in potentie zeer gevaarlijk. Een bepaald type hond trekt een bepaald type eigenaar aan. Wanneer een Pitbull bijt is het effect heel groot, vergelijk het met of je geslagen wordt met een knuppel of met een rietje. De hond is jarenlang gebruikt en geselecteerd als vechthond, hierdoor zijn ze oersterk en onvoorspelbaar in hun gedrag. Ook te verklaren hoor; als je wil vechten met iemand en je kondigt dat aan dan is die ander gewaarschuwd en kan zich bij voorbaat verweren.

Wij, keurders van Pitbullachtigen, kijken puur en alleen naar het uiterlijk van een individuele hond. Wij laten het karakter buiten beschouwing. Bij het uiterlijk kijken we naar het totaalbeeld van de hond die voor ons staat. De Pitbull is een hond zonder stamboom, er zijn echter ook stamboomhonden die voldoen aan het beeld van Pitbull. Een American Staffordshire Terrier bijvoorbeeld voldoet volledig aan het beeld van een Pitbull, maar is veilig zolang het dier een stamboom van de Raad van Beheer heeft.



Wie kan er besluiten een Pitbullachtige in beslag te nemen en wat gebeurt er vervolgens?

Elke politieagent of medewerker van de Algemene Inspectiedienst (AID'er) van het ministerie van LNV kan een Pitbullachtige in beslag nemen. Dat kan zijn op het moment dat u uw Pitbullachtige uitlaat. De hond wordt dan ter plekke in beslag genomen en meegenomen door de betreffende ambtenaar. Deze neemt contact op met de dienst LASER, een onderdeel van het ministerie van LNV, die alle levende dieren beheert die in beslag worden genomen. De dienst LASER brengt de hond onder op een lokatie ergens in Nederland waar de hond prima wordt verzorgd. Er zijn meerdere lokaties en ze worden nooit prijsgegeven. LASER neemt vervolgens cotnact op met één van de drie Pitbull-experts waarna een afspraak gemaakt wordt om de hond te schouwen. Dit gebeurt binnen 2 of 3 werkdagen, er worden geen Pitbullachtigen opgespaard omwille van de effictiviteit. Er zijn zelden meer honden tegelijk te schouwen op één adres. Uitzondering hierop vormen asielen in met name de grote steden waar regelmatig meerdere Pitbullachtigen tegelijk zitten. De Pitbull-expert maakt aan de hand van zijn schouwing rapport op met een eindoordeel. Wordt de hond aangemerkt als Pitbull dan verschijnt dat op zijn keuringsrapport. Dit rapport gaat naar LASER. De hond wordt dan zo snel mogelijk afgemaakt. De eigenaar krijgt geen gelegenheid afscheid van zijn hond te nemen. Hij krijgt wel een straf opgelegd. Wanneer een hond niet als Pitbull wordt aangemerkt dan verschijnt er eveneens een keurrapport met een eindoordeel, de hond mag dan terug naar de eigenaar.

Op onze vraag of hij weleens twijfelt over zijn oordeel is hij resoluut. Het antwoord luidt: "Nee, bij twijfel is de hond geen Pitbull, ik keur in het voordeel van de hond die voor me staat."



Wat kan een eigenaar doen wanneer zijn hond, Pitbullachtige, in beslag genomen is?

Als de hond wordt aangemerkt als Pitbull kan hij binnen een paar dagen dood zijn. Een eigenaar die wil proberen dit te voorkomen moet snel actie ondernemen! Hij moet bezwaar maken tegen de inbeslagname van zijn hond, op grond van het feit dat zijn hond geen Pitbull is. Verder is het raadzaam om contact te zoeken met LASER en te vragen of uw hond daar is aangemeld. Dit behoort zo te zijn en is meestal ook zo maar in enkele gevallen gebeurt het dat een hond beoordeeld wordt door "deskundigen" op het eigen bureau en komt de dienst LASER er niet aan te pas. Een advocaat kan hierbij behulpzaam zijn.



Hoeveel honden krijgt u jaarlijks te keuren en hoeveel daarvan worden beoordeeld als Pitbull?

Ik krijg jaarlijks ongeveer 60 honden ter keuring aangeboden. Ik keur in het voordeel van de hond maar dan nog is ruim 80% van de aangeboden honden op grond van zijn uiterlijke kenmerken aan te merken als Pitbull.



Werkt het systeem van schouwen en beoordelen op dit moment naar behoren?

Ja, op zich is er weinig op het systeem aan te merken. Wat wel jammer is is dat de juiste gang van zaken met betrekking tot Pitbullachtigen bij veel politiemensen onvoldoende bekend is. Wat mij vooral stoort is dat daartoe niet bevoegden honden keuren en aanmerken als Pitbull. Dit moet niet, hoe goed bedoeld het vaak ook is. Bij veel agenten heeft het in beslag nemen van Pitbulls weinig prioriteit, actie wordt vaak pas ondernomen wanneer een eigenaar en zijn hond overlast veroorzaken.



Noot van de Hondenbescherming



De Hondenbescherming wordt heel vaak gebeld door eigenaren die een Pitbullachtige kwijt zijn geraakt aan Justitie. Iedere hond zonder stamboom die op een Pitbull lijkt, loopt het risico in beslag te worden genomen. Asielen die dergelijke honden aanbieden zijn zelfs strafbaar!



Zoals uit dit interview blijkt voldoet een American Staffordshire Terrier volledig aan het beeld van een Pitbullachtige. De enige redding bij een inbeslagname voor deze honden is het hebben van een officiele stamboom. De definitie van officieel is in deze een stamboom van de Raad van Beheer op Kynologisch Gebied in Nederland (Raad van Beheer) of een stamboom van een ander land dat aangesloten is bij de Federation Cynologique International (FCI). Niet alle landen van de wereld zijn aangesloten bij de FCI, zo heeft de USA een eigen kennelclub, de American Kennel Club (AKC).



Maar let op: Door sommige fokkers en verkopers van honden die op de Pitbull lijken worden nepstambomen geleverd. Uw hond loopt dan net zoveel gevaar als een hond die geen stamboom heeft. Ook zijn er fokkers die beweren dat hun honden wel degelijk erkende stambomen hebben, alleen zijn die stambomen niet erkend in Nederland en vandaar dus waardeloos in het niet ondenkbare geval dat uw hond in beslag wordt genomen.



Behalve American Stafforshire Terriers zijn er nog meer rassen te noemen die volledig voldoen aan het beeld van een Pitbull; bijvoorbeeld de Cane Corso, de Dogo Canario, de Alano en de American Bulldog (beide laatstgenoemde rassen kunnen nooit een officiele stamboom hebben, het zijn geen erkende rassen). Van genoemde rassen zijn reeds honden in beslag genomen en zonder twijfel beoordeeld als Pitbull en gedood.
Groetjes Annet en Benditt

Afbeelding
Gebruikersavatar
Ca Cajuina
Zeer actief
Berichten: 928
Lid geworden op: 15 jan 2003 15:20
Locatie: Rotterdam

Ongelezen bericht door Ca Cajuina »

Maar als je het zo gaat bekijken hoort de boerboel er dus ook bij. Dan vraag ik me toch af als meneer in het voordeel van de hond beslist. Hoe can hij dan een cc of dc als pitbull kenmerken.

Conan heeft een schofthoogt van 66 cm, ook een dogge uiterlijk hoe kan dan ooit iemand beslissen dat dit een pitbull is. Vooral de DC heeft in vergelijken met bijv de am bulldog juist weer kenmerken die dit tegen spreken.

lange rug
lange staart
hang wangen
grote oren
kortharig niet glad harig
en een hoge achterhand.

Ik ging er eigenlijk vanuit dat de hond tussen de 35 en de 50 cm schofthoogte moet zitten. Groter is in mijn ogen inderdaad een mastief achtige.

Maar goed de getallen die daadwerkelijk beoordeelt worden vallen dan weer mee.
Groetjes Michelle en een kus van Conan en Akira en Hera

Afbeelding
Gebruikersavatar
little-wolf
Zeer actief
Berichten: 5824
Lid geworden op: 31 dec 2003 14:03
Aantal honden: 1
Locatie: Ergens bij tholen

Ongelezen bericht door little-wolf »

wat haat ik die wet zeg.
en vooral die klojo die ge-intervieuwd werd. :twisted:
het is echt achterlijk voor woorden dat ze alleen naar het uiterlijk kijken en niet naar het karakter.

is er nou niks om tegen die wet te doen????

:evil:
Gebruikersavatar
Ca Cajuina
Zeer actief
Berichten: 928
Lid geworden op: 15 jan 2003 15:20
Locatie: Rotterdam

Ongelezen bericht door Ca Cajuina »

Ja de pitbull als ras erkennen.

Maar ja dat zit er denk ik niet in
Groetjes Michelle en een kus van Conan en Akira en Hera

Afbeelding
Lami
nieuw lid
Berichten: 5
Lid geworden op: 05 mei 2004 14:54

Ongelezen bericht door Lami »

xxx
Plaats reactie

Terug naar “Hondenrassen en kruisingen”