Ster topic:

Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren


Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!


Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak

Montería Hounds

Forum voor alle opmerkingen over hondenrassen, vragen of weetjes.

Moderator: moderatorteam

Gebruikersavatar
Javierrrr
Zeer actief
Berichten: 323
Lid geworden op: 02 aug 2015 18:19
Mijn ras(sen): Javier: Montero Valdueza
Merlijn: Mastin
Aantal honden: 2

Re: Montería Hounds

Ongelezen bericht door Javierrrr »

Cleva schreef: van dit ras dat ik zelf verder ook niet ken.
Nou, het was mij indertijd ook onbekend. Toen ik hem zag via www in een opvang in NL, had ik het vermoeden dat het een jachthond was. En toen we elkaar vervolgens daadwerkelijk ontmoetten, vielen we als een blok voor elkaar. Een hele tijd later, Javier, inmiddels goed gesetteld, nam de Spaanse DA van het desbetreffende shelter contact met me op.Nieuwgierig als ze was, hoe een dergelijke type in HTK zou functioneren. Ze bracht me op de hoogte van zijn afkomst, ze kende de rehala (gespecialiseerd in de valdueza-types) van waaruit hij afkomstig was, een klant van haar. Toen Javier was binnengebracht in het asiel, herkende ze de initialen van de eigenaar, die waren ingeschoren cq gebrandmerkt op zijn vacht/huid. Ze belandde in een spagaat, gaat hij terug naar de "rechtmatige" eigenaar om een ellendig bestaan voort te zetten of, is er een mogelijkheid voor een nieuw perspectief?
Fijn dat ze de juiste beslissing heeft genomen......
Ook goed dat de opvang in NL niet beter "wist" dan dat hij was binnengekomen als zwerver in Spanje. Ze omschreven zijn gedrag, hoe hij op dat moment functioneerde, niet meer en niet minder. Was hij gelabeled als voormalig hond afkomstig uit de monteria, had ik zitten googlen, was van die nare artikelen , bloeddorstige filmpjes en foto' s tegengekomen. En had ik dus feestelijk bedankt voor zo'n type.
Gebruikersavatar
Nicoline
Zeer actief
Berichten: 498
Lid geworden op: 16 dec 2013 14:21
Mijn ras(sen): APBT
Aantal honden: 1

Re: Montería Hounds

Ongelezen bericht door Nicoline »

Denk ik beetje hetzelfde idee als de bull arabs, catchdogs en bull lurchers, kruisingen met “bullbreeds”/molossers en windhond. Denk dat zoals voor elke (werk)hond geldt dat het best wel te doen moet zijn hier in Nederland als je ze maar een uitlaatklep geeft. Veel terrier rassen worden toch ook nog wel voor soortgelijke doeleinden gebruikt, zullen wel andere lijnen zijn maar toch.
Gebruikersavatar
Lynnepien
Zeer actief
Berichten: 2346
Lid geworden op: 20 jun 2008 00:59
Mijn ras(sen): Teckel
Aantal honden: 1
Locatie: Antwerpen

Re: Montería Hounds

Ongelezen bericht door Lynnepien »

Javierrrr schreef:
Nanna schreef:Denk dat die Podenco-achtigen/grote witte ruwharen best aardige honden zijn.
Tja, Spaanse jagers doen me toch een partijtje stoer met die witte ruwharen. Voor zover er staart of oor aan zit wordt het weggesneden, de vacht wordt gemillimeterd. Vervolgens planten ze er een manneke bij van 1.55cm, zodat de schofthoogte imponeert.
Afbeelding

terwijl het in de praktijk dit is, Javier en Mr Javierrrr
Afbeelding
:LOL:

Javier lijkt me wel een lieverd :I:
Afbeelding
Plaats reactie

Terug naar “Hondenrassen en kruisingen”