Ster topic:

Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren


Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!


Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak

Abel - 20 weken

Een forum voor algemene onderwerpen over honden en vragen over honden.

Moderator: moderatorteam

natalie
Zeer actief
Berichten: 2669
Lid geworden op: 07 aug 2017 08:47
Aantal honden: 2

Abel - 20 weken

Ongelezen bericht door natalie »

Onze Abel woont nu vijf dagen bij ons. Wat een heerlijk ventje is het! Op dinsdagavond hebben we hem ontmoet en we zouden hem zondagochtend (vanochtend) ophalen. Nou, dat is dus anders verlopen. Hij is direct meegegaan. Pas om 23.15 waren we thuis en ik had niet meer de energie om de introductie tussen Jip en Abel te doen. Dus hup, Abel ging met mijn vriend mee naar de slaapkamer en ik sliep op de bank bij Jip. Jip had namelijk wel in de gaten dat er ‘iets’ in huis was en werd er onrustig door. Die nacht probeerde Jip meerdere keren met zijn neus in de lucht te achterhalen wat er gaande was. En toen ik ‘s ochtends met hem wilde wandelen, duurde het een eeuwigheid voor we de voordeur uit waren. De hal rook namelijk naar Abel en werd grondig geïnspecteerd.

Ook de wandeling verliep niet echt soepel. Jip volgde preciés het spoor dat mijn vriend die nacht met Abel gelopen had. Daar deed Jip een plas, en snelde weer naar huis. Hmm… niet handig, want met dit warme weer wil ik ‘s ochtends graag een grote(re) ronde doen.

Ik trommelde mijn vriend uit bed (het was nog geen 06.00u) en stelde voor om ieder een hond mee te nemen naar een open veldje in het bos waar we vaak komen. Dan konden we daar de ontmoeting laten plaatsvinden. Zo gezegd…

Wanneer Jip een andere hond in het vizier heeft, stormt hij daar als een idioot op af. Dat vind ik sowieso nooit leuk, maar leek mij nu zeker geen goed plan. Dus op een soort ‘BAT’ manier hebben we de afstand tussen beide honden steeds iets verkleind. Ik was daarbij vooral heel druk met Jip, en moest regelmatig ook de afstand weer even vergroten om te voorkomen dat Jip alsnog op Abel zou afstormen en ik er op mijn buik achteraan zou gaan. Abel daarentegen, had bijzonder weinig interesse in Jip. Omdat Abel nog nooit aan de lijn had gewandeld, is mijn vriend dat een beetje gaan oefenen. Daarbij keek Abel wel af en toe onze kant op, maar dat was het dan ook.

Toen het eindelijk lukte om Jip op zo’n 3 meter van Abel te laten liggen en te laten ontspannen (zonder zich te focussen op Abel), hebben we het initiatief tot contact bij Abel neergelegd. Die werd toen toch ook wel nieuwsgierig. Heel voorzichtig kwam zijn neusje steeds iets dichterbij. Toen trok die kleine plots zijn lip op en begon te grommen alsof zijn leven ervan afhing! :O: Ik schrok er even van hoor. Die zag ik niet aankomen.

Maar gelukkig ontdooien beiden vrij snel daarna en waren we rond half 8 weer thuis met twee honden die elkaar (uiteraard) nog verder wilde aftasten, maar dat gebeurde op een fijne, vriendelijke manier.

Ik moest die dag werken, maar mijn vriend bleef thuis. In de loop van de middag kreeg ik een filmpje toegestuurd van Abel die Jip aan het uitdagen was. Die kleine uk had al snel door dat Jip eigenlijk een grote goedzak is. :love:

Abel heeft uiteindelijk twee nachten op de slaapkamer doorgebracht en de derde nacht durfden we ze wel samen in de woonkamer te laten. Ik sliep bij hen op de bank om het een beetje in de gaten te houden. De kleine man bleek om 04.00u ineens klaarwakker en besloot de boel eens flink op stelten te zetten. Hij blijkt (helaas) ook enorm fanatiek te zijn met één van zijn piepspeeltjes en rende met dat ding door huis heen, onder de stoelen door, de bank op en af, om het spectakel uiteindelijk af te sluiten met een koprol op de poef. Daar bleef hij even liggen, alsof hij uitgespeeld was. Maar nee hoor, hij kwam weer overeind om vervolgens met vier poten in de lucht bovenop Jip te duiken, heel hard weg te rennen en er een vangspelletje van te maken. :schrik: Jongens!! Het is 4 uur!!

Gelukkig hebben we ensuitdeuren in huis. Voor mijn eigen nachtrust én die van Jip, besloot ik om de heren van elkaar te scheiden door de schuifdeuren dicht te doen. Jip bij mij, Abel aan de andere kant. Klaar. Rust.

Zaterdagochtend zou ik met Jip deelnemen aan een workshop Balans & Coördinatie. Maar ik wist dat er ook een workshop ‘Puppygym’ gegeven zou worden. Ik heb de trainer gevraagd of ik mijn aanmelding misschien nog kon wijzigen, en zo stond ik zaterdag met Abel bij de puppygym. Dat klinkt overigens veel spannender dan het is :wink:. Het is een les puur gericht op socialisatie met objecten, materialen en geluiden.

Omdat het eigens trainingsveld volop in de zon ligt, werd besloten om de puppygym te laten plaatsvinden op een parkeerplaats in het bos. Die parkeerplaats grenst aan een populair gebied voor fietsers en hardlopers. Voor Abel was dat echt perfect! Hij heeft daar zijn ogen uitgekeken! Hij is opgegroeid in een gezin met kinderen, honden en katten in een heel rustig buitengebied. Auto’s, fietsers, etc. kent hij niet. Hij kon daar nu vanaf een veilige afstand naar kijken. Het was allemaal nog erg spannend, maar hij heeft het supergoed gedaan.

Afgelopen nacht heb ik voor het eerst weer in m’n bed geslapen. En jee, wat was ik daar aan toe! Ik ben echt gesloopt nu. :LOL:

En wat foto's erbij:

Fanatiek met zijn piepspeeltje.

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Jip houdt het goed in de gaten

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding
S@ndr@
Zeer actief
Berichten: 63931
Lid geworden op: 24 jul 2006 14:13

Re: Abel - 20 weken

Ongelezen bericht door S@ndr@ »

dat was even spannend, en ja het is waardeloos als je dan in de avond terug komt, maar gelukkig gaat alles nu super goed ..... fijn zeg :ok:
Gebruikersavatar
Hakkene
Zeer actief
Berichten: 973
Lid geworden op: 22 jan 2013 23:27
Aantal honden: 2

Re: Abel - 20 weken

Ongelezen bericht door Hakkene »

Wat een leukerd! Wat is het voor soort/mix?
Gebruikersavatar
Zamunda
Zeer actief
Berichten: 17100
Lid geworden op: 05 mei 2013 07:44
Aantal honden: 0

Re: Abel - 20 weken

Ongelezen bericht door Zamunda »

Haha, wat een dondersteen :F: . Klinkt als een goede introductie en wat een leuk setje zo samen :I: . Gaaf dat de puppygym zo goed uitpakte.
natalie
Zeer actief
Berichten: 2669
Lid geworden op: 07 aug 2017 08:47
Aantal honden: 2

Re: Abel - 20 weken

Ongelezen bericht door natalie »

Hakkene schreef:Wat een leukerd! Wat is het voor soort/mix?
We hebben echt geen idee. Ik ben zo'n test van Wishdom Panel aan het overwegen, maar lees in diverse reviews dat het in sommige gevallen echt weggegooid geld is. Tegelijkertijd ben ik wel erg nieuwsgierig :D
natalie
Zeer actief
Berichten: 2669
Lid geworden op: 07 aug 2017 08:47
Aantal honden: 2

Re: Abel - 20 weken

Ongelezen bericht door natalie »

S@ndr@ schreef:dat was even spannend, en ja het is waardeloos als je dan in de avond terug komt, maar gelukkig gaat alles nu super goed ..... fijn zeg :ok:
Nou, echt wel! Ik vroeg mij ook even af wat voor een monster wij in huis gehaald hadden :schrik:
Maar hij heeft altijd met honden om zich heen geleefd en spreekt de hondentaal (naar verwachting) wel goed. Op straat en bij de puppycursus heeft hij nul interesse in andere honden. Als zo'n malloot als Jip dan kennis met hem wil maken, heeft hij daar blijkbaar wel even moeite mee. Het moet niet te snel gaan, en de andere hond moet ook vooral niet te druk doen.
Gebruikersavatar
twinkeltje
moderator
Berichten: 66106
Lid geworden op: 08 jan 2004 14:33
Mijn ras(sen): De liefste rassen die bestaan
Aantal honden: 2
Locatie: Delft

Re: Abel - 20 weken

Ongelezen bericht door twinkeltje »

Door de breede foto is de lap tekst niet normaal te lezen jammer genoeg, maar wel een leuk stel samen zo te zien.
Afbeelding
natalie
Zeer actief
Berichten: 2669
Lid geworden op: 07 aug 2017 08:47
Aantal honden: 2

Re: Abel - 20 weken

Ongelezen bericht door natalie »

twinkeltje schreef:Door de breede foto is de lap tekst niet normaal te lezen jammer genoeg, maar wel een leuk stel samen zo te zien.
Huh? Hoe bedoel je?
Gebruikersavatar
twinkeltje
moderator
Berichten: 66106
Lid geworden op: 08 jan 2004 14:33
Mijn ras(sen): De liefste rassen die bestaan
Aantal honden: 2
Locatie: Delft

Re: Abel - 20 weken

Ongelezen bericht door twinkeltje »

Kan aan mijn scherm liggen hoor maar ik moet telkens mijn beeld schuiven en dat heb ik altijd bij topics waar de fotos heel breed zijn
Afbeelding
Sterre

Re: Abel - 20 weken

Ongelezen bericht door Sterre »

Wat een leuk verslag en heerlijke foto’s. Gelukkig dat Jip zo’n goedzak is zodat het allemaal goed gekomen is. Veel plezier met het leuke stel.
Lizzie.
Zeer actief
Berichten: 11584
Lid geworden op: 24 okt 2010 19:49
Mijn ras(sen): Poedel

Re: Abel - 20 weken

Ongelezen bericht door Lizzie. »

twinkeltje schreef:Kan aan mijn scherm liggen hoor maar ik moet telkens mijn beeld schuiven en dat heb ik altijd bij topics waar de fotos heel breed zijn
Heb ik ook hoor, de foto's zijn veel te groot, daarom moet je naar de breedte scrollen wat onprettig is.
Afbeelding
natalie
Zeer actief
Berichten: 2669
Lid geworden op: 07 aug 2017 08:47
Aantal honden: 2

Re: Abel - 20 weken

Ongelezen bericht door natalie »

Lizzie. schreef:
twinkeltje schreef:Kan aan mijn scherm liggen hoor maar ik moet telkens mijn beeld schuiven en dat heb ik altijd bij topics waar de fotos heel breed zijn
Heb ik ook hoor, de foto's zijn veel te groot, daarom moet je naar de breedte scrollen wat onprettig is.
Hmm oké, bij mij gaat het prima.
Ik zal ze de volgende keer wat kleiner maken ;)
natalie
Zeer actief
Berichten: 2669
Lid geworden op: 07 aug 2017 08:47
Aantal honden: 2

Re: Abel - 20 weken

Ongelezen bericht door natalie »

Niika88 schreef:wat een schatje :) waar komt hij vandaan?
Dankje :) Hij komt uit Sarajevo.
Gebruikersavatar
Stippelteam
Zeer actief
Berichten: 1250
Lid geworden op: 16 jun 2014 02:06
Mijn ras(sen): dalmatiers
Aantal honden: 3
Locatie: STEENBERGEN-NB
Contacteer:

Re: Abel - 20 weken

Ongelezen bericht door Stippelteam »

Wat een leukerd is het zeg! Heeeel veel plezier met de kleine boef!

Verstuurd vanaf mijn PRA-LX1 met Tapatalk
Afbeelding
Stapper
Zeer actief
Berichten: 1152
Lid geworden op: 23 aug 2015 20:22

Re: Abel - 20 weken

Ongelezen bericht door Stapper »

:I: Schatje!
Laatst gewijzigd door Stapper op 05 aug 2018 22:29, 1 keer totaal gewijzigd.
Gebruikersavatar
Caro.
Zeer actief
Berichten: 31794
Lid geworden op: 23 apr 2002 03:52
Mijn ras(sen): Spaanse Draak
Aantal honden: 1
Contacteer:

Re: Abel - 20 weken

Ongelezen bericht door Caro. »

Wat een leukerd zeg :I: :I: en fijn dat het - na een spannende eerste ontmoeting - zo goed gaat tussen de twee :ok: :ok:
Afbeelding
A good dog never dies...

Ben je op zoek naar een gezellig en creatief PSP forum klik hier
Persistence
Zeer actief
Berichten: 4745
Lid geworden op: 17 jan 2016 20:05

Re: Abel - 20 weken

Ongelezen bericht door Persistence »

Wat een leuk ding zeg! Hoe kan het dan dat je hem meteen die dinsdag al meteen mee moest nemen in plaats van het weekend?
Veel plezier met hem!
natalie
Zeer actief
Berichten: 2669
Lid geworden op: 07 aug 2017 08:47
Aantal honden: 2

Re: Abel - 20 weken

Ongelezen bericht door natalie »

Persistence schreef:Wat een leuk ding zeg!
Dankjewel! :D
Persistence schreef:Hoe kan het dan dat je hem meteen die dinsdag al meteen mee moest nemen in plaats van het weekend?
Veel plezier met hem!
Dat hoefde niet ;) We hadden vorig weekend telefonisch contact gehad en uitgebreid gesproken over de stichting, over de hond, over onszelf, etc. We hebben toen de afspraak gemaakt om dinsdagavond kennis te maken en hij vroeg aan mij: "Als het wederzijds klikt en jullie zijn enthousiast over de pup, zou je hem dan meteen willen meenemen of plannen we dan een tweede afspraak?" Ik vond het allemaal iets te snel gaan, dus ik stelde voor om de pup op zondagochtend op te halen. Maar dat plan was natuurlijk gedoemd te mislukken ;)
Plaats reactie

Terug naar “Algemeen”