Ster topic:

Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren


Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!


Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak

Tweede hond, aantal vragen

Een forum voor algemene onderwerpen over honden en vragen over honden.

Moderator: moderatorteam

Gebruikersavatar
Sas
Zeer actief
Berichten: 9375
Lid geworden op: 10 mar 2006 14:12
Mijn ras(sen): Basset Fauve de bretagne.
Aantal honden: 1
Locatie: Utrechtse Heuvelrug

Re: Tweede hond, aantal vragen

Ongelezen bericht door Sas »

wat voor een ras(sen) hebben we het over? ik heb wat betreft namen wel een aparte klank, Siena en Aiki, denk dat dat handiger is, soms noem ik ze samen wel weer Aiki en Sieni hahaha
Afbeelding
Gebruikersavatar
Fotogravinnetje
Technisch beheer
Berichten: 15814
Lid geworden op: 30 dec 2014 16:43
Mijn ras(sen): Markiesjes: Elco (maart 2014) en zijn zoon Gait (oktober 2016). (Gait = Gerrit in dialect)
Aantal honden: 2
Locatie: Krimpen aan den IJssel
Contacteer:

Re: Tweede hond, aantal vragen

Ongelezen bericht door Fotogravinnetje »

De hond van m'n schoonouders heet Paco. Reken maar dat Elco en Paco allebei op elkaars naam reageren. Verschil tussen 'Elco' en 'Gait(je)' is een stuk gemakkelijker
Gebruikersavatar
Fotogravinnetje
Technisch beheer
Berichten: 15814
Lid geworden op: 30 dec 2014 16:43
Mijn ras(sen): Markiesjes: Elco (maart 2014) en zijn zoon Gait (oktober 2016). (Gait = Gerrit in dialect)
Aantal honden: 2
Locatie: Krimpen aan den IJssel
Contacteer:

Re: Tweede hond, aantal vragen

Ongelezen bericht door Fotogravinnetje »

Oh, en ik heb twee intacte reuen, wel van een ras dat zelden problemen met seksegenoten heeft
Gebruikersavatar
Eilfy
Zeer actief
Berichten: 4464
Lid geworden op: 15 sep 2012 11:31
Mijn ras(sen): .
Pia: kruising
Alfy: kruising
Kenji: Border Collie
Djalu: Border Collie
Aantal honden: 5
Contacteer:

Re: Tweede hond, aantal vragen

Ongelezen bericht door Eilfy »

Hier allemaal wel verschillende klanken qua namen dus daarin kan ik je niet helpen. Hebben wij niet bewust voor gekozen overigens, kwam zo uit :)

Qua reu-teef: wij hebben nu 2 intacte reuen (border collies), 1 gecastreerde reu (kruising) en 1 gecastreerde teef (kruising). Gaat eigenlijk gewoon goed, je merkt wel dat ze met z'n 4en (vooral de heren) een groepje zijn en daardoor niet heel veel behoefte hebben aan gezelschap van andere honden als we gaan wandelen maar het geeft geen problemen. En als ik twijfel of het problemen gaat geven kunnen beide heren collie prima even onder appèl.
In loving memory: Lara (20/02/1996 - 29/03/2009) ~~ Oryn (09/01/2013 - 02/02/2014)
Makso's Stars op Facebook
Gebruikersavatar
DeDiana
Zeer actief
Berichten: 19319
Lid geworden op: 13 nov 2011 13:17
Mijn ras(sen): Schotse herdershond langhaar en Spaanse schonen
Aantal honden: 4
Locatie: Spanje

Re: Tweede hond, aantal vragen

Ongelezen bericht door DeDiana »

Als je teef het net zo goed kan vinden met teven als met reuen, kun je er denk ik prima een teef bij zetten (mits die natuurlijk wel enigszins matcht qua karakter en ook leuk met andere teven is). Mijn Mila (intacte teef) kan bijvoorbeeld over het algemeen beter opschieten met teven dan met reuen. Naar reuen toe heeft ze een veel korter lontje en daar pikt ze veel minder van. Ze speelt ook meer met teven dan met reuen.
Amoz, mijn enige reu, voelt zich inderdaad wel een beetje de beschermer van de dames en zeker rond de loopsheden heeft hij liever geen andere reuen in de buurt. Maar over het algemeen kan hij prima opschieten met andere reuen en hij is sowieso nooit uit op knokken. Dus een geïnteresseerde reu wordt niet altijd met open armen ontvangen, maar het wordt ook nooit vervelend. Tijdens de loopsheden vind ik het juist wel handig dat ik Amoz dan even naar die reu toe kan laten gaan, zodat ik met de loopse dame kan passeren. ;-) Met een makkelijke en sociale reu hoeft die combinatie dus zeker niet voor problemen te zorgen tijdens het wandelen, maar dat ligt ook aan de wisselwerking die de honden hebben, en dat kan wel eens lastig te voorspellen zijn.
Gebruikersavatar
Jits90
Zeer actief
Berichten: 781
Lid geworden op: 21 feb 2015 15:30
Mijn ras(sen): Keeshond
Aantal honden: 3
Locatie: België

Re: Tweede hond, aantal vragen

Ongelezen bericht door Jits90 »

Qua namen, weet waar je aan begint als het op elkaar lijkt. Mijn vriend z'n naam lijkt veel op Damy. Als ik de een roep, krijg ik reactie van twee :mann: Soms makkelijk, maar meestal niet de bedoeling.

Voor teef-teef of teef-reu.. Dat hangt van zo veel af. Welk ras? Hoe is je eigen teef (sociaal dus)? Hoe is je andere hond?
Vaak zie je dat een roedel meer op zichzelf is. Een hond alleen vind andere honden wel leuk, maar zodra ze hun eigen roedel hebben, moeten ze er soms niets meer van weten. Dus ook je teef kan ineens geen zin meer hebben in een andere hond.
Denk dat hier heel veel staat met het karakter van de tweede hond (en indirect het ras) en daarna een gedegen opvoeding.
Gebruikersavatar
Feather__
Zeer actief
Berichten: 3645
Lid geworden op: 18 dec 2013 21:37
Aantal honden: 1

Re: Tweede hond, aantal vragen

Ongelezen bericht door Feather__ »

Ik heb niet echt ervaring met hoe Snoop reageert op andere reuen aangezien Yin niks van andere honden moet hebben. Dus daar kan ik je niet mee helpen ;) Mijn teef is wel heel beschermend naar mijn reu toe. Die is een stuk ouder en een keer aangevallen door een andere hond en sindsdien wenst ze geen honden bij hem in de buurt te hebben :zweep:
Soms laten we hem wel eens kennis maken met teefjes, reutjes wil hij toch vaak gaan domineren. Maar dan hangt Yindi wel grommend in de lijn en ik zorg ik er dus ook voor dat ik een eind(je) verderop sta.

Snoopy & Yindi, de namen lijken erg op elkaar kwa klank. Maar hier reageren ze toch echt niet op elkaars naam. Als ik Snoopy roep kijkt Yindi wel maar meer omdat ze nieuwsgierig is. Als ik haar naam roep komt ze of meteen op me af of begint te kwispelen waardoor ik weet dat ze luistert.
Dus als jij namen wil die op elkaar lijken dan kan dat prima, hier dan toch :wink:
Afbeelding
Gebruikersavatar
Anne&Taar
Zeer actief
Berichten: 3481
Lid geworden op: 19 jun 2009 11:08
Mijn ras(sen): Golden, Schapedoes

Re: Tweede hond, aantal vragen

Ongelezen bericht door Anne&Taar »

Hier twee teven, en dat bevalt mij erg goed, maar ik heb dan ook een erg makkelijk ras. Ik moet wel zeggen dat mijn teven de voorkeur geven aan teven, reuen vinden ze al snel opdringerig.
Gebruikersavatar
Ody
Zeer actief
Berichten: 2751
Lid geworden op: 15 aug 2007 16:21
Aantal honden: 2
Locatie: Streefkerk

Re: Tweede hond, aantal vragen

Ongelezen bericht door Ody »

Houdt er wel erg in dat het met 2 honden lastiger om ze mee te nemen op vakantie, veel reguliere parken/huisjes staan maar 1 hond toe. Het is ook lastiger om oppas te vinden, 1 hond vinden veel mensen prima, maar 2 honden (evt naast eigen honden) is voor veel mensen teveel.

Bovengenoemde vind ik overigens de enige nadelen van twee honden. Verder alleen maar voordelen.
Ik heb overigens 2 teven, met 5 jaar leeftijdsverschil er tussen.

Namen die op elkaar lijken, zou ik zelf niet handig vinden.
Though paw prints fade away, they remain forever in your heart.
Until you meet again one day......
Gebruikersavatar
annnie
Zeer actief
Berichten: 1904
Lid geworden op: 24 okt 2007 14:39
Mijn ras(sen): Welsh Corgi Cardigan en een Vuilnisbakje
Aantal honden: 2

Re: Tweede hond, aantal vragen

Ongelezen bericht door annnie »

Ik heb een ongecastreerde reu en gecastreerde teef. Met andere reuen eigenlijk nooit problemen. Wat me wel opvalt is dat als er bij het spelen een andere hond bij is is dat mijn reu met mijn teefje speelt en het teefje met beide honden

Aangelijnd laat ik ze zo min mogelijk contact met andere honden maken. Eén keer een situatie gehad waarbij de reu de teef verdedigde, maar dat was ook een gerechtvaardigde situatie (en natuurlijk heb ik zelf direct ingegrepen)

Hun namen lijken totaal niet op elkaar, maar ik ben er na een jaar nog niet achter hoe ik ze zo ver krijg dat ze alleen op hun eigen naam reageren. Ze denken volgens mij allebei dat ze twee namen hebben.....
Johnny Jones
Zeer actief
Berichten: 4611
Lid geworden op: 16 okt 2015 09:07
Aantal honden: 0

Re: Tweede hond, aantal vragen

Ongelezen bericht door Johnny Jones »

Wat voor hond is het? Ik heb twee cattledog teven gehad, twee jaar na elkaar als pup in huis gekregen, die elkaar naar het leven gingen staan toen de jongste volwassen werd. Dat hoop ik nooit meer mee te maken. Afhankelijk van het ras zou ik niet voor twee teven kiezen.
Gebruikersavatar
gyanty
Zeer actief
Berichten: 7826
Lid geworden op: 18 dec 2002 16:45
Mijn ras(sen): Border Collie
Aantal honden: 2
Locatie: Friesland

Re: Tweede hond, aantal vragen

Ongelezen bericht door gyanty »

Ik denk dat je er altijd van uit moet gaan dat je met 2 honden altijd jaloers gedrag zou kunnen hebben. Ongeacht de geslachten. Het wordt een miniroedeltje. Zie het hier in de buurt ook wel met 2 teven, die samen lekker kunnen rellen hoor. Ik weet niet of ze uiteindelijk ook nog beide intact zijn gebleven. Ze waren het toen wel.

2 teven kan ook weer problemen onderling geven en een bitchfight in je huis kan je vergeten. Als twee teven in huis elkaar naar het leven gaan staan, tja dan zijn het vrouwen, dat gaat er nog gemener aan toe dan twee reuen en het houdt nooit op.

Wat is je intentie met de reu? Gaat die gecastreerd worden? Dan is het al weer een ander verhaal met betrekking tot je overdenkingen. (en ik pretendeer vooral niet om te gaan castreren want daar zit ook een keerzijde aan), maar sociaalgezien is een gecastreerde reu in de regel toch echt iets anders dan een volle reu.
Afbeelding
Gebruikersavatar
Leonie.
Zeer actief
Berichten: 6123
Lid geworden op: 23 feb 2012 11:15
Mijn ras(sen): Markiesje, Toller
Aantal honden: 2
Locatie: Texel

Re: Tweede hond, aantal vragen

Ongelezen bericht door Leonie. »

Ik heb een reu en teef. De reu heeft denk ik twee keer een hond bij de teef weggeblaft. Ging ook om heel vervelende honden, dus ik vond het geen probleem. Ik vind het wel leuk zo'n setje ;) Alhoewel, de reu is best een mietje en de teef is lekker wild.

Ik ben wel blij dat hun namen niet op elkaar lijken!
maart
Zeer actief
Berichten: 13207
Lid geworden op: 05 aug 2005 17:28
Mijn ras(sen): Mechelse herders
Locatie: West-Vlaanderen

Re: Tweede hond, aantal vragen

Ongelezen bericht door maart »

Hier lijken de namen totaal niet op elkaar maar ze reageren evengoed op elkaars naam hoor :wink:

Qua samenzetten... reu en teef gaat goed zeggen ze. Nou, ik heb een teef waarvan het niet uitmaakt wat het is, als ze gaat vechten, dan vecht ze. Haar eergste vijand is een reu, al van pup af aan overigens en dat geldt voor beide kanten. Als ze elkaar zien, is het oorlog :schrik:
Gebruikersavatar
Sas
Zeer actief
Berichten: 9375
Lid geworden op: 10 mar 2006 14:12
Mijn ras(sen): Basset Fauve de bretagne.
Aantal honden: 1
Locatie: Utrechtse Heuvelrug

Re: Tweede hond, aantal vragen

Ongelezen bericht door Sas »

denk dat sexe dan niet veel uit maakt. Overigens merk ik ook met twee honden dat de aandacht voor andere honden erg afneemt.
Afbeelding
Gebruikersavatar
gyanty
Zeer actief
Berichten: 7826
Lid geworden op: 18 dec 2002 16:45
Mijn ras(sen): Border Collie
Aantal honden: 2
Locatie: Friesland

Re: Tweede hond, aantal vragen

Ongelezen bericht door gyanty »

Tja wat is op je hoede blijven? Ik zie dat nooit zo. Maar het kan altijd fout gaan. Heb ik ooit nog in een groepje konijnen gehad, na 6 jaar (ook twee vrouwen, waarvan de aangevallen de geholpen was). Maar of dat altijd op je hoede blijven is? Nee je kijkt en geniet gewoon en ziet vanzelf als het mocht gebeuren dat er iets verandert.

En tja mijn teef leek leuk en aardig met 2 jaar, maar er ontpopte zich toch een draak. Ik kan dus ook weer helemaal niks met teven....
Als je niks met reuen hebt, moet je je echt afvragen of je voor jezelf wel in die hoek moet gaan zoeken, maar misschien als je naar herplaatsers kijkt moet je geslacht op zijn beloop laten en kijken wat voor jou en meis klikt?
Afbeelding
Gebruikersavatar
DeDiana
Zeer actief
Berichten: 19319
Lid geworden op: 13 nov 2011 13:17
Mijn ras(sen): Schotse herdershond langhaar en Spaanse schonen
Aantal honden: 4
Locatie: Spanje

Re: Tweede hond, aantal vragen

Ongelezen bericht door DeDiana »

Stepper schreef:Als ik nou voor een gecastreerde teef zou gaan, en deze zou goed matchen, meis en zij kunnen het goed vinden bij de ontmoeting en in huis. Betekent dat dan ook dat het goed gaat, of moet ik altijd op mijn hoede blijven? Ik zou met twee reuen (van gelijke grootte) zoiets hebben van, zoek het uit 1x, maar weet idd dat twee teven er wat heftiger aan toe kan gaan.
Ik heb drie teven en ben niet op mijn hoede hoor ;-) Mijn teven hebben alle drie in principe geen probleem met andere teven en vormen best een hechte roedel. Ik heb er wel even bij stilgestaan toen Amy gecastreerd werd, omdat dat misschien gevolgen zou kunnen hebben voor de onderlinge verstandhouding, maar dat heeft uiteindelijk niets veranderd.
Natuurlijk ben ik wel alert op eventuele spanningen of veranderingen in de omgang, maar dat ben ik net zo goed met een teef-reu combinatie.
Als je een pup zou nemen zou het wel meer afwachten zijn hoe e.e.a. zich ontwikkelt als de pup volwassen wordt, maar in mijn geval ging het om (jong)volwassen herplaatsers die erbij kwamen en dan heb je al wel snel een indruk van of ze elkaar een beetje liggen. Garanties heb je nooit natuurlijk, er kan altijd ineens toch iets voorvallen, maar die garantie heb je net zo min als je voor een reu-teef combi gaat.
Voordat hond nummer 2 erbij kwam, heb ik jarenlang honden opgevangen en daardoor wist ik wel precies wat wel en geen goede combinatie is met Mila. Mila is van mijn honden ook degene die het meest op haar strepen staat en confrontaties niet uit de weg gaat, dus om de lieve vrede in huis te bewaren is het vooral belangrijk dat een nieuwe hond bij Mila in de smaak valt. Mijn andere drie honden vinden alles wat ik in huis haal eigenlijk wel prima.
Gebruikersavatar
Machie
Zeer actief
Berichten: 33099
Lid geworden op: 05 okt 2009 11:20
Mijn ras(sen): Puli, kruising golden retriever X wetterhoun, kruising Pumi, Hrvatski ovčar, Border Collie
Aantal honden: 5
Locatie: Bij de berg!

Re: Tweede hond, aantal vragen

Ongelezen bericht door Machie »

Tsja, ik heb Luca, Csiva, Dumas en Fiji. Csiva wordt snel Csivi en Csivi en Fiji lijkt op elkaar. Nu zijn die 2 altijd samen dus als ik de een roep moet de ander ook komen ;)
Gebruikersavatar
DeDiana
Zeer actief
Berichten: 19319
Lid geworden op: 13 nov 2011 13:17
Mijn ras(sen): Schotse herdershond langhaar en Spaanse schonen
Aantal honden: 4
Locatie: Spanje

Re: Tweede hond, aantal vragen

Ongelezen bericht door DeDiana »

Stepper schreef:
gyanty schreef: Als je niks met reuen hebt, moet je je echt afvragen of je voor jezelf wel in die hoek moet gaan zoeken, maar misschien als je naar herplaatsers kijkt moet je geslacht op zijn beloop laten en kijken wat voor jou en meis klikt?
Ik heb juist meer met reuen, thans dat dacht ik voordat ik dan mijn eerste teef kreeg. Ik denk inderdaad dat ik geslacht open laat, met alleen dat áls het een reu is ik wel wil dat deze al gecastreerd is.

Ik zit er over te denken om misschien een soort test te doen, hond oppas of speeldate of iets dergelijks, om te kijken hoe ze is met een andere hond in eigen omgeving.

@DeDiana, klopt garanties heb je nooit. Daar heb je gelijk in.

Ik zoek niet heel erg "actief", maar volg wel allerlei herplaatssites en asielen om direct te weten of er een nieuwe hond bij zit. Mocht ik iets zien, dan gewoon een keertje proberen met haar.
Bij de ontmoeting samen gaan wandelen, waarbij je ook kunt zien hoe de hond op vreemde mensen en andere honden buiten reageert, en dan daarna nog even samen naar binnen, geeft denk ik meestal wel een behoorlijk goed beeld.
Gebruikersavatar
DeDiana
Zeer actief
Berichten: 19319
Lid geworden op: 13 nov 2011 13:17
Mijn ras(sen): Schotse herdershond langhaar en Spaanse schonen
Aantal honden: 4
Locatie: Spanje

Re: Tweede hond, aantal vragen

Ongelezen bericht door DeDiana »

Stepper schreef:Ik probeer al een tijdje mensen uit de buurt over te halen dat ze hun hond aan mij moeten geven, maar iedereen wil perse zijn hond houden :19:
:LOL: :goeie:
Sandra&co

Re: Tweede hond, aantal vragen

Ongelezen bericht door Sandra&co »

Ik weet niet of het verstandig is om een tweede hond te kopen als je in een boekenkast woont :pffff:

Maar even serieus, ik heb 2 teven die zelfs wat jaloers kunnen reageren als de 1 met een andere hond bezig is, ze moeien zich overal tegenaan. Dus het is geen garantie dat het 'goed' gaat als je reu-teef kiest. Mijn prioriteit lag bij het feit of de 2 honden een klik hebben. Hebben ze een klik, dan los ik de problemen daaromheen dan wel op. Ik ga geen beren schieten als ze nog niet over de weg lopen, zeg maar :8):
Plaats reactie

Terug naar “Algemeen”