Ster topic:

Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren


Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!


Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak

Vragen over cremeren

Een forum voor algemene onderwerpen over honden en vragen over honden.

Moderator: moderatorteam

Gebruikersavatar
miriam
Zeer actief
Berichten: 5007
Lid geworden op: 26 feb 2010 12:26
Mijn ras(sen): Nova Scotia Duck Tolling Retriever.
Aantal honden: 2
Locatie: wittem

Re: Vragen over cremeren

Ongelezen bericht door miriam »

Alvast sterkte met de moeilijke beslissing...heel verdrietig.

Mijn honden zijn ook individueel gecremeerd. Ze werden daar ( in Beek in Limburg) mooi op een tafel gelegd, op een dekentje, met kaarsen en muziek. We konden rustig afscheid nemen.
We zijn er niet bijgebleven toen ze de oven in gingen, maar de honden worden gewoon zonder kistje of doosje de oven ingeschoven.
De dag erna konden we een blik met de as al ophalen. ZO kan je naderhand zelf beslissen wat je er verder mee wil doen.
Een urn bijvoorbeeld, of later uitstrooien op een favoriet plekje.
Afbeelding
Miriam, Pleun en Pelle
Tibbe 24-03-2004*20-03-2017
Kimmie

Re: Vragen over cremeren

Ongelezen bericht door Kimmie »

ik heb mijn honden laten cremeren in Stadskanaal,en daar gaan ze zonder deken oid in de oven,ze gaan er dus 'bloot'in.

verder zijn wij niet bij het cremeren zelf gebleven,dat voegt voor ons niets toe,ik heb ook geen idee of dat wel zou kunnen daar,we hebben er niet naar gevraagd .

we hebben een dag later de as opgehaald, en dan of in een uitgekozen urn of asblik.
Gebruikersavatar
Yeufke
Zeer actief
Berichten: 4877
Lid geworden op: 28 jul 2012 18:45
Mijn ras(sen): Havanezer
Aantal honden: 1

Re: Vragen over cremeren

Ongelezen bericht door Yeufke »

Erbij blijven betekent in Roermond dat je in de wachtruimte zit. Kopje koffie drinken en zo.
Wel zelf in de oven gelegd maar daarna zie je daar niks meer van.
Er gaat een identificatiesteen mee die erna weer uit de as wordt gehaald.
Wat bij Roermond kan is dat je om het gebouw heen loopt en dus de rook uit de pijp ziet komen.
Dat hoort er bij mij dus bij, een soort ritueel, om het gebouw heenlopen en naar de pijp kijken.
Later krijg je dan de asbus met as mee naar huis. Die is gesloten en wanneer je dat niet wil hoef je die as niet te zien.
Wij openen de blik later thuis wel en stoppen er dan de bewaarde tandjes, wat haartjes en de halsband bij.
Wij hebben de overleden honden zelf naar het crematorium gebracht maar bij aankomst wordt die dan overgenomen en nog even opgebaard in een speciale ruimte.
Ook wordt dan gevraagd of je een speciale urn wil hebben of de standaard asbus.
Daar kun je dan nog eens afscheid nemen. Voor mij niet nodig maar met kinderen of zo is dat wel mooi gedaan zo.
Het zal vast niet overal hetzelfde gaan dus ik zou gewoon even langs het crematorium gaan en vragen hoe en wat.
Afbeelding
Polly 22 jan 2007 - 15 mei 2018 ❤️
Yessie 28 april 2010 -13 juli 2020
slaap zacht lieve meid
Gebruikersavatar
Sassy
moderator
Berichten: 2327
Lid geworden op: 15 jan 2011 13:15
Mijn ras(sen): Border Collie
Aantal honden: 4

Re: Vragen over cremeren

Ongelezen bericht door Sassy »

Met Mika ben ik erbij gebleven, zoveel mogelijk zelf gedaan.
Ik denk dat dat dus verschilt per crematorium, wat mag en mogelijk is.

Een tip, ga van te voren eens kijken en vraag uitleg over hoe het er aan toe gaat.
Op het moment dat je echt afscheid moet nemen van je hond staat daar je hoofd niet meer naar.
Afbeelding
Gebruikersavatar
xSuzannex
Zeer actief
Berichten: 9169
Lid geworden op: 29 apr 2005 14:34
Mijn ras(sen): Havanezers
Aantal honden: 2
Contacteer:

Re: Vragen over cremeren

Ongelezen bericht door xSuzannex »

Bij Casper kregen we een eigen kamer met een mooie tafel waar een vetbed op lag, kaarsen er omheen, fijne bank waar we zolang mochten blijven als nodig.
We hebben Cas zelf op zijn eigen geliefde kussentje gelegd en een deken om hem heen. Dat mocht niet mee de oven in, maar daar mocht hij wel op blijven liggen tot het zover was. En we kregen de keuze of we dan het dekentje e.d. zelf weer mee terug wilden nemen of dat zij het weggooiden, we kozen voor het laatste.
Volgens mij was het wel een optie om erbij te zijn wanneer hij gecremeerd werd, maar dat wil ik toch niet. We kregen een smsje wanneer hij gecremeerd werd en een berichtje toen het klaar was. Later hebben we de as opgehaald in een strooikoker, zodat we hem zelf kunnen uitstrooien
Gebruikersavatar
Cinnepin
Zeer actief
Berichten: 2233
Lid geworden op: 03 jan 2016 13:58
Mijn ras(sen): boerenfox en border collie
Aantal honden: 2

Re: Vragen over cremeren

Ongelezen bericht door Cinnepin »

Ruim 10 jaar geleden hebben we de border collie van mijn ouders waar ik mee opgegroeid ben in Rhenen bij de Grebbenhof laten cremeren. Ze werd mooi opgebaard. Ik vind het reuze interessant en wou zoveel mogelijk weten en doen.
ik heb met hulp van een medewerker haar zelf in de oven geschoven en aangezet. Tijdens het proces heb ik zelfs nog even door het raampje gekeken.
Nadat het klaar was is de medewerker eerst gaan kijken of alles goed verbrand was, daarna heb ik haar zelf uit de oven geveegd. Omdat het dan nog redelijke grote resten zijn heb ik haar zelf vermalen in een molen en daarna is ze in een zak in de urn gegaan.
Ik vond dit reuze interessant en erg boeiend om een keer mee te maken.
Ook weet ik zeker dat onze Sita in die urn zit :)
Afbeelding
Gebruikersavatar
Flevo Bordertje
Zeer actief
Berichten: 5513
Lid geworden op: 11 okt 2010 20:15
Mijn ras(sen): Border terrier, terriërkruising en X wolfsgrijze keeshond/eurasiër
Aantal honden: 3

Re: Vragen over cremeren

Ongelezen bericht door Flevo Bordertje »

Verdrietig voor je :roos: Ik zit in zo'n beetje dezelfde situatie en heb van de week de site van het crematorium hier in de buurt eens gelezen. Hier (Swifterbant) is het mogelijk om de hond zelf in de oven te schuiven. Daarna ga je weg en je ziet dus geen vuur of zo. Ik ga dat niet doen. Ik vind het wel prettig om hem zelf te kunnen brengen en daar nog afscheid te kunnen nemen. Maar aan muziek e.d. heb ik geen behoefte. Ik hoor het wel als de as er is. Die willen we dan op zijn favoriete plekje uitstrooien.
Ik zou gewoon eens een afspraak maken, gaan kijken en vragen wat er mogelijk is. Volgens mij is er namelijk heel veel mogelijk naar eigen wens.
Gebruikersavatar
Ri@nne
Zeer actief
Berichten: 2407
Lid geworden op: 20 mei 2004 17:36
Mijn ras(sen): Baasje van Kai, mijn kleine boefje.
Aantal honden: 1
Locatie: Groesbeek

Re: Vragen over cremeren

Ongelezen bericht door Ri@nne »

Bonnie is in Roermond gecremeerd. ( http://www.shcn.eu)
Ze is individueel gecremeerd, en ik mocht er bij zijn toen ze de oven in ging.
Ik had aangegeven er ook bij te willen zijn als ze uit de oven kwam. Ook daar ben ik bij geweest. Ze legden alles heel mooi uit.
De as moet dan afkoelen en dan doen ze die in je gekozen urn / asbus.
Ik heb aangegeven ook daar bij te willen zijn, en dat was geen probleem.
Alles ging geheel naar mijn wensen.


Kan je dat zeker aanraden, het is er prachtig, hele lieve mensen.

Sterkte..
Afbeelding
All my dreams... would still be dreams.. if there hadn't been you... :I: Bonnie 09-05-'99 ~ 06-09-'15
Gebruikersavatar
joyce83
Zeer actief
Berichten: 1386
Lid geworden op: 08 okt 2010 09:57
Mijn ras(sen): Boxer en Engelse Springer Spaniel
Aantal honden: 2
Locatie: Vlodrop, Limburg

Re: Vragen over cremeren

Ongelezen bericht door joyce83 »

Prettig om te lezen dat er zoveel goede ervaringen van Roermond zijn. Heb laatst ook wat dingen uitgezocht en kwam er eigenlijk achter dat Roermond wel erg duur was. Maar ga ik vanuit Roermond zoeken naar een ander crematorium in Limburg dan is het toch een eind rijden. Dan zit je weer met het vervoer van je hond. Wil je wel of niet zelf brengen. Daarbij wil ik de as dus niet via de post thuiskrijgen. Al met al het zal niet prettig zijn om die km's in de auto te zitten.

Afscheid nemen op crematorium hoeft voor mij niet zo, dat doen we voor het inslapen. Wel prettig om te lezen dat het in Roermond een optie is om zelf in de oven te leggen. Zou alleen niet weten of ik erbij wil zijn als ze uit de oven komt.
those we loved don't go away they walk beside us everyday
unseen, unheard, but always there still loved still missed still very dear
joline
Zeer actief
Berichten: 3232
Lid geworden op: 15 feb 2005 17:37
Aantal honden: 2
Locatie: Gelderland

Re: Vragen over cremeren

Ongelezen bericht door joline »

Onze hond is gecremeerd bij de Grebbehof in Rhenen, goede ervaringen mee.
We hebben hem zelf gebracht, hij is daar opgebaard en lag op zijn eigen deken. Ik heb hem zelf in de oven gelegd en zelf de oven aangezet. De as kregen we in een speciale as bus mee naar huis. Ik vond het zelf fijn om zo afscheid te nemen maar ook erg moeilijk, vooral het gedeelte waarbij ik hem in de oven legde vond ik erg moeilijk.

Heel veel sterkte :roos:
joline
Zeer actief
Berichten: 3232
Lid geworden op: 15 feb 2005 17:37
Aantal honden: 2
Locatie: Gelderland

Re: Vragen over cremeren

Ongelezen bericht door joline »

De as hebben we trouwens er niet zelf uitgehaald.
Gebruikersavatar
Barnsley
Zeer actief
Berichten: 3267
Lid geworden op: 01 mei 2010 23:29
Mijn ras(sen): Golden retrievers
Aantal honden: 5
Contacteer:

Re: Vragen over cremeren

Ongelezen bericht door Barnsley »

Ik laat mijn overleden honden/katten altijd cremeren. Je kan ervoor kiezen om ze er zelf heen te brengen maar ze kunnen ook opgehaald worden bij een dierenarts of zelfs bij je thuis weg als je dat liever hebt.
Als je ze zelf binnen brengt worden ze vaak inderdaad op een tafel gelegd, waar je nog even afscheid kan nemen. Wij gaan daarna altijd weg, ik hoef er niet bij te blijven. Je krijgt na een paar dagen een kaartje met sterkte en de datum waarop je hond/kat is gecremeerd.
Daarna kan je de as weer ophalen als je dat hebt aangegeven, dat kan in een strooikoker, maar ook in een urn van daar. Je kan er ook voor kiezen om je hond/kat door hun uit te laten strooien op het strooiveldje. Het is maar net wat je zelf wilt.
Ook kan je er voor kiezen om ze alleen te laten cremeren of samen met andere dieren, in dat laatste geval krijg je geen as terug maar worden ze uitgestrooid op het strooiveld van het crematorium.
Afbeelding
Gebruikersavatar
Ri@nne
Zeer actief
Berichten: 2407
Lid geworden op: 20 mei 2004 17:36
Mijn ras(sen): Baasje van Kai, mijn kleine boefje.
Aantal honden: 1
Locatie: Groesbeek

Re: Vragen over cremeren

Ongelezen bericht door Ri@nne »

joyce83 schreef:Prettig om te lezen dat er zoveel goede ervaringen van Roermond zijn. Heb laatst ook wat dingen uitgezocht en kwam er eigenlijk achter dat Roermond wel erg duur was. Maar ga ik vanuit Roermond zoeken naar een ander crematorium in Limburg dan is het toch een eind rijden. Dan zit je weer met het vervoer van je hond. Wil je wel of niet zelf brengen. Daarbij wil ik de as dus niet via de post thuiskrijgen. Al met al het zal niet prettig zijn om die km's in de auto te zitten.

Afscheid nemen op crematorium hoeft voor mij niet zo, dat doen we voor het inslapen. Wel prettig om te lezen dat het in Roermond een optie is om zelf in de oven te leggen. Zou alleen niet weten of ik erbij wil zijn als ze uit de oven komt.

En toch... jawel. ( vond ik dan. )
Ok, de geur kon wat prettiger, maar Bonnie was ook nog een nacht thuis gebleven..
Wij zijn met Kai & Pixie en Bonnie naar Roermond gereden. ±1.5h
Bonnie lag lekker achterin in haar mandje, Pixie, die niet zo heel veel met Bonnie had lag rustig in haar bench, en Kai, die het toch wel erg spannend vond zat bij mij op schoot. ( Meer als mentale ondersteuning voor mezelf dan voor Kai , ik geef het toe. ;-) )
Afbeelding
All my dreams... would still be dreams.. if there hadn't been you... :I: Bonnie 09-05-'99 ~ 06-09-'15
Gebruikersavatar
Sassy
moderator
Berichten: 2327
Lid geworden op: 15 jan 2011 13:15
Mijn ras(sen): Border Collie
Aantal honden: 4

Re: Vragen over cremeren

Ongelezen bericht door Sassy »

Wij waren in Sint Truiden, bij Amicitia, ik weet niet of dat evt. te ver is voor jullie vanuit NL Limburg?

Prijzen vallen alleszins mee, en je mag daar wel erbij zijn, maar dat moet je natuurlijk niet.
Is allemaal naar eigen wens mogelijk...
Hier gaat er een plaatje met een nummer mee de oven in, zodat je ook als je niet zelf je dier de oven in ziet gaan, dat je zeker weet dat het wel "jouw" hond is die je meekrijgt.
Afbeelding
Gebruikersavatar
Yeufke
Zeer actief
Berichten: 4877
Lid geworden op: 28 jul 2012 18:45
Mijn ras(sen): Havanezer
Aantal honden: 1

Re: Vragen over cremeren

Ongelezen bericht door Yeufke »

Wauw, dat zijn goede prijzen in België. En zo te lezen gaan ze er heel fijn mee om.
Dat is nog het overwegen waard.
Afbeelding
Polly 22 jan 2007 - 15 mei 2018 ❤️
Yessie 28 april 2010 -13 juli 2020
slaap zacht lieve meid
Gebruikersavatar
malinois
Zeer actief
Berichten: 57865
Lid geworden op: 16 aug 2003 18:40
Mijn ras(sen): (X) Mechelse herder
Aantal honden: 3
Contacteer:

Re: Vragen over cremeren

Ongelezen bericht door malinois »

Ik heb ze laten cremeren in Numansdorp. Bijna alles kan in overleg maar dat hoeft voor mij allemaal niet. Ze zijn bij de da ingeslapen en daar opgehaald door t crematorium. Op het moment dat ze opgehaald was wordt je gebeld dat ze daar is en wat precies je wensen zijn. Ik wil er niet bij zijn maar wil wel even gebeld worden als ze gecremeerd gaan worden. Netjes 30 min vooraf werd ik gebeld dat het over een half uur zo ver was.
Een paar uur later kon ik ze weer ophalen in een asbus.
Afbeelding
In liefdevolle herinnering aan Xena v.d. Lobo Hoeve 12.08.2001 - 15.06.2016 & Xito v.d. Lobo Hoeve 04.01.06 - 21.08.14 Website Mechelse herders Facebooksite Xygan Facebooksite Xavi
Gebruikersavatar
Sassy
moderator
Berichten: 2327
Lid geworden op: 15 jan 2011 13:15
Mijn ras(sen): Border Collie
Aantal honden: 4

Re: Vragen over cremeren

Ongelezen bericht door Sassy »

Yeufke schreef:Wauw, dat zijn goede prijzen in België. En zo te lezen gaan ze er heel fijn mee om.
Dat is nog het overwegen waard.
Dat is ook zo!
Gaat allemaal heel netjes in overleg.
Afbeelding
Wolfsblut
Zeer actief
Berichten: 9763
Lid geworden op: 25 jul 2013 18:23
Aantal honden: 1

Re: Vragen over cremeren

Ongelezen bericht door Wolfsblut »

joyce83 schreef:Prettig om te lezen dat er zoveel goede ervaringen van Roermond zijn. Heb laatst ook wat dingen uitgezocht en kwam er eigenlijk achter dat Roermond wel erg duur was. Maar ga ik vanuit Roermond zoeken naar een ander crematorium in Limburg dan is het toch een eind rijden. Dan zit je weer met het vervoer van je hond. Wil je wel of niet zelf brengen. Daarbij wil ik de as dus niet via de post thuiskrijgen. Al met al het zal niet prettig zijn om die km's in de auto te zitten.

Afscheid nemen op crematorium hoeft voor mij niet zo, dat doen we voor het inslapen. Wel prettig om te lezen dat het in Roermond een optie is om zelf in de oven te leggen. Zou alleen niet weten of ik erbij wil zijn als ze uit de oven komt.
In Beek (L) is er ook een. Heeft een zeer slechte naam (gehad). Is ook lange tijd gesloten geweest. Ze hielden zich niet aan afspraken. Z.g. individueel verbranden werd groepsverbranding. Bij een inval werden vele dode dieren door elkaar aangetroffen op de vloer.

Ik weet niet hoe het nu is. Hopelijk zitten er nieuwe eigenaars in.


http://www.nu.nl/algemeen/587309/cremat ... -niet.html
Zien is meer dan kijken, luisteren is meer dan horen en leven is meer dan overleven.
Gebruikersavatar
Yeufke
Zeer actief
Berichten: 4877
Lid geworden op: 28 jul 2012 18:45
Mijn ras(sen): Havanezer
Aantal honden: 1

Re: Vragen over cremeren

Ongelezen bericht door Yeufke »

Klopt, in Beek hebben wij in 1999 Nos, een groenendaeler teefje laten cremeren. Groepscrematie.
We kregen een tijd te horen en hebben er thuis een moment van gemaakt met de kinderen die toen nog klein waren.
Later kwam een certificaat en bleek het een heel andere dag en tijd geweest te zijn. :ugh:
Op het grondstuk van het crematorium waren grafjes en een plek waar de as van de gecremeerde dieren lag.
Daar kon je dan nog eens langskomen en dat deden we ook af en toe, vooral voor de kinderen. Er lagen bloemetjes en tekeningen en zo.
Totdat de poort op slot was en op slot bleef.
Er was sprake van een faillissement maar er is een doorstart gekomen, na lange tijd.
Bij een faillissement zou het perceel geruimd worden, grafjes en ook de plek waar de as ligt.
Toch een heel rot idee allemaal en daarom laten we nu nog alleen maar individueel cremeren. En blijven we op de as wachten.
Hoe het nu in Beek is weet ik trouwens verder niet.
Afbeelding
Polly 22 jan 2007 - 15 mei 2018 ❤️
Yessie 28 april 2010 -13 juli 2020
slaap zacht lieve meid
Gebruikersavatar
Nikkielvis
Zeer actief
Berichten: 762
Lid geworden op: 11 sep 2015 17:18
Mijn ras(sen): Podego van 2 jaar uit portugal
Mix van 6 maanden uit roemenie
Aantal honden: 2
Locatie: Leidschendam

Re: Vragen over cremeren

Ongelezen bericht door Nikkielvis »

Ik heb mijn teckeltje laten ophalen bij de dierenarts en ze is alleen gecremeerd. Na een paar dagen kreeg ik bericht dat ik haar mocht ophalen bij de dierenarts. Ik kreeg ook nog een mooie kaart erbij met een verhaaltje erop. Vond het super gegaan zoals het ging. Ze zit in een mooie container en daarom heen een doosje met allemaal vlinders erop.
Gebruikersavatar
Tenmashi
Zeer actief
Berichten: 1359
Lid geworden op: 15 jun 2013 19:39
Mijn ras(sen): Mechelse herder
Aantal honden: 0
Locatie: gem. Terneuzen (Zeeuws-Vlaanderen)

Re: Vragen over cremeren

Ongelezen bericht door Tenmashi »

Naar aanleiding van dit topic ben ik maar eens gaan informeren bij de dierenarts, aangezien ik ook niet op het moment supreme dit nog wil uitzoeken. Blijkt dat er net een nieuw dierencrematorium in Venray is gestart: https://www.dierenuitvaartcentrumvenray.nl

Die in Roermond is anders het dichtstbij en heeft een ophaalregeling met mijn dierenarts, maar ik vind het tarief voor individueel cremeren persoonlijk toch echt te hoog. :ugh:
Gebruikersavatar
Yeufke
Zeer actief
Berichten: 4877
Lid geworden op: 28 jul 2012 18:45
Mijn ras(sen): Havanezer
Aantal honden: 1

Re: Vragen over cremeren

Ongelezen bericht door Yeufke »

Bedankt. :ok:
In Roermond is sinds onze laatste crematie zo te lezen veel veranderd.
En de prijzen zijn inderdaad pittig.
Afbeelding
Polly 22 jan 2007 - 15 mei 2018 ❤️
Yessie 28 april 2010 -13 juli 2020
slaap zacht lieve meid
Plaats reactie

Terug naar “Algemeen”