Wij (vriendin en ik, zonder kinderen) zijn al 3 keer met een hond van het assiel wezen wandelen wat telkens perfect is gegaan en die we graag zouden adopteren. Morgen gaan we weer en ik heb er super veel in, ik mis hem eigenlijk nu al maar ik kan aldaar mijn "koel" goed houden omdat ik denk dat dit belangrijk is om stabiel over te komen naar hem.
Het betreft een gecastreerd reutje van een jaar of 3 die als pup vanuit de broodfok bij een gezin is gekomen waar hij na enige tijd claimgedrag is gaan vertonen mbt bench, mand en voer. Hij heeft toen enkele keren durven happen naar de baas. Ze hebben toendertijd therapie ingesteld en de hond strakker gehouden waar hij goed op reageerde volgens de verhalen. De vrouw des huizes vond het allemaal nog wel eng maar toch hebben ze de hond meer vrijheden gegeven waarop hij zijn kans zag om mevrouw te corrigeren op haar stress. Sindsdien zit deze kerel in het assiel waar hij heel sociaal is met alles en iedereen, tot hij gaat eten. Ze hebben hem geleerd om te zitten, bak neerzetten, pak commando. Maar daarna moet je de bak niet willen afpakken want dan schijnt hij gemeen te worden.
Zoals gezegd loopt hij perfect mee aan de lijn, misschien wel iets te perfect. Hij wordt daar heel strak gehouden en wordt bij het minste of geringste gecorrigeerd, en reageert door je even kort aan te kijken op een onderdanige manier (kan dat?) Wat ik opvallend vond is dat bij de eerste kennismaking de hond nauwelijk interesse toonde in ons, nu begrijp ik dat de hond dit ook niet mag van hun. Dit leek de laatste keer al beter maar van blijdschap of enthousiasme was geen sprake.
De laatste wandeling hadden we hem zonder begeleiders mee. Hij was in het begin wat onzeker (tilt voorpoot op, gesloten bek, zorgelijke oogjes / oren op alert) maar na even wandelen zie je de ontspanning komen (bek open, tong er uit, ogen relaxed). Na een uurtje hebben we hem even laten rennen (wat een mafketel

Ik heb me proberen in te lezen op de nadelige gevolgen voor de psyche van een hond die niet (goed) gesocialiseerd is als pup waar veel(?) honden afkomstig uit de broodfok last van hebben. Ik kan niet beoordelen in hoeverre deze hond hier last van heeft maar het valt ons op dat hij nauwelijks contact zoekt vanuit zichzelf. Tips hierover van harte welkom!
We proberen nu een goede inschatting te maken van het gedrag bij ons in huis en of hij dat claimgedrag bij ons ook gaat vertonen. Dit vinden we heel lastig mede omdat we allebei te weinig recente hondenervaring hebben en al helemaal geen ervaring met een manneke uit de broodfok.
Het plan is om het rustig aan te doen. Morgen mee in de auto voor een lange wandeling, ik heb wat lekkers gekocht voor hem wat hij kan verdienen

De volgende stap is dat zijn begeleider hem mee neemt naar ons huis om te kijken hoe hij zich hier gedraagt, waarschijnlijk nog 1 of 2 keer en dan gaan we een keuze maken.
Ik heb al het plan voor als we hem nemen dat ik (we) hem met de hand ga voeren de eerste tijd om van zijn baknijd af te komen. Ik hoop dat dit zoveel vertrouwen op kan bouwen dat hij voelt dat hij van ons niets te vrezen heeft en zijn andere probleemgedrag ook achterwege zal laten. Is dit realistisch, ook gezien zijn afkomst en verleden?
Hopelijk zijn er hier behulpzame mensen die ervaring hebben met claimgedrag in huis (hoe pak je dit goed aan waar de hond zich ook veilig bij voelt?), van een misschien wel sociaal beperkt hondje, die handige tips voor ons hebben.
Bedankt voor het lezen!