Ster topic:

Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren


Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!


Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak

Hondenallergie, wat doe je ertegen?

Een forum voor algemene onderwerpen over honden en vragen over honden.

Moderator: moderatorteam

Gebruikersavatar
mixy
Zeer actief
Berichten: 372
Lid geworden op: 01 nov 2010 19:47
Mijn ras(sen): Schotse herder

Hondenallergie, wat doe je ertegen?

Ongelezen bericht door mixy »

Dag forumleden!

Ik ben al een hele tijd niet meer op het forum geweest maar liep nu tegen iets aan waar jullie mij misschien wel bij kunnen helpen. Ik heb een oud topic gelezen en zie dat er nog best veel hondenbaasjes allergisch zijn voor hun viervoeter. Ik ben begin dit jaar 2 maanden naar het buitenland geweest en sinds ik terug ben heb ik erg veel last van benauwdheid. Daarnaast veel niesbuien/branderige ogen etc. Die niesbuien had ik voor mijn reis ook al, maar de benauwdheid nog niet. Dus ik heb mij laten testen op allergieën waaruit blijkt dat ik allergisch ben voor pollen, huisstofmijt, een aantal huisdieren waaronder dus ook de hond.

Ik heb mijn hond (schotse herder) nu al 4 jaar en die gaat zeker niet de deur uit. Op internet lees ik vooral dat je een hypo allergene hond moet nemen bij een allergie, maar ik kan haar helaas geen andere vacht geven. Ik vroeg mij wel af of jullie nog tips hebben om wat minder last te hebben van de allergie? Ik heb al pillen, een puffer voor de benauwdheid en stofzuig dagelijks. Nu is ze net aan het einde van een erge verhaar periode dus ik denk dat het nu wel weer iets moet afnemen, maar wat doen andere allergische baasjes om zonder teveel problemen met een hond samen te leven? Ik heb trouwens echt 0 info van mijn huisarts gehad behalve "doe de hond niet weg". Dus dat schiet ook niet op.
Gebruikersavatar
_Leonie
Zeer actief
Berichten: 34749
Lid geworden op: 19 jan 2009 15:15
Mijn ras(sen): Golden Retriever
Aantal honden: 1

Re: Hondenallergie, wat doe je ertegen?

Ongelezen bericht door _Leonie »

In huis misschien nog wat veranderen? Denk aan speciale matrashoezen, gladde oppervlakken etc. Dus geen stoffen gordijnen, geen stoffen maar leren bank, dat soort spul. :wink:
Het lijkt mij heel lastig, zeker als je nog last hebt terwijl je al aan de antiallergie medicatie zit. Jammer.
Gebruikersavatar
Dutch_Dynamite
Actief
Berichten: 241
Lid geworden op: 12 aug 2014 22:52
Mijn ras(sen): Mix bordercollie/alaskan malamute
Aantal honden: 1

Re: Hondenallergie, wat doe je ertegen?

Ongelezen bericht door Dutch_Dynamite »

Hond kaalscheren :p
Zonder gein.. je hebt luchtfilters voor in huis. Zijn wel duur maar misschien een optie?
Gebruikersavatar
_Leonie
Zeer actief
Berichten: 34749
Lid geworden op: 19 jan 2009 15:15
Mijn ras(sen): Golden Retriever
Aantal honden: 1

Re: Hondenallergie, wat doe je ertegen?

Ongelezen bericht door _Leonie »

Ik denk trouwens dat je benauwdheid niet gaat afnemen voorlopig, want de pollen komen er weer aan. Zie al een paar mensen die er weer last van krijgen.
Gebruikersavatar
mixy
Zeer actief
Berichten: 372
Lid geworden op: 01 nov 2010 19:47
Mijn ras(sen): Schotse herder

Re: Hondenallergie, wat doe je ertegen?

Ongelezen bericht door mixy »

Daar vrees ik ook voor Leonie ): Binnenkort moet ik naar de longarts en ik hoop dat die nog wat meer hulp gaat bieden. Het is gelukkig niet zo dat ik nu echt niks meer kan doen. Maar het is wel vervelend omdat ik buiten last heb van de pollen en binnen van de huisstofmijt + hond. De pillen helpen overigens wel iets, maar vandaag is pas de tweede dag dat ik er 1 genomen heb dus dat moet ik nog even aankijken.

& Dutch_Dynamite: Dat is misschien nog wel een goeie! Zal er eens voor kijken, en misschien maar moeten sparen.. Zo jammer dat de frisse lucht in Nieuw Zeeland ervoor gezorgd heeft dat ik nu in Nederland 10 keer zoveel last heb als eerst. Toch maar verhuizen haha.
Gebruikersavatar
sirene
Zeer actief
Berichten: 14194
Lid geworden op: 29 aug 2003 20:57
Contacteer:

Re: Hondenallergie, wat doe je ertegen?

Ongelezen bericht door sirene »

Inderdaad een luchtreiniger/ionisator aanschaffen. Ik zou dat s'nachts doen zodat je lichaam in de nacht kan herstellen. Zorg dat je een hele schone slaapkamer hebt met als dat kan anti-huisstofmijt beddengoed.
Als je voor meerdere dingen allergisch bent die je niet of moeilijk kan voorkomen komen er vaak allergieën bij omdat je lichaam al in de reageerstand staat. Daarom kun je dingen die je wel kunt voorkomen het beste proberen te ontwijken en dan s'nachts zorgen dat je lichaam weer tot rust kan komen (dus geen hond op de slaapkamer bv).
Tegen de pollen kun je als buiten bent geweest in het pollenseizoen ook meteen als je binnen komt je neus en ogen goed spoelen met zoutoplossing (9gr zout op 1 liter afgekoeld gekookt water). Toen ik erge hooikoorts had (gelukkig overheen gegroeid) deed ik iig altijd na het wandelen en voor het naar bed gaan spoelen.
Groetjes Sonja
Afbeelding
en de nakers
Gebruikersavatar
lieveheersbeestje83
Zeer actief
Berichten: 1880
Lid geworden op: 18 sep 2009 12:59
Mijn ras(sen): Middenslag Poedel
Aantal honden: 1

Re: Hondenallergie, wat doe je ertegen?

Ongelezen bericht door lieveheersbeestje83 »

Mijn ouders kozen ervoor hun schotse collie regelmatig naar de trimster te brengen voor een bad, droogblazen en borstelen. Minder haar in huis, minder pollen in de vacht, dus in huis => minder klachten.

Controleren of je een stofzuiger hebt met een filter die je allergenen redelijk goed tegenhouden (doen ze niet allemaal, dan kan een andere stofzuiger die zo'n filter wel heeft heel veel schelen).

Mijn slaapkamer werd met name zo allergeen vrij mogelijk gehouden. Dus die extra stoffen/zuigen en de dieren waar ik niet tegen kon èn niet op mijn kamer èn de gedragen kleding op een stoel op de gang uit laten hangen als ik ze nog een dag aan wilde en niet op die kamer. Zodat in ieder geval de nacht een rustmoment kon zijn qua reacties.
Afbeelding
------Groetjes Prana-----
Gebruikersavatar
Kirra
Zeer actief
Berichten: 798
Lid geworden op: 11 mar 2014 12:09
Mijn ras(sen): Kruising
Aantal honden: 1

Re: Hondenallergie, wat doe je ertegen?

Ongelezen bericht door Kirra »

Misschien regelmatig laten borstelen door iemand anders (buiten).
De losse huidschilfers uit de vacht halen en zorgen dat ze niet in huis komen.
Gebruikersavatar
Chihuahua-paws
Zeer actief
Berichten: 23554
Lid geworden op: 14 jul 2011 13:29
Mijn ras(sen): Chihuahua langhaar
Aantal honden: 2

Re: Hondenallergie, wat doe je ertegen?

Ongelezen bericht door Chihuahua-paws »

Mijn zus heeft een zoon die voor veel allergisch is. In die tijd dat dat ontdekt werd hadden ze nog vloer bedekking. Al jaren hebben ze tegels en op de slaapkamers gewoon zeil.
Geen dieren op de slaapkamer is de beste tip naast dat de slaapkamer ook gewoon zoveel mogelijk stofvrij moet zijn. Eigenlijk je hele huis, maar dat gaat gewoon niet.
Ik heb zelf sinds 7 jaar nu gronische bronchitis met ook wat allergieën en er lijken er idd steeds meer bij te komen ik heb het zelf eigenlijk niet eens meer in de gaten. Behalve in het pollen seizoen. En hier is het echt niet super schoon, maar we laten geen dieren meer in de slaapkamer en als die gewoon stofvrij is heb ik wel gemerkt dat het heel erg scheld. Wakker worden zonder dat je neus verstopt zit, en geen keelpijn meer als je wakker bent, ik stond daardoor standaard op met koppijn gewoon omdat ik daardoor onrustig sliep, echt rustig slapen scheeld al zo,n stuk.
It's the animal, it's the animal, it's the animal instinct in me..

Toots we zullen je nooit vergeten. Rust zacht.
Dartel
Zeer actief
Berichten: 318
Lid geworden op: 23 feb 2004 16:51
Mijn ras(sen): Schapendoes
Aantal honden: 4
Locatie: Goes
Contacteer:

Re: Hondenallergie, wat doe je ertegen?

Ongelezen bericht door Dartel »

Ik denk dat regelmatig je hond wassen en met een waterblazer droogblazen kan helpen. Je haalt dan zoveel mogelijk dood haar en huidschilfers weg.
Groetjes Carlian en Vanna, Yindi, Hebe en Katja.
Gebruikersavatar
mixy
Zeer actief
Berichten: 372
Lid geworden op: 01 nov 2010 19:47
Mijn ras(sen): Schotse herder

Re: Hondenallergie, wat doe je ertegen?

Ongelezen bericht door mixy »

Bedankt voor alle tips! Hier heb ik zeker wat aan. Ik denk dat ik binnenkort maar even een afspraak ga maken bij de trimsalon voor een goede wasbeurt, zelf kan ik haar namelijk alleen in de achtertuin wassen met koud water en eventueel een emmer warm water maar dat is altijd zo'n gedoe...
Gebruikersavatar
Barkley
Zeer actief
Berichten: 6015
Lid geworden op: 05 jan 2015 22:30
Mijn ras(sen): Spinone Italiano
Aantal honden: 1

Re: Hondenallergie, wat doe je ertegen?

Ongelezen bericht door Barkley »

Hepafilter op je stofzuiger, kijk of montelukast wat voor je is of nasonex
ZorroMax
Zeer actief
Berichten: 977
Lid geworden op: 27 jul 2012 11:56
Mijn ras(sen): Engelse Bulldog
Aantal honden: 1

Re: Hondenallergie, wat doe je ertegen?

Ongelezen bericht door ZorroMax »

Ik heb een vergelijkbare collectie allergieën. Mijn huis is aangepast (siergrind en zeil), de hondendekens gaan iedere week in de was op 60C, ik neem iedere dag een schone kussensloop en beddengoed en handdoeken en zo worden op 60C gewassen. De honden gaan zelden in bad, maar het zijn kortharen, daar blijft natuurlijk weinig stof in hangen.

Ik slik iedere dag Aerius (of iets vergelijkbaars) gewoon via de apotheek. Dit is voor hooikoorts maar houdt ook de rest van de allergieën in bedwang.

Hond wegdoen heeft geen zin, want je zal nooit ontkomen aan pollen en huisstofmijt.

Ik heb wel gemerkt dat luchtverontreiniging het wel erger maakt, want tijdens een vakantie in het Lakedistrict had ik ondanks de aanwezigheid van gras, honden, katten, vaste vloerbedekking en rokers geen last van mijn allergieën. Maar ja, ik heb toch meer nodig dan frisse lucht om van te leven.
Dreesje
Actief
Berichten: 274
Lid geworden op: 07 dec 2014 22:16
Mijn ras(sen): Havanezer
Aantal honden: 1

Re: Hondenallergie, wat doe je ertegen?

Ongelezen bericht door Dreesje »

Ga naar een allergoloog, dat zijn specialisten op het gebied van allergie. Soms is imuuntherapie mogelijk. Verder idd slaapkamer zoveel mogelijk schoon houden en zeker geen huisdieren op de slaapkamer. De hoezen om de matrassen zijn achterhaald.

Verstuurd van mijn GT-S7500 met Tapatalk
Havanezertje Zoey :I:
Gebruikersavatar
Barkley
Zeer actief
Berichten: 6015
Lid geworden op: 05 jan 2015 22:30
Mijn ras(sen): Spinone Italiano
Aantal honden: 1

Re: Hondenallergie, wat doe je ertegen?

Ongelezen bericht door Barkley »

Ik heb ook een lange tijd gestoeid met allergieën. mijn astma-arts had maar een oplossing en dat was de katten wegdoen.

Maar hij gaf wel toe dat het drie jaar duurt voordat alles uit je huis verdwenen is aan allergenen.
Gebruikersavatar
anniek16
Zeer actief
Berichten: 1261
Lid geworden op: 05 feb 2013 11:26
Mijn ras(sen): Epagneul Nain Continental Papillon - Vlinderhondje
Aantal honden: 2
Locatie: Drenthe

Re: Hondenallergie, wat doe je ertegen?

Ongelezen bericht door anniek16 »

Ik zit zo ongeveer in hetzelfde schuitje. Alleen wist ik voordat ik aan honden begon al dat ik allergisch voor ze ben, lekkur handig zul je denken maar voor mij is het prima te doen op het voorjaar na.
Weet je zeker dat je extremere klachten van je hondenallergie komen en niet door de pollen?
Ik ben alweer enorm aan de nies en de snotter door de pollen. En inderdaad haren de honden nu uit en die rondfladderende haren kriebelen ook lekker. Over een maandje of 2 is dat voor mij weer over en op erge dagen slik in anti histamine om te voorkomen dat ik mijn ogen eruit wrijf.
Ohja en vaker stofzuigen en nu geen honden op bed, terwijl ze dat normaal wel mogen.
~Anniek
Gebruikersavatar
josefientje
Zeer actief
Berichten: 3516
Lid geworden op: 23 jan 2009 22:31
Mijn ras(sen): Griekse herder
Aantal honden: 1
Locatie: Terschelling

Re: Hondenallergie, wat doe je ertegen?

Ongelezen bericht door josefientje »

Ik ken een aantal mensen die hun hooikoorts klachten tot bijna nul hebben gereduceerd door het volgen van de Wim Hof methode. Dat verhoogd nl enorm je weerstand en het zelfherstellend vermogen van je lichaam. Google maar eens op Wim Hof.
Afbeelding
Gebruikersavatar
ellen en de birmanen
Zeer actief
Berichten: 5182
Lid geworden op: 30 nov 2010 15:39
Mijn ras(sen): 4 tollers
Aantal honden: 4
Locatie: voorburg

Re: Hondenallergie, wat doe je ertegen?

Ongelezen bericht door ellen en de birmanen »

mijn man is astmatisch en daarbij allergisch voor honden, katten, pollen, bepaalde boomsoorten en huisstofmijt.
van de longarts moesten alle beesten weg (6 honden en 7 katten) en de kno-arts zei dat het onzin was omdat hij ook allergisch is voor pollen en bomen. die hakken ze ook niet om.
hij heeft iedere dag een puf (flixotide) en als het echt erg is ventolin. ook slikt hij dagelijks cetrezine. verder hebben we zeil door het huis, leren bank geen katten (daar reageert hij het sterkst op) op de slaapkamer.
Als er een nieuw dier in huis komt heeft hij daar ongeveer 3 weken last van en dan is zijn lichaam er aan gewend en reageert niet meer op het dier. hij moet ze alleen niet gaan knuffelen. we hebben gemerkt dat hij van de korthaar katten eerder last heeft dan van de 1/2 langhaar katten. verder heeft hij meer last van de honden als deze in de rui zijn. in die periode doe ik alle ruiende honden (4 stuks) in bad en föhn ze droog dan zijn ze meestal al een hele hoop onderwol kwijt.
voor de rest iedere dag stofzuigen, om de andere dag dweilen en zo droog mogelijk maken. alles 1x per week wassen. dan red hij het.
ellen
Afbeelding
Gebruikersavatar
gyanty
Zeer actief
Berichten: 7826
Lid geworden op: 18 dec 2002 16:45
Mijn ras(sen): Border Collie
Aantal honden: 2
Locatie: Friesland

Re: Hondenallergie, wat doe je ertegen?

Ongelezen bericht door gyanty »

Instellen op de juiste medicijnen kan een tijdje duren. En het kan zijn dat je na jaren weer eens een beetje moet aanpassen. En al stoffen dingen zijn er mooi niet uitgegaan. Wil ook nog beetje gezellig huis, dus gordijnen hangen er mooi wel. Maar inmiddels wel een leren bank. Iets wat ik vreselijk vond, maar ben er toch wel heel blij mee

Maar de hondenkussens zijn biabedden geworden (oke heb er alsnog een stoffen hoes omheen...)
Kleren uit de slaapkamer weren is overigens wel een goed. Hier neem je veel aan mee namelijk. en 's nachts herstellen is belangrijk.

Overigens scheren van een langhaar heeft geen zin. De allergie zit hem niet in de haren maar in de huidschilfers en die zijn niet meer of minder bij langharen dan kortharen. Zo kan je voor ene hond veel allergischer zijn dan de andere en dan kunnen ze qua uiterlijk de zelfde vacht lijken te hebben....
Afbeelding
Gebruikersavatar
GrethavW
Zeer actief
Berichten: 5698
Lid geworden op: 22 apr 2013 20:54
Mijn ras(sen): Amerikaanse Staffordshire Terrier
Kruising
Aantal honden: 2
Locatie: Noordoostpolder

Re: Hondenallergie, wat doe je ertegen?

Ongelezen bericht door GrethavW »

Dartel schreef:Ik denk dat regelmatig je hond wassen en met een waterblazer droogblazen kan helpen. Je haalt dan zoveel mogelijk dood haar en huidschilfers weg.
Je hoeft de hond niet altijd eerst te wassen voordat je een waterblazer gebruikt.
Ook in een droge vacht werkt het erg goed om huidschilfers en los haar te verwijderen.
Alleen zou je dat dus wel iemand anders moeten laten doen. :W:
Afbeelding
Gebruikersavatar
iones
Zeer actief
Berichten: 12424
Lid geworden op: 18 aug 2003 15:26
Locatie: twente

Re: Hondenallergie, wat doe je ertegen?

Ongelezen bericht door iones »

De meeste mensen, en jij waarschijnlijk ook zijn allergisch voor de huidschilfers van een hond, en niet van de vacht. Wat helpt is dat de huid niet meer zo schilfert. De hond geregeld wassen, 1x in de week, dat helpt. eventueel de huid van de hond olien, zodat deze minder schilfert zou misschien ook wel kunnen helpen.

Natuurlijk tast veel wassen de vetlaag in de huid aan zodat de hond wat kouwelijker wordt. Daar moet je scherp op letten en maatregelen tegen nemen als je dat merkt.
'Het lot van de dieren is bezegeld door de onverschilligheid van velen, in combinatie met de daadwerkelijke haat van weinigen
Gebruikersavatar
deugenietje
Zeer actief
Berichten: 11088
Lid geworden op: 07 nov 2009 15:33
Mijn ras(sen): Rottweiler en witte dwerg schnauzer

Re: Hondenallergie, wat doe je ertegen?

Ongelezen bericht door deugenietje »

Ik heb ook een huisstofmijtallergie, bomen en pollen en dieren. Heb hierdoor ook astma gekregen.

Ik woon op een zorgboerderij. En de ene dag gaat beter dan de andere dag. Mijn huisarts vond dat ik moest verhuizen. Woonbegeleiding heeft gezegd dat het geen zin heeft. Want je komt het overal tegen.
Ene dag is erger dan de andere dag.

Ik heb ook hulpmiddeltjes. Medicijnen, pufjes, neusspray en oogdruppels. Sinds dat goed ingesteld is, heb ik weinig tot geen last op de goeie dagen en deze dagen worden steeds langer.

EN wat men al eerder schreef, het duurt een tijdje voor dat de medicijnen goed werken. Bij mij heeft dit dik 5 jaar geduurd.

OH jah, ik las dat je elke dag stofzuigt.
Mijn dokter heeft gezegd dat ik niet mocht stofzuigen vanwege het nog verder verspreiden van de huisstofmijt. Tenzij je zo'n speciale stofzuiger hebt.
Ik weet niet wat voor stofzuiger je hebt, maar misschien vaker vegen en gelijk de dweil erdoor. Tenzij je vloerbedekking hebt.
Alhomaro
Actief
Berichten: 273
Lid geworden op: 06 jan 2011 16:15
Mijn ras(sen): Catalaanse herder, Kuvasz en Havanezer
Aantal honden: 3
Locatie: Hongarije

Re: Hondenallergie, wat doe je ertegen?

Ongelezen bericht door Alhomaro »

Als medicijnen na een paar weken nog niet afdoende helpen, eens een ander merk proberen. Ik heb geloof ik wel 10 verschillende soorten antihistamine gehad, voor ik eindelijk er een had die bij mij werkte.
Afbeelding
Plaats reactie

Terug naar “Algemeen”