Ster topic:

Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren


Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!


Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak

Nagel weg, en nu?

Medische vragen en opmerkingen over de hond, zowel regulier als alternatief.
(Raadpleeg bij twijfelgevallen altijd uw dierenarts!)

Moderator: moderatorteam

Gebruikersavatar
Maeve
Zeer actief
Berichten: 28879
Lid geworden op: 03 mei 2008 22:37
Mijn ras(sen): Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Aantal honden: 3
Locatie: Enschede
Contacteer:

Nagel weg, en nu?

Ongelezen bericht door Maeve »

Twee weken geleden sprong Nilo in de auto en tijdens die actie bleef één van z'n nagels haken en die scheurde meteen af :schrik: Gevolg: een bloedbad in mijn auto en een hond die compleet over de zeik was. Meteen doorgereden naar de DA en die constateerde dat echt de hele nagel weg was, er was niets blijven zitten dus hij hoefde ook niets meer te trekken. Ik moest het maar goed in de gaten houden en een AB kuurtje halen als het zou gaan ontsteken.

Nu bleek het behoorlijk pijnlijk. Ik heb hem meteen een sok om gedaan om te voorkomen dat hij er steeds aan likt, hij heeft de dagen daarna heel veel geslapen en was maar een zielig hoopje hond. Hij heeft zeker een week behoorlijk mank gelopen, het liefst belastte hij die poot helemaal niet. Inmiddels ging die voorpoot ook wat warm aanvoelen en ik mocht er écht niet aan zitten. Net op het punt dat ik de dierenarts wil bellen om toch een AB kuur op te halen gaat hij toch wat beter lopen, dit gebeurde de afgelopen dagen. Hij loopt nagenoeg niet meer mank, het willen likken aan die poot is grotendeels gestopt en vandaag kon ik er heel voorzichtig naar kijken. Nu vind ik de wond er nog niet heel prettig uit zien, maar dat is het ook nooit natuurlijk :oeps: Dus ik twijfel een beetje of ik er toch mee naar de DA moet, of het genezingsproces goed z'n werk doet. Al met al zijn we nu twee weken verder en er zit een gat waar de nagel eerst zat, nog geen nieuwe nagel. Ik heb ook geen idee hoelang zoiets duurt? Het voelt nog steeds iets warm aan, maar niet heel extreem. Gewoon net niet helemaal goed zeg maar. Tot vandaag heb ik de voorpoot dagelijks geweekt in de biotex, maar dit zou het genezingsproces ook kunnen vertragen hoorde ik laatst? Wat zouden jullie doen?

Afbeelding
S@ndr@
Zeer actief
Berichten: 63931
Lid geworden op: 24 jul 2006 14:13

Re: Nagel weg, en nu?

Ongelezen bericht door S@ndr@ »

Ik heb t bij Gil eens maagemaakt dat ik de hele nagel vond tussen twee tegels, end e nieuwe groeide alweer aan, nooit erg in gehad, wel bloed gevonden in huis als ik terug denk, maar dat is bij hem niet uitzonderlijk :Q: hij haalt zich wel vaker open,'t is allemaal prima genezen uit zichzelf.
als je twijfelt zou ik even weken in een badje met dreft of biotex, net wat je in huis hebt, om t schoon te houden, maar in principe zou t lijf t zelf moeten kunnen doen, weerstand misschien wat opkrikken met echinaforch :denken: misschien ook een goed idee
gonnie
Zeer actief
Berichten: 23587
Lid geworden op: 11 jan 2011 10:51
Mijn ras(sen): Duitse Pinschers
Aantal honden: 2

Re: Nagel weg, en nu?

Ongelezen bericht door gonnie »

Soms merk ik het geeneens dat de meiden een nagel verloren hebben.
Zie het meestal pas als er een nieuwe komt, dus heb er dan ook nooit wat aan gedaan.
Afbeelding

Tama, Nikkie, Jarah en Bijou.
Groetjes Gonnie.
Er is geen spreker die het van de zwijger wint.
Brindlecardi
Zeer actief
Berichten: 21044
Lid geworden op: 25 jan 2006 22:09
Mijn ras(sen): Welsh Corgi Cardigan

Re: Nagel weg, en nu?

Ongelezen bericht door Brindlecardi »

Ik zou het niet meer nat houden.
Misschien de haren er omheen even weg knippen , en dan even zo aankijken.
Als je het steeds weer weekt, maak je de korst iedere keer weer nat en kwetsbaar lijkt me.
sbientje
Zeer actief
Berichten: 28766
Lid geworden op: 08 jun 2007 09:00
Mijn ras(sen): Labrador Retriever
Aantal honden: 2
Locatie: Oosterhout
Contacteer:

Re: Nagel weg, en nu?

Ongelezen bericht door sbientje »

Een nieuwe nagel kan wel eventjes duren hoor! Ik heb ooit zelf mijn nagel eraf gehad en die kwam pas na een maand ofzo weer.. Is volgens mij best een proces. Ik zou het even zo laten!
Gebruikersavatar
Elmo/maureen
Zeer actief
Berichten: 33971
Lid geworden op: 10 okt 2009 22:43
Mijn ras(sen): Dalmatier
Aantal honden: 1
Locatie: Gieten

Re: Nagel weg, en nu?

Ongelezen bericht door Elmo/maureen »

Ik mocht toen niet weken in biotex. Gewoon zo open laten
Afbeelding
Gebruikersavatar
M@scha
Zeer actief
Berichten: 40674
Lid geworden op: 19 nov 2003 11:25
Mijn ras(sen): Labraque
Aantal honden: 1
Locatie: Groesbeek

Re: Nagel weg, en nu?

Ongelezen bericht door M@scha »

bij sam niks mee gedaan en nu heeft hij weer een nieuwe nagel
Afbeelding
Gebruikersavatar
maitestar
Zeer actief
Berichten: 3078
Lid geworden op: 27 jan 2006 12:23
Mijn ras(sen): Havanezer: Jip
Aantal honden: 1
Locatie: Meppel
Contacteer:

Re: Nagel weg, en nu?

Ongelezen bericht door maitestar »

Hier bij Caoimhe ook niks gedaan. Geen idee eigenlijk of er al weer wat terug groeit, zal het vanavond eens checken :Q:
Groetjes,
Wendy
Gebruikersavatar
Evertje
Zeer actief
Berichten: 1766
Lid geworden op: 13 nov 2010 22:52
Mijn ras(sen): Parson russell terrier en Roemeense mix
Aantal honden: 2
Locatie: Potsdam

Re: Nagel weg, en nu?

Ongelezen bericht door Evertje »

Bij Evert is bij de DA de nagel er toen uitgetrokken odat hij in het leven gebroken was. Deze nagel is nooit meer terug gekomen, maar die mochten we inderdaad ook niet weken. Wel toen een paar dagen AB gehad en toen is het vanzelf weer goed gegaan.
Gebruikersavatar
Maeve
Zeer actief
Berichten: 28879
Lid geworden op: 03 mei 2008 22:37
Mijn ras(sen): Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Aantal honden: 3
Locatie: Enschede
Contacteer:

Re: Nagel weg, en nu?

Ongelezen bericht door Maeve »

Hm okay, even geen biotex meer dus :ok: Misschien dat het ook sneller geneest als dat ding zelf eens is uitgevallen? Dit is gewoon afgescheurd, de auto was een waar bloedbad :schrik: Ging niet heel subtiel dus, brr.
Gebruikersavatar
anniek16
Zeer actief
Berichten: 1261
Lid geworden op: 05 feb 2013 11:26
Mijn ras(sen): Epagneul Nain Continental Papillon - Vlinderhondje
Aantal honden: 2
Locatie: Drenthe

Re: Nagel weg, en nu?

Ongelezen bericht door anniek16 »

Hier ook een keer bijna een hele nagel verloren. Zat nog een heel klein stompje. Ik moest wel weken in soda of biotex. Dit heb ik 2 of 3 dagen maar gedaan. Ik vind het er op de foto trouwens niet heel erg slecht uit zien. De huid er omheen is mooi roze is niet erg rood wat je bij een fikse ontsteking zou verwachten.
Persoonlijk, zou ik het droog houden en de natuur zijn gang laten gaan.
~Anniek
Gebruikersavatar
Kit
Erelid
Berichten: 16645
Lid geworden op: 20 jul 2005 19:05
Mijn ras(sen): Podenco Ibicenco
Aantal honden: 2
Locatie: Meppel

Re: Nagel weg, en nu?

Ongelezen bericht door Kit »

Zen is vorig jaar een nagel verloren, met hals en al, die is nooit meer terug gekomen, buiten een drukverbandje en opletten heb ik er niks mee gedaan, nou is ie ook geen likker oid, dat zal ook schelen, wel een akelig plekje zeg.

Ik zou ook even al het haar daar weg proberen te knippen, zodat het allemaal goed kan ademen
Gebruikersavatar
malinois
Zeer actief
Berichten: 57865
Lid geworden op: 16 aug 2003 18:40
Mijn ras(sen): (X) Mechelse herder
Aantal honden: 3
Contacteer:

Re: Nagel weg, en nu?

Ongelezen bericht door malinois »

Hebben ze hier ook weleens, complete nagel eruit. Ik doe er niets aan, alleen het een beetje in de gaten houden.
Afbeelding
In liefdevolle herinnering aan Xena v.d. Lobo Hoeve 12.08.2001 - 15.06.2016 & Xito v.d. Lobo Hoeve 04.01.06 - 21.08.14 Website Mechelse herders Facebooksite Xygan Facebooksite Xavi
Plaats reactie

Terug naar “Medisch”