Ster topic:

Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren


Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!


Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak

nieuw medicijn Atopische Dermatitis

Medische vragen en opmerkingen over de hond, zowel regulier als alternatief.
(Raadpleeg bij twijfelgevallen altijd uw dierenarts!)

Moderator: moderatorteam

miko
Zeer actief
Berichten: 368
Lid geworden op: 09 jun 2007 01:51

nieuw medicijn Atopische Dermatitis

Ongelezen bericht door miko »

wellicht al bekend maar misschien toch interessant om te lezen:

(bron: zoetis.nl)

Apoquel®
Een nieuwe dermatologische oplossing tegen jeuk bij honden. Eerste Janus-kinaseremmer die is goedgekeurd voor diergeneeskundig gebruik in Europa.
Parijs, Frankrijk, 29 januari 2014 – Zoetis Inc. kondigde vandaag de introductie aan van Apoquel® (oclacitinibmaleaat), een nieuwe therapie geïndiceerd voor de behandeling van pruritus (jeuk) bij allergische dermatitis bij honden en de klinische manifestaties van atopische dermatitis. Dierenartsen in heel Europa hebben nu een baanbrekende behandelkeuze die zich richt op de oorzaak van jeuk waarmee allergische huidaandoeningen bij honden gepaard gaan.

Apoquel is de eerste Janus-kinaseremmer (JAK-remmer) die is goedgekeurd voor diergeneeskundig gebruik. Dit middel biedt snelle en langdurige verlichting van pruritus en verbetert huidlaesies zonder de bijwerkingen waarmee vaak gebruikte therapieën zoals glucocorticoïden gepaard gaan.
Jeuk bij honden is een van de meest voorkomende aandoeningen waarvoor eigenaren van gezelschapsdieren diergeneeskundige hulp inroepen en die ongeveer een op de zes honden treft. Ongeveer de helft van alle honden met jeuk heeft een onderliggende allergische huidaandoening waarvoor Apoquel geïndiceerd zou zijn.


zie website (bron) voor meer info.....

ps. is momenteel niet in NL verkrijgbaar, de vraag in de VS en de UK schijnt 4 x zo hoog te zijn dan het meest optimistische scenario....maar het gaat er tzt wel komen
Gebruikersavatar
Pemba
Zeer actief
Berichten: 14575
Lid geworden op: 29 jul 2010 16:22
Mijn ras(sen): Tibetaanse teriër
Aantal honden: 2

Re: nieuw medicijn Atopische Dermatitis

Ongelezen bericht door Pemba »

Is wel verkrijgbaar in nederland alleen nog niet bij gewone da's, wel bij de dermatoloog.
Afbeelding
bellabeest
Zeer actief
Berichten: 2244
Lid geworden op: 05 jan 2009 10:59
Mijn ras(sen): 2x kruising spaanse waterhond ratonero
1x kruising labrador border collie
1x kruising erdelyi kopó
1x spaans markiesje
Aantal honden: 5
Locatie: oud-beijerland

Re: nieuw medicijn Atopische Dermatitis

Ongelezen bericht door bellabeest »

is al wel verkrijgbaar, al kampen ze idd wel met leveringsproblemen,
het is echt een heel fijn middel.
wij stonden op punt om niña in te laten slapen omdat het echt niet langer ging.
als laatste poging dit middel gekregen van de dierenarts en met 3 dagen hadden we een hele andere hond.
Afbeelding
Plaats reactie

Terug naar “Medisch”