Daar zit dus de adder onder het gras;). Je koopt de hond niet, je doet een donatie aan het asiel en krijgt de hond in bruikleen. Ook iets wat heel normaal is voor de wet. Soort van leaseautomalinois schreef:Maar voor de wet betaal je gewoon je goederen daarom stellen de contracten ook niks voor. Want je bent geen eigenaar meer op dat moment, betaald geen kosten meer.yuki schreef:Zo moet je dat niet zien.malinois schreef: de stamboom is een afstammingsbewijs... dat hoort toch bij de hond? Het is toch van de zotte dat een vorige eigenaar (want dat is het asiel) dat zou mogen achterhouden?! Je verkoopt een hond, krijgt er geld voor dan hoor je ook de bijbehorende papieren te geven en dat is zowel het entingsboekje als de stamboom.Op MP koop je een hond. Bij een asiel krijg je een hond mee onder afspraken, maar wat je er voor betaald is voor iedere hond hetzelfde. Sommige honden, zoals verwaarloosde en bv in beslaggenomen honden, kosten heel veel voor een asiel,.anderen benodigen bv speciaal voer, operatie, of zitten er lang en kosten veel. Om die kosten voor alle dieren te kunnen blijven dekken, betaal je dus een bijdrage. Om die reden krijg je dus ook niet je aankoopbedrag, wat ik eerder als donatie zou beschouwen, terug als je besluit de hond terug te brengen binnen de afgesproken termijn.
Ster topic:
Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren
Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!
Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak
Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren
Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!
Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak
asielhond en papieren
Moderator: moderatorteam
- gyanty
- Zeer actief
- Berichten: 7826
- Lid geworden op: 18 dec 2002 16:45
- Mijn ras(sen): Border Collie
- Aantal honden: 2
- Locatie: Friesland
Re: asielhond en papieren

-
kooi
- Zeer actief
- Berichten: 12902
- Lid geworden op: 05 mei 2012 11:12
- Mijn ras(sen): Roemeense straatmadelief
- Aantal honden: 1
Re: asielhond en papieren
Misschien dat de wet daarin voor asieldieren afwijkt?Tara schreef:En dat kan dus niet, want juridisch niet mogelijk.gyanty schreef: Veel asiels hebben als beleid dat de hond in feite eigendom blijft (op papier) van het asiel.
Voor de wet is degene die voor de hond zorgt de eigenaar, en niet het asiel.
Om die reden zou ik eventuele stamboompapieren die bij mijn asielhond horen dus ook gewoon bij de hond willen hebben.
Kan me maar zo voorstellen dat d.b. dat heeft bedongen.
Evengoed, je tekent vrijwillig een contract dat je ermee instemt dat het asiel eigenaar blijft.
In de praktijk is dit een wassen neus.
Toen ik nog huisbezoek geplaatste asieldieren deed, waren dieren vaak niet meer op dat adres aanwezig.
Ze waren dan 'herplaatst', dat was de gebruikelijke smoes.
waarschijnlijk waren ze gewoon doorverkocht, dat kan ook heel goed zonder stamboom hoor.
Asiels proberen met het achterhouden van de stamboom en dat contract waarin getekend wordt voor blijvend eigenaarschap, de geplaatste dieren nog een beetje te beschermen.
NB: Wij hebben onze kooiker uit het asiel gehaald en kregen wel de stamboom mee!
- malinois
- Zeer actief
- Berichten: 57865
- Lid geworden op: 16 aug 2003 18:40
- Mijn ras(sen): (X) Mechelse herder
- Aantal honden: 3
- Contacteer:
Re: asielhond en papieren
Het is niet rechtsgeldig dat is hier al regelmatig ook aangegeven in andere topics. Zodra pietje kan bewijzen dat hij de hond verzorgt en voer en da betaald heeft t asiel geen poot om op te staan. Al zijn er 100 contracten. Kan me ook herinnerrn dat een asiel dit ook heeft toegegeven maar hoopt dat mensen niet zo slim zijn hierin.gyanty schreef:Daar zit dus de adder onder het gras;). Je koopt de hond niet, je doet een donatie aan het asiel en krijgt de hond in bruikleen. Ook iets wat heel normaal is voor de wet. Soort van leaseautomalinois schreef:Maar voor de wet betaal je gewoon je goederen daarom stellen de contracten ook niks voor. Want je bent geen eigenaar meer op dat moment, betaald geen kosten meer.yuki schreef:Zo moet je dat niet zien.malinois schreef: de stamboom is een afstammingsbewijs... dat hoort toch bij de hond? Het is toch van de zotte dat een vorige eigenaar (want dat is het asiel) dat zou mogen achterhouden?! Je verkoopt een hond, krijgt er geld voor dan hoor je ook de bijbehorende papieren te geven en dat is zowel het entingsboekje als de stamboom.Op MP koop je een hond. Bij een asiel krijg je een hond mee onder afspraken, maar wat je er voor betaald is voor iedere hond hetzelfde. Sommige honden, zoals verwaarloosde en bv in beslaggenomen honden, kosten heel veel voor een asiel,.anderen benodigen bv speciaal voer, operatie, of zitten er lang en kosten veel. Om die kosten voor alle dieren te kunnen blijven dekken, betaal je dus een bijdrage. Om die reden krijg je dus ook niet je aankoopbedrag, wat ik eerder als donatie zou beschouwen, terug als je besluit de hond terug te brengen binnen de afgesproken termijn.

In liefdevolle herinnering aan Xena v.d. Lobo Hoeve 12.08.2001 - 15.06.2016 & Xito v.d. Lobo Hoeve 04.01.06 - 21.08.14 Website Mechelse herders Facebooksite Xygan Facebooksite Xavi
- malinois
- Zeer actief
- Berichten: 57865
- Lid geworden op: 16 aug 2003 18:40
- Mijn ras(sen): (X) Mechelse herder
- Aantal honden: 3
- Contacteer:
Re: asielhond en papieren
Het zijn fci wedstrijden en dat is boompjesgedoe. Ik ben t er trouwens helemaal mee eens hoor dat t onzin is.Muk schreef:Inderdaad, alsof een hond zonder papieren ongeschikt is voor die wedstrijden.Nanna schreef:Ik vind het feit dat je voor hondenwedstrijdjes een stamboom nodig hebt debieliger dan het feit dat het asiel geen stamboom verstrekt.iones schreef:Het is wel een beetje kortzichtigheid in asielbeleid.
Want het klopt dat je om aan sommige wedstrijden mee te doen (op europees niveau) in behendigheid dat je een stamboom nodig hebt. Eigenlijk is dat trouwens ook belachelijk hoor.

In liefdevolle herinnering aan Xena v.d. Lobo Hoeve 12.08.2001 - 15.06.2016 & Xito v.d. Lobo Hoeve 04.01.06 - 21.08.14 Website Mechelse herders Facebooksite Xygan Facebooksite Xavi
- iones
- Zeer actief
- Berichten: 12424
- Lid geworden op: 18 aug 2003 15:26
- Locatie: twente
Re: asielhond en papieren
Is het ook!Nanna schreef:Ik vind het feit dat je voor hondenwedstrijdjes een stamboom nodig hebt debieliger dan het feit dat het asiel geen stamboom verstrekt.iones schreef:Het is wel een beetje kortzichtigheid in asielbeleid.
Want het klopt dat je om aan sommige wedstrijden mee te doen (op europees niveau) in behendigheid dat je een stamboom nodig hebt. Eigenlijk is dat trouwens ook belachelijk hoor.
'Het lot van de dieren is bezegeld door de onverschilligheid van velen, in combinatie met de daadwerkelijke haat van weinigen
- gyanty
- Zeer actief
- Berichten: 7826
- Lid geworden op: 18 dec 2002 16:45
- Mijn ras(sen): Border Collie
- Aantal honden: 2
- Locatie: Friesland
Re: asielhond en papieren
Nou er werken nou niet bepaald de meest heldere lichten bij het asiel is mijn ervaring, dus dat ze iets toegegeven hebben omdat ze onder druk gezet werden verbaasd mij dan weer niet zo. Maar zoals ik al zij. Veel asiels veranderen dit beleid wel. Bij Santos staat het volgens mij niet meer op het papier. Maar zoals ik al zeihet is prima rechtsgeldig te maken want er zijn meer objecten die je in bruikleen kunt hebben, dus voor een dier geld dat niet anders. Zoals ik al zei: lease-auto. Het is maar hoe hard je iets gerechtelijks wilt doorspelen natuurlijk. En of dat in belang van de dieren is of dat het geld beter besteed kan worden...malinois schreef:Het is niet rechtsgeldig dat is hier al regelmatig ook aangegeven in andere topics. Zodra pietje kan bewijzen dat hij de hond verzorgt en voer en da betaald heeft t asiel geen poot om op te staan. Al zijn er 100 contracten. Kan me ook herinnerrn dat een asiel dit ook heeft toegegeven maar hoopt dat mensen niet zo slim zijn hierin.
Laatst gewijzigd door gyanty op 05 dec 2013 11:36, 1 keer totaal gewijzigd.

- noekie
- Zeer actief
- Berichten: 5443
- Lid geworden op: 11 jan 2004 21:44
- Mijn ras(sen): american bulldog,
Xfila/stabij/lab/? - Aantal honden: 2
- Locatie: Beverwijk
- Contacteer:
Re: asielhond en papieren
alinelaila schreef:Wat ik bij ons vaak in het asiel zie is dat de eerste eigenaren (of fokkers) zelf de papieren achterhouden en niet eens aan het asiel geven.malinois schreef:de stamboom is een afstammingsbewijs... dat hoort toch bij de hond? Het is toch van de zotte dat een vorige eigenaar (want dat is het asiel) dat zou mogen achterhouden?! Je verkoopt een hond, krijgt er geld voor dan hoor je ook de bijbehorende papieren te geven en dat is zowel het entingsboekje als de stamboom.Nanna schreef:Ik vind het feit dat je voor hondenwedstrijdjes een stamboom nodig hebt debieliger dan het feit dat het asiel geen stamboom verstrekt.iones schreef:Het is wel een beetje kortzichtigheid in asielbeleid.
Want het klopt dat je om aan sommige wedstrijden mee te doen (op europees niveau) in behendigheid dat je een stamboom nodig hebt. Eigenlijk is dat trouwens ook belachelijk hoor.
Tijd terug nog een dogo canario waar de eerste eigenaar na een tijd ineens kwam opdagen toen de hond al lang geplaatst was. Dogo was geloof ik door de 3e eigenaar aan het asiel afgestaan. Eerste eigenaar bleek nog stamboom en alles te hebben, dat had zij zelf al nooit aan de 2e eigenaar meegegeven.
Het is bij ons echt uitzondering als er een keertje staboompapieren of entingsboekjes van vorige eigenaren bij zitten.
Dit dus.
Bij 1% van de honden met stamboomchip is er ook een stamboom aanwezig. In 99% van de gevallen zijn ze hem kwijt; hebben hem nooit gehad van oude eigenaar, enz.
Ook gevonden honden met stamboomchip hebben we geen papieren van.
We schakelen voor rashonden wel graag de rasvereniging in; sommige bemiddelen zelfs voor hondjes zonder boom.
Als we een fokker weten dan bellen we die ook; in sommige gevallen komen ze de hond halen.
scooby 06-07-1995/31-08-2007
andor 12-04-2001/10-09-2009
andor 12-04-2001/10-09-2009
- yuki
- Zeer actief
- Berichten: 3909
- Lid geworden op: 04 nov 2006 22:59
Re: asielhond en papieren
noekie schreef: Het is bij ons echt uitzondering als er een keertje staboompapieren of entingsboekjes van vorige eigenaren bij zitten.
Dit dus.
Bij 1% van de honden met stamboomchip is er ook een stamboom aanwezig. In 99% van de gevallen zijn ze hem kwijt; hebben hem nooit gehad van oude eigenaar, enz.
Ook gevonden honden met stamboomchip hebben we geen papieren van.
We schakelen voor rashonden wel graag de rasvereniging in; sommige bemiddelen zelfs voor hondjes zonder boom.
Als we een fokker weten dan bellen we die ook; in sommige gevallen komen ze de hond halen.[/quote]
Dat gebeurt bij de shar-pei ook. Alle pei's kunnen via de SCN worden bemiddeld, op de site geplaatst worden en in het clubblad. Onbelangrijk waar ze vandaan komen. Wij lichten ook fokkers in als die al bekend zijn.
edit: beetje onhandig gequote
Eventhough you're gone, we're still a team'.
(r.i.p. Yuki / Askiem Yoshi)
Esther
(r.i.p. Yuki / Askiem Yoshi)
Esther
-
billy20
- Actief
- Berichten: 215
- Lid geworden op: 25 mar 2013 12:48
- Aantal honden: 2
Re: asielhond en papieren
Maar als ze er wel zijn, geven jullie ze dan mee of vertellen jullie dat ze er zijn?alinelaila schreef: Wat ik bij ons vaak in het asiel zie is dat de eerste eigenaren (of fokkers) zelf de papieren achterhouden en niet eens aan het asiel geven.
Tijd terug nog een dogo canario waar de eerste eigenaar na een tijd ineens kwam opdagen toen de hond al lang geplaatst was. Dogo was geloof ik door de 3e eigenaar aan het asiel afgestaan. Eerste eigenaar bleek nog stamboom en alles te hebben, dat had zij zelf al nooit aan de 2e eigenaar meegegeven.
Het is bij ons echt uitzondering als er een keertje staboompapieren of entingsboekjes van vorige eigenaren bij zitten.
