Ster topic:

Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren


Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!


Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak

Het sociale aspect van uitlaten

Een forum voor algemene onderwerpen over honden en vragen over honden.

Moderator: moderatorteam

Daantje_
Zeer actief
Berichten: 783
Lid geworden op: 13 feb 2008 12:31
Mijn ras(sen): Catalaanse herdershond
Aantal honden: 1

Re: Het sociale aspect van uitlaten

Ongelezen bericht door Daantje_ »

renee-uk schreef:dat kun je natuurlijk ook alleen maar doen als je zeker weet dat het met jouw hond goed gaat.
geloof dat ik dan toch liever op zoek zou gaan naar een paar wandelmaatjes waarvan je dat wel zeker weet.
Ja dat wil ik ook gaan doen. Ik ken in elk geval twee honden waar ze mee op kan schieten, dus daar kan ik zo nu en dan mee afspreken (mensen ken ik ook).

En TessaThomas, ik kan ook redelijk inschatten welke honden mijn hond leuk vindt. Gewoon op hoe een hond doet, dat ik denk 'oh ja, dit zou wel kunnen, leuk rustig hondje'. En meestal klopt dat wel gelukkig.
Afbeelding
Gebruikersavatar
Machie
Zeer actief
Berichten: 33099
Lid geworden op: 05 okt 2009 11:20
Mijn ras(sen): Puli, kruising golden retriever X wetterhoun, kruising Pumi, Hrvatski ovčar, Border Collie
Aantal honden: 5
Locatie: Bij de berg!

Re: Het sociale aspect van uitlaten

Ongelezen bericht door Machie »

Alleen met bekende honden hebben ze contact. Verder hebben ze elkaar. Luca negeert heel veel, die vind eigen honden wel best. Dumas wil graag even patsen en dat mag ie niet van mij dus hij heeft relatief weinig contact met andere honden. Csiva breng ik wel veel in contact met andere honden omdat ze grotere honden vaak heel eng vind :)
Daantje_
Zeer actief
Berichten: 783
Lid geworden op: 13 feb 2008 12:31
Mijn ras(sen): Catalaanse herdershond
Aantal honden: 1

Re: Het sociale aspect van uitlaten

Ongelezen bericht door Daantje_ »

gyanty schreef: Snuffelen aan elkaar heeft wel degelijk ook wel waarde. Wie loopt er hier allemaal? Sommige honden vind dat gewoon fijn om te weten. Het gros van mijn honden is van de korte contacten. Ff snuffelen en eventueel even spelen, maar vaak is het als snel gewoon weer ieder zijn eigen ding.
We zijn nu een paar weken verder, ik ben echt lang geen hond tegen gekomen en nu, de afgelopen drie dagen, steeds wel weer honden tegengekomen. Ik ben er in elk geval achter dat mijn hond gaat snauwen als ze vast is en de lijn strak staat, hangt de lijn los, dan is er niets aan de hand.
Ook heb ik haar dus kort laten snuffelen met andere honden en verrek, schijnbaar had ze dat nodig! Ze is nu veel rustiger als we honden naderen, ze heeft niet meer dat 'ik moet naar die hond toe!'. Dus ze kan nu ook rustig een hond passeren en die hond negeren. Vanochtend kwamen we een hondje tegen, die was wat bang en ging zitten. Mijn hond liep in een extreem grote boog om de hond heen en liep gewoon weer door. Dat vond ik wel netjes van mijn hond!

Al met al, gaat het alweer een stuk beter, ik leg de mensen ook uit dat mijn hond weer moet wennen aan andere honden omdat ze een lange tijd honden op afstand wilde houden vanwege de pijn die ze in haar knie had. Pijn is nu alweer een heel stuk weg, dus andere honden weer (opnieuw) benaderen gaat alweer een stukje beter :)
Afbeelding
Gebruikersavatar
Browny
Zeer actief
Berichten: 5844
Lid geworden op: 14 okt 2010 22:26
Aantal honden: 5

Re: Het sociale aspect van uitlaten

Ongelezen bericht door Browny »

Hier moeten ze niets van andere honden buiten hebben.. ze hebben elkaar en dat vind ik genoeg :wink:
Er komen wel eens logees of opvang honden.. en die worden dan ook gelijk geaccepteerd en meestal ontstaat er wel een band, maar niet met allemaal..
maar buiten als we wandelen, dan willen ze niet gestoord worden :pffff: of ik niet :scratch: :engel:
Als ik naar het strand ga, waar veel honden komen en ik dus nauwelijks wandel, dan hebben ze allemaal zo hun voorkeuren, maar eigenlijk negeren ze allemaal andere honden.
Afbeelding
Gebruikersavatar
Irta
Zeer actief
Berichten: 1488
Lid geworden op: 01 aug 2012 23:02
Mijn ras(sen): xHH
Aantal honden: 2

Re: Het sociale aspect van uitlaten

Ongelezen bericht door Irta »

Hier 3 honden, waarvan 1 weinig en 1 totaal geen intresse heeft in spelen met andere honden. Dush en Caleb wandelen nu veel samen wegens omstandigheden, maar het enige wat ze wel doen af en toe is samen rennen. Verder is het ieder voor zich; Dush met mij en Caal met m'n moeder.

Het hangt denk ik erg van de hond af. Caleb zou het niet leuk vinden als hij nooit eens met een andere hond zou mogen/kunnen spelen. Dush en Dee hebben daar totaal geen probleem mee.
Gebruikersavatar
Leonie.
Zeer actief
Berichten: 6123
Lid geworden op: 23 feb 2012 11:15
Mijn ras(sen): Markiesje, Toller
Aantal honden: 2
Locatie: Texel

Re: Het sociale aspect van uitlaten

Ongelezen bericht door Leonie. »

Wat fijn dat het zo goed gaat!
Gebruikersavatar
nathalie
Zeer actief
Berichten: 12166
Lid geworden op: 22 mar 2007 19:15
Mijn ras(sen): Kelpie en Weimaraner
Aantal honden: 3
Locatie: Oosterhout
Contacteer:

Re: Het sociale aspect van uitlaten

Ongelezen bericht door nathalie »

Gewoon in het bos vinden ze het niet altijd even leuk als er ineens een vreemde hond bij ze komt. Meer dan blaffen gebeurt er overigens niet :wink:
Bij een water of in een druk losloopgebied vinden ze het weer wel leuk om bij andere honden te buurten.
In huis zijn ze erg makkelijk. Alleen dominante reuen worden gelijk afgezeken door de dames.
Afbeelding
Tot ooit lieffie.. Ushi *01-04-10 †07-12-15
True love lives forever... Bowie, *15-12-94 † 26-07-10
Candy, voor altijd in mijn gedachten
http://www.greyblessings.nl
Gebruikersavatar
tekkel
Erelid
Berichten: 21738
Lid geworden op: 04 sep 2005 00:53
Mijn ras(sen): Standaard ruwhaar tekkel
Aantal honden: 1
Locatie: 't Gooi

Re: Het sociale aspect van uitlaten

Ongelezen bericht door tekkel »

Als het soms zo uitkomt dat we een paar dagen geen honden zijn tegengekomen, merk ik dat ze het wel heel leuk vindt om weer eens aan een kont of bek te snuffelen. Een paar seconden is genoeg, maar daar heeft ze dan kennelijk toch behoefte aan. Verder taalt ze niet naar andere honden. Al is ze wel heel sociaal en het gaat ook altijd goed met vreemde honden.
"No matter how little money and how few possessions you own, having a dog makes you rich."
Gebruikersavatar
Dee
Zeer actief
Berichten: 19861
Lid geworden op: 17 nov 2011 18:20
Mijn ras(sen): Zwitserse witte herder en een Roemeens meisje
Aantal honden: 2

Re: Het sociale aspect van uitlaten

Ongelezen bericht door Dee »

Figo is altijd wel in voor andere honden. Als ze niet lelijk doen dan.
Ik ben in het begin de fout in gegaan, vind ik. Door contacten aan de lijn toe te laten.
Omdat ik niet wou dat hij een bang wit herdertje zou worden.

Dat kan je ook heel goed anders leren, weet ik nu. Daardoor moet ik heel hard werken nu aan, aan de lijn is gewoon met mij wandelen, punt.
Bij een losloopwandeling gaat het altijd goed. Los beter dan vast. Figo geniet wel echt als hij mag spelen met een gewaagd ander hondje.
Hij gedraagt zich goed, op zijn jonge streken na. Maar dat gaat met goed opletten eigenlijk heel prima. Meeste honden leken die streken wel te herkennen als streken. Heeft nooit problemen gegeven. Nu gedraagt hij zich al anders, meer onder de indruk van ander hondengedrag. Hij lijkt het te leren lezen. Los dan.
S@ndr@
Zeer actief
Berichten: 63931
Lid geworden op: 24 jul 2006 14:13

Re: Het sociale aspect van uitlaten

Ongelezen bericht door S@ndr@ »

Nee, ik ontloop zelfs de grote kluit, ik spreek wel af en toe af met Gerda, dan mag hij met spikkels spelen, en er loopt hier een roedeltje teven die altijd leuk is,en heel soms is er geen ontlopen aan, en dat zie ik wel wat er van komt - tot nu toe was t altijd nog wel o.k. , maar ik ga zeker niet actief op zoek :wink:
Gebruikersavatar
kaatje888
Zeer actief
Berichten: 1524
Lid geworden op: 27 jan 2013 12:41
Mijn ras(sen): Boomer & Maltezer.
Aantal honden: 1

Re: Het sociale aspect van uitlaten

Ongelezen bericht door kaatje888 »

Tycho speelt alleen met Jenno en houd niet echt van spelen met andere honden.
Heel soms speelt hij met teefjes maar de meeste honden (vooral reuen) vind hij absoluut niet leuk.
Jenno houd juist van spelen maar hij is ook nog een stuk jonger.
Reutjes begint hij ook steeds minder te waarderen, want als ze opdringerig worden snauwt hij ze wel af.
Verder kan hij heel leuk met teefjes spelen en met sommige reutjes.
Spelen met grote honden is voor hem eventjes leuk want ze zijn toch wat groot voor hem.
Faith is ook sociaal met andere honden en speelt ook graag.
Ze speelt vooral met reutjes maar vind teefjes ook wel leuk (niet alle natuurlijk)
Hier speelt ze vooral met een staffordteef, en ze kunnen het heel goed vinden met elkaar.
Ik speel ook vaak alleen met hun en dat vinden ze het leukst :lol1:
In liefdevolle herinnering
Binky 12-08-2000?, ?-?-2010 en Tycho 20-05-2006, 02-04-2014
Gebruikersavatar
Miezemuis
Zeer actief
Berichten: 5113
Lid geworden op: 01 mei 2011 12:36
Mijn ras(sen): Grote poedels
Aantal honden: 2
Locatie: Nuenen

Re: Het sociale aspect van uitlaten

Ongelezen bericht door Miezemuis »

Dushi speelt met niets. Gaat om haar rug liggen als ze benaderd wordt en dat was het. Ze speelt ook nooit met Lizzie, mijn man of mijn kinderen. Wel met mij en heeeel soms met het hondje van mijn moeder. Lizzie speelt met niet te wilde honden. Andere honden snauwt ze niet af maar ze komt dan wel heel zielig bij mij staan.
Afbeelding
Plaats reactie

Terug naar “Algemeen”