Ster topic:

Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren


Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!


Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak

zoenen met je hond

Een forum voor algemene onderwerpen over honden en vragen over honden.

Moderator: moderatorteam

Gebruikersavatar
_Leonie
Zeer actief
Berichten: 34749
Lid geworden op: 19 jan 2009 15:15
Mijn ras(sen): Golden Retriever
Aantal honden: 1

Re: zoenen met je hond

Ongelezen bericht door _Leonie »

Een kleine lik heb ik geen moeite mee, wordt het een heel lebberfestijn haak ik af. Heb honden al te vieze dingen zien eten daarvoor. :mrgreen:
Gebruikersavatar
Gollum
Zeer actief
Berichten: 18076
Lid geworden op: 06 apr 2007 02:33
Mijn ras(sen): Roemeense schone
Aantal honden: 1
Locatie: Okkenbroek

Re: zoenen met je hond

Ongelezen bericht door Gollum »

Marion. schreef:En wat betekenen menselijke kussen dan? Ik weet in elk geval zeker dat de lebbers van Saar meer genegenheid tonen dan de 3 standaard zoenen bij een begroeting.

En ja, Saar lebbert wat af. Alleen bij mij trouwens. Miep laat af en toe een vlinderkusje dwarrelen, maar dat is meer tijdens het neuzen-bijten en enthousiast doen.
haha met die standaard 3 mensen zoenen heb ik veel meer moeite dan een hondenlebber. Ik zwaai wel even :mrgreen:
Gebruikersavatar
Omega
Zeer actief
Berichten: 1258
Lid geworden op: 22 jul 2005 11:48
Mijn ras(sen): Toller
Aantal honden: 2
Locatie: Terborg

Re: zoenen met je hond

Ongelezen bericht door Omega »

Balu is een kusjeshond, heel beschaafd krijg je een likje van hem als hij contact wil maken. Blote voeten en benen zijn favoriet bij hem..
Luna komt lief bij me liggen op de bank en gaat lief knagen en likken aan m'n arm/hand.

Als ze in een dolle bui zijn komen ze met z'n tweeën op de bank gestoven en likken me dan wel in m'n gezicht, oren zijn dan ook favoriet om bij te komen, in de oren likken vind ik dan weer niet fijn..
Verkooppunt Darf en Tammenga, kvv en snacks, in Terborg: http://www.kompleetversvoerenzo.nl
Lillith
Zeer actief
Berichten: 6848
Lid geworden op: 12 apr 2010 19:43

Re: zoenen met je hond

Ongelezen bericht door Lillith »

Hun likken weleens in de wilde weg...gesop zie ik niet zo zitten..
Zelf geef ik meer blaas zoenen, fijn in dat haar :lol1:
Gebruikersavatar
Lief
Zeer actief
Berichten: 5569
Lid geworden op: 05 aug 2010 12:23
Mijn ras(sen): Alaska Malamutes
Aantal honden: 2
Contacteer:

Re: zoenen met je hond

Ongelezen bericht door Lief »

Shadow lebbert eenieder die zich er niet tegen wapent compleet af. Als ik terugkom van het wielrennen het liefst met fiets en al.
's ochtends mag hij altijd even mijn kin en oren soppen. Als ik uit het werk kom en ik zwiep het portier van de auto open krijg ik van beide honden een korte lik ter begroeting. Misty is voorzichtiger en kan ook op commando een kusje geven.
Gelukkig zijn mijn honden geen notoire poepvreters en anders is mijn gezicht zo schoongewassen, ik doe alleen echt niet aan eten delen, dat is namelijk allemaal voor mij! Honden krijgen hier alleen eten voor honden en verder niets.
Gebruikersavatar
renee-uk
Zeer actief
Berichten: 51685
Lid geworden op: 02 mei 2008 00:49
Mijn ras(sen): duitse herder
Aantal honden: 1
Locatie: Coventry UK

Re: zoenen met je hond

Ongelezen bericht door renee-uk »

kus op hun kop en een kus op mijn neus terug :cheer:
oh en ijsjes deel ik ook gerust :mrgreen:
Afbeelding

you can never replace the dogs you've lost, but you can always find a new one to love
Gebruikersavatar
Joera
Zeer actief
Berichten: 3378
Lid geworden op: 09 mar 2008 22:49
Mijn ras(sen): Oudduitse herder & Rhodesian Ridgeback
Aantal honden: 2

Re: zoenen met je hond

Ongelezen bericht door Joera »

Hier echt geen gelik en zéker niet aan mijn gezicht. :schrik:
Afbeelding
amber81

Re: zoenen met je hond

Ongelezen bericht door amber81 »

Owja, hier zoenen we mekaar de hele dag, wij de honden, katten, nijnen, en andersom en ook elkaar lebberen ze mekaar af. Allemaal. Ze wassen mekaar ook, allemaal. Gezellig toch? Er zijn momenten dat het van mij effe niet hoeft hoor, daar niet van. Als ze net hun hol of wat hebben gewassen hoeft het van mij niet zo nodig! En kroelen vinden ze ook allemaal gezellig. Ik heb niet alle antwoorden gelezen, dus misschien vraag ik iets dubbel, maar wat zou een hond moeten bedoelen met likken/kusjes geven? Ik heb daar zelf wel mijn idee over, maar ik ben benieuwd wat de starter van dit topic vindt? Of sowieso, wie dan ook?
Gebruikersavatar
Hailfall
Zeer actief
Berichten: 7947
Lid geworden op: 12 aug 2010 21:21
Aantal honden: 1
Locatie: Düsseldorf

Re: zoenen met je hond

Ongelezen bericht door Hailfall »

Ik laat het kusjes geven ook toe ;)

Loki houd niet van knuffelen maar kusjes geven en oren soppen wel, dat gaat met zoveel passie. Ook voeten soppen ( bij mijn vriend) en navel soppen ( bij mij) doet hij heel graag, dat laatste doet hij altijd als ik mijzelf aankleed of ik mijzelf uitrek en mijn buik vrij is.

Wij krijgen vooral kusjes als we wakker moeten worden van hem ( of als hij weer terug is van wandelen en ik slaap nog :') )
Gebruikersavatar
vivian
Zeer actief
Berichten: 432
Lid geworden op: 02 feb 2009 10:43
Mijn ras(sen): flatcoated retriever
Aantal honden: 2
Locatie: leuth

Re: zoenen met je hond

Ongelezen bericht door vivian »

ik heb hier gewoon niks te zeggen...als ze willen kussen dan gebeurt dat ook :oeps:
Afbeelding
Afbeelding
In liefdevolle herinnering
Bas 17-12-1999 08-02-2013 Job 21-03-2003 22-11-2013
Gebruikersavatar
Icecold81
Zeer actief
Berichten: 4559
Lid geworden op: 19 feb 2011 17:10
Mijn ras(sen): Duitse herder
Aantal honden: 2

Re: zoenen met je hond

Ongelezen bericht door Icecold81 »

:I:
Afbeelding
Een hond heeft meer aan een boomstam dan aan een stamboom.
Gebruikersavatar
Kat1
Zeer actief
Berichten: 1165
Lid geworden op: 25 jan 2012 16:07
Mijn ras(sen): American Akita
Aantal honden: 1

Re: zoenen met je hond

Ongelezen bericht door Kat1 »

Aiko geeft me heel graag en vaak kusjes op mijn arm of mijn hand. Zelfs tijdens het wandelen zoekt hij regelmatig contact met me door regelmatig met zijn neus tegen mijn hand te komen.
Alleen mijn gezicht kust ie maar zelden. (Zal wel uit mijn mond stinken, ofzo. :mrgreen: )
Ik laat het wel toe, maar na een paar likjes vind ik het wel weer genoeg.
Andersom geef ik hem altijd een kusje voor het slapen gaan op zijn wang, of bovenop zijn kop, tussen zijn ogen of op de bovenkant van zijn snoet.
Tussendoor ook wel hoor.

Ik dacht trouwens dat mondlikken een onderdeel van onderdanigheid was? Ik zie regelmatig documentaires van wolven die de zijkanten van de bek van een hoger geplaatste wolf likken.
Correct me if I'm wrong.
Gebruikersavatar
Miranda
Erelid
Berichten: 30997
Lid geworden op: 04 aug 2010 12:50
Mijn ras(sen): Zwitserse Witte Herder
Tervuerense herder
Aantal honden: 2
Locatie: Raalte

Re: zoenen met je hond

Ongelezen bericht door Miranda »

Kat1 schreef:Ik dacht trouwens dat mondlikken een onderdeel van onderdanigheid was? Ik zie regelmatig documentaires van wolven die de zijkanten van de bek van een hoger geplaatste wolf likken.
Correct me if I'm wrong.
Ja, dat kan. Als het lief, zachtjes, respectvol en rustig gebeurd wel. Dan is beklikken, zoals het heet, een uiting van respect naar een ranghogere.

Sommige honden zijn totáál in your face en likken zo hard ze kunnen je gezicht af op een dwingende manier. En dát is niet onderdanig, dat is echt domineren ;)

En dan heb je nog beklikken van een ranghogere naar een ranglagere. Dan staat de ranghogere hoger, en heeft de ranglagere een onderdanige positie, maar likt de ranghogere wel om de bek van de ranglagere. Dat gaat trouwens wel met heel erg veel gesnuffel gepaard. Het lijkt mij persoonlijk een soort inspectie te zijn. Waar ben je gweest, wat heb je daar gedaan en was daar lekkers te eten? Zoiets.

Maar iets 'simpels' als beklikken kan dus van allerlei betekenissen hebben. Hondengedrag is bijna net zo complex als mensengedrag ;)

Ontopic houdt madam haar tong de komende weken maar bij zich. Ze is loops en ik wéét waar die tong is geweest. Die hoeft niet in mijn snuit :mrgreen:
And few will ever climb
the great world-tree from which we've grown
But those who seek will find
the rhythm that vibrates high and far
Gebruikersavatar
tekkel
Erelid
Berichten: 21738
Lid geworden op: 04 sep 2005 00:53
Mijn ras(sen): Standaard ruwhaar tekkel
Aantal honden: 1
Locatie: 't Gooi

Re: zoenen met je hond

Ongelezen bericht door tekkel »

Nanna schreef:
Inge O schreef: zelf kus ik ze zowat te pletter, een dag mijn honden niet gekust is een dag niet geleefd :F: .
Ik doe dat ook hoor en dan zie je met het voordeel van een gladgetrokken puntsnavel: voldoende plek om kusjes te geven ;-)
Ik ben ook een flinke zoener, maar eeb mag mij niet op mijn bek likken. Mijn handen en armen vind ik prima. Ze laat zich ook graag zoenen, dat scheelt. Dan maakt ze kreun- en pufgeluidjes :I:
"No matter how little money and how few possessions you own, having a dog makes you rich."
Marion.

Re: zoenen met je hond

Ongelezen bericht door Marion. »

Kat1 schreef:Ik dacht trouwens dat mondlikken een onderdeel van onderdanigheid was? Ik zie regelmatig documentaires van wolven die de zijkanten van de bek van een hoger geplaatste wolf likken.
Correct me if I'm wrong.
Kiek! En Saar poetst mijn achterste kiezen. Púúr onderdanigheid :pffff: :mrgreen:

Nee hoor, geintje. Maar het is bij haar wel echt een uiting van genegenheid. Ze doet het namelijk op bepaalde momenten. Als ik weg ga, of boos ben, of vertel dat ze nu toch echt even moet wachten op een wandeling...
En verder kus ik mijn honden (dus op hun hoofd, neus, poten, buik) wanneer ik maar kan. Heerlijk :pffff:
Gebruikersavatar
Dee
Zeer actief
Berichten: 19861
Lid geworden op: 17 nov 2011 18:20
Mijn ras(sen): Zwitserse witte herder en een Roemeens meisje
Aantal honden: 2

Re: zoenen met je hond

Ongelezen bericht door Dee »

Voor mij hoeft n lebber in mn gezicht niet. Maar soms likt ie mn handen dat vind ik wel lief. Voeten wilt hij ook wel, maar daar kan ik niet tegen.
The Alpha Bitch
Zeer actief
Berichten: 383
Lid geworden op: 13 nov 2005 13:15
Aantal honden: 0
Locatie: friesland

Re: zoenen met je hond

Ongelezen bericht door The Alpha Bitch »

No way dat ik zo'n stinkbulldog met die rimpels (waar pluis of ander onzegbaars in zit) vol in het gezicht ging zoenen :neenee:

Mijn chibull krijgt dagelijks tig xjes en ik ook van haar, En stinken met die rimplels???? No way!
Laatst gewijzigd door The Alpha Bitch op 16 sep 2012 03:52, 1 keer totaal gewijzigd.
If i trow a stick...... will you leave????
The Alpha Bitch
Zeer actief
Berichten: 383
Lid geworden op: 13 nov 2005 13:15
Aantal honden: 0
Locatie: friesland

Re: zoenen met je hond

Ongelezen bericht door The Alpha Bitch »

oeps ik vergeet en quote.. :ugh:
Nanna schreef:
Inge O schreef: zelf kus ik ze zowat te pletter, een dag mijn honden niet gekust is een dag niet geleefd :F: .
Ik doe dat ook hoor en dan zie je met het voordeel van een gladgetrokken puntsnavel: voldoende plek om kusjes te geven ;-)
No way dat ik zo'n stinkbulldog met die rimpels (waar pluis of ander onzegbaars in zit) vol in het gezicht ging zoenen :neenee:
If i trow a stick...... will you leave????
Gebruikersavatar
Marie-Josée
Erelid
Berichten: 25797
Lid geworden op: 04 feb 2003 10:56
Mijn ras(sen): Havanezer
Aantal honden: 1

Re: zoenen met je hond

Ongelezen bericht door Marie-Josée »

Ik hoef dat niet. Maar om een of andere reden hebben wij ook nooit honden die dat doen.
Ik geef ze wel regelmatig een dikke poen, maar dan op hun kop. Die snuit hoef ik ook niet, zeker niet nadat ze zichzelf uitgebreid hebben zitten lebberen :mrgreen:
Voor mij is een hond een hond en geen halve mens. Overigens zoen en kus ik mensen ook niet.
Gebruikersavatar
[A]nneloes
Zeer actief
Berichten: 2224
Lid geworden op: 13 nov 2011 14:34
Mijn ras(sen): Kooikerhondje en Australian shepherd
Aantal honden: 1
Locatie: Apeldoorn
Contacteer:

Re: zoenen met je hond

Ongelezen bericht door [A]nneloes »

Ja hoor, hier wordt ook gewoon "gezoend".
Funny Fleece Vrolijke hondenartikelen van fleece
Gebruikersavatar
Knoeppie
Zeer actief
Berichten: 4322
Lid geworden op: 14 mar 2003 12:32
Mijn ras(sen): Beagle
Aantal honden: 1
Locatie: Huizen

Re: zoenen met je hond

Ongelezen bericht door Knoeppie »

Knoep likt altijd, vervelend gedrag omdat ze blijft likken (van je voorhoofd tot je voeten/sokken, kleding likt ze ook).
Maar wij zoenen dagelijks, wij op haar snuit en zij een paar likjes op onze neus.

Wat ik wel goor vind zijn mensen die zich volledig ín hun mond laten likken :ugh:
Groetjes Michaëla en Knoeppie

Afbeelding
Gebruikersavatar
twinkeltje
moderator
Berichten: 66282
Lid geworden op: 08 jan 2004 14:33
Mijn ras(sen): De liefste rassen die bestaan
Aantal honden: 2
Locatie: Delft

Re: zoenen met je hond

Ongelezen bericht door twinkeltje »

Wij lebberen wat af moet wel zeggen dat ik ze van Blacky nu zijn tanden gedaan zijn fijner vind dan voor
Afbeelding
Mojuan
Zeer actief
Berichten: 8876
Lid geworden op: 04 sep 2006 13:37
Locatie: Zwijndrecht (NL)

Re: zoenen met je hond

Ongelezen bericht door Mojuan »

Ik hou van hondenkusjes.
Maar wel gedoseerd.
:zweep:
Gebruikersavatar
Ingding
Zeer actief
Berichten: 889
Lid geworden op: 15 mei 2012 17:12
Aantal honden: 2

Re: zoenen met je hond

Ongelezen bericht door Ingding »

Sonja weigert kusjes uit te delen :pffff:
Gebruikersavatar
Gon
Zeer actief
Berichten: 3783
Lid geworden op: 15 aug 2011 10:10
Mijn ras(sen): Kruising boomer. mopshond
Aantal honden: 1
Locatie: Friesland

Re: zoenen met je hond

Ongelezen bericht door Gon »

Ik krijg van Famke ook wel een een "kusje" in mijn gezicht. Maar vanmiddag kreeg ik een "kusje" van de hond van mijn dochter een schoonzoon, echt op mijn mond :80: Je krijgt een kusje van hem zijn mij dochter......
Groetjes van Gon, Famke, en poezebeest Ayla, een kleine doerak...
Afbeelding
Gebruikersavatar
Danoontje powerrr
Zeer actief
Berichten: 2006
Lid geworden op: 26 feb 2010 19:17
Mijn ras(sen): Dobermann, Galgo Español
Aantal honden: 2

Re: zoenen met je hond

Ongelezen bericht door Danoontje powerrr »

kitty schreef:Om maar eens met de deur in huis te vallen :mrgreen:

Ik zie/lees geregeld verhalen en foto's van 'de lieve kusjes' die honden hun eigenaar geven.

Ben ik nu de enige die dat totaal niets vind? Ik heb er een vreselijk hekel aan als mijn honden me likken, en zeker als dit dan ook nog recht in mijn gezicht (mond) is. Het heeft ook niets te maken met 'kusjes geven', dat wordt teveel vermenselijkt. Geloven de mensen die deze topics starten werkelijk dat de honden kusjes geven?

Wat vinden jullie?
Je bent niet de enige, ik vind het ook niets en mijn honden mogen het ook niet.
Men moet slapende honden wakker maken...

Afbeelding
Melanie 74

Re: zoenen met je hond

Ongelezen bericht door Melanie 74 »

Ik zoen mijn honden wel, maar andersom hoeft dat niet van mij.
Dat weten ze inmiddels omdat ik het ontwijk en Do gaat echt zitten rekenen hoe ver ze die lebber eruit moet halen om mij wel te kunnen raken. Voltreffer of niet?

Cissy lebbert graag voeten af, eigenlijk alles wel. Ik heb dat wel ingedamt omdat het bezitterig (claimed) likken was. En dat wil ik dus net niet hebben.

Wanda likt graag aan mijn handen, maar meestal wilt ze wat eigenlijk als ze dat doet.
francientje
Actief
Berichten: 226
Lid geworden op: 31 aug 2012 18:14
Mijn ras(sen): Franse Bulldog
Aantal honden: 3

Re: zoenen met je hond

Ongelezen bericht door francientje »

marian* schreef:Bij mij blijft zoiets beperkt tot mijn handen;wat ik ook af en toe voorbij zie komen gaat mij te ver.
Maar ik heb ook iemand gekend die fijn een ijsje deelde met de hond:zij een likje>>hond een likje en zo verder totdat het op was :O: :schrik:

Ja hoor,ik ben er ook zo een :wink: Ook gewoon in het openbaar en ik heb daar al heel wat vieze gezichten bij gezien.
Hapje voor mij, hapje voor het hondje en het volgende hondje...... :ok:
Gebruikersavatar
Marieta
Zeer actief
Berichten: 1577
Lid geworden op: 29 okt 2006 10:21
Mijn ras(sen): Duitse Dog†. Boxer
Aantal honden: 1
Locatie: Lommel Belgie

Re: zoenen met je hond

Ongelezen bericht door Marieta »

Ik ben een echte kuskont. Ook de honden op t asiel. Ze komen enthousiast naar je toe om eennlebber te geven dat ik dan mn lippen stuit en een kus geef hahahaha. Ik vindt het gewoon gezellig:-) en het interesseert me eigenlijk niet heel erg. Soms krijg ik wel eens een onverwachte tongzoen met stront, das ff smerig, maar ben er nog niet ziek van geworden :mann:
Afbeelding
Gebruikersavatar
labje
Zeer actief
Berichten: 2674
Lid geworden op: 31 okt 2010 19:14
Mijn ras(sen): labrador retriever
Aantal honden: 1
Locatie: Groningen

Re: zoenen met je hond

Ongelezen bericht door labje »

Ja hoor :lol1:
Zodra ik mijn ogen open heb en er écht wakker uitzie, dan krijg ik een dikke knuf op mijn wang/arm/hand!
Heerlijk wakker worden! :wink:
Afbeelding
Plaats reactie

Terug naar “Algemeen”