Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren
Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!
Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak
Kijk en beoordeel zelf maar (als je er verstand van hebt)
Volgens de specialist zijn dit de slechtste heupen die hij ooit heeft gezien bij dit ras in zijn loopbaan als dierenarts... leuk om te weten....
Ai dat ziet er niet fris uit zeg voor zover ik het kan zien dan he......wat zul jij je nu vreselijk K.. voelen nu je diet te horen hebt gekregen.
Zijn er nog opties voor je hond?
En om welke hond gaat het eigenlijk?
Meid heel veel sterkte met die klote bericht....ik hoop echt dat de DA nog enigzins iets voor jullie kan betekenen.
Het gaat om Julia.
Het gekke is dat ze absoluut géén klachten heeft, en geen pijn.
We zijn hier per toeval achter gekomen, omdat ze ineens een hernia had en daarna hebben we dus een compleet beeld gevraagd omdat de specialist zag dat haar heupen er vreselijk uitzien.
Op het moment dat zij last heeft van de hernia laat ze duidelijk pijn zien, deze staat nu onder behandeling met corisone injecties, en daarmee heeft ze nergens meer last van.
We hopen dat ze ondanks haar slechte skelet met artrose toch nog een tijdje pijnvrij mee kan.
Uiteraard gaan we over op pijnstillers zodra dat nodig blijkt te zijn.
Paulala schreef:
Het gekke is dat ze absoluut géén klachten heeft, en geen pijn.
dit is helemaal niet gek, meer nog, het is zelfs zeer bekend : je kan als hond vaak beter amper een heupkop hebben dan een kop en kom die niet goed in elkaar passen - zij heeft 'gewoon' haar heupgewricht gevormd in de spieren zoals ook gebeurt na de operatie 'heupkopresectie'.
er is ook amper arthrose te zien op de foto en dát is wat de pijn veroorzaakt, niet het feit dat de kop naast de kom zit zoals bij julia.
kan ze nog jaren klachtenvrij mee verder .
hm gek, er zou juist wél artrose aanwezig zijn volgens de specialist.
Overigens heeft ze hele erge artrose in beide knieën (heb ik nu geen foto's van) en alleen al op basis daarvan zou je verwachten dat ze moeilijk en pijnlijk zou lopen.
Daar stond de specialist (eind 2010 met haar TTA operatie) versteld van.
Maar ik ben blij dat ze geen pijn heeft, en hoop dat dit nog lang zo mag zijn.
Laatst gewijzigd door Mojuan op 01 apr 2012 14:26, 1 keer totaal gewijzigd.
Oef, zelfs als leek kan ik zien dat dit er niet goed uitziet.
Gelukkig dan maar dat ze er geen pijn aan heeft en ik hoop dat je nog lang van haar mag genieten zonder pijn.
Aardig zijn doet geen pijn en het kost geen cent, alleen wat moeite
Ja, ik zie wel een slecht afgewerkt skelet zeg maar, maar amper artrose. Ze is bijna 8!
Dan ziet het er helemaal niet gek uit.
Artrose geeft inderdaad de problemen, de rest eigenlijk niet of nauwelijks.
Marjoleine schreef:Ja, ik zie wel een slecht afgewerkt skelet zeg maar, maar amper artrose. Ze is bijna 8!
Dan ziet het er helemaal niet gek uit.
Artrose geeft inderdaad de problemen, de rest eigenlijk niet of nauwelijks.
Dat is bij mensen exact zo trouwens.
Daar ben ik blij om, hopelijk wordt het niet erger.
Dit staat in het verslag van de specialistische kliniek in Rotterdam aan de Barbarakruid.
Anamnese
sinds 1 week klachten van li achter, ging de hele tijd perfect, gebeurd na het rennen met andere hond, heeft
carprodyl gekregen en ging daarna maar iets beter
Onderzoek
strekken van beide heupen en druk op lage rug is zeer gevoelig, li knie niet pijnlijk , rom iets beperkt
Beeldvormingsrapport
lumbosacrale degeneratie ,spondylosis en sclerose van de eindplaten
beiderzijdse erge artrose op de heupen
knie artrose thv basis patella en aanhechting vkb( oude letsels)
Diagnose
beiderzijdse cox artrose en grote lumbosacrale hernia
Behandelingsrapport
infiltratie van hernia en info over stamcellen meegegeven. Vrijdag bellen over resultaat van infiltratie
Tweede raport:
Anamnese
gaat nu veel beter met het lopen, gaat zoals vanouds, wel diarree sinds de prikken, eigenaar wil overzicht van rest
rug en de volledige voorhand
Beeldvormingsrapport
schouders: artrose caudaal deel humeruskop: re >li
ellebogen: minimaal sclerose beiderzijds
carpi en tenen: geen afwijkingen te zien
thoracaal: beginnende spondylosis deformans
Diagnose
lage rug hernia
Behandelingsrapport
infiltratie herhalen , volgende over 6 a 8 weken
Ik zou als ik de foto's zie gewoon zeggen dat ze blijkbaar geen aanleg heeft voor artrose.
Want dat is deels wel degelijk een aanleg namelijk, en ook met rotte gewrichten hoef je die niet te hebben.
Als ze die aanleg wel had zou je op deze leeftijd echt veel dichtere plekken zien op de foto's, ook op deze (niet scherpe) beelden dus.
Marjoleine schreef:Ik zou als ik de foto's zie gewoon zeggen dat ze blijkbaar geen aanleg heeft voor artrose.
Want dat is deels wel degelijk een aanleg namelijk, en ook met rotte gewrichten hoef je die niet te hebben.
Als ze die aanleg wel had zou je op deze leeftijd echt veel dichtere plekken zien op de foto's, ook op deze (niet scherpe) beelden dus.
Dat is mooi om te lezen.
Ben ik erg blij mee!
Die heupen zijn waarschijnlijk wel erfelijke aanleg? Of hoe moet ik dat zien?
O, die heupen... Nou, de discussie daarover is nog niet gesloten, he.
Er is een erfelijke aanleg die zich al dan niet door milieu kan uiten.
Denk maar aan de baby's die gecheckt worden en al dan niet in gipsbroeken gaan: dat is gewoon HD en met een jaar gipsbroek dwing je de kommen zich naar de koppen te vormen.
Zouden al die baby's dus niet in die gipsbroeken gaan, dan was de kans dat de HD zich ontwikkeld (en de kom zich dus niet ontwikkeld) veel groter.
Maar goed, zonder die aanleg uit zich dus niks en met de aanleg hoeft zich niet veel te uiten, maar dat kan wel. veel groter.
Ik zie dat als erfelijke aanleg maar eerlijk gezegd doe ik er zelf nooit al te idioot over.
Want ook van rotte heupen hoef je niet veel last te hebben als de bespiering in orde is, zolang er maar geen artrose bijkomt die de boel in de war gooit.
Persoonlijk zit het mij wel min of meer gebakken met heupfoto's zolang er geen klinische klachten zijn.
Jemig joh nu ik dit al met al zo lees heb je wel erg veel pech met je hond......ik hoop echt voor jou en je hond dat hij al met al nog een hondwaardig leven kan hebben.
In elk geval heel veel sterkte met alles.
Ja we hebben al heel wat meegemaakt met haar.
En natuurlijk nog niet zo lang geleden met Romeo, daar ging het ook al een tijdje wat minder mee voordat we hem hebben laten gaan.
Maar we laten ons niet uit het veld slaan hoor, en Julia zelf gelukkig ook niet.
Alles op een rijtje is Julia eigenlijk gewoon een kneusje.
Maar wel óns kneusje.