Omdat ik het toch graag wil vertellen...
2 jaar geleden mocht ik je voor het eerst uitlaten, na lang gevraagd te hebben aan de eigenaresse van jou.
ze ging wel mee, want je kon vanuit het niets opeens ontzettend gaan trekken wanneer je een andere hond zag.
dat vond ze erg gevaarlijk, dus ze vond het veiliger als ze eventjes mee zou gaan.
je was vrijwel meteen erg braaf.
een aantal dagen later toen ik weer bij de eigenaresse moest zijn ( is mijn schoonheidsspecialiste) vroeg ze of ik misschien zin had om met je te wandelen na de behandeling, natuurlijk zei ik daar ja op
op een dag belde de eigenaresse, met de vraag of ik toevallig zin had om je uit te laten, aangezien haar man naar het ziekenhuis toe moest en ze middags geen tijd had om je uit te laten daardoor. Ik had daar veel zin in, ondanks dat ik een paar nachten moest slapen verheugde ik me heel erg erop.
toen het eindelijk zo ver was ben ik lekker met je gaan wandelen, heb meteen een wat groter stuk gewandeld zodat we elkaar beter leerde kennen. onderweg kwamen we wat andere honden tegen, je begon meteen met trekken en blaffen...oei oei oei wat trok jij hard zeg, ik werd zowat mee getrokken. Gelukkig liepen de mensen gauw door waardoor jij al gauw ophield met trekken. toen dacht ik bij mezelf dit kan zo niet, ik loop hier over straat en moet de hele tijd opletten of er andere honden komen...hier moet iets aan gebeuren!
zo gezegd zo gedaan...:
ik ging informatie zoeken op internet hoe ik de situaties meer in controle kon krijgen...
ik keek the dog whisper op discovery op de tv, en ging het uitproberen.
steeds wanneer ik je mocht uitlaten ging ik oefenen...:
ongewenst gedrag straffen en gewenst gedrag belonen...ik merkte dat jij het leuk vond om uitdagingen te krijgen in de wandelingen, dus als we het bos in gingen maakte ik van een omgevallen boom een hindernis, eroverheen, erop ect.
doordat ik steeds opnieuw het zelfde bleef herhalen door je te laten zitten als er andere honden langskwamen leerde je dat je rustig moest blijven, in het begin koste het veel moeite maar hoe vaker ik je uit ging laten hoe beter ik je onder controle kreeg.
je was door je eigenaresse eigenlijk nooit in contact gekomen met andere honden, waardoor je ook niet goed wist wat je moest doen als we er tegen kwamen...in het begin trok je naar elke hond toe, maar langzaam begon je te leren welke honden je moest negeren kwa gedrag en welke je rustig kon gaan benaderen.
nu:
ipv te trekken en me half over de stoep te sleuren blijf je met langer touw netjes naast me lopen, je kijkt naar de andere hond en daar blijft het bij
ik kan je steeds beter vertrouwen...vandaag iets gedaan waarvan ik 2 jaar geleden nooit had kunnen bedenken dat dat zou kunnen, een lekker lange wandeltoch gemaakt: jij lekker los achter me aan en naast me lopen, toen we andere hond tegen kwamen keek je eventjes erna en liep toen weer lekker door.
ook gaan we nu regelmatig naar het hondenlosloop terein, waar je lekker kunt spelen met andere honden.
je bent zo verandert Tibo in 2 jaar tijd van een brutale hond die je eigenaresse en mij over de weg sleurde als je een andere hond zag, een tibo die niet los kon want dan wegrende, een tibo die niet luisterde als je hem riep...ect.
tot een tibo die braaf los kan lopen, bijna niet meer reageerd op andere honden, luisterd als je hem roept (naja meestal dan)...ect
nog enkele foto's:




Reactie zou leuk zijn



