Ster topic:

Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren


Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!


Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak

In de zon?

Een forum voor algemene onderwerpen over honden en vragen over honden.

Moderator: moderatorteam

Gebruikersavatar
Me_and_Sandy
Zeer actief
Berichten: 904
Lid geworden op: 07 jun 2010 11:57
Aantal honden: 1

In de zon?

Ongelezen bericht door Me_and_Sandy »

Ik merk dat Sandy wel wat last heeft van de hitte, het uurtje rennen in de middag is voor nu verschoven naar de avond. Ik lig lekker languit in de tuin te genieten en Sandy ligt ook het liefste in de zon. Nu merk ik dat ze gewoon blijft liggen als het aan haar ligt. Maar ik ben bang dat ze te warm wordt. Na een uur stuur ik haar naar de schaduw, daar blijft ze vijf minuten liggen en dat gaat ze weer naar de zon.

Nu vraag ik me af kan een hond zelf bepalen wanneer deze te lang in de zon ligt??? Na een uur stuur ik haar nu naar binnen toe omdat ik het idee heb dat ze het toch wel warm heeft. Maar als het aan Sandy ligt blijft ze gewoon in de zon. Wat doen jullie met dit weer? Laten zonnen of naar binnen?
Gebruikersavatar
Renke
Vaste gebruiker
Berichten: 64
Lid geworden op: 16 feb 2011 16:22
Mijn ras(sen): mengelmoesje corgi

Re: In de zon?

Ongelezen bericht door Renke »

ik laat Fred wel in de zon maar als die het te warm vind dan zoekt hij al gauw een plekje in de schaduw of binnen.
Hij kan zo in en uit lopen. Fred blijft niet zo lang in de felle zon liggen, vind ie niet lekker
groetjes van Renny & pootje van Fred
Gebruikersavatar
*Charlotte
Zeer actief
Berichten: 3628
Lid geworden op: 10 nov 2007 15:38
Mijn ras(sen): Welsh Corgi Cardigan
Aantal honden: 1
Contacteer:

Re: In de zon?

Ongelezen bericht door *Charlotte »

Ik denk dat een hond dat wel zelf kan regelen. Als je merkt dat ze het echt, echt te warm krijgt, dan zou ik haar er wel uithalen :wink: Ik heb daar met James geen last van, die ligt echt nooit in de zon. Hij vindt het veel te warm en ligt nu alleen maar onder een struik in de koele aarde. Spelen wil hij wel, maar daar krijgt hij het zo warm van dat hij moet afkoelen in zijn zwembadje. Wandelen hoef ik niet te proberen, ik krijg hem bijna de tuinpoort al niet uit... Dus pas ik mij aan, 's ochtends om half 8 lopen we een uur los, 's middags moet hij even vijftig meter mee om zijn poot op te tillen en dan gaan we pas half 8 's avonds weer. Bij James zie ik dus gewoon aan hem dat ik overdag niet moet gaan wandelen, dus ik denk dat jij ook wel aan jouw hond ziet of ze het echt niet te warm krijgt in de zon.
Gebruikersavatar
Marjoleine
Zeer actief
Berichten: 53089
Lid geworden op: 02 sep 2004 14:18
Mijn ras(sen): Friese en Cubaanse hounen
Locatie: de polder
Contacteer:

Re: In de zon?

Ongelezen bericht door Marjoleine »

Ik laat het ze zelf beslissen.
En de groeten van de meisjes!

Afbeelding

Niets kalmeert zo zeer als een genomen besluit.
Gebruikersavatar
monky555
Zeer actief
Berichten: 2560
Lid geworden op: 21 apr 2003 17:38
Mijn ras(sen): Peludo Iza & American staffordshire terriër Lila.
Aantal honden: 3
Locatie: Fijnaart met Lila, Brutus & Boris

Re: In de zon?

Ongelezen bericht door monky555 »

3 van mij liggen heel de dag te bakken en als ze het ff zat zijn komen ze naar binnen, ze drinken veel en ze nemen hun tijd in de koelte. Dus hier regelen ze het zelf, maar ze kunnen het heel lang volhouden hoor :piew: heerlijk vinden ze het, alleen wandelen met dit weer doen ze dus weer liever niet :oeps:
Afbeelding
R.I.P. Lieve Monky (AST), 09-07-2000 / 17-11-2011

R.I.P. Lieve Sara (GR), 03-11-2000 / 09-01-2012
R.I.P. Lieve Amy (AST), 18-08-2004 / 18-06-2014
R.I.P. Lieve Rio (RWx), 25-05-2009 / 14-08-2014
Gebruikersavatar
krullie
Zeer actief
Berichten: 4425
Lid geworden op: 27 feb 2010 16:26

Re: In de zon?

Ongelezen bericht door krullie »

ik laat ze ook zelf beslissen.
soms liggen ze in de zon en soms gaan ze naar binnen onder de fan.
ik zorg wel voor voldoende schaduw en overal water.
Gebruikersavatar
Me_and_Sandy
Zeer actief
Berichten: 904
Lid geworden op: 07 jun 2010 11:57
Aantal honden: 1

Re: In de zon?

Ongelezen bericht door Me_and_Sandy »

monky555 schreef:3 van mij liggen heel de dag te bakken en als ze het ff zat zijn komen ze naar binnen, ze drinken veel en ze nemen hun tijd in de koelte. Dus hier regelen ze het zelf, maar ze kunnen het heel lang volhouden hoor :piew: heerlijk vinden ze het, alleen wandelen met dit weer doen ze dus weer liever niet :oeps:
Dat is bij Sandy dus ook het geval, rare honden :pffff:
Ayurveda
Zeer actief
Berichten: 2642
Lid geworden op: 18 feb 2010 21:03

Re: In de zon?

Ongelezen bericht door Ayurveda »

Ik laat ze ook zelf beslissen, ze zoeken eigenlijk wel meer en deel de schaduw op
Maar een hond van vrienden van ons doet dit dus niet, valt ook nog is in slaap en ze hebben al een paar keer met de bij de DA gezeten ivm een zonnesteek, die moet je dus echt de schuduw insturen of binnen opsluiten.
Afbeelding
Gebruikersavatar
Machie
Zeer actief
Berichten: 33099
Lid geworden op: 05 okt 2009 11:20
Mijn ras(sen): Puli, kruising golden retriever X wetterhoun, kruising Pumi, Hrvatski ovčar, Border Collie
Aantal honden: 5
Locatie: Bij de berg!

Re: In de zon?

Ongelezen bericht door Machie »

Hier ligt Luca voornamelijk in de zon en Dumas in de schaduw. Ze zoeken het zelf maar uit :pffff:
Gebruikersavatar
Marina
Zeer actief
Berichten: 4550
Lid geworden op: 26 apr 2010 21:06
Aantal honden: 1
Locatie: Someren

Re: In de zon?

Ongelezen bericht door Marina »

Hier zoeken ze het ook zelf uit.

Wandelen doe ik nu niet lang. Luc kan dat echt niet aan met dit weer.
Maar lekker zwemmen vind hij heerlijk.

maar in de zon liggen moeten ze zelf maar regelen
Afbeelding
Luc is ook een labje, omdat hij een neustumor heeft gehad is een stuk neus verwijderd. Maar hij kan alles nog zelfs snuffelen. Renee-Uk bedankt voor het mooie osje Helaas zijn nu alle drie mijn labjes overleden en hebben we een nieuwe aanwinst. Hij heet Dex en is een echte schat.
Gebruikersavatar
twinkeltje
moderator
Berichten: 66282
Lid geworden op: 08 jan 2004 14:33
Mijn ras(sen): De liefste rassen die bestaan
Aantal honden: 2
Locatie: Delft

Re: In de zon?

Ongelezen bericht door twinkeltje »

Happy haal ik eruit die verbrand met haar dunne vacht en merkt het niet eens.
Ruby zoekt zelf schaduw
Afbeelding
Gebruikersavatar
ladybird
Zeer actief
Berichten: 8265
Lid geworden op: 20 mar 2003 20:02
Mijn ras(sen): Geen, ik hou niet van honden.
Contacteer:

Re: In de zon?

Ongelezen bericht door ladybird »

Sinds ik een keer een hond heb gehad met een zonnesteek, moeten ze van mij na een bepaalde tijd de zon uit. Ook als ze als achterlijken gaan liggen hijgen trouwens. Als ze afgekoeld zijn mogen ze dan wel weer buiten liggen :wink:
Afbeelding
angela@
Actief
Berichten: 156
Lid geworden op: 07 mar 2010 09:22
Mijn ras(sen): kruisingen en tamaskan
Aantal honden: 4
Locatie: capelle aan den ijssel

Re: In de zon?

Ongelezen bericht door angela@ »

ladybird schreef:Sinds ik een keer een hond heb gehad met een zonnesteek, moeten ze van mij na een bepaalde tijd de zon uit. Ook als ze als achterlijken gaan liggen hijgen trouwens. Als ze afgekoeld zijn mogen ze dan wel weer buiten liggen :wink:


ja, hier ook zo .,
Afbeelding
groetjes Angela
Gebruikersavatar
Daisy@
Zeer actief
Berichten: 19189
Lid geworden op: 19 sep 2002 20:17
Mijn ras(sen): Herders
Aantal honden: 3
Locatie: Dreischor Baasje van Indy en een klein beetje van Mike en Remy

Re: In de zon?

Ongelezen bericht door Daisy@ »

M'n rottweilerteefje lag ook het liefste de hele dag te bakken. Van mij mocht ze het niet.
Vond het niet zo veilig om haar zelf te laten beslissen.
jacq1970
Zeer actief
Berichten: 14721
Lid geworden op: 15 feb 2005 18:04
Aantal honden: 1
Locatie: Baasje Bowie
Contacteer:

Re: In de zon?

Ongelezen bericht door jacq1970 »

Hier moeten ze naar binnen, vind het prima als ze even in de zon liggen maar als ze gaan hijgen en doen dan moeten ze naar binnen.... ik heb geen zin in een hond met hitteshock..1x gezien en ik wil graag dat het daarbij blijft.
Wandelen als het zo warm is doen we dus ook niet, s'morgens een uurtje of langer.. smiddags en in de namiddag een klein rondje max 15 minuut en dan sávonds als het koeler is weer lekker een uur of langer.. en het laatste plasrondje wordt nu ook wat langer.
Straks als het echt heel erg warm gaat worden dan gaan we s'morgensvroeg lekker wandelen, overdag bijna niks, sávonds als het wat afgekoeld is iets langer en dan rond de klok van 22.30 nog lekker een uur of langer, en als dat nog tewarm is zet ik s'nachts mijn wekker en gaan we dan wandelen.
Afbeelding
Gebruikersavatar
Kelev de oude
Actief
Berichten: 269
Lid geworden op: 28 jan 2011 19:45
Mijn ras(sen): 1 Kruising whippet
2 Galgo's
en een onduidelijke kruising

Re: In de zon?

Ongelezen bericht door Kelev de oude »

De meeste honden bepalen zelf hoe lang zij in de zon liggen.
Ik houd wel in de gaten of zij zon en schaduw goed afwisselen. Als zij dat doen hoef je er verder niet veel aandacht aan te besteden.
Maar het is net als bij mensen. Sommigen liggen onverantwoord lang in de zon te bakken, (hoewel zij best weten dat het niet goed voor hen is)
Er zijn honden die dom in de zon blijven liggen. Dan moet je ze er echt na een tijdje uitsturen
anders kan het slecht aflopen.
Als het echt heel heet wordt koel ik ze wel af met de tuingieter (geen water uit de kraan, dat is te koud) Maar als je de gevulde gieter een tijdje buiten zet, dan is de temperatuur in orde.
Je hond moet er wel van houden. Mijn herders vonden het heerlijk, en vroegen er soms zelf om.
Maar bij de windhonden hoef ik er niet mee aan te komen...
Gebruikersavatar
sTefaniA
Zeer actief
Berichten: 5079
Lid geworden op: 03 mei 2010 22:41
Mijn ras(sen): kruising stafford - maltezer
Aantal honden: 1
Locatie: Antwerpen

Re: In de zon?

Ongelezen bericht door sTefaniA »

Ik laat Diesel ook zelf beslissen. Ik heb een zwembad staan voor hem maar hij wil nog niet eens in de buurt komen. Ik heb hem er 1x ingezet omdat ik het zo heet vond dat ik dacht dat hij wel wat afkoeling kon gebruiken. Stond ie doodstil in het badje (10cm water) met een vieze blik naar me te loeren. Als ik dan wat water op hem spetter holt hij naar binnen om zich achter de zetel te verstoppen :piew: Ik laat hem dus maar gewoon doen, ik heb hier trouwens toch niet de ganse dag zon en als hij het te warm krijgt gaat hij wel binnen liggen.
Afbeelding
Gebruikersavatar
Penny
Zeer actief
Berichten: 753
Lid geworden op: 05 mar 2011 16:20
Mijn ras(sen): Golden Retriever x Oud Duitse Herder
Aantal honden: 1
Locatie: Kaatsheuvel

Re: In de zon?

Ongelezen bericht door Penny »

Penny heeft het vreselijk warm in dit weer en gaat ook echt niet in de zon liggen. Ook niet op een deken of zo. Ze gooit expres haar waterbak om om in het water te gaan liggen. Ik heb voor haar nu een koelband gekocht en dat scheelt aanzienlijk.
Afbeelding
Plaats reactie

Terug naar “Algemeen”