Ster topic:

Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren


Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!


Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak

toekomstige pupeigenaren

Dit forum is voor al uw vragen, ervaringen en weetjes over het fokken van honden.

Moderator: moderatorteam

Lobke
Actief
Berichten: 237
Lid geworden op: 14 okt 2009 17:08
Mijn ras(sen): wetter

toekomstige pupeigenaren

Ongelezen bericht door Lobke »

Ik wilde eens weten hoe jullie het doen met de toekomstige pupeigenaren.Gaat niet om de mensen die ik eigen op de wachtlijst heb maar over de toekomstigepupeigenaren via de bemiddeling. Wij zijn verplicht om 50% via de pupbemiddeling af te staan. Dus die mensen zie je pas na 2 tot 3 weken. Kijk na een uurtje praten kun je nog niks zeggen of het moet je zo tegenstaan. Ik wil graag dat ze dan nog een paar keer komen kijken en dat ik zo de pup bij de juiste mensen probeer te plaatsen. Ik vind dit zo moelijk want je wilt dat ze een fijn leven later krijgen. En ik vind als ik 24 uur per dag 8 weken energie erin stop (wat helemaal geen opgave is hoor) dan mag ik toch ook wel wat verwachten van de toekomstige pupeigenaren.
Trouwens ik voel dat als mijn plicht voor mijn teef en de pups.
Gre en Alllllllllllllllllllllllllll haar wetters.
Gebruikersavatar
ladybird
Zeer actief
Berichten: 8265
Lid geworden op: 20 mar 2003 20:02
Mijn ras(sen): Geen, ik hou niet van honden.
Contacteer:

Re: toekomstige pupeigenaren

Ongelezen bericht door ladybird »

Mensen die hier niet zijn geweest voor het nest wordt geboren, zijn zo wie zo pas welkom na een aantal weken. Maar dat geld ook voor de mensen die al wel zijn komen kennismaken. Dan kunnen ze alsnog 2 a 3 keer komen voor de pups weggaan. Kiezen gebeurt ook niet op die hele jonge leeftijd, maar pas na 6 weken leeftijd. Het moet een goede match zijn en dat kan je niet bepalen op een zeer jonge leeftijd. Karakter en bouw zie je immers beter als ze een week of 6 zijn. Ik wil zelf ook pas kiezen op die leeftijd als ik ergens anders een pup koop.

En aan pupbemiddeling via een RV doe ik niet mee :wink: Ik beslis zelf wel waar onze pups heen gaan.
Afbeelding
Gebruikersavatar
Minhie
Zeer actief
Berichten: 11848
Lid geworden op: 18 feb 2005 00:27
Mijn ras(sen): Akita
Aantal honden: 1
Locatie: Groningen

Re: toekomstige pupeigenaren

Ongelezen bericht door Minhie »

Ik ben geen fokker maar als pupkoper wil ik er al heen voordat de pups geboren zijn. Kennis maken gewoon, met de ouderhonden en de fokker zelf natuurlijk.
Dan moet er eigenlijk al een klik zijn. Dan zou ik idealistisch er nog 3-4 (of vaker hihi) keer heen willen. Maar dit is natuurlijk wel afhankelijk van de afstand. Is het heel ver dan moet ik denk ik maar settelen met 2 of 3 keer.
Afbeelding
bouvierpoedel
Zeer actief
Berichten: 51968
Lid geworden op: 08 dec 2009 06:32
Mijn ras(sen): Bouviers en grote poedels.

Re: toekomstige pupeigenaren

Ongelezen bericht door bouvierpoedel »

Wat een achterlijke regel om 50 % te verkopen via de club.
Maar dan nog kun jezelf toch ook je regels hanteren.
X keer laten komen kijken en dan beslis je nog zelf of ze geschikt zijn.
Schijt aan de club er moeten ook maar net genoeg mensen komen die jij goed genoeg vind.
Wat je zegt ben je zelfffff :lekkerpuh:
Inc

Re: toekomstige pupeigenaren

Ongelezen bericht door Inc »

Wat gebeurd er als je je niet aan die regel houdt?
Lobke
Actief
Berichten: 237
Lid geworden op: 14 okt 2009 17:08
Mijn ras(sen): wetter

Re: toekomstige pupeigenaren

Ongelezen bericht door Lobke »

50% is n u eenmaal zo maar als die mensen je niet aanstaan dan hoef je niet aan die mensen een pup te verkopen hoor. Krijg je weer iemand anders als er een wachtlijst is. Gaat mij erom dat sommige mensen maar 1 x willen komen en dan ophalen en dan denk ik als dat al te veel moeite is om een paar x te komen wat moet je dan met een pup.

Nu weer eentje zei dat ze thuis was en nu weer 2 middagen werken ze neemt een week vrij en dan moet dat kleine hummeltje 2 middagen naar pension en straks 2 weken van de vakantie in pension. Net bij ons vandaan een week daar en dan het pension in. Heeft nog maar 1 x zijn spuitje gehad. Tril van boosheid. Gelukkig dat ik er nu achter kom. Die krijgen geen pup hier vandaan. Of ben ik een zeur?

Gre en Alllllllllllllllllllllll haar wetters
Inc

Re: toekomstige pupeigenaren

Ongelezen bericht door Inc »

Nee hoor, die had ik ook geen pup gegeven. Behalve als ze de eerste paar weken full time bij de pup kunnen zijn en hun vakantie verplaatsen.
Groot gelijk!
Gebruikersavatar
MirandaH
Zeer actief
Berichten: 1527
Lid geworden op: 12 jul 2007 13:33
Mijn ras(sen): Cairns!!!
Aantal honden: 3
Locatie: Zoetermeer
Contacteer:

Re: toekomstige pupeigenaren

Ongelezen bericht door MirandaH »

Wij zijn niets verplicht qua pupbemiddeling. Het laatste nestje heb ik ook geen pupbemiddeling gebruikt.

Hoe gaat dat dan? Ben je verplicht die mensen die worden doorgestuurd te accepteren of moet je verplicht 50% van je pups via de bemiddeling plaatsen?

Het maakt voor mij niet uit hoe mensen bij ons terecht komen, ze moeten altijd eerst op gesprek komen. Daarna bellen we om te horen wat zij van ons vonden en te vertellen of wij ze geschikte kandidaten vinden. Het gaat er voor mij primair om of de pup een goed thuis krijgt. Maar we willen inderdaad wel graag dat mensen minstens 2x komen kijken. Je moet toch een goed beeld krijgen van de a.s. eigenaar en zijn/haar gezin om een goede match met een pup te maken. Vinden wij tenminste. En ik wacht niet perse tot de pups 3 weken zijn, de pups liggen in het begin toch apart dus langskomen kan gewoon.
Afbeelding

*Gediplomeerde trimsalon voor de regio Zoetermeer (lid ABHB)*
**Webshop voor verse diervoeding: Botten & Zo**
Gebruikersavatar
MirandaH
Zeer actief
Berichten: 1527
Lid geworden op: 12 jul 2007 13:33
Mijn ras(sen): Cairns!!!
Aantal honden: 3
Locatie: Zoetermeer
Contacteer:

Re: toekomstige pupeigenaren

Ongelezen bericht door MirandaH »

Bij mij zou het best bespreekbaar zijn om de pup wat langer te houden. Het ligt er ook aan wat voor vakantie. Ik had het bij mijn eerste nest, die mensen hadden een actieve wandelvakantie geboekt met hun 2 honden. Helaas overleed er plotseling 1, waardoor ze ineens voor een pup gingen kijken. En ja, pup meenemen op vakantie zagen ze niet zitten (ik ook niet) maar die wandelvakantie wilden ze wel erg graag doen. Dus pupje is anderhalve week langer bij mij gebleven, geen punt!

En uit datzelfde nest waren er ook mensen die perse een pup bij ons vandaan wilden, maar wel die zomer met het hele gezin (volwassen kinderen) een maand naar Amerika en Canada zouden gaan. Dat was al twee jaar eerder gepland. Pupje is dus een maandje terug gekomen. En ze heeft daar een gouden mandje gehad, ze was echt hun kleine prinsesje (was: helaas is ze veel te vroeg plotseling overleden :cry: ).
Afbeelding

*Gediplomeerde trimsalon voor de regio Zoetermeer (lid ABHB)*
**Webshop voor verse diervoeding: Botten & Zo**
kitty
Zeer actief
Berichten: 1895
Lid geworden op: 22 apr 2002 00:15
Mijn ras(sen): schapendoes
Aantal honden: 5
Contacteer:

Re: toekomstige pupeigenaren

Ongelezen bericht door kitty »

Ik vind het nogal een verplichting van de club :80: Wat is hier de reden voor?
Ik zou er toch behoorlijk veel moeite mee hebben leuke mensen van mijn lijst af te moeten zeggen voor totaal onbekenden via de club. :denken:
Gebruikersavatar
Marjoleine
Zeer actief
Berichten: 53089
Lid geworden op: 02 sep 2004 14:18
Mijn ras(sen): Friese en Cubaanse hounen
Locatie: de polder
Contacteer:

Re: toekomstige pupeigenaren

Ongelezen bericht door Marjoleine »

De reden is dat de lijst bij de club alsmaar aangroeide en mensen daar dus eindeloos lang op de lijst stonden.
Dat is overigens allang niet meer aan de orde.

Bij de wetters wordt deze regel lang zo streng niet gehanteerd en ik doe het ook niet. Ik hanteer mijn eigen lijst en in overleg is dat geen probleem.
Want als er geen of een korte lijst zijn moet ik het ook zelf doen, toch? :19:
De regels zijn allang niet meer zo rigide gelukkig en overleg is een mooi goed. ;)

Hier maken wij samen met de kopers de keuze op een week of zes en echt niet eerder. Ik stuur er in omdat ik de pup kan inschatten qua aanleg en bouw en ik houd rekening met wat mensen ermee willen doen.
En ik ben een ontzettende zeikerd met plaatsen, daar sta ik ook om bekend :mann:
Dat is daarmee direct mijn eerste selectie: wie tegen mijn gezeur kan is door naar de tweede ronde :mrgreen:
Dat doe ik ook als er iemand via de club komt trouwens en ik maak ook meteen duidelijk dat zij geen klant zijn, maar dat ze als wij akkoord gaan, een club van mij mogen kopen.
Ik ben de eigenaar en ik bepaal dus aan wie ik verkoop, zo simpel is dat.
En de groeten van de meisjes!

Afbeelding

Niets kalmeert zo zeer als een genomen besluit.
Lobke
Actief
Berichten: 237
Lid geworden op: 14 okt 2009 17:08
Mijn ras(sen): wetter

Re: toekomstige pupeigenaren

Ongelezen bericht door Lobke »

Ik zelf heb niet zo,n moeite hoe de mensen bij mij komen. Maar ik maak wel duidelijk als ze mij op mijn vragen antwoorden die antwoorden eerlijk zijn. En als ik dan denk dat zijn mensen die erover nagedacht hebben enz enz en dan na een paar keer ik er achter moet komen dat zo,n pup van 9 weken 2 middagen in een kennel wordt gestopt incl dat de pup nog maar een enting heeft gehad. Terwijl ze eerst zeiden met het eerste gesprek dat zij nu thuis was en nu tijd hadden voor een hond. Hoezo tijd???????????? Kijk dan gaan mijn sluike haren als stekels overeind staan. Dus dat moeten ze me maar eens uitleggen en anders sorry geen pup hier weg. En ik weet ook wel dat mensen niet alles zeggen daar moet ik dan proberen achter te komen door de mensen hier vaker te laten komen. Anders maar naar een fokker die nergens problemen mee heeft en die denkt weg is weg en red je maar. Maar zo steek ik niet in elkaar. Mijn honden zijn mijn alles.

gre en allllllllllllllllllllll haar wetters
amber81

Re: toekomstige pupeigenaren

Ongelezen bericht door amber81 »

ik ben geen fokker, dus misschien zeg ik stomme dingen hoor, vergeef mij bij voorbaat! maar toen wij de pupjes hadden, hadden we ook een hele lange lijst met mensen die er eentje wilden...uiteindelijk zijn ze vrijwel allemaal naar bekenden of via bekenden gegaan. Het aantal bezoeken stond toen vrij mits moederhond het kon verdragen. Tara kon heel fel reageren op bepaalde mensen (die dus uiteindelijk ook geen pup kregen) en bovendien was ik echt een zeikerd...Maar het huis zat afgeladen eigenlijk, meerdere keren per week. Met de toekomstige eigenaren en eventueel de kids erbij en de personen die veel te maken zouden krijgen met de pupjes. Eigenlijk vond ik dat wel goed, de pups zijn dus niet met voor hen vreemden meegegaan.
Eentje weet ik nog, maakte het erg bont en die heb ik na twee gesprekken van die lijst afgepletterd; die stond erop een van de pups met vijfeneenhalve week hooguit zes mee te nemen, omdat hij hem/haar zou gaan trainen voor de politiebond. Het maakte hem ook geen bal uit hoe de pup eruit zou zien en welke eigenschappen de ouders hadden, of er medische info was, helemaal niets. Hij wilde kijken en meenemen. Vijfeneenhalve week oud. Zei hij tijdens het tweede gesprek. Ik zei dat hij dan maar verder moest gaan zoeken, want dat zou hier nooit gebeuren! Ik geloofde ook niets van zijn verhaal. En eentje kende ik dus niet, maar zij kwam langs in de eerste week, Tara was dol op dr en sindsdien kwam ze om de dag. Het pupje dat zij nam, koos haar al toen de oogjes nog dicht zaten, ze kroop er dan meteen aan, als die vrouw bij de pups zat, dus dat is altijd zo gebleven. Pupje ging mee met acht weken en ze zijn eigenlijk vrijwel nooit meer zonder elkaar geweest.

Wat ik eigenlijk zeggen wil; die bezoekjes zijn in mijn ogen juist heel belangrijk. Ik heb het zelf ook altijd gedaan met de katten, de knagers en zou het in de toekomst ook doen als we ooit weer een pup zouden krijgen. Dat lijkt me namelijk ook beter voor de pup. Ik zou het afgrijselijk vinden een pup met een wildvreemde mee te geven, of maar na 1x. Voor de pup lijkt me dat helemaal niets.
Gebruikersavatar
mariaa
Zeer actief
Berichten: 2296
Lid geworden op: 02 sep 2009 22:39
Mijn ras(sen): australian shepherd

Re: toekomstige pupeigenaren

Ongelezen bericht door mariaa »

Ik ben geen fokker dus ik kan er niet over mee praten maar ik ben blij dat wij Sybil met de 4 weken zelf mochten uitzoeken :D

Natuurlijk weet je alles fokker alles over de pups en de pupkopers moeten zich dan ook laten adviseren maar ik zoek mijn honden echt op "gevoel" uit.
Ik keek in haar ogen en ik wist het meteen, zij hoort hij ons, de andere pups zag ik niet eens meer staan...
Het is dan ook een pure gevoelskeuze geweest maar dat werkt wel het beste voor mij.
Ik krijg altijd een heel vervelend gevoel bij het feit dat andere mensen gaan bepalen welke pup het beste past bij mij, ook al is het goed bedoeld :wink: Ik moet met de hond leven, en ik ken mezelf het beste :D
Afbeelding
Lillith
Zeer actief
Berichten: 6848
Lid geworden op: 12 apr 2010 19:43

Re: toekomstige pupeigenaren

Ongelezen bericht door Lillith »

Vraagje; als de mensen zo vaak moeten langskomen zodat je kan zien wat voor vlees je in de kuip hebt?
Kan je niet zo vaak komen........geen puppie....?
Van Noord naar Zuid NL is een hele reis en zeker als je geen auto hebt, persoonlijk ben ik heel blij met internet en een telefoon.

Tuurlijk mag en kan een fokker veel eisen stellen maar de pupkoper heeft ook een eigen pakketje. :oeps: :mann:
Mijn a.s. pupje heb ik echt zelf uitgezocht, prima toch :engel: :ok:
kitty
Zeer actief
Berichten: 1895
Lid geworden op: 22 apr 2002 00:15
Mijn ras(sen): schapendoes
Aantal honden: 5
Contacteer:

Re: toekomstige pupeigenaren

Ongelezen bericht door kitty »

Marjoleine schreef:De reden is dat de lijst bij de club alsmaar aangroeide en mensen daar dus eindeloos lang op de lijst stonden.
Dat is overigens allang niet meer aan de orde.

Bij de wetters wordt deze regel lang zo streng niet gehanteerd en ik doe het ook niet. Ik hanteer mijn eigen lijst en in overleg is dat geen probleem.
Want als er geen of een korte lijst zijn moet ik het ook zelf doen, toch? :19:
De regels zijn allang niet meer zo rigide gelukkig en overleg is een mooi goed. ;)

Hier maken wij samen met de kopers de keuze op een week of zes en echt niet eerder. Ik stuur er in omdat ik de pup kan inschatten qua aanleg en bouw en ik houd rekening met wat mensen ermee willen doen.
En ik ben een ontzettende zeikerd met plaatsen, daar sta ik ook om bekend :mann:
Dat is daarmee direct mijn eerste selectie: wie tegen mijn gezeur kan is door naar de tweede ronde :mrgreen:
Dat doe ik ook als er iemand via de club komt trouwens en ik maak ook meteen duidelijk dat zij geen klant zijn, maar dat ze als wij akkoord gaan, een club van mij mogen kopen.
Ik ben de eigenaar en ik bepaal dus aan wie ik verkoop, zo simpel is dat.
Als het in overleg gaat is het wat anders inderdaad.
Sinds het internet en website's van fokkers is er denk ik een behoorlijke verschuiving geweest. Door meer toegankelijke informatie is het voor mensen eenvoudiger zelf contact met fokkers op te nemen om te kijken wat bij hen past.
Bij ons is er sinds kort geen pupbemiddeling meer. Alle fokkers en (toekomstige) nesten staan op de website en mensen kiezen zelf.

Verder ben ik het geheel met je eens :wink:
kitty
Zeer actief
Berichten: 1895
Lid geworden op: 22 apr 2002 00:15
Mijn ras(sen): schapendoes
Aantal honden: 5
Contacteer:

Re: toekomstige pupeigenaren

Ongelezen bericht door kitty »

Lobke schreef:Ik zelf heb niet zo,n moeite hoe de mensen bij mij komen. Maar ik maak wel duidelijk als ze mij op mijn vragen antwoorden die antwoorden eerlijk zijn. En als ik dan denk dat zijn mensen die erover nagedacht hebben enz enz en dan na een paar keer ik er achter moet komen dat zo,n pup van 9 weken 2 middagen in een kennel wordt gestopt incl dat de pup nog maar een enting heeft gehad. Terwijl ze eerst zeiden met het eerste gesprek dat zij nu thuis was en nu tijd hadden voor een hond. Hoezo tijd???????????? Kijk dan gaan mijn sluike haren als stekels overeind staan. Dus dat moeten ze me maar eens uitleggen en anders sorry geen pup hier weg. En ik weet ook wel dat mensen niet alles zeggen daar moet ik dan proberen achter te komen door de mensen hier vaker te laten komen. Anders maar naar een fokker die nergens problemen mee heeft en die denkt weg is weg en red je maar. Maar zo steek ik niet in elkaar. Mijn honden zijn mijn alles.

gre en allllllllllllllllllllll haar wetters
Het maakt mij ook niet uit hoe mensen bij me komen.
Maar stel; ik heb 4 mensen op mijn wachtlijst staan waar ik al kennis mee heb gemaakt en die ik heel geschikt vind voor een pup. Ik neem niet teveel mensen op de lijst omdat ik de helft via de bemiddeling moet doen. Dan blijkt mijn teef maar 4 pups te krijgen. Ik zou het toch behoorlijk vervelend vinden dat ik dan twee mensen af moest zeggen om daarvoor twee mensen via de bemiddeling te gaan ontmoeten. Ik vind de tijd voor mijn nest geboren is de tijd bij uitstek om alvast kennis te maken. Wanneer te pups er zijn steek ik daar liever mijn tijd in :wink:
Plaats reactie

Terug naar “Fokken van honden”