djow schreef:Ik reageer even in het algemeen.
Fodor is zoals hij nu is altijd al geweest, hij heeft als pup zodanig weinig verschillende honden gezien dat hij gewoon niet sociaal kan zijn naar andere honden. Maar in principe is dit alleen nog met onzekere kleinere reuen.
Dat zeg je wel vaker maar dat zegt echt totaal niets
Zoals hij zich nu gedroeg gebeurt niet vaak. Ik laat ze al veel apart uit omdat ze beide een andere training nodig hebben maar de kleine plas rondjes lopen ze samen. Fay gaat bij het veldje los en met Fodor wordt dan getraind op aandacht en hierkomen.
Wij hebben Fodor gekregen toen ik nog bij mijn schoonouders woonde, hier heeft hij vanaf het begin nooit duidelijkheid gehad want hij had 4 bazen ipv 1 of 2 waarvan mijn schoonmoeder die absoluut niet duidelijk en consequent was. We zaten nooit echt op 1 lijn wat betreft Fodor en we hadden duidelijke afspraken over zijn opvoeding maar daar hield zij zich nooit echt aan.
Deze fout kan ik niet meer terug draaien en door zijn gebrekkige socialisatie zal hij nooit een goed luisterende hond zijn die ik buiten kan vertrouwen met honden. Wat training betreft heb ik hem altijd beloond voor goed gedrag en het slechte gedrag genegeerd, Fodor is namelijk enorm gevoelig en met harde hand opvoeden zou het totaal verpesten. Hier ben ik 100% van overtuigd.
Een beetje berghonden reu, eenmaal volwassen gaat niet leuk spelen met andere reuen, en dat ben ik met je eens, met harde hand opvoeden gaat niet goedkomen, maar duidelijk zijn en dat dan ook verwachten van hem , mag best
Duidelijkheid en structuur vind ik dan ook heel wat anders en structuur is er zeker maar ik ben niet duidelijk genoeg en werk hier hard aan. Mijn probleem is dat ik overal een probleem van maak. Ik ben te petfectionistisch en wil het graag zo goed mogelijk doen. Maar ik heb me er wel bij neergelegd dat Fodor nooit reuen leuk gaat vinden
Fay is heel goed voor hem. Hij verdedigd haar niet want het is zelf een pittige tante maar als hij zo debiel doet zal zij ook niet mee doen, ze kijkt meer zo van
Ik ben enorm positief over de clicker training, dit werkt goed. Ik ga in steeds meer gebieden met steeds meer prikkels trainen.
De meneer van de labrador en ik ontwijken elkaar, we weten van elkaar hoe we lopen en houden daar rekening mee, de labrador heeft Fodor ook al eens aangevallen toen ik hem aan de lijn had. Als Fodor uitvalt naar een hond maak ik er geen probleem van, ik neem hem gewoon mee en loop door. Ik kan ook zo nog wel 10 jaar door gaan, want hij is de rest van de dag super, binnen luisterd hij perfect en heb veel plezier aan hem. En ik leer veel van hem en moet ook over mezelf nadenken en mezelf veranderen voor Fodor.
Baco mag niet uitvallen naar andere honden en doet dat ook niet, ik ben daar heel streng in
Het is alleen buiten wat een probleem is. En dan nog niet altijd. Hij is nu ook mee naar mijn werk en als ik hem hier uitlaat is het geen probleem. Naar mensen toe is het nogsteeds een schat, wat ik voor een kuvasz ook vrij bijzonder vind.
Ik vind het alleen soms zo sneu voor hem. Wat ik nu moet trainen is dat hij aandacht voor mij heeft en honden leert negeren en dat ik wel oplet, dat hoeft hij niet te doen. En ook erg belangrijk, dat het hierkomen er goed in zit.