Ster topic:

Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren


Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!


Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak

Pijnstilling (homeopathisch?)

Medische vragen en opmerkingen over de hond, zowel regulier als alternatief.
(Raadpleeg bij twijfelgevallen altijd uw dierenarts!)

Moderator: moderatorteam

Gebruikersavatar
Inne
Zeer actief
Berichten: 933
Lid geworden op: 18 aug 2006 12:58
Aantal honden: 1
Locatie: Noord Brabant

Pijnstilling (homeopathisch?)

Ongelezen bericht door Inne »

Ik open toch maar even een nieuw onderwerp. Gisteren kreeg ik te horen dat mijn hond Boris darmkanker heeft. Hij kreeg antibiotica, laxeermiddel en pijnstilling/ontstekingsremmer (metacam) mee.

Onze andere hond, die niet meer leeft, kreeg ook metacam tijdens de laatste fase van haar leven en werd hier erg misselijk van. Boris kreeg gisteren voor het eerst die metacam en moest vanmorgen al iets braken. Ik zou hem liever iets homeopathisch geven. Hij hoeft de metacam maar een dag of vijf, maar vind het niet prettig als hij zich beroerd gaat voelen. Ik heb niet de indruk dat hij pijn heeft (en Boris is een echte man, heel zielig als hij ziek is :lol1: ).

Welke pijnmedicatie gebruiken jullie honden?
Afbeelding
Madison

Boris, voor altijd in mijn hart
Gebruikersavatar
marian*
Erelid
Berichten: 32600
Lid geworden op: 10 feb 2003 18:01
Mijn ras(sen): Drentsche Patrijshond
Aantal honden: 1
Locatie: Arnhem
Contacteer:

Re: Pijnstilling (homeopathisch?)

Ongelezen bericht door marian* »

Misschien kun je vragen naar Novacam?
Afbeelding
Uit het oog maar nooit uit het hart
Max 24/8/'94-11-4-'11,Bente 27/4/'99-23/11/'10
mwillow

Re: Pijnstilling (homeopathisch?)

Ongelezen bericht door mwillow »

Ik zou een goed holistisch dierenarts consulteren bij de klachten van jouw hond en niet op eigen houtje handelen. De behandeling wordt dan op het individu zelf afgestemd en er kunnen naast natuurlijke pijnstilling ook middelen worden ingezet met dezelfde kwaliteiten als antibiotica. De reguliere middelen kun je niet continu en langdurig blijven inzetten. Zeker niet wat de AB betreft, die naast de slechte bacteriën ook de goede bacteriën in de darm afbreekt, waardoor de weerstand van je hond om zeep wordt geholpen. Dat doet een hond met kanker absoluut geen goed. Dus mijn advies, een holist kan je helpen om de weerstand van je hond op te bouwen en middelen inzetten met dezelfde effecten als de reguliere middelen. Het kan je hond in balans brengen, waardoor er geen sprake is van immuniteitsafbraak. Dat gebeurt nu zeker wel regulier. Voeding is ook iets om aandacht aan te besteden. Brokken zijn koolhydraten en kanker (met name de darmkankervorm...) voedt zich met complexe koolhydraten. Daar moet je ver weg van blijven. In deze toestand is het ook zeker niet verstandig om je hond te vaccineren, dus het is een overweging waard om ook dat te skippen. Het zijn allemaal manieren die kunnen bijdragen aan een stukje levensverlenging voor je hond.
Heel veel sterkte.
Wahya
Actief
Berichten: 230
Lid geworden op: 25 feb 2010 20:19
Mijn ras(sen): Alaskan malamute

Re: Pijnstilling (homeopathisch?)

Ongelezen bericht door Wahya »

Inne, in Noord-Brabant heb je in de omgeving van Breda de Silverlinde zitten. Deze praktijk is gespecialiseerd in alternatieve therapieën voor dieren, specifiek paarden en honden. Er is ook een dierenarts aan verbonden. Misschien dat je daar eens kunt informeren.
Gebruikersavatar
Inne
Zeer actief
Berichten: 933
Lid geworden op: 18 aug 2006 12:58
Aantal honden: 1
Locatie: Noord Brabant

Re: Pijnstilling (homeopathisch?)

Ongelezen bericht door Inne »

Bedankt voor jullie reacties! Ik zal me verder informeren!
Afbeelding
Madison

Boris, voor altijd in mijn hart
Plaats reactie

Terug naar “Medisch”