Ster topic:

Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren


Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!


Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak

vraagje over implantaten en antibiotica

Medische vragen en opmerkingen over de hond, zowel regulier als alternatief.
(Raadpleeg bij twijfelgevallen altijd uw dierenarts!)

Moderator: moderatorteam

Gebruikersavatar
ceciel
Zeer actief
Berichten: 2097
Lid geworden op: 13 apr 2006 19:48

vraagje over implantaten en antibiotica

Ongelezen bericht door ceciel »

Mijn hond Rocco heeft 2 jaar terug een TTA operatie ondergaan. Het gaat helemaal goed met zijn knie maar hij is zo'n enorme sukkel die rmet enige regelmaat wordt gebeten door andere honden. Nu hebben ze me destijds in Dordrecht bij de kliniek op het hart gedrukt dat het belangrijk is om hem bij wonden aan de antibiotica te doen. Het gaat dan om een kuur van 5 dagen.
Dit is nodig omdat wanneer er een onsteking ontstaat deze op zijn implantaten kan slaan met alle gevolgen van dien.
Ik hobbel dus iedere keer braaf richting dierenarts voor een kuurtje. Mijn vraag is aan degenen die ook een hond met implantaten hebben doen jullie dit ook? Bij Rocco zijn het eigenlijk altijd (kleine) gaatjes/ schrammen.
Het gaat mij niet om de kosten of iets dergelijks maar meer om het idee dat ik te voorzichtig/angstig ben. Bovendien vind ik het voor mijn gevoel niet prettig om Roc regelmatig aan de antibiotica te hebben mocht dat niet echt nodig zijn...
Ben benieuwd naar jullie reacties.
mwillow

Re: vraagje over implantaten en antibiotica

Ongelezen bericht door mwillow »

Ik heb hier echt nog nooit van gehoord.
Als ik met 1 van mijn honden voor elk wissewasje naar een AB kuur zou grijpen, is die binnen een jaar naar zijn grootje....
Teveel nutteloze AB is voor elke gezonde hond ook niet aan te bevelen. Waarom in godsnaam? Goede voeding, alternatieven met vaak effectievere eigenschappen dan de AB, er zijn zoveel mogelijkheden om je hond zijn weerstand te vergroten en niet continu af te laten breken door weer de zoveelste AB kuur. Ik snap dit dus echt niet. :piew:
Gebruikersavatar
Marjoleine
Zeer actief
Berichten: 53089
Lid geworden op: 02 sep 2004 14:18
Mijn ras(sen): Friese en Cubaanse hounen
Locatie: de polder
Contacteer:

Re: vraagje over implantaten en antibiotica

Ongelezen bericht door Marjoleine »

Ik heb er wel van gehoord en ik vind het flauwekul.
Je ondergraaft de weerstand met al die AB en ze worden nog resistent ook.

Wacht gewoon maar af met zoiets, AB kan altijd nog.
En de groeten van de meisjes!

Afbeelding

Niets kalmeert zo zeer als een genomen besluit.
Gebruikersavatar
ceciel
Zeer actief
Berichten: 2097
Lid geworden op: 13 apr 2006 19:48

Re: vraagje over implantaten en antibiotica

Ongelezen bericht door ceciel »

Bedankt voor jullie reacties!
Voordat Roc geopereerd was ging ik ook echt niet voor een gaatje of een kras naar de dierenarts en al zeker niet aan de antibiotica.
En eerlijk gezegd probeer ik het nu ook te minimaliseren als het oppervlakkige wondjes betreft, dan hou ik liever het wondje open en schoon.
Het is dus voornamelijk de angst dat als er een (dieper) wondje gaat ontsteken deze ontsteking op zijn implantaten kan slaan en dat deze dan afgestoten kunnen worden. Zo heb ik het begrepen in ieder geval. Daarbij was het ook van belang dat de AB binnen 24 uur wordt gestart.
Ik weet dat er nog een aantal forumgebruikers een hond hebben die een TTA heeft ondergaan en ben benieuwd of zij hetzelfde advies hebben meegekregen en daar dan ook naar handelen.
Mijn gevoel zegt ook dat zoveel AB kuren niet goed zijn maar het zal gebeuren dat dit worst-case scenario zich voltrekt en Roc dan een poot moet missen :ugh:
mwillow

Re: vraagje over implantaten en antibiotica

Ongelezen bericht door mwillow »

Mijn eerste hond heeft implantaat gehad, maar ik heb dit advies nooit gekregen. Heb het verder ook niet eerder gehoord van eigenaren van sporthonden in mijn omgeving.
De oplossing AB ter preventie zou ik echt nooit voor kiezen. Het breekt meer af dan je lief is, terwijl er zoveel betere alternatieven zijn om dit aan te pakken.
Gebruikersavatar
ceciel
Zeer actief
Berichten: 2097
Lid geworden op: 13 apr 2006 19:48

Re: vraagje over implantaten en antibiotica

Ongelezen bericht door ceciel »

SandraH schreef:Mijn eerste hond heeft implantaat gehad, maar ik heb dit advies nooit gekregen. Heb het verder ook niet eerder gehoord van eigenaren van sporthonden in mijn omgeving.
De oplossing AB ter preventie zou ik echt nooit voor kiezen. Het breekt meer af dan je lief is, terwijl er zoveel betere alternatieven zijn om dit aan te pakken.
Heb een tijdje niet op het forum gelezen maar haal nu toch even dit topic weer naar boven.
Kun je misschien nader toelichten welke alternatieven je bedoelt? Doel je dan op vitamine's of andere voedingssupplementen?
Rocco krijgt qua voeding KVV aangevuld met vers.
Plaats reactie

Terug naar “Medisch”