Ster topic:

Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren


Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!


Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak

Dementie bij honden?

Medische vragen en opmerkingen over de hond, zowel regulier als alternatief.
(Raadpleeg bij twijfelgevallen altijd uw dierenarts!)

Moderator: moderatorteam

Gebruikersavatar
Maeve
Zeer actief
Berichten: 28879
Lid geworden op: 03 mei 2008 22:37
Mijn ras(sen): Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Aantal honden: 3
Locatie: Enschede
Contacteer:

Dementie bij honden?

Ongelezen bericht door Maeve »

Nora is nu bijna 12 en ik heb het idee dat ze dement begint te worden :denken: Zo gaat ze de laatste tijd soms ineens uit haar mand opstaan (terwijl ze dus sliep, ze word er gewoon voor wakker), loopt naar het midden van de kamer en kijkt versufd om zich heen. Vervolgens loopt ze weer terug naar haar mand en gaat weer liggen..dit doet ze toch wel steeds vaker de laatste tijd. Niet meerdere keren per dag hoor, maar wel zodat het op valt.

Verder kan ze ineens erg veranderen qua gedrag. Ze is enorm onafhankelijk en vraagt nauwelijks om aandacht, stelt haar rust veel meer op prijs. En eens in de zoveel tijd word ze plotseling wakker om behoorlijk te gaan zeuren voor aandacht. Dan geeft ze dus pootjes gaat ze blaffen, zeuren etc alsof ze je iets duidelijk wil maken. Gisteren deed ze dit ook dus liet ik haar maar naar buiten (hoewel ze er hooguit 2 uur geleden uit was geweest) maar ze hoefde niets te doen. Ze wou echter niet in haar mand liggen, ze liep er steeds naartoe maar iets leek haar tegen te houden en uiteindelijk ging ze er voor liggen :19:

Ik weet niet wat het is, maar iets zit haar niet helemaal lekker. Vanmiddag stond ze voor me terwijl ik aan tafel zat, en viel ze ineens om. Ze was niet "weg" ofzo, wel wat versurfd over waarom ze nou viel maar stond na een paar seconden weer op.
Gebruikersavatar
Aiske
Zeer actief
Berichten: 775
Lid geworden op: 12 sep 2007 20:12
Locatie: Zuid Holland

Ongelezen bericht door Aiske »

Eigenlijk klinkt dit heel bekent...
Onze oudste dame is bijna 15 en doet hetzelfde. Ook soms zo onverwachts zo raar... maar inmiddels zijn we het gewend en ook de jongste honden kunnen er beter mee omgaan.
Groetjes,
de fryske hounen
Afbeelding
Gebruikersavatar
Marjoleine
Zeer actief
Berichten: 53089
Lid geworden op: 02 sep 2004 14:18
Mijn ras(sen): Friese en Cubaanse hounen
Locatie: de polder
Contacteer:

Ongelezen bericht door Marjoleine »

Onze Mien had het ook, soms.

Ik moet er wel bij zeggen dat die suiker had en daardoor af en toe een beetje de weg kwijt was. Maar ze was ook oud, dus wat er nou wat was, dat durf ik niet te zeggen.

Maar dat zomaar opeens glazig staan staren herken ik, en dat 20 keer heen en weer lopen en toch je plek niet vinden, dat herken ik ook.
En de groeten van de meisjes!

Afbeelding

Niets kalmeert zo zeer als een genomen besluit.
Gebruikersavatar
ranetje
Zeer actief
Berichten: 55973
Lid geworden op: 10 apr 2006 11:41
Mijn ras(sen): Griffon Korthals
Aantal honden: 1
Locatie: Gelderland

Ongelezen bericht door ranetje »

Ik zou haar voor alle zekerheid wel even een grondige APK laten geven. :wink:
Afbeelding
"The perfection of a life with a gundog, like the perfection of an autumn, is disturbing because you know, even as it begins, that it must end.
Time bestows the gift and steals it in the process."
(citaat van George Evans)
Gebruikersavatar
Renske
Zeer actief
Berichten: 7173
Lid geworden op: 06 mei 2002 13:25
Mijn ras(sen): kooikerhondje en lundehund
Aantal honden: 2
Locatie: Leeuwarden

Ongelezen bericht door Renske »

De grondige APK die genoemd is, zou ik haar ook even geven.

Bente had ook last van dementie (haar vader ook). Met een heleboel kwaaltjes was prima te leven. Maar toen ze steeds vaker niet meer op ons reageerde en heel veel bleef blaffen waarbij ze niet meer stil te krijgen was (gelukkig wonen mijn ouders vrijstaand, anders was er echt een probleem geweest!), besloten we toen ze niet meer wilde eten dat het echt genoeg was. Ze was toen echt op. Achteraf denken we dat we haar misschien eerder hadden moeten laten gaan, maar dat doe je niet zo snel.

Bij haar zette de eerste tekenen van dementie zo'n 1,5-1 jaar voor haar overlijden in.

Sterkte.
Brindlecardi
Zeer actief
Berichten: 21044
Lid geworden op: 25 jan 2006 22:09
Mijn ras(sen): Welsh Corgi Cardigan

Ongelezen bericht door Brindlecardi »

Dat onrustige zie je vaker bij oudere honden. Osa kan zelf ook niet meer los buiten omdat ze aan de wandel gaat, dat deed ze vroeger nooit. Ook kan ze zomaar snel opstaan, om niks. Ze heeft ook een tik dat ze vaak op vaste tijden gaat rollen in de kamer, dan zit ze helemaal in haar eigen wereldje.

Ik zou dus zeggen ja, dementie :wink:
Geer
Zeer actief
Berichten: 5860
Lid geworden op: 26 feb 2005 17:20
Locatie: Amstelveen
Contacteer:

Ongelezen bericht door Geer »

Ik hoor heel vaak van honden met 'dementie-achtige' klachten. Nu werk ik zelf bij de distributeur, dus geheel onbevooroordeeld ben ik niet. Maar als het echt dementie is, dan kun je heel goed Cholodin proberen. Ik hoor er iig heel veel positieve verhalen over!http://www.nmlhealth.com/pc,51,/Cholodin.aspx
Gebruikersavatar
Marie-Josée
Erelid
Berichten: 25797
Lid geworden op: 04 feb 2003 10:56
Mijn ras(sen): Havanezer
Aantal honden: 1

Ongelezen bericht door Marie-Josée »

Dat omvallen vind ik weer minder,daar zou ik toch even naar laten kijken, maar de rest is wel herkenbaar.Bruno was ook af en toe de kluts kwijt, dan ging hij je aanstaren met af en toe een hoog woefje, of wilde naar buiten en was dan vergeten wat hij daar ging doen.
Vooral 's avonds was hij erg onrustig.
Hij heeft een kuurtje Fitergol gehad en dat werkte wonder boven wonder best goed ( het bevordert de doorbloeding van de kleine bloedvaten, ook die van de hersenen dus)
Gebruikersavatar
Maeve
Zeer actief
Berichten: 28879
Lid geworden op: 03 mei 2008 22:37
Mijn ras(sen): Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Aantal honden: 3
Locatie: Enschede
Contacteer:

Ongelezen bericht door Maeve »

Nou, we zijn een paar dagen verder en ze gedraagt zich weer redelijk normaal. Ze is niet meer omgevallen, ze toont nog wel steeds tekenen van dementie. Gisteren was ze plotseling boos op Nilo, weet niet waarom. Dus dan begint ze heel geirriteerd tegen hem te blaffen. Hij snapte er niks van dus heb ze beiden maar afgeleid en toen lieten ze elkaar ook met rust.

Zelf heb ik het idee dat het omvallen misschien een lichte hersenbloeding is geweest. Niet zo gek natuurlijk, voor een hond op die leeftijd. Verder heeft ze geen gezondheidsproblemen, doet ze nog best aardig dus.
hercujess

Ongelezen bericht door hercujess »

Geer schreef:Ik hoor heel vaak van honden met 'dementie-achtige' klachten. Nu werk ik zelf bij de distributeur, dus geheel onbevooroordeeld ben ik niet. Maar als het echt dementie is, dan kun je heel goed Cholodin proberen. Ik hoor er iig heel veel positieve verhalen over!http://www.nmlhealth.com/pc,51,/Cholodin.aspx
Is ze me weer voor :pffff: wou ik ook net adviseren. En nee, ik heb geen aandelen :wink:
Plaats reactie

Terug naar “Medisch”