AMSTERDAM - Pittbulls en rottweilers staan algemeen bekend als gevreesde hondenrassen. Toch zouden mensen eigenlijk met een grote boog om een ander ras heen moeten lopen, de tekkel...
Want niet alleen maken tekkels het meeste lawaai, ze zijn ook het meest agressief. Dat blijkt uit een onderzoek van de universiteit van Pennsylvania.
Wetenschappers ondervroegen ruim 6.000 hondeneigenaars en stelden op grond daarvan een lijst van agressieve honden op, waarop 33 rassen zijn vertegenwoordigd. Onbetwiste koploper is de tekkel, omdat 1 op de 5 exemplaren van dit ras ooit een voorbijganger heeft gebeten of getracht te bijten. Een even groot percentage vecht met andere honden en 1 op de 12 heeft zelfs bijtende bewegingen gemaakt naar zijn of haar baasje, meldt Het Laatste Nieuws.
Chihuahua
De chihuahua, een nog kleinere hondensoort die ook met grote regelmaat probeert anderen aan te vallen, eindigde als tweede op de lijst. De Jack Russell maakt de top 3 compleet.
Mensen die een hond willen hebben die helemaal niet agressief is, kunnen het beste een basset, golden retriever, labrador of greyhound in huis halen.
Genetisch
Volgens een van de Amerikaanse onderzoekers is het mogelijk dat de kleinere soorten genetisch meer voorbestemd zijn voor agressief gedrag dan grotere honden zoals pittbulls of rottweilers, die je ergens in het midden van de ranglijst terugvindt. Het percentage beten of bijtpogingen ten opzichte van vreemden ligt bij de kleine soorten 20 procent hoger dan het gemiddelde, terwijl de aanvallen op andere honden zelfs 30 procent hoger liggen dan bij de grote honden.
Bron: Telegraaf
_______________________________________________________
Ik kom tijdens het wandelen wel veel kleine hondjes tegen die behoorlijk lelijk doen, en zich bijna ophangen aan hun riem.
Ster topic:
Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren
Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!
Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak
Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren
Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!
Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak
Zou dit echt zo zijn.
Moderator: moderatorteam
- vinkje
- Zeer actief
- Berichten: 1978
- Lid geworden op: 23 apr 2002 05:56
- Mijn ras(sen): Golden Retriever
Boomertje - Locatie: eindhoven
Zou dit echt zo zijn.

Als je de mensen leert kennen, ga je van dieren houden.
- Sabby
- Zeer actief
- Berichten: 351
- Lid geworden op: 05 jul 2008 13:28
- Locatie: Capelle a/d IJssel
- Contacteer:
- Jacksel
- Zeer actief
- Berichten: 8831
- Lid geworden op: 27 jul 2004 16:48
- Mijn ras(sen): York H(R)ussell
dwergpoedel - Aantal honden: 1
- Locatie: Leusden!
- M@ri@nne
- Zeer actief
- Berichten: 7219
- Lid geworden op: 23 apr 2002 05:48
- Locatie: Nijmegen