Ik heb begin jaren tachtig in Londen gewoond in een aantal verschillende volksbuurten, daar waren niet eens zoveel honden aanwezig, maar als een hond via het asiel geplaatst was dan was hij/zij gecastreerd. En als er op een of andere manier mee gesport werd ook. Dat laatste omdat een gecastreerde hond geconcentreerder kon werken en niet afgeleid werd door loopse honden of -in het geval van teven- geen trainingen hoefde te missen door loopsheid.Zoek stok! schreef:Vandaag een volgens mij behoorlijk nieuw boek gekocht over agility. Agility hondentraining heet het van Mary Ann Nester. Twee stukken over castratie:
Testosteron stimuleert ongewenst mannelijk gedrag, zoals markeergedrag. Een castratie zou kunnen helpen. Bespreek dit eens met uw dierenarts.
en nog een hele pagina pro-castratie met dit als conclusie:
Castratie maakt misschien niets uit voor uw hond, maar het doet hem geen kwaad en misschien wel een heleboel goeds.
Ik had al het idee dat erg veel reuen in de agility gecastreerd worden, dit bevestigt dat nog eens. Even los van topicstarter hoor, maar omdat agility ook een aantal keer genoemd werd in het topic.
Ster topic:
Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren
Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!
Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak
Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren
Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!
Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak
Gedrag reu na castratie?
Moderator: moderatorteam
-
Ennath
- Zeer actief
- Berichten: 8223
- Lid geworden op: 19 jan 2007 11:49
- Mijn ras(sen): Kruising BC x Friese Stijfkop: Iara
Newfounlander met klein beetje Lab: Komo
Hoogbejaarde teckel: Sjoske
En binnenkort: Digna! - Aantal honden: 4
- Locatie: Zeeland
- Moos
- Zeer actief
- Berichten: 25126
- Lid geworden op: 02 jan 2003 12:38
GNRH implantaat.Nanna schreef:Vanmorgen was ik bij de DA en die vertelde dat er een geheel nieuw (voor de NL markt) middel op de markt is gekomen.
Een soort van implantaat voor een reu waarmee hij (afhankelijk van de grootte) een jaar lang hormonaal ahw wegvalt; een "hetje" wordt. Middel wordt in Australië gebruikt om reuen door een soms heftige puberteit heen te helpen.
Als het implantaat is uitgewerkt keert de spermaproduktie gewoon terug en is de reu weer gewoon reu.
DA heeft de naam van het middel wel genoemd maar ik ben het alweer vergeten ook (leeftijd).
Misschien iets om eens naar te informeren? Een castratie is meteen zo onomkeerbaar.

- Moos
- Zeer actief
- Berichten: 25126
- Lid geworden op: 02 jan 2003 12:38
- Moos
- Zeer actief
- Berichten: 25126
- Lid geworden op: 02 jan 2003 12:38
Dat zeg ik; googleNanna schreef:Hm, gevonden
Op dit moment wordt door de Faculteit Diergeneeskunde in Utrecht onderzoek gedaan naar de werking van het GnRH implantaat bij honden als vervanging van castratie. Dit gaat dan vooral om honden die afwijkend gedrag vertonen. Denk hierbij aan dominante handelingen en agressie. Normaliter wordt bij reuen met dergelijk ongewenst gedrag (naast een gedegen therapie) tevens castratie geadviseerd. Veel van dit soort ongewenst gedrag is immers ook hormoongestuurd, met name testosteron.
Vele eigenaren willen niet gelijk denken aan castratie. Wellicht gevoed door de gedachte dat dergelijk ongewenst gedrag ook afhankelijk is van de ontwikkelingsfase van de hond en dat castratie zo definitief is. De hond maakt immers een moeilijke periode door van de leeftijd van de pubertijd (6-8 maanden) tot de volwassenheid (2-3 jaar). Chemische castratie door het toedienen van het reguliere middel Tardac was tot op heden het enige alternatief. Tardac heeft echter de nodige bijwerkingen en mag niet langdurig worden toegediend. Wat dan als u niet gelijk tot castratie over wilt gaan en toch de positieve gedragseffecten van castratie wilt? Wellicht is dan een GnRH implantaat een goed alternatief.
De eerste testgegevens van de proef van de universiteit van Utrecht zijn immers hoopgevend. Het constant toedienen van GnRH (een stuurhormoon) heeft gelijkwaardige effecten als een castratie. De aanmaak van testosteron wordt significant minder. Daarmee heeft het GnRH implantaat -naar het zich laat aanzien- eenzelfde positief effect op het ongewenste gedrag (zie hierboven: voordelen van castratie). Wilt u meer weten over het GnRH implantaat dan kunt u terecht bij uw dierenarts of rechtstreeks bij de Faculteit Diergeneeskunde te Utrecht, Hoofdafdeling Dier, Wetenschap & Maatschappij, Afdeling Ethologie en Welzijn, web site: http://www.vet.uu.nl/dwm

- M@scha
- Zeer actief
- Berichten: 40674
- Lid geworden op: 19 nov 2003 11:25
- Mijn ras(sen): Labraque
- Aantal honden: 1
- Locatie: Groesbeek
Martijn schreef:Een reu wordt niet nerveus van zijn hormonen.Wil de hond schreef:Werkt dit, of dénk jij dat dit werkt, heb je dit zelf wel eens met succes toegepast bij een hond die volledig in de knoop zat dankzij zijn hormoontjes?MARC_S schreef:Een reu die op alle teven wil springen moet gewoon even op zijn plaats gezet worden want die spoort niet. Regel wat teven en laat hem eens goed op zijn falie krijgen.
Een hond wordt nerveus van een baas die zijn hond nerveus maakt.
en hier vergis je je martijn. ik heb het met eigen ogen gezien. ik ben niet veranderd, lola niet, pascal niet en toch is sam 150% anders dan voor zijn castratie. je ziet aan het dat ie zichzelf niet in de weg zit en hij voelt zich vrijer.

- ranetje
- Zeer actief
- Berichten: 55973
- Lid geworden op: 10 apr 2006 11:41
- Mijn ras(sen): Griffon Korthals
- Aantal honden: 1
- Locatie: Gelderland
-
laeken
- Zeer actief
- Berichten: 32016
- Lid geworden op: 26 sep 2002 19:45
- Aantal honden: 0
Hat rare is Wil, dat ik dat zo vreselijk in de knoop zitten gewoon niet zie in een hond die snuffelt naar loopse teven en dan geen zin meer heeft in behendigheid. Dat is normaal, niet een hond die vreselijk in de knoop zit dankzij hormonen. Een hond die op alle teven springt is niet goed sociaal. Mee eens of niet? Als je het er niet mee eens bent is Dapper ook een hormoon-gestoorde hond en meer blabla want die rijdt ook op alle teven. Ik weet alleen 100% zeker dat dat dus niks te maken heeft met geilheid, noch met in de knoop zitten door hormonen. En hij luistert inmiddels prima en doet alles wat we vragen ook als er andere honden zijn. Laat ik hem zijn gang gaan of speel ik niet genoeg baas en neemt hij dus de touwtjes in handen dan gaat hij dat doen. Maargoed, dat mag hij niet dus doet hij het niet.Wil de hond schreef:Werkt dit, of dénk jij dat dit werkt, heb je dit zelf wel eens met succes toegepast bij een hond die volledig in de knoop zat dankzij zijn hormoontjes?MARC_S schreef:Een reu die op alle teven wil springen moet gewoon even op zijn plaats gezet worden want die spoort niet. Regel wat teven en laat hem eens goed op zijn falie krijgen.
Geen enkele reu op het veldje bij IPO doet dat als hem dat verboden wordt. Daar trainden ook loopse teven. Op shows mogen de teven ook loops zijn. Daar zie ik ook geen problemen. Ik zie vooral problemen bij mensen die een teefje erbij kopen en dan hun reu willen castreren. Showhonden en werkhonden hebben de problemen nooit want daar is castreren geen optie. Fokongeschikte huishonden die een lief teefzusje krijgen hebben vooral dit soort problemen. Ook agillityhonden van mensen die bepaalde boeken lezen of bepaalde mensen als voorbeeld hebben hebben gestoord hormoongerelateerd gedrag. Klinkt hard maarja, nu is teefje gekocht en eerder hoorde ik er nooit iets over. Teefje is vast een rashond die evt wel fokgeschikt is en dus niet gesteriliseerd gaat worden. Nu moeten de ballen eraf van fok-ongeschikt-agillityreutje. Prima, doe gewoon lekker en miep er niet zo over.
Het is mij allemaal iets te doorzichtig
- Zoek stok!
- Zeer actief
- Berichten: 24599
- Lid geworden op: 20 mar 2005 18:28
- Mijn ras(sen): Kooikerhondje en Australian Shepherd
- Aantal honden: 2
Ik geloof best dat Dapper onder appel te zetten is en hij bepaalde dingen dan niet doet omdat jij dat niet wilt. Maar dan kun je dus niet met bijv. een groepswandeling mee. Er is weinig lol aan om te wandelen als je je reu strak onder appel moet houden naast je. Jullie houden Dapper toch sowieso al weg bij onbekende honden? Met een hond die op alle teven duikt, moet je losloopgebieden gaan mijden en ik kan me voorstellen dat iemand daar van baalt met een Kelpie die toch niet bekend staat om erg moeilijk naar soortgenoten te zijn.MARC_S schreef:En hij luistert inmiddels prima en doet alles wat we vragen ook als er andere honden zijn. Laat ik hem zijn gang gaan of speel ik niet genoeg baas en neemt hij dus de touwtjes in handen dan gaat hij dat doen. Maargoed, dat mag hij niet dus doet hij het niet.
En agility is een heel andere sport dan IPO met ook minder 'harde' honden en over het algemeen een andere aanpak. Als ik Bram met een stroomband of prikband (of anderszins hard) ga corrigeren op het veld voor afgeleid zijn, zal hij vast niet meer naar die loopse teef kijken. Maar met plezier een parcours lopen is er ook niet meer bij en daarbij ben ik er gewoon niet de persoon voor om hard te corrigeren. Het is niet mijn bedoeling wederom een correctie/africhtingsdiscussie te starten, maar zoals ik op de vorige pagina al aangaf, is castratie zeker niet bijzonder in de agility. Overigens zijn er ook voldoende intacte reuen die het goed doen zonder afgeleid te worden door (loopse) teven. Die hebben zo'n drive voor het spelletje dat het ze een zorg zal zijn wat er verder gebeurt. Het is wel interessant om te weten of dat nou ook de reuen zijn die het op nationaal en wereldniveau het beste doen. Ga ik eens uitzoeken.
Vooralsnog ben ik al trots als Bram op een niet afgezet vreemd veld waar honden geplast hebben volledig geconcentreerd loopt, zoals vandaag. Dat was me een jaar geleden niet gelukt. Zo heeft ieder op z'n eigen niveau kleine overwinningen

Linda, Izzie en Bram
- *Linda*
- Zeer actief
- Berichten: 4062
- Lid geworden op: 01 nov 2004 15:21
- Locatie: Sintmaartensdijk
En ja, daar heb ik hier een voorbeeld van. Dapper is van nature vrij stressgevoelig en die rijdt inderdaad vooral op momenten dat hij stress "af te reageren" heeft. Daarbuiten nooit. Niet omdat het niet mag maar dan hoeft het niet voor hem. Net zoveel reu maar niet nerveus.MARC_S schreef:Een hond die op alle teven springt is niet goed sociaal. Mee eens of niet? Als je het er niet mee eens bent is Dapper ook een hormoon-gestoorde hond en meer blabla want die rijdt ook op alle teven. Ik weet alleen 100% zeker dat dat dus niks te maken heeft met geilheid, noch met in de knoop zitten door hormonen. En hij luistert inmiddels prima en doet alles wat we vragen ook als er andere honden zijn. Laat ik hem zijn gang gaan of speel ik niet genoeg baas en neemt hij dus de touwtjes in handen dan gaat hij dat doen. Maargoed, dat mag hij niet dus doet hij het niet.Wil de hond schreef:Werkt dit, of dénk jij dat dit werkt, heb je dit zelf wel eens met succes toegepast bij een hond die volledig in de knoop zat dankzij zijn hormoontjes?MARC_S schreef:Een reu die op alle teven wil springen moet gewoon even op zijn plaats gezet worden want die spoort niet. Regel wat teven en laat hem eens goed op zijn falie krijgen.
Het is mij allemaal iets te doorzichtig
En jullie hebben het over dezelfde hond? Zit een hoop verschil in.
-
laeken
- Zeer actief
- Berichten: 32016
- Lid geworden op: 26 sep 2002 19:45
- Aantal honden: 0
Klopt, ik laat hem nooit bij andere honden en ik heb het verhaal dat hij op labradors rijdt verkeerd geïnterpreteerd. Misschien krijgt hij wel stress van andere honden, weet jij veel.*Linda* schreef:En ja, daar heb ik hier een voorbeeld van. Dapper is van nature vrij stressgevoelig en die rijdt inderdaad vooral op momenten dat hij stress "af te reageren" heeft. Daarbuiten nooit. Niet omdat het niet mag maar dan hoeft het niet voor hem. Net zoveel reu maar niet nerveus.MARC_S schreef:Een hond die op alle teven springt is niet goed sociaal. Mee eens of niet? Als je het er niet mee eens bent is Dapper ook een hormoon-gestoorde hond en meer blabla want die rijdt ook op alle teven. Ik weet alleen 100% zeker dat dat dus niks te maken heeft met geilheid, noch met in de knoop zitten door hormonen. En hij luistert inmiddels prima en doet alles wat we vragen ook als er andere honden zijn. Laat ik hem zijn gang gaan of speel ik niet genoeg baas en neemt hij dus de touwtjes in handen dan gaat hij dat doen. Maargoed, dat mag hij niet dus doet hij het niet.Wil de hond schreef:Werkt dit, of dénk jij dat dit werkt, heb je dit zelf wel eens met succes toegepast bij een hond die volledig in de knoop zat dankzij zijn hormoontjes?MARC_S schreef:Een reu die op alle teven wil springen moet gewoon even op zijn plaats gezet worden want die spoort niet. Regel wat teven en laat hem eens goed op zijn falie krijgen.
Het is mij allemaal iets te doorzichtig
En jullie hebben het over dezelfde hond? Zit een hoop verschil in.
- wendy71
- Zeer actief
- Berichten: 11560
- Lid geworden op: 06 feb 2007 20:14
- Mijn ras(sen): Ridgebacks!
- Locatie: Ik ben het baasje van Lola & Jakko en wij wonen in Gemert.
- Contacteer:
Jakko is weinig veranderd kwa gedrag na zijn castratie.
Hij is wel een stuk speelser geworden.
Hij markeert nog steeds als een gek(aangeleerd gedrag
).
En volle reuen moet hij nog steeds niet, zal denk ik ook niet meer veranderen.
.
Dat wil niet zeggen dat we er niet aan blijven werken.
Verder is ie ook niet dikker geworden oid.
Hij is nu ongeveer een half jaar geleden gecastreerd op medische grond ivm prostaatklachten.
Hij is wel een stuk speelser geworden.
Hij markeert nog steeds als een gek(aangeleerd gedrag
En volle reuen moet hij nog steeds niet, zal denk ik ook niet meer veranderen.
Dat wil niet zeggen dat we er niet aan blijven werken.
Verder is ie ook niet dikker geworden oid.
Hij is nu ongeveer een half jaar geleden gecastreerd op medische grond ivm prostaatklachten.

Vergeven is de hoop op een beter verleden loslaten.

