Ster topic:

Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren


Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!


Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak

Vinden jullie....

Een forum voor algemene onderwerpen over honden en vragen over honden.

Moderator: moderatorteam

Gebruikersavatar
Jaap*
Zeer actief
Berichten: 23491
Lid geworden op: 07 dec 2006 20:36
Mijn ras(sen): Jachthonden
Aantal honden: 1
Locatie: Friesland Baasje van Felix

Re: Vinden jullie....

Ongelezen bericht door Jaap* »

Emma schreef:
eefje_ates schreef:...dat als je geen geld hebt voor een raspup, je wel goed voor een anderre hond zou kunnen zorgen? Beetje moeilijk te omschrijven...Mensen die bewust voor een raspup gaan,denken er langer over na,kunnen (meestal) wachten op hun pup, weten vaak welke kosten er op hun af kunnen komen. En mensen die een pup van bijv. MP af halen,die willen goedkoop,snel en weten(vaak) niet wat er qua. Da-kosten op hun af kan komen.
Het is niet mijn bedoelling om iemand te kwetsen of zo(zeg het er maar even bij :wink: :mrgreen: ).
Ik wil gewoon weten hoe jullie hier tegen aan kijken! :mrgreen:
sorry, ben het hier niet mee eens. het hoeft niet altijd over geld te gaan of je voor ras of kruising kiest. JUIST NIET ! want ik vind namelijk ( persoonlijke mening! ! !) dat een kruising tussen twee rassen verrassender is dan een ras. met ras weet je al hoe die eruit gaat zien, hoe groot ie ongeveer wordt en ze lijken heel erg op alle andere van dat ras. ik ben ( met bijna alles) een buitenbeentje kun je het noemen maar wil nooit met de massa mee. heb dus heel bewust voor een kruising gekozen van twee rassen die mij aanspraken. heb me wel goed verdiept in deze twee rassen voor de aanschaf.
ik vind het leuk om voor verassingen te staan. en met rashonden geld ook: geen goede socialisatie,opvoeding of gewoon pech, er kan altijd wat fout gaan, maar dat ligt meestal niet bij de hond.
:wink:
Ik zal niet snel een rashond aanschaffen, ik vind dat er genoeg andere honden zijn die ook graag een plekje willen hebben.
Geld is voor ons op dit niveau geen punt, daar gaat het niet om. Als je niet rasgevoelig bent en geld niet zo'n grote rol speelt is het geld bij eventuele ziektekosten voor een herplaatser misschien juist wel beter besteed :19:
Twee honden, 't waren hele nette, hechtten zeer aan het fatsoen.
Ze gingen eerst een boom opzetten, om aldaar hun plas te doen.
Gebruikersavatar
Rataplan
Zeer actief
Berichten: 7652
Lid geworden op: 03 jan 2003 12:49
Mijn ras(sen): asielhonden!
Locatie: roze wolk

Ongelezen bericht door Rataplan »

Ik zou geen rashond (ook niet van van MP) aanschaffen maar laat mijn dieren wel opereren mocht dat noodzakelijk zijn. Obelix heeft dezelfde operatie als Billy van Rami ondergaan. Dat was wel een hoop geld dat weet ik nog maar ik heb een selectief geheugen dus ik vergeet zo snel mogelijk die rekeningen :wink: Het is echt waard geweest als je hem nu ziet lopen dus ja ik zou het zo weer doen. Geld speelt een ondergeschikte rol.
Obelix 6-5- 2004 - 13-6- 2009 Rataplan 7-4 1998- 18-3-2013 Forever may not be long enough for this love....
nance
Erelid
Berichten: 1597
Lid geworden op: 29 jul 2005 23:27
Locatie: almere-haven

Ongelezen bericht door nance »

Ennath schreef:
Daanie schreef:Ik denk niet dat het een automatisch het ander betekent.

Waar bij mij wel de haren recht van overeind gaan staan is advertenties op MP van (bijstands)moeders die een zielig verhaal ophangen en dat ze wel een klein hondje willen, maar er geen geld voor hebben om er 1 aan te schaffen.......

Tja hoeveel mensen zullen er zijn die een hond nemen en totaal niet nadenken over wat zo'n hond gaat kosten? ik denk heeeeel erg veel
Ja daar heb ik ook moeite mee.
Dat je met je bijstandsuitkering geen € 1.000,= wil/kan oversparen voor een raspup begrijp ik best.
Dan kies je toch voor een leuk asielhondje? Daar zitten zat grote en kleine hondjes die wél betaalbaar zijn.

Ik zie niet in waarom je een hondje cadeau zou moeten krijgen.
En dit is grote onzin! Ik kan geen 1000 Euro aan een pup uitgeven, dat is meer als hier per maand binnenkomt. Maar als ze naar de da moeten kan altijd! Mijn da zorgt ook wel dat ik kom, als ik al een keer te lang wacht krijg ik een giga preek...
Ik kan altijd per maand betalen, een vast bedrag en dat is nog nooit een probleem geweest!!
Afbeelding
Gebruikersavatar
Carmen
Zeer actief
Berichten: 7882
Lid geworden op: 20 mei 2004 15:15
Mijn ras(sen): Amerikaanse bulldog en een Kretaans meisje
Aantal honden: 2

Ongelezen bericht door Carmen »

Het is niet van belang of je een rashond koopt, het gaat erom dat je je hond met zorg uitzoekt. Dus niet voor een dubbeltje op de eerste rang willen zitten, maar zorgen voor een hond van goede komaf.
Zoals Basco 85 euro uit het asiel :mrgreen: goed bestede 85 euro. Maar llas er medisch iets nodig is kan alles.
Ik vind wel dat als je vantevoren in kunt schatten dat je eventuele medische kosten niet kunt betalen je geen hond moet aanschaffen, maar dit staat m.i. helemaal los van de aanschafprijs van je hond.
Gebruikersavatar
saffie
Zeer actief
Berichten: 1972
Lid geworden op: 05 okt 2005 12:04
Aantal honden: 1
Locatie: Assen

Ongelezen bericht door saffie »

Ik vind ook dat het los staat van de aanschafprijs. Ik heb wel geld achter de hand voor onverwachte medische zaken en als dat te weinig is valt er wel aan te komen, maar ik zou nu geen dure raspup aan kunnen schaffen als ik dat zou willen.
Saskia en Saffie. Boy 2000-2014
Afbeelding
Daan

Ongelezen bericht door Daan »

ik denk niet dat het 1 het ander uitsluit.
ik vind het wel een verschil of je een herplaatser hebt of gewoon een foute pup van marktplaats.
Ik ben van mening dat als je voor een rashond gaat, je ook gewoon voor een hond met een mooie stamboom moet gaan, en niet voor het hondje van die mevrouw die toch toevallig een reutje en een teefje van hetzelfde ras heeft, en een nestje krijgt.

Dierenartskosten staan totaal los van de koopprijs van een pup.
De meeste mensen gaan daar heel erg ver in.
Of de hond nou is komen aanlopen of dat ze de hond voor veel geld hebben aangeschaft. Die dierenartskosten maken ze.

Een goedkope pup op marktplaats zoeken, ik vind het echt niks.
Dan kom je al gauw uit bij de puppyfarms, nou, en dat is lekker...
Gebruikersavatar
Elsie
Actief
Berichten: 118
Lid geworden op: 20 jan 2008 11:51
Locatie: Almere

Ongelezen bericht door Elsie »

Heb altijd herplaatsers of "goedkope" pups gehad (dit laatste klinkt afschuwelijk, maar weet niet hoe ik het anders moet omschrijven). Een paar maanden geleden serieus nagedacht over een raspup "Ierse Wolfshond" (ca. 1200 euro). Dit omdat nu eindelijk eens het geld daarvoor aanwezig was en dit al heel lang een droom van mij is. Dit "probleem" werd opgelost doordat er zich weer een herplaatser aandiende (die uiteraard een stuk goedkoper was) en ik dit belangrijker vond. Wel inmiddels aan de herplaatster een veelvoud van de prijs voor een "dure" pup uitgegeven aan DA kosten. (hernia-operatie, foto's, foto's en nog eens foto's, oorontsteking, gezwelletjes van haar lip verwijderd).
Ben achteraf blij dat ik dit voor haar heb kunnen doen, de raspup zal gewoon nog even moeten wachten, en misschien komt die er wel helemaal niet, want voorlopig heb ik dus weer drie honden die hoop ik nog een hele tijd bij me blijven en ik word ook een dagje ouder.
Het is misschien wel zo dat je langer nadenkt over de aanschaf van een raspup (een herplaatser beslis je eerder over omdat dit meestel een hond in "nood" betreft), maar ik denk dat je altijd lang en serieus na moet denken over de aanschaf van een dier. En natuurlijk spelen dan ook altijd de financien een rol i.v.m. evt. DA kosten e.d.
Een jaar geleden had ik Elsie ook niet kunnen nemen, zeker gezien de (toch onverwachte) DA kosten voor haar.
Afbeelding
"One happy family"Lestat de Lioncourt (Interview with the vampire)
Gebruikersavatar
corason del perro
Zeer actief
Berichten: 5463
Lid geworden op: 01 jan 2006 17:24
Mijn ras(sen): Alt deutsche hutehund, Australian Shepherd
Locatie: gulpen
Contacteer:

Ongelezen bericht door corason del perro »

Geen geld hebben om een dure hond aan te schaffen vind ik los staan of je wel goed voor je hond kan zorgen. Als je bv wel iedere maand 25 euro of 10 euro opzei kan zetten om evt dierenarts kosten te betalen zie ik het probleem niet. En om heel eerlijk te zijn vind ik bedragen van 1000 euro of hoger voor een hond ook gewoon veel te veel! Zal het dan ook niet snel betalen hou dat geld liever appart voor als hij eens iets heeft waardoor de dierenarts kosten hoog oplopen. Nou is mijn vriend gek van staffies dus als er ooit zo eentje komt zal ik er dat geld wel aan uitgeven maar het is gewoon omdat er geen andere keus is. Pups van Altdeutschers kosten geloof ik ook rond de 400/500 euro en ook dit vind ik veel maar ik weet wel dat ik daar een hele gezonde hond voor krijg en dat vind ik bij veel rashonden nog wel eens anders liggen.
Maar wat je wel of niet bij de aanschaf wil betalen vind ik verder los staan van wel of geen goede zorgen
Addy

Ongelezen bericht door Addy »

Hummer schreef:Addy dan heb jij zeker een geldboompje in de tuin staan :mrgreen: , want ik heb bij een hond al zoiets van stel hij krijgt iets ernstigs dan kan me dat 1000 euro kosten, laat staan met zoveelk honden als die jullie hebben.
We hebben beiden een goede baan en onze prioriteit ligt bij de honden, geen kinderen waar centjes naar toe gaan, eigenlijk nooit op vakantie en noem maar op :wink:
Dat missen we overigens ook niet, voor nood hebben we hier een behoorlijke reservepot voor de hondjes opgebouwd. Ons motto is altijd geweest dat we onze roedel exact hetzelfde moeten kunnen bieden als dat we er maar een hadden gehad :wink:
Gebruikersavatar
eefje_ates
Zeer actief
Berichten: 1392
Lid geworden op: 12 okt 2007 14:58
Mijn ras(sen): Mechelse herder en Duitse herder.
Locatie: Venlo en baasje van Ates en Myra.

Ongelezen bericht door eefje_ates »

corason del perro schreef: Maar wat je wel of niet bij de aanschaf wil betalen vind ik verder los staan van wel of geen goede zorgen
Maar wat je wil betalen voor je hond,is iets anders dan je kán betalen voor een hond :wink:
Afbeelding
Addy

Ongelezen bericht door Addy »

corason del perro schreef:Maar wat je wel of niet bij de aanschaf wil betalen vind ik verder los staan van wel of geen goede zorgen
Helemaal mee eens :ok:
Muk

Ongelezen bericht door Muk »

Het gaat erom of je genoeg geld over hebt voor de verzorging (in de ruimste zin, dus niet alleen voeding, maar ook da kosten). Als je dat hebt, dan is het goed. Ik kan mij heel goed voorstellen dat mensen (ook al zijn ze rijk zat) 1000 euro wat teveel van het goede vinden voor een raspup, maar wel goed voor hun hond zorgen. En ik ken ook genoeg mensen die het minder breed hebben (en geen stamboomhond hebben) maar hun hond wel alle zorg en liefde kunnen geven die nodig is. Dat is veel belangrijker.
Maar ik denk wel dat de prijs van een raspup wel veel mensen afschrikt. Niet alleen mensen die onvoldoende nadenken en impulsaankopen doen, maar ook hondenliefhebbers die hun hond wel alles kunnen geven dat nodig is.
Gebruikersavatar
Pepie
Zeer actief
Berichten: 17196
Lid geworden op: 18 dec 2006 17:48
Mijn ras(sen): Europese korthaar
Aantal honden: 0
Locatie: rotterdam

Ongelezen bericht door Pepie »

Addy schreef:
corason del perro schreef:Maar wat je wel of niet bij de aanschaf wil betalen vind ik verder los staan van wel of geen goede zorgen
Helemaal mee eens :ok:
Ik ook :wink: .........
Plaats reactie

Terug naar “Algemeen”