Even een paar antwoorden:
@ Hennie; nee, de hond mag niet boven komen, dus ik ga de eerste week beneden slapen naast de bench, en de tweede week probeer ik dan naar boven te verhuizen. Wel natuurlijk nog steeds elke 2 uur de wekker zetten.
We krijgen een Tatra, en die heeft qua vachtverzorging niet veel nodig. Misschien dat ik nog wel een flesje shampoo aanschaf voor de enkele keer dat ie gewassen moet worden, maar verder niks. Ik heb al wel earcleaner in huis omdat ik die ook voor de katten gebruik, dat zal wel handig zijn want met die flappers hebben Tatra's wel sneller een oorontsteking.
@ Sita; beloningssnoepjes zat hier, en ik heb ook een rodiworst liggen en nog wat frolics van een logeerhond een tijdje terug.
@ omafia en enkele anderen; wij willen de hond straks in de kofferbak zetten (zonder hoedenplank) natuurlijk. Waar kun je een hond dan aan vastzetten als je een gordel koopt?
@ Astrid en Indra; wij hebben hier al aangedacht door een extra 'edet easypull' op te hangen, waar je vanuit de kamer ook bij kunt. Dus keukenrol zat.
@ Daanie; de keukenrol staat dus klaar, en ik heb een stoomreiniger voor de ongelukjes. En ook een urineverwijderaar-spray.
@ Renske; wij kiezen er bewust voor om geen puppycursus te gaan doen. Velen zullen me voor gek verklaren, zeker omdat het de eerste hond is, en dan ook nog een Tatra, maar ik heb enorm veel zelfvertrouwen en genoeg kennis van zaken om er van overtuigd te zijn dat het ons zo gaat lukken. Mocht het onverhoopt toch tegenzitten dan kan een hondenschool altijd nog. Maar ik ben er geen fan van. Voor de socialisatie is het super, maar qua lessen en trainingsmethode verschillen we toch teveel van mening. Bovendien is een Tatra geen doorsnee hond, en veel trainers weten niet goed wat ze ermee aan moeten.

Oh ja, ik heb voor de (4) katten ook al maatregelen getroffen, want die zijn geen honden gewend... Dus twee Feliway verdampers staan al klaar, hopelijk durven ze dan gauw kennis te gaan maken met dat kleine witte monster (vanuit hun visie).