Ster topic:

Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren


Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!


Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak

Mozes, één van de 120 Kangals uit Duitsland, 1 jaar later

Voor alle hondenfotos

Moderator: moderatorteam

Gebruikersavatar
monica
Zeer actief
Berichten: 1037
Lid geworden op: 19 jan 2005 22:03
Mijn ras(sen): Boerboels,Staffords en Chihuahua's
Aantal honden: 2
Locatie: Noord-Brabant

Ongelezen bericht door monica »

:ok: mooie kerel
http://monoafotografie.wix.com/monoa-fotografie#
RIP Noa 19-12-2000 * 30-11-2011
RIP Harry 04-07-2004 * 15-08-2012
Gebruikersavatar
greatdane
Zeer actief
Berichten: 1047
Lid geworden op: 14 sep 2004 22:41
Mijn ras(sen): Duitse Dog-Wolfspitz
Aantal honden: 2

Ongelezen bericht door greatdane »

Veel succes met hem :ok:
En ondanks dat ik in het verleden weleens een akkefietje heb gehad met een kangal(eigenaar) vind ik dat ze vaak toch erg mak zijn.
Je ziet ze erg veel tegenwoordig mn in steden en ik zie er de kleinste turkjes(soms vrouwtjes) mee lopen :19:
Niet dat ik vind dat ze goed gedijen in een stad,maar ze lopen er meestal relaxer bij dan de gemiddelde mechelaar.
Een kennis van mij heeft sinds kort ook een kangal van bijna een jaar en is ook een allemansvriendje. :wink:
Afbeelding
Bruno 07-05-2012-*16-10-2012
Duivelinnetje
Actief
Berichten: 159
Lid geworden op: 01 mei 2005 13:12

Ongelezen bericht door Duivelinnetje »

MARC_S schreef:Ken jij Kangals? Heb je er ooit een meegemaakt?

Rasbeschrijving:
De kangal is groot, indrukwekkend en uitzonderlijk! Bewaker van kudden en mensen sinds eeuwen. Hij is enorm waaks, buitengewoon snel en wendbaar. In zijn afmetingen en kracht komen zijn Mastiff voorouders tot uiting. Turkse herders vertrouwen hem met een gerust hart hun geiten en schapen toe. Traditioneel leeft hij in weinig bevolkte streken. De kangal is zeer gesteld op de mensen die hij kent maar, vreemden benadert hij met een zeker wantrouwen. Pups vragen zeer veel aandacht en moeten bijzonder goed worden gesocialiseerd. Het is een hond met een sterke eigen wil en veel behoefte aan ruimte en beweging.
Schouderhoogte: Reuen 74 tot 85 cm en bij Teven 71 tot 79 cm
Gewicht: Reuen 50 tot 68 kilo en bij Teven 40 tot 55 kilo.
Dit is ongeveer de Hoogte en het Gewicht van de gemiddelde Kangal dus groter is ook wel toegestaan, maar één ding hebben ze allemaal gemeen het zijn namelijk uitstekende bewakers en beschermers van mens en dier.

Wat wil je gaan doen als er een hond op je afkomt? Wat ga je doen als een van je andere hond snapt naar een hond en je Kangal grijpt in?
Ik heb in Amsterdam gerend om het leven van mijn hond te redden toen twee Turkse mannen meegesleept werden achter 1 kangal die het op mijn hond voorzien had. In het park liep een man met 2 kangals en hij riep alleen maar ze vermoorden hem als er een hond in de buurt kwam waarna hij snel de riemen om een paal probeerde te doen. Kun je dat aan?

Ik ga nu stoppen want ik kan er toch niets meer op zeggen en het schiet waarschijnlijk toch in het verkeerde keelgat bij sommige mensen.
Verdrietig dat je die ervaring hebt opgedaan, maar ook verdrietig dat jij daar een compleet ras op beoordeelt!
Ik ben als kind gebeten door een valse Herder... ik vind het nog steeds prachtige honden die een geweldig karakter kunnen hebben als ze goed worden opgevoed.
Die Turkse mannen hadden de hond om de verkeerde redenen... hoe vaak hoor je niet van Pit Bull gevechten? Dat wil toch niet zeggen dat alle Pit Bulls zo zijn?
De rasomschrijving van de Kangal is pittig, maar de positieve eigenschappen heb je weg gelaten.
Duivelinnetje
Actief
Berichten: 159
Lid geworden op: 01 mei 2005 13:12

Ongelezen bericht door Duivelinnetje »

Wil de hond schreef:Honden redden oké, maar ook daar zijn grenzen aan.
En de grens wordt getrokken bij de Kangal?
Wil de hond
Zeer actief
Berichten: 6018
Lid geworden op: 25 jun 2003 19:47
Contacteer:

Ongelezen bericht door Wil de hond »

Duivelinnetje schreef:
Wil de hond schreef:Honden redden oké, maar ook daar zijn grenzen aan.
En de grens wordt getrokken bij de Kangal?
Die zou o.a. getrokken moeten worden bij het aanvaardvare maatschappelijke risiko.
Duivelinnetje
Actief
Berichten: 159
Lid geworden op: 01 mei 2005 13:12

Ongelezen bericht door Duivelinnetje »

Dit topic ben ik begonnen omdat Tineke graag foto's wilde zien van Mozes.
In een ander topic werd er al een pittige discussie gevoerd over de Kangal en nu start het weer van voor af aan.
Ik ben het nu behoorlijk zat al die vooroordelen.
Ik begrijp dat men voorzichtig moet zijn met de Kangal, maar hem omschrijven als één of ander alles verslindend monster gaat mij veel te ver en het komt me nu echt mijn neus uit.

Voor iedereen die me succes heeft gewenst en me een hart onder de riem heeft gestoken: hartstikke bedankt, doet me goed.

Voor iedereen die reageert op basis van vooroordelen of die meet met twee maten: jullie lezen vanzelf wel in de krant of horen op tv van Mozes zijn eerste moordpartij.

Ik ben er klaar mee en steek mijn tijd en energie liever in Mozes!
chrico
Zeer actief
Berichten: 22604
Lid geworden op: 22 apr 2002 06:08
Locatie: IJmuiden

Ongelezen bericht door chrico »

MARC_S schreef:
chrico schreef:
MARC_S schreef:Maar dan stel ik het anders. Heb jij ooit een pup of erg jonge hond zien vechten? Heb je ooit een waakse pup gezien?
Of een dominante hond van 15 maanden van een groot ras?

Waar komen de moeilijke volwassen honden dan vandaan in bepaalde rassen? Die zijn echt nog niet zo moeilijk de eerste 1 of 2 jaar :19:
Ja Marc dat heb ik gezien zowel het waaks zijn als het vechten bij een pup van rond de 10/12 weken die er niet voor schroomde om met een andere hond van aardig formaat te matten, En jonge hond van 16 weken die wel even dacht een groep andere honden de baas te zijn. Zolang de eigenaar dit goed aanpakt hoeft het geen probleem te zijn als hij volwassen word maar doet die er niets mee dan word dit echt een pokkehond die je niet graag tegenkomt. Het komt vaker voor dan je denkt denk ik. Het gros van de moeilijke volwassen honden komt vandaan bij mensen die A geen begeleiding geoeg geven en denken dat het vanzelf gaat allemaal of B een hond die als pup/jonge hond zijnde heel wat nare ervaringen heeft opgedaan en nu de instelling heeft van de eerste slag is een daalder waard.
Maar als je het zo stelt bestaan raseigenschappen dus gewoon niet?
Ik heb net om me even te verdiepen wat ingelezen over Kangals en dat is dus niet mild. Ze moeten andere honden en wolven kunnen doden en doen dat door ze om te beuken en dood te bijten. Overwicht heb je daarbij niet snel over de hond aangezien hij zo gefokt is dat hij zelf deze beslissingen neemt.
Er staan zware eisen bij over waar de honden geplaatst kunnen worden naast dat er staat dat opvoeden wel zin heeft maar niet de Kangal uit de hond zal halen. :19:
De raseigenschappen zijn een leidraad, het wil niet zeggen dat elke hond van dat ras dat ook zo vertoond. In dit geval zijn het honden waar je mee om moet kunnen gaan, kunnen respecteren en altijd in je achterhoofd houden wat hen is overkomen toen zij jong waren, waardoor het andere honden kunnen zijn geworden dan het grotendeels van het ras zou moeten/kunnen zijn. Dat ze wolven moeten kunnen doden wil niet zeggen dat ze elke willekeurige hond grijpen.

Verder komt deze nu nog onzekere jonge hond uit een zwaar verwaarloosde toestand en heeft hij niet tot nauwelijks socialisatie achter de rug. Hij is daar net weg en ik weiger daar pertinent zo makkelijk over te doen. Ik moet eerlijk zeggen en dat is niet beledigend bedoeld, dat ik het zelfs dom vind om nu net te gaan doen of begeleiding en opvoeding alles recht gaat trekken en er een berner sennen van gaat maken :roll:
Ik had ook niet begrepen dat dit een onzekere hond is (zoja dan kloppen de raseigenschappen al niet :wink: ). het veranderen van omgeving en leefgewoonten zal vreemd zijn voo rhem maar een stabiele hond vind zijn weg hierin. Opvoeden moet je ten alle tijden doen, bij de ene hond anders dan de andere. Deze hond zal je met respect moeten behandelen, hij zal naast je leven niet snel onder je. Als je daarmee om kan gaan dan ben je een heel eind. Nergens word verteld dat er een ander ras van gemaakt word en ik neem aan dat zij (sorry weet je naam even niet) zich hier goed over heeft laten informeren.

Zelfs een bernersennen uit een collectie van 120 zwaar verwaarloosde honden gaat problemen geven.
Waarschijnlijk andere problemen dan een teckel of een duitse dog. Het is hoe de nieuwe baas hiermee omgaat

Ik vind dus dat die honden alleen en dan bedoel ik ook echt alleen bij Kangal-kenners geplaatst mogen worden zonder kleine hondjes en al helemaal niet in een klein huisje. Die dieren horen en leven daar buiten in grote weides met soortgenoten. Dat is wat hij kent en dat is hoe je normaal gesproken met deze rassen omgaat. :ok:
Al die kenners zijn ooit begonnen. Dat er een kleinere hond bij woont hoeft geen probleem te zijn of te worden. Het is onderdeel van het gezin. Als zij zomaar met willekeur alles doodbijten zou er geen schaap meer in turkye rondlopen. Nogmaals je moet niet vergeten dat dit ras nog niet zo lang gefokt word dat de oorsprong weggefokt/verminderd is maar het zijn geen lopende killermachines. Die honden die zich wel zo uiten zijn over het algemeen de pikverlenging van het baasje, kijk naar filmpjes hoe stoer :roll:

Ik weet dat ik in de ogen van veel mensen veel te stellig ben maar dat kan me niet schelen. Als ik aan de honden denk kom ik vanzelf uit op wat ik zeg. Klinkt hard maar is absoluut niet gemeen bedoeld. Uitzonderingen bevestigen de regel maar ik vind het niet getuigen van veel inzicht om blij te gaan doen over een 15 maanden oude hond die net uit zijn hel is bevrijd en dan te gaan zeggen dat hij al zo vreselijk makkelijk is bij de DA en op straat met andere honden. Uiteindelijk bestaan er nauwelijks Kangals die lekker spelen met andere reuen op straat dus waarom zo ver gaan om te denken dat er in die paar dagen ook maar iets over deze hond gezegd kan worden?
Ik weet ook dat je schrijft vanuit je eigen referentiekader maar in dit geval kan ik wel begrijpen dat er zo geschreven word. Het is toch ook fijn dat de hond het goed doet, goed lijkt te aarden de eerste dagen. had men dan liever gezien dat er stond, jongens ik heb een poging gewaagd maar hij heeft mijn hondje doodgebeten en heeft nu een spuitje gehad? Dan had men kunnen zeggen, tja meid dat had je kunnen weten.
Nu gaat het goed, dat mag ook best benoemd worden. Ik heb al eerder ergens in een topic geschreven dat mijn honden ook met 2 kangals (reuen) rondstruinen zonder problemen. Die loslopen op het strand, di eveel beweging krijgen enz enz.


Niet dominant? Misschien zat hij met King Bulut in de kennel en dan is geen enkele hond dominant. Haal de koning weg en hij wordt zelf de koning.

Ik kan niets meer dan hopen dat iedereen die uit medelijden een hond heeft genomen gaat zorgen dat het goed blijft gaan met deze dieren. Ook als alles tegen gaat zitten. Want dan is de hond vaak weer de dupe en daar gaat het mij om. De honden die nu naar andere fokkers en kenners zijn gegaan hoeven niet te veranderen en leven zoals ze gewend waren. Dan wel met voer en mdische begeleiding waardoor er domweg niets verkeerd met ze zal gaan :ok: Dat in tegenstelling tot de honden die nu uit veelal medelijden zijn opgenomen in gezinnen in de hoop dat er na de cursus niet teveel Kangal overblijft. :wink:
Je heb gelijk, ze horen niet overal thuis en passen niet bij iedereen, er moet wel gekeken worden waar en bij wie de honden geplaatst worden. Dit teld voor elke hond.
Onderschrift verwijderd door moderator ivm foutmelding afbeelding
Dyna, Lulu, Kito, Nikan
Gebruikersavatar
Joy C
Zeer actief
Berichten: 3153
Lid geworden op: 25 jun 2004 14:26
Aantal honden: 2
Locatie: Lederhosen Baasje van Snuf en Rivka

Ongelezen bericht door Joy C »

Ik begrijp Marc zijn kanttekeningen prima, ik vind het ook niet overbodig om te melden op een openbaar forum, voor het geval er leken meelezen. :ok:

Maar Duivelinnetje (sorry weet je echte naam ff niet) heeft in mijn optiek niet even zomaar een Kangal in huis genomen. Het is natuurlijk moeilijk oordelen op een afstand, maar volgens mij heeft ze zich er toch goed in verdiept, gezien haar argumentantie en ondernomen acties. Als ze zich bewust is van het risico en een realistische verwachting heeft van deze Kangalreu, kan ze het toch proberen? :wink:

Misschien is zij of leeft zij niet ideaal (dat weet ik dus niet) voor een Kangal, maar dat geldt ook voor meedere honden. Als je dat in je achterhoofd houdt en je bent bereid die tekortkomingen op een andere manier te compenseren, kan dat toch ook goed gaan?
Groetjes Joyce
† Nick 16.08.1999 - 22.01.2009
† Terry 16.07.1998 - 09.01.2012
Afbeelding
Gebruikersavatar
johan1969
Zeer actief
Berichten: 1851
Lid geworden op: 01 jan 2005 15:36
Locatie: Aartselaar / Antwerpen / Belgie
Contacteer:

Ongelezen bericht door johan1969 »

Wil de hond schreef:
Duivelinnetje schreef:
Wil de hond schreef:Honden redden oké, maar ook daar zijn grenzen aan.
En de grens wordt getrokken bij de Kangal?
Die zou o.a. getrokken moeten worden bij het aanvaardvare maatschappelijke risiko.
Elke hond kan een gevaar zijn.

Een paar jaar terug beet een Basset een kindje dood in Frankrijk. En niet lang daarna een Westie.
https://www.flickr.com/photos/23084668@N07/albums
Wil de hond
Zeer actief
Berichten: 6018
Lid geworden op: 25 jun 2003 19:47
Contacteer:

Ongelezen bericht door Wil de hond »

Ja hoor Johan,

Als jij het verschil niet ziet tussen 120 Kangals zeer beperkt gesocialiseerde Kangals en een Westie is het goed met je. :ok:
Gebruikersavatar
johan1969
Zeer actief
Berichten: 1851
Lid geworden op: 01 jan 2005 15:36
Locatie: Aartselaar / Antwerpen / Belgie
Contacteer:

Ongelezen bericht door johan1969 »

Ik bedoel maar dat elke hond een kind kan verwonden of een baby kan doden. Dan kunnen we elke hond boven de 10 kilo een muilkorf om doen ...

Er zijn trouwens gevallen bekend van katten die baby's hebben gedood.

En hoeveel stieren of paarden hebben er geen dodelijke ongevallen op hun naam staan ?


De enige Kangal die ik ken, is een van de liefste honden die ik ken.
https://www.flickr.com/photos/23084668@N07/albums
Gebruikersavatar
Mir@n
Zeer actief
Berichten: 1843
Lid geworden op: 20 jun 2005 01:16
Mijn ras(sen): Podenco, Galgo.
Locatie: Oosterhout, Westmaas
Contacteer:

Ongelezen bericht door Mir@n »

Ook ik heb meegelezen en ik weet dat Claudia haar hart heel groot is.

Echter om andere redenen dan dat de hond een kangal is, vind ik Claudia niet verstandig en als je dit leest, dan weet je ook precies waaraan ik refereer. Verder zal ik er niet op in gaan. Het is jouw leven en jij moet het maken.
Ik wens je wel veel wijsheid toe.
Mir, Gaia & Bella
Afbeelding

"Leven is veranderen. Veranderen is loslaten. Loslaten is vrij zijn."
....De doorsnee hond is een fijner mens, dan de doorsnee mens.
Gebruikersavatar
johan1969
Zeer actief
Berichten: 1851
Lid geworden op: 01 jan 2005 15:36
Locatie: Aartselaar / Antwerpen / Belgie
Contacteer:

Ongelezen bericht door johan1969 »

Kan iemand het volledige verhaal van die Kangals uit Duitsland posten ?
https://www.flickr.com/photos/23084668@N07/albums
Duivelinnetje
Actief
Berichten: 159
Lid geworden op: 01 mei 2005 13:12

Ongelezen bericht door Duivelinnetje »

Mir@n schreef:Ook ik heb meegelezen en ik weet dat Claudia haar hart heel groot is.

Echter om andere redenen dan dat de hond een kangal is, vind ik Claudia niet verstandig en als je dit leest, dan weet je ook precies waaraan ik refereer. Verder zal ik er niet op in gaan. Het is jouw leven en jij moet het maken.
Ik wens je wel veel wijsheid toe.
Als je referereert naar mijn situatie van een jaar geleden, dan begrijp ik wat je bedoelt. Daarop kan ik alleen maar antwoorden dat er sindsdien heel, heel veel verandert is en dat ik mijn grenzen niet overschrijd.
Hierover wil ik best met je praten, maar niet publiekelijk en dat lijkt mij terecht.
Mijn hart is inderdaad heel groot en zelfs te groot geweest. Echter, met de komst van Mozes is het goed zo.
Gebruikersavatar
Gonny
Zeer actief
Berichten: 2113
Lid geworden op: 21 nov 2004 18:46
Aantal honden: 3
Locatie: Tiel

Ongelezen bericht door Gonny »

johan1969 schreef:Kan iemand het volledige verhaal van die Kangals uit Duitsland posten ?


http://www.hondenforum.nl/phpBB2/viewtopic.php?t=122548
Afbeelding
heavenlysaints
Zeer actief
Berichten: 645
Lid geworden op: 29 sep 2006 15:48
Mijn ras(sen): St-Bernards en Engelse Bull-terrier
Locatie: belgie st-truiden
Contacteer:

Ongelezen bericht door heavenlysaints »

:ok:
We got rid of the kids, the dogs were allergic.
Afbeelding
http://s93.photobucket.com/albums/l42/H ... ?start=all
Gebruikersavatar
Rami
Zeer actief
Berichten: 15764
Lid geworden op: 30 jul 2005 13:33
Mijn ras(sen): Ik ben een allesvreter!
Aantal honden: 2

Ongelezen bericht door Rami »

Duivelinnetje schreef:Dit topic ben ik begonnen omdat Tineke graag foto's wilde zien van Mozes.
In een ander topic werd er al een pittige discussie gevoerd over de Kangal en nu start het weer van voor af aan.
Ik ben het nu behoorlijk zat al die vooroordelen.
Ik begrijp dat men voorzichtig moet zijn met de Kangal, maar hem omschrijven als één of ander alles verslindend monster gaat mij veel te ver en het komt me nu echt mijn neus uit.

Voor iedereen die me succes heeft gewenst en me een hart onder de riem heeft gestoken: hartstikke bedankt, doet me goed.

Voor iedereen die reageert op basis van vooroordelen of die meet met twee maten: jullie lezen vanzelf wel in de krant of horen op tv van Mozes zijn eerste moordpartij.

Ik ben er klaar mee en steek mijn tijd en energie liever in Mozes!
Jammer hoor, ik zou ik het leuk vinden om hier op het HF af en toe te kunnen blijven lezen over hoe het gaat met Mozes en foto's te zien. Maar goed, ik snap wel wat je schrijft...
Nogmaals veel succes en een fijne toekomst gewenst voor jou, je roedeltje en Mozes.
Afbeelding
tineke

Ongelezen bericht door tineke »

Inge O schreef:
tineke schreef:
MARC_S schreef:Jouw hond is met 16 maanden een baby en zijn gedrag van nu zegt dus nog helemaal niets over wie hij is. :wink: Een Kangal en willekeurig welk laat volwassen ras blijft tot hoge leeftijd pupperig en makkelijk. Een BB van 16 maanden is ook een onvolwassen hond die alles toelaat. Een jaartje later kun je soms helemaal niet meer binnenlopen als bezoek.
.
Dat hoor je wel vaker en weet je dat ik dat dat nog nooit heb meegemaakt.
De honden die bij mij als pup zijn binnen gekomen van de wat pittiger rassen daarvan kon je echt al heel duidelijk zeggen hoe ze waren toen ze jong waren en ik heb er nog nooit 1 gehad die totaal omdraaide op oudere leeftijd.
hoe het met kangals of fila's is weet ik niet, maar bij hovawarten is er wel vaak een verandering in (waak-) gedrag vanaf 2 - 3 jaar :wink: . het is absoluut niet zo dat ze van makkelijk plots moeilijk worden - eigenlijk verandert er helemaal niks aan ze - maar ze kunnen plots wel anders gaan reageren tov. onaangekondigd (of aangekondigd, maar door het baasje alleen gelaten :mrgreen: :wink: ) bezoek.

ik waarschuw mijn puppenmensen daar altijd voor : het is niét omdat je jonge hovawart zomaar iedereen via het hek de (achter-)tuin in laat wandelen dat hij dat ook nog zal doen eens hij echt volwassen is.

bij de extremere karakters zie je wel al duidelijker op jongere leeftijd hoe ze zullen evolueren, maar ook op het eerste gezicht vrolijke allemansvriendjes kunnen zich later toch anders gaan gedragen wat territorium ed. betreft :wink: .
Natuurlijk kan het karakter wel enigzins veranderen maar een totale omslag wordt regelamtig gezegd.
Dat heb ik nog niet meegemaakt bij mijn honden maar dat er wel ander gedrag werd gezien dat wel natuurlijk maar niet een volledige karakter verandering.
Orson was als pup moeilijk en Rio was makkelijk en dat is op wat nuance verschillen na niet wezenlijk veranderd :wink: .

Het was meer deze stelling waar ik moeite mee had een hond van 16 maanden kun je echt al wel een beetje inschattren hoe die zich gaat ontwikkelen en dat daar dan nog wel enigzins verschillen in voorkomen kan natuurlijk wel maar niets kunnen inschatten over de ontwikkeling van een hond op 16 maanden vind ik onjuist.
Dan ga ik overigens wel uit van een hond die je zelf opgevoed hebt want van een herplaatser kun je pas na een tijdje zeggen hoe die zich aanpast of ontwikkelt :wink:

MARC_S schreef:
Jouw hond is met 16 maanden een baby en zijn gedrag van nu zegt dus nog helemaal niets over wie hij is. :wink: .
tineke

Ongelezen bericht door tineke »

Duivelinnetje schreef:
Mir@n schreef:Ook ik heb meegelezen en ik weet dat Claudia haar hart heel groot is.

Echter om andere redenen dan dat de hond een kangal is, vind ik Claudia niet verstandig en als je dit leest, dan weet je ook precies waaraan ik refereer. Verder zal ik er niet op in gaan. Het is jouw leven en jij moet het maken.
Ik wens je wel veel wijsheid toe.
Als je referereert naar mijn situatie van een jaar geleden, dan begrijp ik wat je bedoelt. Daarop kan ik alleen maar antwoorden dat er sindsdien heel, heel veel verandert is en dat ik mijn grenzen niet overschrijd.
.
Nou ik moet eerlijk zeggen dat ik ook wel enigzins verbaasd was om te horen dat je weer een hond erbij had aangezien je nog niet al te lang geleden honden hebt herplaatst.
Vanuit dat gegeven zou ik uberhaupt niet voor een hond gekozen hebben maar dat is mijn persoonlijke visie natuurlijk :wink:
Neemt niet weg dat ik je alle succes met Mozes toewens en hoop dat alles voorspoedig verloopt voor jullie en als dat niet zo mocht zijn hij alsnog op zijn definitieve plekje terecht komt :wink:
Duivelinnetje
Actief
Berichten: 159
Lid geworden op: 01 mei 2005 13:12

Ongelezen bericht door Duivelinnetje »

tineke schreef:Nou ik moet eerlijk zeggen dat ik ook wel enigzins verbaasd was om te horen dat je weer een hond erbij had aangezien je nog niet al te lang geleden honden hebt herplaatst.
Vanuit dat gegeven zou ik uberhaupt niet voor een hond gekozen hebben maar dat is mijn persoonlijke visie natuurlijk :wink:
Neemt niet weg dat ik je alle succes met Mozes toewens en hoop dat alles voorspoedig verloopt voor jullie en als dat niet zo mocht zijn hij alsnog op zijn definitieve plekje terecht komt :wink:
Ik begrijp jouw verbazing Tineke, maar al vanaf het moment dat ik afscheid moest nemen van mijn Jessie op 22 juni vorig jaar, roep ik dat ik weer een grote hond wil. Al vrij snel kwam die grote hond er in de vorm van Lana. Er waren ook nog andere hondjes bij, naast mijn huidige roedel en dat was gewoon te veel. Mijn indrukwekkende ziekenhuisperiode heeft mij toen behoorlijk wakker geschud en doen besluiten dat ik het met minder hondjes moest doen. Degene die er als laatste bij waren gekomen en nog maar heel kort bij mij waren heb ik herplaatst. Ze zijn gebleven bij de mensen die ze hebben opgevangen toen ik in het ziekenhuis lag. Daarna heb ik besloten om met mijn roedeltje van vijf door te gaan en te wachten met de grote hond totdat Dio er niet meer zou zijn en ook ik weer helemaal hersteld zou zijn.
Het afgelopen half jaar heb ik geïnformeerd naar diverse rassen (ook de Kangal). Nu ben ik al weer een poosje volledig hersteld en Dio zal er ook, tot mijn grote verdriet, niet lang meer zijn. Toevallig kwam ik de oproep om hulp voor de 120 Kangals tegen en na me helemaal te hebben ingelezen, wederom informatie te hebben opgevraagd en zelfs overlegd met mijn omgeving hoe zij er tegenover stonden, heb ik besloten te helpen. Mozes is nog steeds bij mij in opvang, ik heb hem nog niet geadopteerd. Of hij blijft, hangt af van hoe alles verloopt. En als hij blijft, gaat mijn deur weer op slot voor zielige hondjes, hoe graag ik ze ook allemaal zou willen helpen.
Duivelinnetje
Actief
Berichten: 159
Lid geworden op: 01 mei 2005 13:12

Ongelezen bericht door Duivelinnetje »

Rami schreef:Jammer hoor, ik zou ik het leuk vinden om hier op het HF af en toe te kunnen blijven lezen over hoe het gaat met Mozes en foto's te zien. Maar goed, ik snap wel wat je schrijft...
Nogmaals veel succes en een fijne toekomst gewenst voor jou, je roedeltje en Mozes.
Ik zal jullie over een poosje zeker laten weten hoe het met Mozes gaat en of hij bij mij is gebleven of niet... ik ga alleen niet meer in op de discussie.
Gebruikersavatar
monica
Zeer actief
Berichten: 1037
Lid geworden op: 19 jan 2005 22:03
Mijn ras(sen): Boerboels,Staffords en Chihuahua's
Aantal honden: 2
Locatie: Noord-Brabant

Ongelezen bericht door monica »

Mijn god... wat kan er hier gezeken worden zeg als het om een bepaald ras gaat :eek: is het wel niet de '' gevaarlijke stafford '' of de afgrijselijke Boerboel .....dan is het nu wel de Kangal ppffff laat maar , ik zit me weer hier op te vreten voor jan lul ....ga wat nuttigs doen mensen inplaats 24 uur achter de pc te zitten.....
http://monoafotografie.wix.com/monoa-fotografie#
RIP Noa 19-12-2000 * 30-11-2011
RIP Harry 04-07-2004 * 15-08-2012
Gebruikersavatar
Mir@n
Zeer actief
Berichten: 1843
Lid geworden op: 20 jun 2005 01:16
Mijn ras(sen): Podenco, Galgo.
Locatie: Oosterhout, Westmaas
Contacteer:

Ongelezen bericht door Mir@n »

monica schreef:Mijn god... wat kan er hier gezeken worden zeg als het om een bepaald ras gaat :eek: is het wel niet de '' gevaarlijke stafford '' of de afgrijselijke Boerboel .....dan is het nu wel de Kangal ppffff laat maar , ik zit me weer hier op te vreten voor jan lul ....ga wat nuttigs doen mensen inplaats 24 uur achter de pc te zitten.....
*ook eentje die om de hoek komt kijken en denkt dat ze 't allemaal veel beter weet*

Meid... als jij nou 's wat nuttigs gaat doen :19:
Ten eerste zijn de personen hier in dit topic pertinent niet tegen een Stafford of Boerboel en ten tweede ken ik Claudia al iets langer dan vandaag en ook nog in persoon.

En als 't je niet bevalt, kun je altijd nog vertrekken :zwaai:
Mir, Gaia & Bella
Afbeelding

"Leven is veranderen. Veranderen is loslaten. Loslaten is vrij zijn."
....De doorsnee hond is een fijner mens, dan de doorsnee mens.
laeken
Zeer actief
Berichten: 32016
Lid geworden op: 26 sep 2002 19:45
Aantal honden: 0

Ongelezen bericht door laeken »

monica schreef:Mijn god... wat kan er hier gezeken worden zeg als het om een bepaald ras gaat :eek: is het wel niet de '' gevaarlijke stafford '' of de afgrijselijke Boerboel .....dan is het nu wel de Kangal ppffff laat maar , ik zit me weer hier op te vreten voor jan lul ....ga wat nuttigs doen mensen inplaats 24 uur achter de pc te zitten.....
En jij schrijft dit vanuit de plaats waar je iets nuttigs aan het doen bent......... :smile: :denken: :roll:

Is er op jou veel gezeken om je honden op dit forum? Dacht het niet he? :neenee:
Of wil je je gewoon graag drukmaken ook al gaat het niet eens om je eigen honden of zelfs je ras? :19:
Afbeelding
Duivelinnetje
Actief
Berichten: 159
Lid geworden op: 01 mei 2005 13:12

Ongelezen bericht door Duivelinnetje »

Mir@n schreef:ten tweede ken ik Claudia al iets langer dan vandaag en ook nog in persoon.
Oja? Dan weet je meer dan ik!
Het afgelopen jaar heb ik niet of nauwelijks contact gehad met mensen van hondenforums, behalve de mensen die mij echt persoonlijk kennen.
Zoals ik al schreef is er het afgelopen jaar behoorlijk wat veranderd in en met mijn leven en daar weet jij heel weinig van.
Er zijn er maar twee van de forums die mij wat beter kennen en een aantal die mij eens een keer hebben gezien.
Gebruikersavatar
Mir@n
Zeer actief
Berichten: 1843
Lid geworden op: 20 jun 2005 01:16
Mijn ras(sen): Podenco, Galgo.
Locatie: Oosterhout, Westmaas
Contacteer:

Ongelezen bericht door Mir@n »

Duivelinnetje schreef:
Mir@n schreef:ten tweede ken ik Claudia al iets langer dan vandaag en ook nog in persoon.
Oja? Dan weet je meer dan ik!
Het afgelopen jaar heb ik niet of nauwelijks contact gehad met mensen van hondenforums, behalve de mensen die mij echt persoonlijk kennen.
Zoals ik al schreef is er het afgelopen jaar behoorlijk wat veranderd in en met mijn leven en daar weet jij heel weinig van.
Er zijn er maar twee van de forums die mij wat beter kennen en een aantal die mij eens een keer hebben gezien.
Oke, maar voor die tijd was je behoorlijk aktief en ik dacht dat we toch vrij lang gesproken hadden in het Leesten?
Misschien oppervlakkig ja, maar in persoon ken ik je toch? is geen woord van gelogen.
Mir, Gaia & Bella
Afbeelding

"Leven is veranderen. Veranderen is loslaten. Loslaten is vrij zijn."
....De doorsnee hond is een fijner mens, dan de doorsnee mens.
Duivelinnetje
Actief
Berichten: 159
Lid geworden op: 01 mei 2005 13:12

Ongelezen bericht door Duivelinnetje »

Mir@n schreef:[Oke, maar voor die tijd was je behoorlijk aktief en ik dacht dat we toch vrij lang gesproken hadden in het Leesten?
Misschien oppervlakkig ja, maar in persoon ken ik je toch? is geen woord van gelogen.
Het Leesten is de enige forumwandeling die ik ooit heb gedaan, vandaar dat ik zo stellig kon zeggen dat ik een aantal mensen, op twee na, hoog uit één keer heb ontmoet.
Heel eerlijk gezegd kan ik geen gezicht meer bij jouw naam plaatsen, daarvoor is bij mij te veel gebeurd, maar dat we elkaar één keer hebben ontmoet zal ongetwijfeld.
Het enige dat ik wil zeggen is dat jij mij niet kent en dat is een heel ander verhaal.
Ik ben met je eens dat ik ooit te veel deed voor zielige hondjes, ten koste van mijn roedel en mezelf. Een jaar geleden heb ik het roer drastisch omgegooid op alle fronten en nu is voor mij de tijd rijp voor die grote hond. Of dat nu een Kangal is of een ander ras.
Gebruikersavatar
Mir@n
Zeer actief
Berichten: 1843
Lid geworden op: 20 jun 2005 01:16
Mijn ras(sen): Podenco, Galgo.
Locatie: Oosterhout, Westmaas
Contacteer:

Ongelezen bericht door Mir@n »

Duivelinnetje schreef:
Mir@n schreef:[Oke, maar voor die tijd was je behoorlijk aktief en ik dacht dat we toch vrij lang gesproken hadden in het Leesten?
Misschien oppervlakkig ja, maar in persoon ken ik je toch? is geen woord van gelogen.
Het Leesten is de enige forumwandeling die ik ooit heb gedaan, vandaar dat ik zo stellig kon zeggen dat ik een aantal mensen, op twee na, hoog uit één keer heb ontmoet.
Heel eerlijk gezegd kan ik geen gezicht meer bij jouw naam plaatsen, daarvoor is bij mij te veel gebeurd, maar dat we elkaar één keer hebben ontmoet zal ongetwijfeld.
Het enige dat ik wil zeggen is dat jij mij niet kent en dat is een heel ander verhaal.
Ik ben met je eens dat ik ooit te veel deed voor zielige hondjes, ten koste van mijn roedel en mezelf. Een jaar geleden heb ik het roer drastisch omgegooid op alle fronten en nu is voor mij de tijd rijp voor die grote hond. Of dat nu een Kangal is of een ander ras.
ik mauw toch verder niet? Ik vraag me alleen af, of je er verstandig aan doet. Maar dat is mijn goed recht en kennen, hmmmm, ik kom ook op het pff en daar ben je ook zwaar openhartig geweest.

Tegenover mij hoef jij je niet te verdedigen. Je doet maar, had ik ook al geschreven, het is jouw leven. :19:
Mir, Gaia & Bella
Afbeelding

"Leven is veranderen. Veranderen is loslaten. Loslaten is vrij zijn."
....De doorsnee hond is een fijner mens, dan de doorsnee mens.
Duivelinnetje
Actief
Berichten: 159
Lid geworden op: 01 mei 2005 13:12

Ongelezen bericht door Duivelinnetje »

Mir@n schreef:ik mauw toch verder niet? Ik vraag me alleen af, of je er verstandig aan doet. Maar dat is mijn goed recht en kennen, hmmmm, ik kom ook op het pff en daar ben je ook zwaar openhartig geweest.

Tegenover mij hoef jij je niet te verdedigen. Je doet maar, had ik ook al geschreven, het is jouw leven. :19:
Natuurlijk mag je je afvragen of ik er verstandig aan doe, daar ben ik ook verder niet op ingegaan.
Het kostte mij moed om zo openhartig op het pff te zijn, maar ik vond dat er mensen waren die daar recht op hadden. Dat heb ik nu achter me gelaten. En als je nog steeds op het pff komt, moet je ook zijn opgevallen dat ik daar al een lange tijd niet meer kom.
Wat er hier ook wordt geschreven, ik doe inderdaad wat ik zelf wil. Het was alleen fijn geweest als ik goede tips en adviezen hier had kunnen krijgen, die zou ik met open armen ontvangen hebben.
Gebruikersavatar
Mir@n
Zeer actief
Berichten: 1843
Lid geworden op: 20 jun 2005 01:16
Mijn ras(sen): Podenco, Galgo.
Locatie: Oosterhout, Westmaas
Contacteer:

Ongelezen bericht door Mir@n »

Duivelinnetje schreef:
Mir@n schreef:ik mauw toch verder niet? Ik vraag me alleen af, of je er verstandig aan doet. Maar dat is mijn goed recht en kennen, hmmmm, ik kom ook op het pff en daar ben je ook zwaar openhartig geweest.

Tegenover mij hoef jij je niet te verdedigen. Je doet maar, had ik ook al geschreven, het is jouw leven. :19:
Natuurlijk mag je je afvragen of ik er verstandig aan doe, daar ben ik ook verder niet op ingegaan.
Het kostte mij moed om zo openhartig op het pff te zijn, maar ik vond dat er mensen waren die daar recht op hadden. Dat heb ik nu achter me gelaten. En als je nog steeds op het pff komt, moet je ook zijn opgevallen dat ik daar al een lange tijd niet meer kom.
Wat er hier ook wordt geschreven, ik doe inderdaad wat ik zelf wil. Het was alleen fijn geweest als ik goede tips en adviezen hier had kunnen krijgen, die zou ik met open armen ontvangen hebben.
Kun je je beter aanmelden op het kangalforum op kangalfan pb'en. Die weten er vast veeeeeeeel meer af als wij "gewone" hondenbezitters.

Maar als je alle opmerkingen van Tineke, Martijn en Marc geen tips noemt, weet ik het ook niet meer.
Jij gaat alleen maar uit van het zachtaardig wat je nu in de hond ziet, zijn ware karakter moet nog boven komen, als hij eenmaal gewend is. En daar proberen deze mensen je voor te waarschuwen. Dat het geen labrador is.

nogmaals ik wens je wijsheid.
Mir, Gaia & Bella
Afbeelding

"Leven is veranderen. Veranderen is loslaten. Loslaten is vrij zijn."
....De doorsnee hond is een fijner mens, dan de doorsnee mens.
Plaats reactie

Terug naar “Foto's”