Ster topic:

Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren


Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!


Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak

Hotspot? Hoeveel pech kan je hebben pag.5

Medische vragen en opmerkingen over de hond, zowel regulier als alternatief.
(Raadpleeg bij twijfelgevallen altijd uw dierenarts!)

Moderator: moderatorteam

linlin

Ongelezen bericht door linlin »

Reini schreef:
linlin schreef:heb je al een keer een kweek van het ding laten maken, reini? :denken:
Dit is pas voor het eerst dat hij dit heeft :wink:
oeps, slordig gelezen van me.
Reini
Zeer actief
Berichten: 5600
Lid geworden op: 18 jan 2005 14:50

Ongelezen bericht door Reini »

Nou, de plek blijft redelijk stabiel al spreidt de onderkant wel wat uit. Ik heb het net weer schoongemaakt met betadineshampoo en ik heb het goed ingesmeerd met de huidhersteller. Het schoonmaken vind hij echt helemaal niks want hij draait zijn hoofd weg en gaat tongelen (zo heet dat toch?). De onderkant is wat bloederig en ik ga hem vanavond misschien toch maar scheren omdat ik zie dat de plek groter is dan dat ik behandel.
Nero, het dappere Yorkie; 14/09/02 - 19/06/07
Afbeelding
Gebruikersavatar
Daisy@
Zeer actief
Berichten: 19189
Lid geworden op: 19 sep 2002 20:17
Mijn ras(sen): Herders
Aantal honden: 3
Locatie: Dreischor Baasje van Indy en een klein beetje van Mike en Remy

Ongelezen bericht door Daisy@ »

Gelukkig dat het stabiel blijft in ieder geval.
Reini
Zeer actief
Berichten: 5600
Lid geworden op: 18 jan 2005 14:50

Ongelezen bericht door Reini »

Daisy@ schreef:Gelukkig dat het stabiel blijft in ieder geval.
Het grijpt in ieder geval niet als een razende om zich heen, daar was ik wat bang voor. Gelukkig maar ja :ok:
Nero, het dappere Yorkie; 14/09/02 - 19/06/07
Afbeelding
tineke

Ongelezen bericht door tineke »

Rio heeft het ook een keer gehad en dat is toen met een zalfje behandeld en snel weer overgegaan.
Ik hoop dat het voor jullie ook zo verloopt. :ok:
bianca83
Zeer actief
Berichten: 7917
Lid geworden op: 15 sep 2004 21:03

Ongelezen bericht door bianca83 »

Reini schreef:Nou, de plek blijft redelijk stabiel al spreidt de onderkant wel wat uit. Ik heb het net weer schoongemaakt met betadineshampoo en ik heb het goed ingesmeerd met de huidhersteller. Het schoonmaken vind hij echt helemaal niks want hij draait zijn hoofd weg en gaat tongelen (zo heet dat toch?). De onderkant is wat bloederig en ik ga hem vanavond misschien toch maar scheren omdat ik zie dat de plek groter is dan dat ik behandel.
Quasar vond het in het begin ook niet leuk hoor :wink: Hij had toen ook net oorontsteking gehad en toen kreeg hij die plek. Hij vond het dus even niet grappig dat ik daar bezig was en liep steeds weg. Ik heb toen gewoon een snoepje voor z'n mond gehouden en hem die heel erg langzaam oplaten eten. In de tussentijd was ik allang klaar met schoonmaken van de wond Na 1 dag was het weglopen eigelijk al over en ging hij er netjes voor zitten en vond meneer het eigelijk toch wel lekker :mrgreen:

Als je twijfeld zou ik het idd ook even scheren. Je ziet dan gelijk hoe groot de wond eigelijk is. Arme Vegas toch :(:
Afbeelding
Gebruikersavatar
Frederique
Zeer actief
Berichten: 7859
Lid geworden op: 14 jul 2004 16:11
Mijn ras(sen): Bouvier des Flandres
Aantal honden: 1
Contacteer:

Ongelezen bericht door Frederique »

Arme Vegas, het zit hem niet mee met zijn huid zeg :(:
Groetjes, Fréderique en mijn Floddertje Babbe
In liefdevolle herinnering: Dayka, Devlin en Vinou, mijn Bouviermeiden. Mis jullie en hou van jullie :I:
Gebruikersavatar
Asterix
Zeer actief
Berichten: 5432
Lid geworden op: 01 jan 2003 20:18
Mijn ras(sen): Een Spaanse kleine mix en een Poolse ex-zwerver
Aantal honden: 2
Locatie: Hilversum

Ongelezen bericht door Asterix »

Tjee, Vegas weer :(:

Ik hoop dat het snel over gaat en geef hem een dikke knuffel van mij!
Afbeelding Afbeelding

Pootjes van Ella en Joost (Josie)
Dag lieve Maatje 06-01-2008 - 15-12-2014
Reini
Zeer actief
Berichten: 5600
Lid geworden op: 18 jan 2005 14:50

Ongelezen bericht door Reini »

Helaas breidt (is dat met een t? :denken: ) het zich wel uit. Hij heeft inmiddels drie plekken op zijn wang. Ik denk toch echt dat ik hem morgen ga scheren, ik moet alleen nog even zien hoe :19: Ik heb hier wel een scheerapparaat maar dat is niet eén van de beste :roll:

Bianca, als je dit nog leest, hebben jullie Quasar zelf geschoren?

Edit: Hilje had ook al eerder gereageerd :idea: Heb jij het ook zelf geschoren? En dan met een scheerappraat neem ik aan?
Nero, het dappere Yorkie; 14/09/02 - 19/06/07
Afbeelding
Sita
Zeer actief
Berichten: 8875
Lid geworden op: 08 feb 2006 10:34

Ongelezen bericht door Sita »

Balen zeg dat de plek zich toch uitbreid.

Kan je helaas geen advies geven voor het scheren. Heb daar geen ervaring mee.

Knuffel voor Vegas :knuffel1:
Groetjes Yvette, Sita, Taro en Rowan

Afbeelding
Gebruikersavatar
mercedes2803
Zeer actief
Berichten: 14230
Lid geworden op: 03 jun 2003 02:14
Mijn ras(sen): Stiefhond Hummer - Franse Bull
Aantal honden: 1

Ongelezen bericht door mercedes2803 »

Reini schreef:Helaas breidt (is dat met een t? :denken: ) het zich wel uit. Hij heeft inmiddels drie plekken op zijn wang. Ik denk toch echt dat ik hem morgen ga scheren, ik moet alleen nog even zien hoe :19: Ik heb hier wel een scheerapparaat maar dat is niet eén van de beste :roll:

Bianca, als je dit nog leest, hebben jullie Quasar zelf geschoren?

Edit: Hilje had ook al eerder gereageerd :idea: Heb jij het ook zelf geschoren? En dan met een scheerappraat neem ik aan?
Niet om je de moed in de schoenen te laten zakken...ik wou het eerder maar niet zeggen..maar het was niet makkelijk om Rimpel te scheren :N:
Ik wilde het zo groot mogelijk kaal maken en goed...
Dus Robin had hem in de houtgreep en ik met een scheermesje...
Ik zou misschien de volgende keer (hopen dat die nietttt komt) wel een apparaat gebruiken..in ieder geval in het begin.
Als Rimpel maar plat ligt en we hem streng toespraken was ie doodrustig dus kreeg ik de kans wel om het goed te scheren...
Maar ik had het zweet op mijn rug omdat ik het eng vond...en Rimpel was NOT amused...het is gewoon niet leuk dat scheren..simpel zat.

Last heeft hij er nietvan gehad trouewns...volgens mij vond ie het wel goed dat het kaal was...echt kaal was het trouwens nog niet...
Maar gelukkig is Rimpel kortharig en was dat niet helemaal nodig om de plek goed in beeld te krijgen.

Dikke shit hoor..
Ik weet het....grrrrrr....zit ie niet te krabben van de jeuk dan heeft ie ineens een hotspot!!! grroommmm
Gebruikersavatar
mercedes2803
Zeer actief
Berichten: 14230
Lid geworden op: 03 jun 2003 02:14
Mijn ras(sen): Stiefhond Hummer - Franse Bull
Aantal honden: 1

Ongelezen bericht door mercedes2803 »

Dit is mijn topic....van toen

http://www.hondenforum.nl/phpBB2/viewto ... sc&start=0

ER staan wat tips in voor scheren en zo :ok:

Ik herinner met met het lezen van het verhaal dta hele scheerdrama weer :N:
En hij had er dus geen last van, maar er aankomen vond ie, net als Vegas niet prettig...
Daan

Ongelezen bericht door Daan »

wij hebben bij onze bouvier ivm huidproblemen destijds zo'n baardtrimmer gebruikt. dat heette toen nog zo.
Nu is dat gewoon zo'n ding wat elke kapper heeft om heel kort te scheren, maar niet helemaal kaal.
Het voordeel van niet helemaal kaal vind ik dat de hond geen last heeft heeft van teruggroeiende haren, maar dat je er wel goed bij kunt met zalf en spray en zo.
sterkte..
ik heb met Diesel een paar maanden lang ellende gehad.
Een echt pure lam en rijst brok heeft bij hem geholpen.
Gebruikersavatar
Branka
moderator
Berichten: 21023
Lid geworden op: 25 jul 2003 11:25
Mijn ras(sen): Golden Retriever
Aantal honden: 1
Locatie: Drenthe

Ongelezen bericht door Branka »

Een hotspot wordt veroorzaakt door iets dat jeukt (een enkele vlooienbeet kan al genoeg zijn) en wordt in stand gehouden doordat de hond er zelf blijft krabben/bijten. Dat vergroot het ook en je krijgt er een natte wond door. Tagor heeft er ook aanleg m.n. bij zijn staartaanzet en als we zien dat ie daar meer begint te bijten houden we hem goed in de gaten om te voorkomen dat ie een flinke hotspot krijgt. Heeft ie eenmaal een hotspot dan is er helaas een drastische actie: kaal, schoonhouden en smeren met hydrocortidermzalf. Dat laatste hebben we altijd op voorraad.
Ik denk dat Vegas een beginnende hotspot had en het is ook echt een plek ervoor, onder zijn oor. Ik denk dat Reini doordat ze alert is op Vegas zijn huid snel heeft ingegrepen en erger heeft voorkomen.
Afbeelding
Gebruikersavatar
Daisy@
Zeer actief
Berichten: 19189
Lid geworden op: 19 sep 2002 20:17
Mijn ras(sen): Herders
Aantal honden: 3
Locatie: Dreischor Baasje van Indy en een klein beetje van Mike en Remy

Ongelezen bericht door Daisy@ »

Hé gatsie, wat balen dat het toch uitbreit.
Ik heb toen speciaal een hondentrimmer gekocht voor hem.

Bij de da was hij doodsbang met scheren.
Als ik het zelf doe dan is het goed te doen.
Hij vind het niet leuk, maar laat het wel gebeuren gelukkig.
Reini
Zeer actief
Berichten: 5600
Lid geworden op: 18 jan 2005 14:50

Ongelezen bericht door Reini »

Ik meld me weer even met een kleine update:

Ik begin te vermoeden dat het geen hotspot is. Vegas zijn wang wordt steeds dikker en dikker en vandaag heeft het ook gebloed. Ik ga morgen naar de reguliere DA om te kijken of het geen ontsteking is want daar lijkt het wel heel erg op. Ik zie totaal geen verbetering door de behandeling, eerder achteruitgang. Iets gaat niet goed dus morgen naar de DA.

De afspraak die ik heb staan voor donderdag bij de dermatoloog staat nu ook weer op losse schroeven want als Vegas antibiotica nodig heeft kan de test niet worden uitgevoerd.
Nero, het dappere Yorkie; 14/09/02 - 19/06/07
Afbeelding
Gebruikersavatar
Moos
Zeer actief
Berichten: 25126
Lid geworden op: 02 jan 2003 12:38

Ongelezen bericht door Moos »

Ach gos, arme Vegas.

He jee Reini, wat naar allemaal weer.

Geef hem maar een dikke knuffel :knuffel1:

Sterkte morgen!
Afbeelding
Gebruikersavatar
MJ
Zeer actief
Berichten: 14593
Lid geworden op: 02 jul 2005 14:20
Aantal honden: 3
Locatie: Twente

Ongelezen bericht door MJ »

Hè meis..wat naar allemaal.
Hoop dat je morgen snel bij de DA terecht kunt.
Vegas een dikke knuffel van ons!
Francisca

Ongelezen bericht door Francisca »

Ohw bah zeg. Arme Vegas. Ik hoop dat je snel bij de DA terecht kan.
Sterkte en een knuf voor Vegas :wink:
Gebruikersavatar
Asterix
Zeer actief
Berichten: 5432
Lid geworden op: 01 jan 2003 20:18
Mijn ras(sen): Een Spaanse kleine mix en een Poolse ex-zwerver
Aantal honden: 2
Locatie: Hilversum

Ongelezen bericht door Asterix »

Ben benieuwd wat de DA morgen te vertellen heeft. Weet je of Vegas koorts heeft?
Afbeelding Afbeelding

Pootjes van Ella en Joost (Josie)
Dag lieve Maatje 06-01-2008 - 15-12-2014
Gebruikersavatar
Daisy@
Zeer actief
Berichten: 19189
Lid geworden op: 19 sep 2002 20:17
Mijn ras(sen): Herders
Aantal honden: 3
Locatie: Dreischor Baasje van Indy en een klein beetje van Mike en Remy

Ongelezen bericht door Daisy@ »

Bah, schiet niet echt op zo.
Sita
Zeer actief
Berichten: 8875
Lid geworden op: 08 feb 2006 10:34

Ongelezen bericht door Sita »

Balen zeg Reini. Het zit je ook echt niet mee.

Dikke knuf voor Vegas :knuffel1:
Groetjes Yvette, Sita, Taro en Rowan

Afbeelding
Reini
Zeer actief
Berichten: 5600
Lid geworden op: 18 jan 2005 14:50

Ongelezen bericht door Reini »

Cleo schreef:Ben benieuwd wat de DA morgen te vertellen heeft. Weet je of Vegas koorts heeft?
Hij was gisteravond wel wat warm. Ik kan zijn temp niet opnemen ( :roll: ) maar ik vraag vanmiddag bij de DA wel even of ze dat willen doen :wink:
Nero, het dappere Yorkie; 14/09/02 - 19/06/07
Afbeelding
Reini
Zeer actief
Berichten: 5600
Lid geworden op: 18 jan 2005 14:50

Ongelezen bericht door Reini »

Bedankt allemaal voor de knuffels, ik geef ze allemaal door aan Vegas :ok:
Nero, het dappere Yorkie; 14/09/02 - 19/06/07
Afbeelding
bianca83
Zeer actief
Berichten: 7917
Lid geworden op: 15 sep 2004 21:03

Ongelezen bericht door bianca83 »

Owjee :(: Ik had gehoopt iets beters te lezen. Arme Vegas en arme jij. Heel erg veel succes vandaag en weer een dikke knuffel voor Vegas.
Afbeelding
Reini
Zeer actief
Berichten: 5600
Lid geworden op: 18 jan 2005 14:50

Ongelezen bericht door Reini »

bianca83 schreef:Owjee :(: Ik had gehoopt iets beters te lezen. Arme Vegas en arme jij. Heel erg veel succes vandaag en weer een dikke knuffel voor Vegas.
Het is van het weekend toch wel erger geworden. Ik heb de hoop opgegeven dat het op deze manier beter wordt dus ik ga vanmiddag naar de DA. Het is een flinke ontsteking geworden en hij heeft meer nodig dan dat ik nu doe. Misschien dat ze hem bij de DA ook kunnen scheren als dat nodig is. Ik ga daar niet aan beginnen want dat wordt eén groot drama denk ik :N: :wink:
Nero, het dappere Yorkie; 14/09/02 - 19/06/07
Afbeelding
Reini
Zeer actief
Berichten: 5600
Lid geworden op: 18 jan 2005 14:50

Ongelezen bericht door Reini »

Net de DA gebeld en ik kan om 18.30 terecht :ok: Naar alle waarschijnlijkheid moet de afspraak bij de dermatoloog weer worden verzet :wink:
Nero, het dappere Yorkie; 14/09/02 - 19/06/07
Afbeelding
Gebruikersavatar
Asterix
Zeer actief
Berichten: 5432
Lid geworden op: 01 jan 2003 20:18
Mijn ras(sen): Een Spaanse kleine mix en een Poolse ex-zwerver
Aantal honden: 2
Locatie: Hilversum

Ongelezen bericht door Asterix »

Sterkte vanavond. Ik hoop dat het iets is waar hij snel vanaf komt :ok:
Afbeelding Afbeelding

Pootjes van Ella en Joost (Josie)
Dag lieve Maatje 06-01-2008 - 15-12-2014
Reini
Zeer actief
Berichten: 5600
Lid geworden op: 18 jan 2005 14:50

Ongelezen bericht door Reini »

Cleo schreef:Sterkte vanavond. Ik hoop dat het iets is waar hij snel vanaf komt :ok:
Ik zie net tijdens de wandeling dat er een enorm ei op Vegas zijn keel zit. Het lijkt vol te zitten met vocht/pus. Zijn wang is nu twee keer zo dik en ik ben blij als ik vanavond bij de DA ben!
Nero, het dappere Yorkie; 14/09/02 - 19/06/07
Afbeelding
Gebruikersavatar
Rea
Zeer actief
Berichten: 5752
Lid geworden op: 06 mei 2002 23:21
Mijn ras(sen): Amerikaanse cocker spaniels: Teun en Pien
Engelse cocker spaniels: Lot, Jet en Noor
Locatie: Den Bosch
Contacteer:

Ongelezen bericht door Rea »

Sterkte vannavond.
Afbeelding
Plaats reactie

Terug naar “Medisch”