Ster topic:

Kijk je naar goedkopere alternatieven voor je hond nu alle de prijzen zo uit de bocht vliegen?
Ster topic! Klik hier om te reageren


Ben je nieuw en wil je een account maken? Klik hier!
Een (zeer) beknopte handleiding voor nieuwe leden vind je hier: Klik!
Het hondenforum team stelt zich hier voor: Klik!


Laatste wijziging 23-03-2022
Wil je deze forummededeling niet meer zien? klik dan rechtsboven in dit vak

Info gevraagd over Parson Terrier en andere rassen

Forum voor alle opmerkingen over hondenrassen, vragen of weetjes.

Moderator: moderatorteam

Gebruikersavatar
Mex
Vaste gebruiker
Berichten: 93
Lid geworden op: 08 aug 2005 20:02
Locatie: Arnhem
Contacteer:

Info gevraagd over Parson Terrier en andere rassen

Ongelezen bericht door Mex »

Hallo,
Wij zijn op zoek naar mensen die ervaring hebben met Parson Russell Terriers. Wij zitten er heel erg over te denken om een Parson aan te schaffen maar we willen graag wat antwoord op een aantal vragen. Ik zal eerst onze situatie even uitleggen.
Ik werk fulltime, 9-17.30, door de weeks 1 dag vrij. Mijn vriend werkt minder omdat hij het Chronisch Vermoeidheids Syndroom heeft, ofwel ME/Ziekte van Pfeiffer voor altijd. Daardoor werkt hij 4 dagen in de week 4 uur (excl. reistijd). Dit kan iets uitgebreid worden maar dat zal niet veel zijn. Dus als wij een hondje aanschaffen is er op 3 dagen altijd iemand thuis na 14.00 's middags. De overige 4 dagen is er ook altijd iemand thuis, de hele dag. Dus de hond hoeft niet veel alleen te zijn. Rob kan de hond natuurlijk prima uitlaten/wandelen maar dat zijn geen afstanden van een uur. Het zal waarschijnlijk 's morgens een kwartier zijn voor het werk, 's middags op de dagen dat Rob 14.00 uur thuis is zal dat een half uur zijn en 's avonds weer een kwartier voor het slapen gaan. Op de dagen dat ik thuis ben kan de wandeltijd overdag natuurlijk wel wat langer zijn.
Onze vraag is of dit wel voldoende is voor een Parson terrier. We weten dat het drukke baasjes zijn maar in hoeverre is dat ook echt zo? Hebben ze overdag veel aandacht nodig of kunnen ze ook gewoon 's lekker in de mand liggen of zichzelf vermaken? We vinden deze honden gewoon erg mooi, ze zien er eigenwijs uit met ruw haar, we zijn ook op zoek naar een hond van dat formaat. Tevens is er op 3 minuten loopafstand een groot recreatiegbeid met zwemwater en genoeg ruimte om met ballen te gooien dus dat moet goed gaan. Ook horen we vaak dat het blaffers kunnen zijn maar dat schijnt aan de opvoeding te liggen. Hebben jullie informatie voor ons wat het beste is? Misschien wel deze hond (teefjes zijn rustiger) of hebben jullie tips voor een andere ras? We zijn heel benieuwd en kijken erg uit naar de reacties.
Greetz Mexxie!!
<a href="http://photobucket.com" target="_blank"><img src="http://i28.photobucket.com/albums/c226/Mexxie/Mexxie%20pics/MexxieRijkerswoerdCustom2.jpg" border="0" alt="Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket"></a>
Gebruikersavatar
Renske
Zeer actief
Berichten: 7173
Lid geworden op: 06 mei 2002 13:25
Mijn ras(sen): kooikerhondje en lundehund
Aantal honden: 2
Locatie: Leeuwarden

Re: Info gevraagd over Parson Terrier en andere rassen

Ongelezen bericht door Renske »

Mex schreef:Het zal waarschijnlijk 's morgens een kwartier zijn voor het werk, 's middags op de dagen dat Rob 14.00 uur thuis is zal dat een half uur zijn en 's avonds weer een kwartier voor het slapen gaan. Op de dagen dat ik thuis ben kan de wandeltijd overdag natuurlijk wel wat langer zijn.
Onze vraag is of dit wel voldoende is voor een Parson terrier.
Ik ben niet echty thuis in dit ras, maar het lijkt mij erg weinig lichaamsbeweging voor een Parson Russell Terrier.
Hebben jullie er wel aan gedacht dat de hond, als hij volwassen is naast de fiets zou kunnen lopen? Of is fietsen te vermoeiend voor jouw vriend?
Een heleboel honden vinden het in ieder geval fantastisch om op die manier hun energie kwijt te raken.
Gebruikersavatar
Mex
Vaste gebruiker
Berichten: 93
Lid geworden op: 08 aug 2005 20:02
Locatie: Arnhem
Contacteer:

Ongelezen bericht door Mex »

Renske, bedankt, die tijd die ik gemaild heb is minimaal dus het zal vast wel meer kunnen zijn (vooral 's middags en 's avonds) maar die tip van fietsen is perfect, dat gaat namelijk beter voor mijn vriend als lopen. En de hond beweegt dan nog meer natuurlijk!
Greetz Mexxie!!
<a href="http://photobucket.com" target="_blank"><img src="http://i28.photobucket.com/albums/c226/Mexxie/Mexxie%20pics/MexxieRijkerswoerdCustom2.jpg" border="0" alt="Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket"></a>
Baily

Ongelezen bericht door Baily »

Ik zou als je wilt gaan fietsen wel een volwassen hond nemen. Een hond mag pas naast de fiets lopen als hij 1 jaar is.

Verder is een pupje opvoeden ook lichamelijk best vermoeiend. Je moet er heel veel mee naar buiten. Misschien had je dit zelf ook al bedacht..... :wink: maar ik zeg het nog maar eventjes voor de volledigheid.
Gebruikersavatar
Mex
Vaste gebruiker
Berichten: 93
Lid geworden op: 08 aug 2005 20:02
Locatie: Arnhem
Contacteer:

Ongelezen bericht door Mex »

Wij zouden graag een pup willen zodat we de opvoeding ook kunnen doen zoals wij willen. Ik zelf zal ook op puppycursus gaan en de eerste weken even veel thuis zijn om de pup te laten wennen. Dat hadden we inderdaad al in gedachten...maar wel bedankt!
Greetz Mexxie!!
<a href="http://photobucket.com" target="_blank"><img src="http://i28.photobucket.com/albums/c226/Mexxie/Mexxie%20pics/MexxieRijkerswoerdCustom2.jpg" border="0" alt="Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket"></a>
Gebruikersavatar
Renske
Zeer actief
Berichten: 7173
Lid geworden op: 06 mei 2002 13:25
Mijn ras(sen): kooikerhondje en lundehund
Aantal honden: 2
Locatie: Leeuwarden

Ongelezen bericht door Renske »

Mex schreef:Wij zouden graag een pup willen zodat we de opvoeding ook kunnen doen zoals wij willen. Ik zelf zal ook op puppycursus gaan en de eerste weken even veel thuis zijn om de pup te laten wennen. Dat hadden we inderdaad al in gedachten...maar wel bedankt!
Puppen hebben nog niet zo veel beweging nodig. Wel veel korte plas en socialisatie rondjes. Dus ik denk niet dat de beweging een probleem hoeft te worden. Misschien in de periode 8 maanden tot 15 maanden. Die leeftijd is eigenlijk nog te jong om naast de fiets te gaan, maar de hond heeft dan wel meer beweging nodig dan op het moment dat hij een pup is.
Veel honden zijn gek op balletjes, dus dat zou voor je vriend dan extra spelen worden en voor jouw misschien wat langere avondwandelingen.
Gebruikersavatar
Mama Sanneke
Zeer actief
Berichten: 5464
Lid geworden op: 18 aug 2003 11:37
Locatie: Belgie

Ongelezen bericht door Mama Sanneke »

Als de pup er pas is, moet je hem wel vaak uitlaten, misschien makkelijk als jij dan thuis bent de eerste tijd, want ik kan me voorstellen dat het vermoeiend word voor je vriend.
Luka gaat smorgends een half uur wandelen, en dan nog twee keer een kwartier per dag, ongeveer wat jij voorstelt.
Daartussen zitten nog twee speelmomenten waarbij we in de tuin spelen of als het niet anders kan binnen.
Luka heeft wel een tuin om in te vertoeven.
Sanneke, Bazinneke van Luka Poedelmans
Afbeelding
Ik ben gewoon mezelf
Gebruikersavatar
Marley1
Vaste gebruiker
Berichten: 83
Lid geworden op: 09 jun 2005 10:35

Ongelezen bericht door Marley1 »

Ik ken een aantal zeer gedegen en vertrouwde Parson eigenaren/fokkers via de werktraining die ik met mijn Border Terrier doe. Zij kunnen je belangeloos alles daarover vertellen.

Stuur me anders een Persoonlijk Bericht (knopje hieronder PM) voor de gegevens als je interesse hebt (dit mag niet op de site lijkt me... :wink: )
Groet,

Bob
Gebruikersavatar
yamie
Zeer actief
Berichten: 24195
Lid geworden op: 15 jan 2004 05:19
Mijn ras(sen): Jack Russell Terriers
Locatie: Goor
Contacteer:

Ongelezen bericht door yamie »

er zit een goede parson fokker op het forum, nou ja zit :mrgreen: echt actief is ze niet, ze heeft een bericht bij evenementen geplaatst, It's me heet ze.. zij kan je alles vertellen :wink:

http://www.hondenforum.nl/phpBB2/profil ... ile&u=7321
Gebruikersavatar
Marley1
Vaste gebruiker
Berichten: 83
Lid geworden op: 09 jun 2005 10:35

Ongelezen bericht door Marley1 »

yamie schreef:er zit een goede parson fokker op het forum, nou ja zit :mrgreen: echt actief is ze niet, ze heeft een bericht bij evenementen geplaatst, It's me heet ze.. zij kan je alles vertellen :wink:

http://www.hondenforum.nl/phpBB2/profil ... ile&u=7321
Dat is er inderdaad 1 van die ik bedoelde! :ok:
Had het zelf niet gezien... :denken:
Groet,

Bob
Gebruikersavatar
It's Me!
Zeer actief
Berichten: 586
Lid geworden op: 22 jul 2005 13:54
Mijn ras(sen): Parson Russell Terrier
Locatie: De Fendert
Contacteer:

Ongelezen bericht door It's Me! »

Hey bedankt Yamie en Bob voor jullie voorspraak :ok:

Vragen over Parsons beantwoord ik natuurlijk graag. Stuur me maar een mailtje of PB'tje Mex!

Grtz. Jo
Grtz. Jo
Plaats reactie

Terug naar “Hondenrassen en kruisingen”